Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2002., 19:22   #1
edd
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
worm momma-B

Nedavno sam skidao skinove za winamp...i posjetila me majka momma-B.
Inficirani .exe fajl sam brisno, al mi se čini da mi je sje... winamp.
Ono...koristim sophos...kao trebao bi vidjet u library-u od sophosa na net-u. A nisam siguran dal je neka modificirana crvčina.
A i CD-ROM mi je pomalo vrisno, pa nisam siguran dal je winamp, oliti crvić. (Zeza me i kad puštam mp3 sa harda)

???
YOU WORM!!!
edd je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2002., 10:20   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2002., 19:22   #3
edd
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
ok!

Ma, zapravo...da trojan je...
...ja i jesam izbriso .exe fajl koji je bio inficiran...preko DOS-a (kao što piše u sophosovoj biblioteci).
Ali mi nešto šteka sa winamp-om (inače trojana sam i dobio skidanjem winamp skina...zaboravio sam sa koje adrese).
A sophos mi ne detektira više ništa (loše)

Mada nije ni važno...vidjet ću šta je sa winamp-om 3, a ovaj stari otpilit.

Hvala na intervenciji!
eDD..
edd je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2002., 11:13   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Hm, mozda bi bilo dovoljno reinstalirati WinAMP 2.7x.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2002., 22:41   #5
feelgood
I'm DEAD sexy!!!
 
feelgood's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
NOD32

Ja ti toplp preporučam No. 1 antivirus u svijetu NOD32. Mi na faksu imamo Sophos i pruža nam hrpe problema.
K.
feelgood je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2002., 04:16   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: NOD32

Citiraj:
Originally posted by feelgood
Ja ti toplp preporučam No. 1 antivirus u svijetu NOD32. Mi na faksu imamo Sophos i pruža nam hrpe problema.
K.
Hm, ti si fakat odlucio skupiti tih 25 postova po svaku cijenu...

Nego, interesiraju me ti problemi s Sophosom. Kako stvarku koristim vec godinama, a i radio sam u firmi koja ima 2500+ racunala u kojoj se koristi Sophos, i nikada nije bilo nikakvih problema. Samo treba znati poriktati beshtiju.
Nekako mi to djeluje kao da se neki nadobudni profesor/asistent/student primio posla, a nije niti procitao upute.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2002., 09:14   #7
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Re: Re: NOD32

Citiraj:
Originally posted by gpremec
Hm, ti si fakat odlucio skupiti tih 25 postova po svaku cijenu...
Covjek se nada zvucnoj, ali svi znamo kako je nece dobiti, ko ni mnogi drugi
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2002., 09:54   #8
feelgood
I'm DEAD sexy!!!
 
feelgood's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
Sophos problemi

Dakle kod nas na faksu pošto radi hrpa ekipe koja jedva zna upalit komp složili su centralni server sa kojeg se učitavaju i automatski downloadaju novi viruslistovi za sophos. Naravno to je tražilo kompletan preustroj katedri koje su imale svoje servere i složene workgrupove, sharing itd. Ne znam jesu li naši na faksu nesposobni pa to rade ili sophos nije složio automatski update svog antivirusnog programa ili mi imamo zastarijelu verziju.
BTW prošle godine kad se pojavila Nimda u par mailova Sophos ju nije mogao naći ni sa najnovijim upadateom, pa se vrtila po faksu neko vrijeme i radila sranja. Onda smo fino instalirali Nortona i odmah ju je našao i ona je za nas postala preošlost.
K.
feelgood je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2002., 12:07   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Sophos problemi

Citiraj:
Originally posted by feelgood
Dakle kod nas na faksu pošto radi hrpa ekipe koja jedva zna upalit komp složili su centralni server sa kojeg se učitavaju i automatski downloadaju novi viruslistovi za sophos. Naravno to je tražilo kompletan preustroj katedri koje su imale svoje servere i složene workgrupove, sharing itd. Ne znam jesu li naši na faksu nesposobni pa to rade ili sophos nije složio automatski update svog antivirusnog programa ili mi imamo zastarijelu verziju.
BTW prošle godine kad se pojavila Nimda u par mailova Sophos ju nije mogao naći ni sa najnovijim upadateom, pa se vrtila po faksu neko vrijeme i radila sranja. Onda smo fino instalirali Nortona i odmah ju je našao i ona je za nas postala preošlost.
K.
Hm, kako da ti to objasnim...

