Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.08.2019., 13:12   #1
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Blokirane strane kladionice?

LINK

Jel se oni ovo zajebavaju ili? Kao da smo Koreja postali....

Konkretno riječ je o betfair.com i bet365.com, ne kužim u čemu je fora pošto oni nemaju veze sa rvackom. Na koji način oni onda "nedozvoljeno obavljaju gospodarske djelatnosti putem interneta."? Ne bi li onda trebali biti blokirani svi web shopovi?

P.S. koristim VPN pa me baš puno ne dira ali svejedno....
henri_007 je offline  
Staro 15.08.2019., 13:24   #2
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ne plaćaju porez u RH.
webstartm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2019., 13:33   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Država ih ne može kontrolirati / stavit šapu na promet i profit pa ih blokiraju,
web shop - ove moraju pustiti radi eu regulative o zajedničkom tržištu,
slično je ali nije isto.
Nikky je offline  
Staro 15.08.2019., 14:03   #4
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne plaćaju porez u RH.
Da, i? Jel strani web shopovi plaćaju porez u RH?

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Država ih ne može kontrolirati / stavit šapu na promet i profit pa ih blokiraju,
Mislim tužno je da država smatra da ima ikakva prava na taj promet. Uostalom, naplate porez kada povlačim novac iz strane kladionice.

Kim Jong-un bi bio ponosan
henri_007 je offline  
Staro 15.08.2019., 14:11   #5
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Država ih ne može kontrolirati / stavit šapu na promet i profit pa ih blokiraju,
web shop - ove moraju pustiti radi eu regulative o zajedničkom tržištu,
slično je ali nije isto.



Sve lijepo samo to se da zaobići kome baš treba i na kraju sa time nisu postigli baš ništa, a ovako pomalo počinju vući na Sjevernu Koreju ili Iran i slične režime.


Pitam se tko brani našoj državi da napravi bolju kladionicu i nudi sama usluge na internetu i to državljanima države čiju kladionicu blokiraju na internetu. To se onda zove slobodno tržište i konkurencija, pa onda neka bolji i sposobniji pobjedi.



No mislim da je problem u ovome sposobniji i konkurentniji. Jer pametna država bi već odavno jedan od otoka u RH pretvorila u raj za kockare i time uprihodovala popriličnu lovu. Ja se ne kockam, a jedino što bi volio biti vlasinik kockarnice, to je jedino što me privlači kod kockanja, jer tako kaže matematika odnosno statistika i probabilistika.



No na žalost ova se država i previše kocka s našom sudbinom, tako da bi njima trebalo zatvoriti pristup do davatelja kredita na međunarodnom tržištu i ostalih monetarnih institucija jer nam onda ne bi samo tako uvećavali zaduženje radi ostanka na vlasti ovih dviju garnitura što glume političke protivnike, a rade složno ko da su braća.


I na kraju što državu briga što će netko sa svojim privatnim novcem na koji je uredno platio porez državi. Ako nešto i dobije na ovoj kladionici koju blokiraju, taj će novac na kraju doć u ovu državu i tu se trošit, pa će država ipak dobit neki PDV. Ovako će dobit nula bilo čega.
sakomako je offline  
Staro 15.08.2019., 14:14   #6
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Nije stvar samo što kladionice ne plaćaju porez, nego i ti kao igrač ne plaćaš porez na dobitak, a problem je navodno i što se mogu kladiti malodobne osobe jer to sve skupa nema nikakvog nadzora.
Isti zakon već imaš u Italiji, Sloveniji, Danskoj, Belgiji, Mađarskoj i hrpi drugih europskih zemalja.
Nismo mi izmislili toplu vodu nego samo prepisujemo zakone iz drugih zemlja, toliko o tvojoj paraleli s sj. korejom.

