Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2017., 11:26   #5431
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Jedno pitanje za one koji imaju paket 3u1 kod Amisa?

U sklopu paketa imam oko 70 programa. Međutim na programima iznad lokacije 600 se događa da pojedini programi kada se prebaci na njih ekran ostaje crn iako su u pretplati. Onda se to crnilo preseli na neki drugi kanal, a ovaj onda radi.


Radi toga sam mijenjao i media box. I sada se to opet javlja, da bi mi na kraju rekli da je to problem sa njihovim softverom!

Jučer mi nije radilo više od 10 kanala i mijenjali su se kanali koji nisu radili. A sada je to počelo i sa sportskim kanalima.

Kolio vas još ima problema s time jer podrška kaže da je to problem do softvera?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 17:41   #5432
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja sam imao drugačiji malo problem. Na jednom receiveru sam imao svih 70 programa, na drugom nisam pola njih imao (crni ekran i da nisam u pretplati).

Ištekao uređaj i ponovno ga uštekao u struju, napravio je update softvera i sad svi programi rade.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 11:31   #5433
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ja sam ištekavao struju po njihovom savjetu i preštekavao kabele na ruteru i ništa ne pomaže, a oni su podešavali parametre na uređaju i opet ništa, definitvno imaju problem sa softverom i rekli su da će kada se ljudi vrate sa godišnjeg napraviti upgrejd softvera. Samo to već tako traje 6 mjeseci, a o smanjivanju pretplate niti riječi zbog neisporučivanja usluge u punom iznosu! Otkako Amis više nije Amis već ona malo jača tvrtka. od onda kvaliteta usluge pada!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 12:34   #5434
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Reboot STB-a pomogne, to je poznat bug na amisovom iptv-u
Postoji otkad je Amisa.
Neće ga nikad riješiti.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 08:41   #5435
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Reboot STB-a pomogne, to je poznat bug na amisovom iptv-u
Postoji otkad je Amisa.
Neće ga nikad riješiti.
Ne pomaže reboot, jer ovo sa kanalima koji ne rade je dinamička stvar, od par do petnaest koji ne rade i sele se malo jedni ne rade, malo drugi.

Promjenili mi dva medija boxa i opet isto, kao i podešavanje parametara s njihove strane.

NIje problem što nešto ne radi, ali kako onda ne smanje cijenu koju naplaćuju?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 09:26   #5436
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Posljednjih 4-5 dana se s njima borim oko brzine. Plaćamo 60/20, a dobivamo 50/3. Dok je prije bilo 40/20 i sa time sam bio prezadovoljan. Đaba brzi download kad je veza loša i upload spor.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2017., 22:00   #5437
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Bit ce zanimljivo... za amis i vip korsnike
Citiraj:
Odbija se zahtjev VIPnet d.o.o. za zadržavanjem postojećih veleprodajnih cijena usluga
izdvojenog pristupa lokalnoj petlji, veleprodajnog širokopojasnog pristupa, najma korisničke
linije, do isteka obveznog trajanja ugovornog odnosa između VIPnet d.o.o. i njegovih
maloprodajnih korisnika.
Citiraj:
U svom zahtjevu VIP navodi kako je HAKOM donio tri odluke kojima se mijenjaju cijene
naknada veleprodajnih pristupnih usluga HT-a. Ističe kako planirano povećanje svih
veleprodajnih cijena utječe na operativne troškove poslovanja koje procjenjuje na 40 miliona
kuna do 2020., a koji se mogu umanjiti samo uz drastično povećanje maloprodajnih cijena.
hakom.hr/UserDocsImages/2017/odluke_rjesenja_presude/Rjesenje%20o%20odbijaju%20zahtjeva%20VIPnet%20d.o.o.%20za%20zadrzavanjem%20postojecih%20veleprodajnih%20cijena.pdf
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 15.01.2017. u 11:05.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 00:13   #5438
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Kaj to točno znači ? Ja se nećkam da produžim ugovor...nude mi 25% nižu cijenu od postojeće...
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 00:17   #5439
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Bnet korisnicima je svejedno, oni su na njihovoj infrastrukturi, nastradati ce vip i amis korisnici, ako se ovo provede.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 00:54   #5440
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Vjerojatno mislis na amisove korisnike koju su na zici-parici, a ne na one koji su na amisovoj optici.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 01:10   #5441
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Naravno
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 10:58   #5442
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Bnet korisnicima je svejedno, oni su na njihovoj infrastrukturi, nastradati ce vip i amis korisnici, ako se ovo provede.
Da, tocno, coax nema veze s tim... automatski sam napisao bnet posto su s vipom.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 15.01.2017. u 11:04.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 11:02   #5443
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Ja sam na optici, onda sam valjda safe ? Samo imam 99 problems but a bitch ain't one
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 11:14   #5444
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Bit ce zahvaceni samo oni korisnici koji koriste HT infrastrukturu.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 11:47   #5445
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja sam na optici, onda sam valjda safe ? Samo imam 99 problems but a bitch ain't one
Pa kaj se jos mucis sa Amisovom TV, pa kaj ti se nakon cca 2 godine nije oko prilagodilo takvoj slici.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 18:36   #5446
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 631
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
Pozdrav ekipa,

Jel netko zna zašto je upload na optici od Amisa prema HT-u samo 10 Mbita?

