Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2016., 10:43   #6481
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Da pitam, pošto frenda zanima

Monitor je kupljen prije 3 tjedna u Linksu, 24" led aoc 12476vwm. Ekran ima žučkastu sliku, probao je vratiti odmah u Linksu ali "to ne spada pod garanciju" je bio odgovor. Imao netko sličan problem?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 10:49   #6482
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Morao bi definirati žućkastu sliku. Ako je slika žuta i ne može se podesiti da bude bjelija, problem je u monitoru.

Je li probao promijeniti "temperaturu" boje iz tople u hladnu u postavkama monitora(oko 3000K dignut na oko 5000K)?
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 31.03.2016. u 11:00.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2016., 10:51   #6483
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ja sam svoj monitor doslovno mjesecima namještao, drndao po postavkama i podešavao, da bi dobio kak mi paše

sve postavke pregledaj i RGB probaj prčkat
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 15:08   #6484
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Popravak pa zamjena - ako nemaju identičan model sve je stvar dogovora.
Oni mogu nuditi ti ne moraš pristati i možeš tražiti raskid ugovora.
Komplicira stvar kad je mobitel na pretplatu, inače je poprilično čisto....
Aha, to kad je na pretplatu mi i ima smisla- previdio sam taj dio.
Ali kažeš da je i kod "obične" kupovine (kupim mobitel u slobodnoj prodaji, npr.) situacija ista? Gdje to piše? Ne da ti ne vjerujem već da se znam pozvati ako zatreba.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 15:13   #6485
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Da pitam, pošto frenda zanima

Monitor je kupljen prije 3 tjedna u Linksu, 24" led aoc 12476vwm. Ekran ima žučkastu sliku, probao je vratiti odmah u Linksu ali "to ne spada pod garanciju" je bio odgovor. Imao netko sličan problem?
Pošalji ga u ovlašteni, i ako oni kažu da je sve ok, onda je. Jebiga. Ako nije, budu ti zamjenili monitor. Jednostavno, da jednostavnije nemože biti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 18:34   #6486
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Aha, to kad je na pretplatu mi i ima smisla- previdio sam taj dio.
Ali kažeš da je i kod "obične" kupovine (kupim mobitel u slobodnoj prodaji, npr.) situacija ista? Gdje to piše? Ne da ti ne vjerujem već da se znam pozvati ako zatreba.


Ovo su tvoja prava tj.obveze trgovca (ili proizvođača/uvoznika).
Također imaš navedeno po kojoj osnovi možeš tražiti raskid ugovora ako ti ne predaju ispravnu stvar (članak 426).

Zakon o obveznim odnosima:


3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.
(1) Ako proizvođač jamči za ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača, da stvar popravi u razumnom roku ili, ako to ne učini, da mu umjesto nje preda ispravnu stvar.
(2) Ako prodavatelj jamči za ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati od prodavatelja da stvar popravi u razumnom roku ili, ako to ne učini, da mu umjesto nje preda ispravnu stvar.
(3) Jamstvo obvezuje pod uvjetima pod kojima je dano bez obzira na oblik u kojem je dano (jamstveni list, usmena izjava, popratno reklamiranje i sl.), ali je kupac ovlašten zahtijevati da mu jamstvo bude izdano u pisanom obliku ili u nekom drugom, njemu dostupnom, trajnom mediju.
(4) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.
(5) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.
(6) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.
(7) Neispunjenje obveza iz stavka 5. i 6. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.
(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.
Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.
Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2016., 23:02   #6487
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nastavljam se na iPhone temu, uglavnom long story short, kupio sam uređaj kao poklon, nisam ga otvorio tijekom kupnje nego zapakiranog i zamotanog dao ženi. Nakon otvaranja, ekran je imao vidljivu anomaliju koja je mogla nastati samo i isključivo kao posljedica tvorničke greške (ekran je ajmo reći pravilno odrezan u polukrugu, mm ili 2mm).
Ovlašteni servis je odbio jamstvo:

"Navedeni kvar uočen -
Dijelovi uredaja mehanički oštećeni-
Jamstvo ne vrijedi. Popravak (zamjena uređaja) po cijeni 2891,00 Kn;
;stranka NE pristaje na popravak ;Vraćamo u zateknutom stanju. L0"

Što će reći da ubuduće kada kupujete nešto, pa makar i za poklon, obavezno otvoriti pred prodavačem, pregledati detaljno, sve povaditi van, pogledati bateriju, spojeve, sve sve, upaliti mobitel i pregledati ekran. Sve naknadno reklamirano će biti odbijeno (ne mora biti, ali čisto sigurnosti radi) osim ako se ne radi o nedostatku kojeg je bilo nemoguće uočiti prilikom provjere u dućanu (tipa ne radi zvučnik, ili ne valja matična uređaja ili nešto...).
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 13:38   #6488
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Šalji ti fino Appleu upit i bit će riješeno. Pusti ove naše idiote.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 12:44   #6489
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Da li je netko upoznat sa ovakvom situacijom?
Mobitel je kupljen na produženje ugovora u VIPu, cijena uređaja na računu je ajmo reć 5000 kn, a popust na ugovor je 4000 kn i mobitel treba platit 1000 kn.
U slučaju da mobitel nije moguće popraviti, servis šalje vipu to obavijest za koji iznos ja mogu tražit drugi mobitel, 1000 kn ili 5000 kn?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 12:45   #6490
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
5000 kn koliko ja znam

Sent from my D5803 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas