Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2015., 12:00   #6151
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Naravno, račun postoji. No za ove ostale nemam nikakvu potvrdu da su oni zaprimili nanovo na servis. To ću danas izvući od njih.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 12:03   #6152
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
A gle idi prvo fino, a ako će zajebavat il kaj već zaprijeti inspektoratom.
Možeš uvijek tražit šefa pa sa njim probat popričat.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2015., 17:01   #6153
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Šef je taj koji je radio servise i s njime sam već raspravljao o svemu. Vidjet ću danas, nemam više volje pričati previše, prijetiti ili što već. Čovjek se nije držao dogovora i obećanja koje je dao nakon sranja od prvog servisa. Uz sve što je napravio, sad idem lagano po prijašnjem iskustvu - tražiti za sve potvrde o primitku tako da kod pisanja prijave inspektoratu imam i potvrde za sve svoje tvrdnje.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 13:41   #6154
SebaOS
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
Citiraj:
Autor SebaOS Pregled postova
Pozdrav,

priča je dugačka pa ću probat skratiti što je više moguće.

Kupio sam 23.12. u Futuri laptop Acer V3-371.

Ubrzo je touchpad počeo crkavati, tako da sam kontaktirao ovlašteni servis i poslao im upit. Primili su laptop na popravak i popravili touchpad.

Poslali su laptop nazad, nedovoljno dobro zapakiran i stigao je s razbijenom plastikom.

Puno ljutih mailova, poziva i prijetnji zakonom poslije, nisu pristali na zamjenu laptopa i/ili povrat novca i tražili su laptop na popravak opet. Poslao sam im, zamjenili su plastiku i vratili ga nazad.

U tom trenutku je prošlo nekih 2 mjeseca od kupovine, a laptop je duže od 30 dana bio na popravku, odnosno nije bio kod mene.

Prije nekoliko dana touchpad je opet počeo praviti probleme i crkava usred korištenja. Čitam na internetu da je problem s uzemljenjem touchpada na kućište, hvata svašta, skače, crkava, tvornička greška Acera.

Dakle FUTURA-IT mi je prodala laptop s tvorničkom greškom za 4500 kn, ACER želi da ponovno (treći puta) šaljem laptop u MR Servis i svi se prave ludi i prebacuju loptu na ove druge.


Postoji li zakonski način na koji ja mogu tražiti povrat novca u punom iznosu samo da se više rješim tog smeća, a ne da me prave budalom za više od 4000kn i da šaljem treći put na popravak i ostajem bez laptopa koji mi treba svakodnevno?

Hvala svima!
Da izvjestim o rješenju situacije:

Danas, 28.04. Futura-IT je uplatila cijeli iznos natrag na moj račun, nakon što sam im vratio laptop.

Koliko je informacija došlo do mene, ACER odbija povrat sredstava, ali je trgovina odlučila vratiti novce meni, pa će se s njima naknadno mučiti.

Dvije pouke:

Futura-IT je i dalje ok, kao što sam i mislio.
Acer je i dalje užas, kao što sam i mislio.

Pozdrav svima
SebaOS je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 16:53   #6155
qqaayy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: tu
Postovi: 8
Pozdrav. Jedno pitanje. Mjenjana mi je matična ploča na tabletu. Dali jamstvo počinje teći ispoečtka kad se mjenja matična ploča ili se samo nastavlja ?
qqaayy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 17:14   #6156
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor qqaayy Pregled postova
Pozdrav. Jedno pitanje. Mjenjana mi je matična ploča na tabletu. Dali jamstvo počinje teći ispoečtka kad se mjenja matična ploča ili se samo nastavlja ?
Jamstvo ide od početka samo za promjenjenu komponentu, a to je matična...znači ona dobiva novo jamstvo
a ostatak tableta ima staro,tj nastavlja se staro
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 20:41   #6157
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Mislim da je matična ploča ipak "bitna komponenta", tako da ide novo jamstvo na cijeli tablet.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 21:29   #6158
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Mislim da je matična ploča ipak "bitna komponenta", tako da ide novo jamstvo na cijeli tablet.
Di piše da je matična bitna komponenta?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 21:46   #6159
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: wooden. 29.04.2015. u 21:53.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 22:08   #6160
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor qqaayy Pregled postova
Pozdrav. Jedno pitanje. Mjenjana mi je matična ploča na tabletu. Dali jamstvo počinje teći ispoečtka kad se mjenja matična ploča ili se samo nastavlja ?
Novo jamstvo na KOMPLETAN tablet.
Vrijedi i za mobitel. Potvrđujem na vlastitim primjerima, što mobitela, što tableta.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2015., 22:44   #6161
qqaayy
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: tu
Postovi: 8
To sam ja sve reko, a meni lik na servisu kaze da asus daje tri mjeseca na zamjenjene dijelove
qqaayy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 22:50   #6162
JuiceBox
Premium