Frend mi se spojio na FTP server ali ne može povući više od 10 Mbita, iako upload ide do 90 Mbita sa moje strane.
On ima HT za ISP provider, VDSL i brzinu 30 / 5.
Pretpostavljam da je to do same konekcije između Amisa i HT-a?

Jel saznao netko odgovor?

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 15.01.2017. u 18:45.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 19:05   #5447
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Pa kaj se jos mucis sa Amisovom TV, pa kaj ti se nakon cca 2 godine nije oko prilagodilo takvoj slici.
VoIP šumi neš, tv i net su ok i da router mi sere neš smeće...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.01.2017. u 19:29.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 20:33   #5448
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
VoIP šumi neš, tv i net su ok i da router mi sere neš smeće...
Sjecam se da si uvijek pljuckao na kvalitetu TV slike, znaci da su kvalitetu TV programa poboljsali ili si se ti prilagodio.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 21:28   #5449
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sjecam se da si uvijek pljuckao na kvalitetu TV slike, znaci da su kvalitetu TV programa poboljsali ili si se ti prilagodio.
Ostala je ista, al ionako ju nikad nisam gledao nešto, to sam više radi starci se bunio no oni se ne žale pa me briga onda. A kao nešto govore da bi trebao stream se poboljšat uskoro pa valjda i hoće s vremenom.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 00:10   #5450
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Jel saznao netko odgovor?
Mislim da sam ja saznao u međuvremenu, na drugoj temi je bilo objašnjeno.
Koliko shvaćam, jedino HT kao provider nije u CIX sustavu razmjene internet prometa, pa je moguće da ima popriličan broj hopova između Amisa i HT-a, što rezultira sa "samo" 10 Mbitnom vezom...
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 11:54   #5451
dur
Registered User
 
dur's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zgb
Postovi: 75
Kakve Amis daje routere za svoje usluge? Zanima me samo paket s internetom, nije optika.
dur je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2017., 12:23   #5452
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Eto, meni riješili problem sa brzinom nakon malo više od tjedan dana. Još sam zamolio mogu li vratiti stari profil gdje sam imao 42/22 realnu brzinu, a ne ovaj novi sa 53/11Mbps. Ispunili mi želju i sad sve opet po starome, radi kako spada.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 10:01   #5453
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Prijatelj u svom uredu ima Amis internet i speedtest pokazuje brzine od 30Mbs u oba smjera (višestruko testirano na razne adresa). Na žalost oprema je pod ključem, a pokušaj spajanja na router bio je bezuspješan. Otvoren je samo ssh port, ali se na njega ne može spojiti iz offica.
Zanima me kakva je to veza jer se očito radi o simetričnom prijenosu kojeg nigdje nema u ponudi. Optike tamo nema, a to znači da bi to bio VDSL. Ima li Amis takve pakete za poslovne korisnike i na većim brzinama?
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 14:15   #5454
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Trnsko, optika.
Zadnjih 8-9 dana telka radi, net povremeno a telefona nema.

Na koju adresu saljete zahtjev za umanjenem racuna?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 14:18   #5455
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Od 1.1.2017. moraju to oni sami raditi na uslugama sklopljenim od toga razdoblja. Za nas ostale, ja uvijek pošaljem na podrska@amis.hr prijavu kvara i zahtjev za smanjenjem računa. Čekam ovaj mjesec da vidim jesu li ga umanjili za 10 dana koje nije radio net normalno i brzina je bila 5x manja.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2017., 14:22   #5456
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Od 1.1.2017. moraju to oni sami raditi na uslugama sklopljenim od toga razdoblja. Za nas ostale, ja uvijek pošaljem na podrska@amis.hr prijavu kvara i zahtjev za smanjenjem računa. Čekam ovaj mjesec da vidim jesu li ga umanjili za 10 dana koje nije radio net normalno i brzina je bila 5x manja.
Ima pisat onda
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2017., 22:19   #5457
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Trnsko, optika.
Zadnjih 8-9 dana telka radi, net povremeno a telefona nema.

