Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2002., 01:50   #1
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Koji Antivirus??

Panda, Norton,PCilin, ....

Koji je najbolji?????

Zasto????

Kako???

Kova je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2002., 17:04   #2
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Meni je najbolji Sohpos jer je jedini uspio otkriti sve viruse na raznim strojevima. Sto je bolje jos je i shareware.
schofter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2002., 19:28   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Re: Koji Antivirus??

Citiraj:
Originally posted by Kova
Panda, Norton,PCilin, ....

Koji je najbolji?????

Zasto????

Kako???

A da budeš malo određeniji?
Da li ti treba i vatrozid ili samo anti virus?
PCilin ima i jedno i drugo. Ako želiš puno mogučnosti, štimanja i sličnog-kaspersky. Ako želiš besplatno a dobro-AVG. Ima mogučnost integracije u OE, tako da nema šanse da ti prođe(i ode) virus. Ako želiš jednostavnost-Norton. Brzina-NOD 32. Sophos je isto tako jako dobar. Zone Alarm-dobar s puno mogučnosti za vatrozid...
tor je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2002., 22:00   #4
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Pa okej, recimo da mi treba dobar dobar antivirus i firewall, no da nemam nekih problema s njima, pogotovo s firewallom, jer se zone alarm stalno otvara i sl. ...
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2002., 23:48   #5
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Kova
... jer se zone alarm stalno otvara i sl. ...
To samo znaci da ga nisi poriktao po svom ukusu. I to se moze, i korisnije je od brzog dizanja Windowsa.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2002., 07:49   #6
Mindless
Premium
Moj komp
 
Mindless's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Originally posted by schofter
Meni je najbolji Sohpos jer je jedini uspio otkriti sve viruse na raznim strojevima. Sto je bolje jos je i shareware.
imas nesto protiv nortona? mislim meni radi OK, jos nista nije propustia ili se varam?!
Mindless je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2002., 13:34   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Citiraj:
Originally posted by Mindless

imas nesto protiv nortona? mislim meni radi OK, jos nista nije propustia ili se varam?!
"Težak" je, puno optereti sistem.
tor je online   Reply With Quote
Staro 09.10.2002., 17:10   #8
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Protiv Nortona imam i ja nes.

Tesko se odinstalira, tj. rijetko se skroz i bez teskoca odinstalira.

Hm, i dalje neznam sta da stavim na komp.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2002., 18:13   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Koristim Nortona i samo Nortona. Ne zato jer je najbolji, nego što sam samo njega i probao i svidio mi se.

Da se teško deinstalira, to nisam primijetio.

U stvari, zašto bi ga i micao ako radi dobro. Svi mi zamjeraju opterečenje sistema, ali je to stvar postavaka kao i kod firewalla. Drugi imaju drugačije postavke i drugačije rade.

Svaki se drek da isključiti i uključiti. Update je redovit, samo malo velik za skidanje.

Floppy ne treba zujati kada se komp gasi.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2002., 14:42   #10
Studano
Premium
 
Studano's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 75
Cool Tako kazu

Nakon sto sam i sam zadnjih mjesec dana trazio koji antivirus kupiti za firmu od 60 kompova, sve je upucivalo na sophos-a i nod32...kako je nod32 u zadnje vrijeme pobjednik po casopisima i netu, recimo da bolje detektira ( a to je sitno bolje ), ali za koristenje i update izgleda jednostavnije... prica se da je najbolji, ako hoces mozes ga skinuti na http://www.nod32.com.au/ , besplatno i koristiti LEGALNO 25 dana, a nakon toga deistalirati ili koristiti. WEB im je super a software radi ... probaj pa javi.
__________________
Take the path that is your own...INDIVIDUALITY.
Studano je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Staro 14.10.2002., 21:42   #11
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
ajd lipi moj Studano reci mi kako skineš updateove za NOD, mene samo izbacuje jer trebam lizinku.
Postoji li rješenje, besplatno naravno?
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 06:41   #12
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
ajd lipi moj Studano reci mi kako skineš updateove za NOD, mene samo izbacuje jer trebam lizinku.
Postoji li rješenje, besplatno naravno?
Da nisi i u Australiju leto avionom?!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 17:20   #13
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Tako kazu