Tko se baš želi kladiti na inozemnim servisima taj će svakako naći način.
zalman1 je offline  
Staro 15.08.2019., 14:19   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Pitam se tko brani našoj državi da napravi bolju kladionicu i nudi sama usluge na internetu i to državljanima države čiju kladionicu blokiraju na internetu. To se onda zove slobodno tržište i konkurencija, pa onda neka bolji i sposobniji pobjedi.
Država ne otvara kladionice. tek to onda nije slobodno tržište.
Domaćih kladionica imaš, a država zabranjuje jer strane kladionice ne plaćaju državi sve što plaćaju domaće. Neki izračuni govore o oko milijardu kuna godišnjeg gubitka države, sad je li to par stotina milijuna manje / više nebitno...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 14:24   #8
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Nije stvar samo što kladionice ne plaćaju porez, nego i ti kao igrač ne plaćaš porez na dobitak,
Kladionice plaćaju porez tamo gdje su registrirane. I porez na dobitak bi se isto trebao platiti tamo gdje sam ga osvojio. Na temelju čega bi to trebao platiti u RH?

To što naše velike vođe nisu sposobni stvoriti uvjete pa privući strane kladionice i ubirati porez od toga je naš problem.

Citiraj:
a problem je navodno i što se mogu kladiti malodobne osobe jer to sve skupa nema nikakvog nadzora.
Pa super, idemo blokirati i xxx stranice? To isto nema nikakvog nadzora



Citiraj:
Nismo mi izmislili toplu vodu nego samo prepisujemo zakone iz drugih zemlja, toliko o tvojoj paraleli s sj. korejom.

Mi nismo sposobni ni prepisati kako spada, a kamoli izmisliti toplu vodu
henri_007 je offline  
Staro 15.08.2019., 14:28   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Kladionice plaćaju porez tamo gdje su registrirane. I porez na dobitak bi se isto trebao platiti tamo gdje sam ga osvojio. Na temelju čega bi to trebao platiti u RH?
I osvojio si ga iz RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 14:30   #10
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
To što naše velike vođe nisu sposobni stvoriti uvjete pa privući strane kladionice
Kamo sreće da ne privlače takva sranja od firmi ovdje.
Na te kladionice i treba udarati što više restrikcija i poreza, nikakve koristi od njih, samo prave ovisnike i budale od ljudi.
Da je pameti u državi zabranile bi se i domaće kladionice, a ne samo inozemne.
zalman1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2019., 14:35   #11
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Država ne otvara kladionice. tek to onda nije slobodno tržište.
Domaćih kladionica imaš, a država zabranjuje jer strane kladionice ne plaćaju državi sve što plaćaju domaće. Neki izračuni govore o oko milijardu kuna godišnjeg gubitka države, sad je li to par stotina milijuna manje / više nebitno...

A što je Hrvatska lutrija?
sakomako je offline  
Staro 15.08.2019., 14:36   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
A što je Hrvatska lutrija?
Državna firma koja je puno više od kladionice, a u stvari izvrstan izvor prihoda za RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 14:38   #13
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Da, i? Jel strani web shopovi plaćaju porez u RH?

Mućni glavom malo.
webstartm je offline  
Staro 15.08.2019., 15:06   #14
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Državna firma koja je puno više od kladionice, a u stvari izvrstan izvor prihoda za RH.

Dakle to je kladionica, samo ta kladionica nije tako konkurentna kao ova koju blokiraju? Očito nisu sposbniji od ovih vani, pa je država poduzela mjere da ukine konkurenciju, što će dovesti do toga da će Hrvatska lutrija biti još lošija.
sakomako je offline  
Staro 15.08.2019., 15:13   #15
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Kamo sreće da ne privlače takva sranja od firmi ovdje.
Na te kladionice i treba udarati što više restrikcija i poreza, nikakve koristi od njih, samo prave ovisnike i budale od ljudi.
Da je pameti u državi zabranile bi se i domaće kladionice, a ne samo inozemne.