Na koju adresu saljete zahtjev za umanjenem racuna?
Meni već 6 mjeseci umanjuju račun ista lokacija, ali nemam istih problema, i isto je optika u pitanju. Po mom mišljenju nekvalitetna oprema koju daju, točnije eltek router šta imaju nije loš ali za naić na skroz ispravan je lutrija. Imao sam prilike otvorit jednog mogu okačit i slike da vidite ako kog zanima kakvo smeće je unutra od čipova, kondenzatora... a ni softver gore im nije baš za pohvalit se, imali su FW nadogradnju jednu nedavno koja popravlja kolko sam skužio ništa

za umanjenje znači šaljem na reklamacije@amis.hr odgovor kad dobiš dobiš, a možda i ne dobiš zakonski rok je 15 dana od dana kad si poslao. Kvar prijavljujem na podrska@amis.hr

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 19.02.2017. u 20:52.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2017., 22:26   #5458
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Imam već neko vrijeme problema sa VoIPom na amis 3u1 optici, problem je taj da kad sugovornik nešto govori u slušalici se čuje tiho šuštanje. Probao sam drugi kabel, drugi telefon ovaj put žični koji sam prije nego sam ga kod sebe spojio isprobao kod prijatelja koji je na t-comu i zvuk je bio čist no kod mene i dalje po tiho šušti. Inače ne telefoniram često više to roditelji rade, ali kad recimo pričam sa rodbinom koju ne viđam tako često znaju razgovori po 20ak min. trajat i jedno vrijeme mogu onako prožvakat to šuštanje no nakon 10 min. već počne bit užasno iritantno. Mjenjali su mi router već 4x u vezi tog i svaki put isto, plus još dodatni problem sa novim routerom kad dođe, klasika. Očito nije do routera onda predpostavljam, pa me zanima ako mi netko može reć od ovih koji imaju 3u1 optiku da malo bolje poslušaju kad pričaju sljedeći put na telefon pa mi kažu da li imaju isti problem, da li je to možda globalno neko šuštanje ili je to samo kod mene. Tehničar mi je jučer bio i izmjerio šumove i kaže da je sve čisto, tako da stvarno više ne znam, sa svoje strane sam sve probao šta se dalo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.02.2017. u 23:23.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2017., 15:20   #5459
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Imam već neko vrijeme problema sa VoIPom na amis 3u1 optici, problem je taj da kad sugovornik nešto govori u slušalici se čuje tiho šuštanje.
Blago tebi, tu već više od mjesec dana nema nikakvog telefona a szk valja bureke...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2017., 21:07   #5460
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Blago tebi, tu već više od mjesec dana nema nikakvog telefona a szk valja bureke...
Hah vidim isti kvart, sami problemi. A ništa ja šaljem uredno svaki mjesec za umanjenje uopće me ne zanima, a reko sam im prijavit ih HAKOMu onda fino neću plaćat niti jednu uplatnicu dok se spor ne riješi pa da vidimo hoće i onda bit ovako spori ko i sad.


Router mi je promjenjen router već 3-4x uvijek isto šušti kad pričam na telefon i to dok sugovornik izgovara riječi šuštanje se čuje tih i vrlo je iritantno. Prošli mjesec sam imao problema sa sva tri paketa i umanjili su mi nevjerovatnih 30kn samo račun, naravno da sam slao pritužbu da je cijena nerealna jer su mi inače znali poslat za takve slične kvarove kad su sva tri paketa u pitanju račun po 5kn, ali ovaj put mi nisu mi ništa pametno odgovorili, a ja račun naravno neću platit pa ako isključe HAKOMu šaljem cijeli slučaj pa nek se s njima kače. Ja sam sa svoje strane sve testiro znači novi kabel, posudio sam telefon koji sam prethodno kod kolege na t-comu testirao i kod njega se čuje čisto kao i preko mobitela kad je dobar signal i još je super to šta je žični telefon koji ne treba struju nego samo ukopčaš i to je to, tako da sam tu eliminirao neke frekvencijske i ostale smetnje koje bi mogle biti uzrok kao kod bežićnog telefona kojeg trenutno koristim.
Nitko me ne zove već tjedan dana u vezi prijave kvara, a kao bilo je da je do mene i to do žice telefonske koju je promjenio tehničar u četvrtak i rekao da je sad nazvao je par puta i pričao sa nekim kolegom i kaže to je to sad ne šumi. Ja budala umjesto da sam i ja odma probao, probao sam tek kada je tehničar otišao i zamisli potpuno ista stvar, ne znam jel taj tehničar gluh il šta, zato sljedeći put samo da vam sugeriram odmah vi provjerite sve to šta vam je radio nemojte ko ja nasjest da sve je ok na riječ tehničara pa tek kasnije vidit da je ustvari sve isto kolko god profesionalan i kulturan tehničar bio jer oni će vam reći ono klasično ako opet budu problemi nazovite pa prijavite opet, a svi znamo kako student tehnička podrška na amisu brzo djeluje i opčenito taj cijeli proces ponovnog prijavljivanja kvara. Ali dobro nećemo sad njih pljuvat ipak nisu samo oni krivi zbog ovog šta se dešava već sama kvaliteta amis-a koja je od kako je vip preuzeo pala na dno dna i očito je ko dan da lagano ubijaju amis.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.02.2017. u 21:17.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na