Citiraj:
Originally posted by Studano
Nakon sto sam i sam zadnjih mjesec dana trazio koji antivirus kupiti za firmu od 60 kompova, sve je upucivalo na sophos-a i nod32...kako je nod32 u zadnje vrijeme pobjednik po casopisima i netu, recimo da bolje detektira ( a to je sitno bolje ), ali za koristenje i update izgleda jednostavnije...
Hm, ocito nitko od njih nije koristio Sophos u stvarnoj upotrebi. Vrlo jednostavan za apdejt, fino sve automatizirano. Osobno bi se na tvom mijestu odlucio za Sophos. To sto pisu po casopisima o softwareima opcenito, ponekad je to da se uhvatis za glavu i vrisits.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 17:24   #14
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Kaspersky, ali stari, trica, ne ovaj zadnji 4 - bloatware:mad:
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 21:31   #15
mateo
zanimanje-pijani geolog
 
mateo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
svi su dobri na svoj način!!
__________________
[Athlon 850@1020]
[Epox 8kta3]
[Gainward gf2 mx]:clap:
[384 mb ram pc-133]
[Maxtor 20gb]
[LG 24/10/40]
[cd sony 52x]
.....Dinamo je prvi,komp dobro,ja sretan.....





mateo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2002., 23:23   #16
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Dakle Sophos je i moj izbor. Hvala dečki.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 22:56   #17
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Sophosu dajem palac dolje. Jednostavan nije nimalo. Sučelje mu je totalna koma, a mrežna podrška katastrofalna i to ne toliko zbog funkcionalnosti, nego zbog užasne neintuitivnosti i nepreglednosti sučelja i zbog činjenice da ništa nije integrirano, već je sve odvojeno i posebno treba instalirati i konfigurirati (SAVADMIN, Enterprise manager, Win9x/NT verzije, mail monitor i sl.)

Konkretno, dobijete zadatak instalirati Sophosa na 30 računala u NT domeni sa auto updateom. Gubite mnogo vremena proučavajući manual kako se step-by-step kako se radi prvo centralna instalacija, pa server, pa enterprise manager, pa savadmin, pa kako se stvar deploya na računala... čista neproduktivnost! Samo kod instalacije postoji 15348 načina da se zeznete. Mislim, procedura je živa koma i da se savladati, ali potpuno bespotrebno.

Ukoliko imate 192MB+ RAMa u mašinama, moj definitivan glas je Norton Antivirus. Instalira se piece-of-cake, daleko je konfigurabilniji od Sophosa i ima nešto prekrasno: LiveUpdate! Nešto što užasno fali na Sophosu, ako nemate server. Instalacija u mreži je također, prava poslastica!

Ukratko, Sophos je ružan, Norton je prekrasan. No, ako imate slabiju mašinu (486, P1..) ili malo RAMa (128MB-), ipak radije uzmite Sophosa.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 23:02   #18
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
e da zaboravih, norton je otkrivao BugBeara prije Sophosa i ranije je imao fix. Imao sam velikih problema u dvije korporacije u kojima firma u kojoj radim održava računala, baš zato jer je Sophos propustio BugBear, a u obje postoji stalna veza na Net i u obje se sophos update-a 4 puta(!) dnevno!

PieS. šta mogu kada (neki) korisnici nikako da shvate da ne otvaraju fuckin' attachmente u 'čudnim' mailovima
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 23:17   #19
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Da imas pravo. To sam iskusio na svojoj kozi, bas sa tim BugBearom. Korisitim sada Norton System works 2003, vrlo sam zadovoljan za sada.
Otkrio je par trojana, sprijecio je skidanje s neta i tako.

Moje preporuke idu Nortonu!!!
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 10:50   #20
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Opet zaboravih napomenuti, doma koristim Norton SystemWorks 2003....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 11:08   #21
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Moje preporuke idu Nortonu!!!
Prije mjesec dana tvoj izbor je bio Sophos sad pak preporučaš Norton zakaj ne probaš NOD32?
Citiraj:
šta mogu kada (neki) korisnici nikako da shvate da ne otvaraju fuckin' attachmente u 'čudnim' mailovima
To je grozno slažem se a još groznije je to što neki "admini" ne kuže da se u određenim slučajevima attachmenti pokreću sami
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 11:57   #22
Studano
Premium
 
Studano's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 75
Eto prije dva tjedna ni sam nisam znao dali ce sve biti uredu kada sam se odlucio na koristenje NOD32.