Sa Sophosom se ne pravis pametan, vec za sve probleme i pitanja kontaktiras Qubis. Zaista se isplati. I da, sve ima Sophos, samo treba znati poriktati.
Naime, Sophosova centralna redistribucija i update rade i u Workgroupi, i u Domeni, i u Active Directoriu. Da covjek ne povjeruje.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2002., 12:37   #10
feelgood
I'm DEAD sexy!!!
 
feelgood's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
Sophos

Nisam ja ni rekao da ne funkcionira u workgroupi i tim stvarima nego da naš Sophos (pretpostavljam da je neka starija verzija koju je faks kupio) nema online update na Sophosovom serveru, pa da se sad zbog toga mjenjaju konstrukcije workgrupa na faksu. Ja imam jedino iskustva s tim sophosom (moraš ručno prebacit fileove u svoj virus library direktorij). Sifuran sam da novije verzije imaju automatski update.
K.
feelgood je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 23.09.2002., 00:18   #11
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Sophos

Citiraj:
Originally posted by feelgood
Nisam ja ni rekao da ne funkcionira u workgroupi i tim stvarima nego da naš Sophos (pretpostavljam da je neka starija verzija koju je faks kupio) nema online update na Sophosovom serveru, pa da se sad zbog toga mjenjaju konstrukcije workgrupa na faksu. Ja imam jedino iskustva s tim sophosom (moraš ručno prebacit fileove u svoj virus library direktorij). Sifuran sam da novije verzije imaju automatski update.
K.
Hm, ne postoji stara verzija Sophosa, jer ako je Sophos stariji od 3-4 mjeseca, pri svakom ulogiravanju ti javlja da je stariji od 3-4 mjeseca i da mozda nije sposoban braniti racunalo od virusa i gluposti. Sto se tice automatskog apdejtanja, kao sto sam rekao, fino se treba javiti Quobisu i stvar ce biti rijesena u roku keks. Uostalom, nije niti toliko neophodno imati automatsko apdejtanje, moze netko jednostavno provjeriti na webu dali je izasla neka nova antivirusna definicija i puknut je na centralnu instalaciju, i to je to.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2002., 02:58   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
mozda je stvar u tome da je antivirus dobiven s kompovima a oni obicno sljakaju neko vrijeme (godinu) sto se tice free updatea a onda prestanu - i nekazu ni rijeci da ih treba updatati jer su izgubili tu opciju
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2002., 11:08   #13
edd
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
...

Nemam doma modem...student sam, a stari mi nema baš osjećaja za internet. Tako da ja sve radim na faxu...
...nego, jel bi mogo skinut s neta (na diskete) library od sophosa pa ga dodat doma na sophos? (kakve sam ja sreće skinut ću ga zajedno sa 2-3 oblika supermutantiranih virusa)

Znam da sve mogu sam otkrit, al nemam baš vremena, a i volim gnjavit ljude.
edd je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2002., 11:32   #14
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Sophos svaki mjesec izbacuje verziju AV-a. Trenutna je 3.61 pa će doć 3.62 itd. Između dve verzije zaštita od novih virusa ostvaruje se putem virus identity (IDE) fileova. Zipani file s IDE fileovima si ti sigurno stane na disketu a instalaciju češ morati spanati na više disketa ili si moraš snimit cd. Moraš paziti na verziju Sophosa jer za trenutnu verziju 3.61 nakon tri mjeseca prestaje support tako da se mora updateati i sam Sophos (pokreneš ponovo instalaciju koja ti updatea npr. 3.61 -> 3.64). Eto ak nekaj nije jasno pogledaj si Sophos ili odi na qubisove stranice. Zvuči komplicirano pa zato puno više škvadre voli Norton AV koji ima live update. Sad nećemo ko je bolji
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2002., 12:02   #15
edd
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
...a pogledo sam.
Nevjerovatno, ali disketar na kompu na faxu gdje sam ne radi...
Drugi put skidam IDE fajl.

Skinut ću novu verziju s Bug-a (pardon na reklami).
Frend ga kupuje, ja ga ne bi kupio...premalo golih i polugolih žena! A ni viceva baš nema, osim nekih recenzija...koje su jednako uspješno smiješne!

A i taj library...
Jel se može skinut sophos zajedno sa bibliotekom?
To mi je nekako pasalo.(dok je trajalo)
edd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na