Potpuno krivo gledanje. Ovisnost je jedno i to treba liječiti. A ovo je sasvim legalan biznis, pa ako mogu drugi od toga prihodovat i živjet onda zašto ne bi i mi mogli. Jer istu stvar bi mogao reći i za banke, dio prehrambene industrije i mnogo drugih stvari. Zabrane ne donose ništa dobro, samo guraju stvar u ilegalu i omogućuju kriminalnim skupinama da se uključe u ilegalni biznis.
sakomako je offline  
Staro 15.08.2019., 15:21   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Dakle to je kladionica, samo ta kladionica nije tako konkurentna kao ova koju blokiraju? Očito nisu sposbniji od ovih vani, pa je država poduzela mjere da ukine konkurenciju, što će dovesti do toga da će Hrvatska lutrija biti još lošija.
Naravno da HL nije konkurentna ako ima drugačije namete od ovih vani.
No, vidi vraga, ima i drugih kladionica koje imaju urede kod nas i imaju klađenje.
Ako ove vani žele poslovati ovdje, jasno im je što moraju napraviti - otvoriti ured, platiti namete. I sve pet.

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
A ovo je sasvim legalan biznis,
Problem i je u tome što strane kladionice nisu lagalan biznis u RH dok ne naprave sve što je potrebno da postanu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 17:02   #17
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Nije stvar samo što kladionice ne plaćaju porez, nego i ti kao igrač ne plaćaš porez na dobitak, a problem je navodno i što se mogu kladiti malodobne osobe jer to sve skupa nema nikakvog nadzora.
Isti zakon već imaš u Italiji, Sloveniji, Danskoj, Belgiji, Mađarskoj i hrpi drugih europskih zemalja.
Nismo mi izmislili toplu vodu nego samo prepisujemo zakone iz drugih zemlja, toliko o tvojoj paraleli s sj. korejom.

Tko se baš želi kladiti na inozemnim servisima taj će svakako naći način.
I u HR se može kladiti maloljetnik.... I u kladionici, i online.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 15.08.2019., 17:08   #18
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne može.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline  
Staro 15.08.2019., 17:45   #19
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,086
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ne može.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Može, ali ne bi smio. 😀😀

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline  
Staro 15.08.2019., 18:16   #20
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Kamo sreće da ne privlače takva sranja od firmi ovdje.
Na te kladionice i treba udarati što više restrikcija i poreza, nikakve koristi od njih, samo prave ovisnike i budale od ljudi.
Da je pameti u državi zabranile bi se i domaće kladionice, a ne samo inozemne.
a LOL... a cigare, alkohol...droga?
od tih poroka država najbolje živi...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline  
Staro 15.08.2019., 19:27   #21
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a cigare, alkohol...droga?
Pa ista stvar kao kladionica - sve redom smeće koje treba što više oporezivati.
I država sigurno ne živi najbolje od tih stvari, možda samo kratkoročno, jer prije ili kasnije će sve te ljude trebati liječiti od nečega pa će zdravstvo potrošiti hrpu više novaca nego na nekoga tko ne pije i ne puši.

A ovisnici o klađenju su posebna sorta nesposobnih ljudi koji misle da se mogu obogatiti na taj način, takvi mogu biti samo na teret državi, a ne da država dobro živi od njih.
Poseban porez na budale je loto, malo-malo izmisle nekog anonimnog dobitnika koji je eto spremio u džep 5 milijuna kn, je, kako da ne.
zalman1 je offline  
Staro 15.08.2019., 20:50   #22
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ne može.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kako ne? Uzmeš oib od starog i to je to... U stranima se možeš kladiti, ali kod isplate znaju tražiti presliku osobne... Uplaćivati možeš koliko hoćeš.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 15.08.2019., 22:53   #23
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Kako ne? Uzmeš oib od starog i to je to...
Jbt al' bi mi remen tu radio...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 23:32   #24
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nemoj iggy, čuti će te feministice, babe i ostale zaštitnicke tvrtke za New age odgoj tražit će mali pravobraniteljicu (btw slažem se s tobom)
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 16.08.2019., 00:06   #25
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nemoj iggy, čuti će te feministice, babe i ostale zaštitnicke tvrtke za New age odgoj tražit će mali pravobraniteljicu (btw slažem se s tobom)
Ma samo nek' me čuju, sve je to danas otišlo u jedno krasno mjesto.
Čuj klinci i kladionice, još da ja djeci kreiram accounte...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 16.08.2019., 01:11   #26
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jbt al' bi mi remen tu radio...
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nemoj iggy, čuti će te feministice, babe i ostale
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ma samo nek' me čuju, sve je to danas otišlo u jedno krasno mjesto.
Eeeee... ne vrijedi ih peglat, nije ni mene vrijedilo