1.Dakle cijenovno (posto sam uzeo original 50 licenci), je izvrstan , ispod sophosa dobrano.
2. instalacija je jednostavna da jednostavnija nemoze biti...(malo je bilo gubljenja vremena dok se nije skuzilo kako?? jedno 45 min, a nakon toga manje od 5 min po kompu.
3. Update ... server sam vikne "stigao je novi update", ti kazes instaliraj i onda sve mashine vrlo brzo ti pocuclaju sa njega... to znaci svakih nekoliko sati sve mashine ti imaju update same od sebe... a i instalacija toga na cliente je manja od minute.
4. sto se tice detekcije virusa... po vise izvora NOD32 je br:1...

Moje misljenje je da je NOD32 najbolji izbor, sto radi jednostavnost, cijene, kvalitete......

__________________
Take the path that is your own...INDIVIDUALITY.
Studano je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 12:03   #23
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by razlo
Prije mjesec dana tvoj izbor je bio Sophos sad pak preporučaš Norton zakaj ne probaš NOD32?
Ima pravo na mjenjanje mišljenja i skupljanje novih saznanja, što je stvarno u redu. A ne smijemo zanemariti da se ovaj puta za nagradu treba namlatiti 80 postova...
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 13:57   #24
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ima pravo na mjenjanje mišljenja i skupljanje novih saznanja, što je stvarno u redu.
A antivirus, NIJEDAN !!!
Pametna glavica, i to je to
Citiraj:
A ne smijemo zanemariti da se ovaj puta za nagradu treba namlatiti 80 postova...
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 14:12   #25
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Aha. To. ono. ja koristin Nortona više godina i nisam popušio virus.

JA PAMETAN. Hvala, hvala.

PS. Još ću postati alkoholičar koliko mi piva dijelite.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 14:37   #26
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by RAK
Aha. To. ono. ja koristin Nortona više godina i nisam popušio virus.
Gle, ja ne koristim niti jedan anti virusni program, pa nisam već 5 godina popušio niti jedan virus (nije da nije bilo pokušaja ).
A i prije 5 godina sam popušio na povjerenje, ne sa neta, već je bio na CD-u!!!
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2002., 14:53   #27
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by medo
Sophosu dajem palac dolje. Jednostavan nije nimalo. Sučelje
... <(da ne quotam ama bas sve)> ...
slabiju mašinu (486, P1..) ili malo RAMa (128MB-), ipak radije uzmite Sophosa.
Hm, a samo si trebao nazvati u Quobis i traziti pomoc, sve bi ti objasnili u par minuta.

Vidim da su ovdje ljudi strasno naviknuti na lagane stvari, pa su zbog puno opcija i "komplikacija" zamrzili Sophos. Nije da ga sada ovdje reklamiram i necu reci da je najbolji, ali mogu reci da spada u skupinu najboljih.

To sto si instalirao na 50 masina, ako su to WinNT/2000 masine, nema lakseg posla. SAmo na jedno racunalo (npr. svoje) stavis centralnu instalaciju, instaliras si Sophos, instaliras SAVADMINa (nista lakse, jedan dvoklik i OK), te fino preko mreze instaliras na sva WinNT/2000 bazirana racunala. Niti ne trebas ici do njih, glavno da su upaljena.
Sam "update" stavis na neki server, metnes da svakih 60 minuta provjerava za nove definicije virusa, i sva racunala (i ono di ti je SAVADMIN) poriktas da se obnavljaju s njega, recimo svakih 1-4 sata, po zelji. Prebacivanje s kojeg ce se servera koje racunalo obnavljati je pisofkejk, sve preko SAVADMINa. Ako se pojavi neka definicija opasnog virusa koji bi mogao uskoro, ili je vec poceo, harati po mrezi, fino preko SAVADMINa pokrenes da se sva racunala obove po pitanju Sophosa.

S druge strane, ako ne postoji definicija virusa (odrednica prema kojoj sam antivirus prepoznaje virus), tada nema nikakve pomoći. Dosta ovisi s kime neka firma komunicira mailom. Ako makar jedna osoba u firmi komunicira sa nekom "svjetskom" (da se tako izrazim) firmam, vjrovatnost da ce virus uci u lokalnu mrezu je ogromna. Radio sam u firmi (s mnogo racunala) koja posluje na svjetskoj razini u doba myparty.yahoo.com (ili kako se vec zvao). Sam virus je u firmu dosao u roku od mozda sat vremena od pojave, i kako nije bilo antivirusne definicije, a da ne spominjem da su korisnici maila visoko needucirani po tom pitanju, u roku od sat-sat i po vremena su se gavnih nekoliko servera srusila zbog preopterecenja. U nekim manjim firmama koje ne komuniciraju na svjetskoj razini, isti virus je dosao nekoliko sati kasnije, kada je definicija vec postojala.
Samo zelim reci da se na osnovu toga sto je u jednoj firmi neki virus poharao, a u drugoj sve bilo OK ne moze reci da neki antivirus radi bolje ili losije.

