Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2018., 20:07   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
core i3-5005u sranje neopisivo? youtube 1080p na 100%

naslov teme u skladu sa mojim trenutnim stanjem uma i tijela.

imam lenovo b50-80, sa gorenavedenim i3, 8gb ram, ssd. win7 gore jer mi se od 10tke riga. ionako moram buljit u nju 8 sati dnevno, ne pada mi na pamet imat ju i doma.

on topic - sve više i više mi youtube umire. koristim operu jednu od zadnjijih verzija, i od svih kompova samo na laptopu mi ne radi stari youtube interface, već je onaj novi i ne mogu opt-outat. kako pustim neki video, ovisno o videu, tako mi se laptop zakuca na 100%. neki videi na 1080p idu glatko, sa cpu usage na 60-70%, dok neki i na 720p mi ubiju cpu, yt stalno zastajkuje, vrti onaj buffering krugić.

ugasio sam yt enhance add-on, imam samo ad blocker i ghostery, i svejedno sere. upravo su youtube i face bili okidači da si kupim novi laptop jer stari lenovo sa celeronom nije uspijevao izać na kraj s njima. šta da radim, ispada da mi treba i7 procesor da mi vrti filmiće s jutuba.

svi servisi koji ne trebaju su pogašeni, nema defendera, anti-malvera, update-a, superfetcha, indexera, znači pod milim bogom ničega aktivno šta bi žderalo procesor. kako ugasim youtube, tako cpu usage padne na 0. upalim yutube, paf 100%.

neki hint? šta je najgore, na poslu imam prastari thinkpad sa i3 unutra, isto operom i 8gb rama, i youtube leti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 20:20   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Gpu driveri?
Grafa koja?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2018., 20:21   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Imam stariji isto u-i3 procesor i sve radi. OS je win 8.1.

Probaj s nekim drugim browserom.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 20:24   #4
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
daj drivere za grafičku stavi najnovije prvo pa vidi.
https://downloadcenter.intel.com/pro...ache-2-00-GHz-

iako bi i disk mogao biti problem, ako je mehanički onaj stari, jednostavno guši sistem. Imao sam sličan slučaj i sa SSD-om je prodisao.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 20:30   #5
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ugasio sam yt enhance add-on, imam samo ad blocker i ghostery, i svejedno sere.
Opera ima integrirani ad-blocker i VPN tako da ti zapravo ništa od ovoga ne treba. Kompletno makni sve te dodatke, stavi zadnju verziju Opere i provjeri za svaki slučaj da je uključen YouTube HTML5.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:05   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
da ne quotam individualno:
-skinuo zadnje drivere s linka od gore, pa je malo kakio kako imam "unverified device, please install manufacturer drivers", pa sam ga tu zajebo s ručnom instalacijom drivera preko .inf fajla. vrtio je dobrih 5 minuta prije nego mi je potvrdio da su instalirani.
e sad, u device manageru i dalje stoji da imam stare drivere iz 2015. ali overall mi se laptop čini fluidniji, osobito na netu. jutub sad ždere oko 50tak %, ne zakuca mi ga na 100%, ali to ću vidit kroz 2-3 dana , normalnim korištenjem.

- vezano za operu i njezin adblock - no tnx. nemam nikakvu kontrolu nad time. ja si na svim sajtovima blokiram ono šta mi smeta (tako da , npr, fejs mi je očišćen od onog bočnog panela, live statusa s desne strane i još štošta), itd. tu je i IDONTCAREABOUTKUKIZ koji malo štedi žifce. tako da ideja da pogasim add-onove je big nono.

i da - imam ssd. bez toga si više ne mogu zamislit rad na kompu. još na 7ici može, ali na 10tki je to mazohizam.

inače grafu imam i switched, ali je toliko slaba da ne vrti jedinu igricu koju sam htio igrati, tako da sam ju u biosu ugasio kako bi dobio malo veću autonomiju baterije, i sad koristim samo intel HD.
ako mislite da ima smisla upaliti switched, (radeon 330 ili tako nešto), samo mi objasnite dal se može podesit da browser koristi radeon grafiku? koliko sam uspio skužit, ona radi samo u igrama. bi li to ubrzalo normalno surfanje netom, jubito i ostalo?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:11   #7
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Daj bar Adblock zamijeni s uBlock Origin, jer je klasičan Adblock u svim verzijama već jedno dulje vrijeme jad i bijeda.