Prvi put najgore ali prezivis.., drugi put vec sam gledao kako se namjestiti da opasac izazove najmanju stetu, treci put vec sam znao napamet odakle
prijetnja dolazi pa se elegantno izmaknem, mislim pustim da me zahvati ali to je 20% "intezitet". Sve nadalje vec sam bio pripremit pa ako mi bas dojadi
trk prema majci a majka ko majka... Sadisto ! Ubit ces ga ! Hebiga... stari opsuje u stilu hebo ti bog mater Licansku glupu, eto ti tvoj sin i ode.

Danasnja su jos mudrija ali jedno se nije promjenilo: KAZNA Valja biti samo mastovit a moj stari bogme nije bio a nije mi ni imao sta
oduzeti, nije bilo mobilnih telefona, interneta, osobnog racunala itd... igrali se vani hebote a od elektronike imao sam Walkman i Kasetofon

E sad nasa dika i ponos sa 13 godina je copio karticu tekuceg racuna i kupio si neki Avatar mislim za LOL, nisam ni siguran sta je tocno kupio, samo
sam vidio da je kartica opeglana za nekih 120kn. Normalno, prvo sam tamo "prijavio zloupotrebu" kartice da bi pare dobio nazad i ujedno su mu ukinuli nalog a onda je isao obracun tj. Kazna !

Slagao je to 4 dana, prije toga u zivotu nije nista sa drvima radio. To je sve bilo iskipano iz prikolica i sirom po livadi. Drugi dan je poceo "kukati" a ja
samo uzo sarafciger i reko donesi mi svoj komp u radnu sobu... naljevo krug i slaze opet. Majka nosi kapu za glavu da Suncanicu slucajno ne dobije, suza iz oka joj viri...

Dobio je vode koliko oce i pauza za rucak 35min. Rad od 09-17h. Ja sam kosio ili sjedio u vrtnoj stolici, drijemao u hladovini i svakih pola sata se dignem i bacim
jedno 20 komada iz vrpe dolje jer "nije ravno" kako treba biti slozeno po mom ukusu. Nudio sam mu i opciju da oce zvat te zute, plave, zelene i koje vec telefone - nece...

Jos 3 dana kasnije se zalio na sve moguce upale misica ali eto.. 2 godine sada pegla sam u nadnici po ljetu i zaradi po 3k kuna, bio
u Spanjolskoj sa skolom i zaradio placu tamo ! U sumi i dan danas on slaze jer se izvještio sad a bogme i moze jos malo i vise nego ja !

Kladionice... ne zanima ga, okrenio se za 180 stupnjeva od te "skole", uozbiljio se jer je na vrijeme bio posteno sankcioniran i nikad
nije dobio ni cuscku u zivotu niti je bilo potrebe za tim ali ajd... moj stari stara skola, mos ga hebat, nece se on sa kaznama zahebavati jel...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 16.08.2019., 01:34   #27
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
epic shit nego ... zar nema 200 000 on line kladara? nisu ove zabranjene jedine valjda?
ja kad sam bio u kladi (zadnji listić svibanj 2010.) imao sam dvadesetak on line računa i nijedan u HR. zarađivao sam cca 3000 kuna mjesečno - možda malo više. nisam imao problema sa ničim i nikim.
tizhu je offline  
Staro 16.08.2019., 09:23   #28
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Na kraju ispada da čak ni ne treba VPN. Dovoljno je samo ne koristiti DNS servere od provajdera nego npr. googlove (8.8.8.8 ili 8.8.4.4)
henri_007 je offline  
Staro 16.08.2019., 19:14   #29
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jbt al' bi mi remen tu radio...


nemoj da te cuje djecijajavnapravobraniteljica

sa djecom u takvim slučajevima treba razgovarati i objašnjavati

hahahaha
pogi je offline  
Staro 17.08.2019., 01:06   #30
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
@silver_tip Super,a jesi reka malom odakle ta silna drva.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na