U firmi di sada radim koristimo "korporacijski" antivirus relativno poznate firme u antivirusnom podrucju, poznate vise po losem nego po dobrom, a sve zbog (opet) needuciranih kucnih korisnika. Enterprize verzija ima svoj server u mrezi i stvar funkcionira savrseno. Instalira se preko web sucelja, autoupdate je nariktan na pola sata-sat, sam server provjerava sve ostale servere po pitanju virusa, tako da virusi u attachmentu niti ne dolaze do Inboxa, vec samo poruka da je attachment bio inficiran i da je antivirus rijesio problem. Nevjerovatno efikasan antivirus. Jedina mu je mana sto za rad trazi slobodnih 12MB RAMa, te dosta opterecuje sustav.

Sto se tice Nortona, to je stvar koju preporucujem svim kucnim korisnicima, jer je njima prvenstveno i namijenjen, a radi odlicno.

Sam NOD32 nisam jos imao priliku isprobati, ali ako cemo vjerovati onome sto se prica, opaka stvarka, medju najboljim antivirusnim alatima.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2002., 11:31   #28
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Odlično! Ljudi ponekad zaboravljaju da treba proteći određeno vrijeme od pojave virusa do antivirus definicije (ili kak već oćete). Organizacije koje jako puno komuniciraju sa raznim subjektima izrazito su podložne brzim infekcijama . Mi bi smo dobivali prijave o virusima/crvima prije nego što bi npr. opće dobio obavijest od sophosa da se dotični pojavio. U tom slučaju problem se prenosi na ne-patchiranost windowsa (ne klikću baš svi bezveze) kao i na korisničku ne-edukaciju što su vrlo zanemareni problemi. Pitanje - Jer tko isprobao MS SUS (Software Update Services)?
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2002., 19:47   #29
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Citiraj:
Originally posted by igsablja
Gle, ja ne koristim niti jedan anti virusni program, pa nisam već 5 godina popušio niti jedan virus (nije da nije bilo pokušaja ).
A i prije 5 godina sam popušio na povjerenje, ne sa neta, već je bio na CD-u!!!
Neznam bas, ja nisam prije imao, pa sam mislio da ih nemam, nije bilo nista strasno. No kada sam stavio Sophos odmah je nasao BugBear, a kasnije sam stavio Norton koji je nasao jos par antivirusa.

A sto se tice sta sam rekao prije mjesec dana za Sophos pa sada za Norton, oba su mi super. No imam dovoljno jaku masinu za Nortona, a i normalno se odinstalira za razliku od proslih verzija, tako da sam zadovoljan.
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2002., 23:19   #30
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Hm, a samo si trebao nazvati u Quobis i traziti pomoc, sve bi ti objasnili u par minuta.

Vidim da su ovdje ljudi strasno naviknuti na lagane stvari, pa su zbog puno opcija i "komplikacija" zamrzili Sophos. Nije da ga sada ovdje reklamiram i necu reci da je najbolji, ali mogu reci da spada u skupinu najboljih.
1. Qubis nije bio od neke pomoći - po njihovom to je trebalo raditi.

2. Što se tiče da spada u skupinu najboljih!? Objasni to molim te ljudima u jednoj firmi u kojoj održavam IT opremu, koji su kupili Sophos Antivirus da je "najbolji antivirus" od xx,000kn propustio BugBear i da su mnogi privatni mailovi otišli na printer i e-mail adrese drugih firmi koje to nisu smjele vidjet! A updateao se svakih par sati!? I antivirus i sophosov mail monitor. A bugbear.ide fajl sam na serveru vidio tek dva dana(!) nakon što je moj Norton doma već imao definiciju i čistio prve BugBearove iz maila.

3. Automatska instalacija mi niš ne znači kada imam Win98 računala

4. Sučelje Sophosa je koma. Loše dizajnirano, opcije razbacane, sve je odvojeno od svega (ništa integrirano), a same opcije su siromašne.


Mene u biti jako zanima Kaspersky... priča se da je jaako dobar...
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na