Em imaju dogovor s onim tko je voljan platiti da propuštaju njihove reklame, em ždere sistemske resurse više nego bilo koji drugi filter.

BTW, možeš složiti i portabilnu verziju Opere koja nema nikakve dodatke, čisto da usporediš kakva je YouTube situacija s tvojom inačicom.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:14   #8
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Što kaže task manager, koji proces uzima 100%? I ovo što kaže cuky, treba probati s par browsera čisto da vidiš na čemu si.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:14   #9
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Steka li ti YT i u Edgeu?
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:18   #10
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Ako nije imao drivere za grafu, CPU je vrtio Arianu Granade dok ju pop drpa u 4k i to objašnjava strujanje 😂

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2018., 21:29   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
@jp - nemas potrebe za radeon grafikom. Intelova mora fhd video vrtit bez problema.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:37   #12
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
i opet on kemija sa driverima


pitanje ako uopšte taj laptop voli win7
ako nema support u vidu drivera .. kaj se onda čudiš da je trom
znam da si napisal da ne voliš win 10 .. al bogme da su tak loši .. jok
sve je to u glavi samo .. onda si stavi linux mint i javi liko yubitubi papa resurse
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:40   #13
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Daj bar Adblock zamijeni s uBlock Origin, jer je klasičan Adblock u svim verzijama već jedno dulje vrijeme jad i bijeda.

Em imaju dogovor s onim tko je voljan platiti da propuštaju njihove reklame, em ždere sistemske resurse više nego bilo koji drugi filter.

BTW, možeš složiti i portabilnu verziju Opere koja nema nikakve dodatke, čisto da usporediš kakva je YouTube situacija s tvojom inačicom.
adguard imam. onaj sa zelenom ikonicom shielda.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Što kaže task manager, koji proces uzima 100%? I ovo što kaže cuky, treba probati s par browsera čisto da vidiš na čemu si.
opera.exe

Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Steka li ti YT i u Edgeu?
šta je to EĐŽ?
edge mi služi samo da skinem ninite nakon instalacije windowsa. a da si pročitao prvi post, vidio bi da imam sedmicu, koja nema eĐŽD. i vjeran sam operi, još od 2003.

cuky - ok,
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:43   #14
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ajde probaj onu opciju s nekim drugim ad-blockerom i(li) čistom Operom, jer ovo stoji na AdGuard stranici:
Citiraj:
It blocks all ads, but an issue is that it takes significantly longer to load up pages and eats CPU like it's candy.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:51   #15
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
i opet on kemija sa driverima


pitanje ako uopšte taj laptop voli win7
ako nema support u vidu drivera .. kaj se onda čudiš da je trom
znam da si napisal da ne voliš win 10 .. al bogme da su tak loši .. jok
sve je to u glavi samo .. onda si stavi linux mint i javi liko yubitubi papa resurse
ne kaki :P . supporta win7, i chipset, i lenovo za taj model, i intel za drivere.
i jesu, win10 JESU tako loši. i gori. imam 40tak kompova u firmi sa tim gofnetom koje moram održavat. i oko 20tak sa linuxom. pogodi koji kompovi većinu vremena štekaju? o tome da nakon svakog update-a krenu jebuckat sa mrežnim printerima i driverima za iste neću trošit riječi.
doma na serverčiću (j3700 cpu) imam desetku jer 7 nije podržan, optimizirana do bola, ubijenom telemetrijom i update-ovima, i vuče se. ono šta mi smeta su one mikro-tromosti koje nisu nikad riješili od kad je desetka izašla. klik na explorer. ništa. klik opet. ništa. poklikam 25 puta u sekundi, i onda mi ih odjednom otvori 100. isto i za aplikacije. klik. ništa. klik klik. ništa. i onda paf 5 komada. desni klik na taskbar shortcut - ništa. opet desni klik. opet ništa. nakon 10 sekundi se sjeti da sam mu dao desni klik.
to mi radi i na poslu na mom kompu, kao i na svim kompovima u firmi. već su ljudi naviknuti da moraju kliknut, srknut malo kavice iz šalice, i onda opet uzet miša u ruke jer taman tada otvori.

jbg nemamo para za i7 kompove sa ssd-ima. mene samo legalnost dijeli od instalacije sedmice na službeni laptop.

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ajde probaj onu opciju s nekim drugim ad-blockerom i(li) čistom Operom, jer ovo stoji na AdGuard stranici:

sutra. sad bubnut epizodu nečega na zid i zaćorit .
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 21:56   #16
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
a mozda ga ti sa tim svojim tweakovima ubijes .. pa se ponaša tako


eto ja furam na x230 lenovo .. win10 out of da box
sve radi .. mada sam jučer kliknuo na tvorničko stanje jer nisam znao kako da sredim netbios .. jednostavno prestao da mi dade pristup do NAS-a preko lokalne mreze
a preko ip adrese je radio .. smb 1.0 instaliran ..
to mi jedini problem bio do sada
nikakvi ccleaneri i ostali optimizatori .. to samo ubije windows


al ako si sad stavio drivere i na 50% je .. onda je ok
a probaj jos i lenovo drivere, device manager je prazan ? .. nema upitniki ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 22:10   #17
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,053
lenovo ima stare drivere, jer sam instalirao winse pred par mjeseci i skinuo sve sa njihovih stranica (od lenova, jel).

i imao sam taj goreopisani problem, ali ne radi nam ni preko ip adrese. imam ga još uvijek (na jednom kompu u firmi). zaobišli smo problem dizanjem remote desktop konekcije na target host.

a za pristup nasu i meni diže živce, kliknem na mapirani disk, pita kredencijale, i onda vrti 10 minuta. pa 10 minuta da je unreachable, pa popizdim, zaboravim da mi treba, i nakon sat-dva normalno radi i normalno mu pristupim. je, desetka zaista nije smeće.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 22:11   #18
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Meni na T410 sa i3 proc i 8 gb rama obični hdd, radi savršeno. Naravno opera je zadnja i ne koristim ni Chrome ni IE.
Nešto drugo je u pitanju, vrti neki update ili....
Znam da mi se bio strašno usporio prilikom skidanja zadnjeg onog April updeta za win10 ali nakon toga nema problema
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 22:15   #19
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
CCleaner ne "ubija windows" nikada nisam primijetio da mi je taj program ikakvu štetu napravio. A koristim ga redovito za čišćenje windows otpadaka.

Imam osjećaj da će ovaj problem biti riješen jednom kada OT proba reinstalirati operu ili probati neki drugi browser. Ja sam tako jedno vrijeme koristio firefox portable (jedno duže vrijeme) kojem je profil došao ogoroman i vjerojatno su mu baze podataka bile lagano u banani. Kako je radio sve lošije i lošije, prva genijalna misao je bila "a sve su sjebali s tim čestim updateima" ali naravno, već otvaranje novoga profila vratilo je browser u normalno stanje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 22:41   #20
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
CCleaner ne "ubija windows" nikada nisam primijetio da mi je taj program ikakvu štetu napravio. A koristim ga redovito za čišćenje windows otpadaka.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=288067
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 22:45   #21
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Taj ccleaner ne mogu smislit. Za mene je to govno koje ti nainstalira gomilu drugih sranja (+ za mob verzija zdere bateriju bezveze).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 22:58   #22
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Ja sam ccleaner spominuo as that
Svi ga znate
Ne sad zbog ovih uljezi koji su se skuzili kasnije
Al ima brdo takwih tweakova i svako nesto svoje fura / gura
I ja sam bio takav “napredni” user
I skuzio da naprave vise sranja nego koristi
Wise care i slicna tweak bagra :/

Rokni win 10 clean
Brower koji zelis ili sva 3-4
I prst u uho pa javi.. nit posebni av ne treba... mada jedni imaju napadaj panike na spomen ms antivirusnog programa
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 23:02   #23
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
AV Panda free odrađuje posao zasad
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2018., 23:43   #24
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da, masa poznanika na spomen defendera odmah koluta očima, ali zapravo taj program radi dobar posao. Koristim ga već dosta dugo i nisam imao problema.

https://www.guru3d.com/news-story/wi...-software.html
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 07:52   #25
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Dobar je Windows Defender, a kaj se CCleanera tiče, taj programček skupa s novim vlasnicima (1 - 2) iz dana u dan tone sve dublje.
Citiraj:
  • With the release of CCleaner 5.46, users can now decide how their data, anonymous or not, is being sent back to Piriform.

  • As CCleaner always runs in the background, there will always be a CCleaner64.exe processes running in Task manager.

  • This release, like previous ones, is still displaying offers for bundled software when you install CCleaner.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 09:26   #26
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ja imam gofno Intel Compute Stick sa Atom 8300 procesorom, latest driveri.
Full HD na tome je slide show, hoćeš film, hoćeš youtube, kako god.
720p jedini radi donekle.
Win10 ili Ubuntu/Mint - ista stvar.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 09:36   #27
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Pas mater danas svatko želi skupljati podatke.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 09:52   #28
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
A vidili da je malom "neshvaćenom" FB gofnetu upalilo pa pokušavaju i oni

Gledajte šta uzimate / kupujete, normalno da će zakucat te okljaštrene / usporene malce ... nebitno šta se zovu i357.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 15:17   #29
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
imam lenovo b50-80, sa gorenavedenim i3, 8gb ram, ssd. win7 gore jer mi se od 10tke riga.

Kolega, usra si sa driverima i podesavanjima totalno.

Ako jedan T3400 Pentium i HD 3430 u Compaq 6730s zvacu full hd sa 35-50% tjekom repodukcije ovaj tvoj mora nadjebati moj prastari hp 2x.
Stavi windows 7 i pusti da ti goli driver skine i instalira windows update kao i za sve ostale "drivere" sto ce isti naci. Zakrpe mos - nemoras stavljat, otkacis ih... neka ti povuce samo drivere.

Nakon toga skines sa AMD stranice zadnji ( paket ) driver za tu amd grafu ali instliras custom samo one dodatne ficure transcodinga itd... od Intela ostavi po difoltu sto windows update "stavi".
Mora radit ko podmazano, pa ako gledam online filmove na istom zauzece je 20% cpu-a, koristim firefox + ublock. Youtube povuce 80% cpu kod ucitavanja full hd videa i onda to ide 20/30/50 max
kako se video vrti tj. posto je sam procesor akiran sa RM na 1.1v i koristi min ili max mnozitelj po tome koliko ga loada desava se da proc radi na 1.16MHz umjesto 2.16MHz i zauzece ispod 20%.

Ovo sto pricas o skajnetu nema teorije ako je sve fino podeseno, radi uredno kao i w7, kakvi lagovi itd... ?
Vizualno je nesto "ljepsi" od w7 i trosi nesto vise resursa ali da laga nesto ili tromost itd... nema govora o tome, vjerojatno si ubio neki systemski proces koji nisi trebao.

Imam 5 laptopa u kuci, tam gdje je vrh 4GB stavim w7, gdje imam 8GB ide skajnet i nema razlike sto se tice samih pefromansi po yotube, fesjbucarenje i filmovi, tvoj i3 mora zderat ovaj Pentac u svim scenarijima.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 19:05   #30
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Skynet, lel
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na