Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2011., 23:18   #1
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
ATI Radeon HD 6870

Izvinjavam se ako već postoji tema za ovu karticu ja ju nisam našao.

Trebaju mi neke informacije u vezi rada iste.

Naime instalirao sam joj ovaj posljednji CCC i u ATI Overdriveu mi daje podatak kake se u idleu vent grafe vrti na 21%.
Zanima me ako to otključam i stavim manualno da je na 40% dali će to značiti da će mi i pri loadu bit 40% ili da je samo minimalno 40% a da se pojačava i dalje po potrebi.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2011., 23:36   #2
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
To znači da će uvijek biti 40%, bez obzira što radio.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2011., 23:47   #3
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Aha, dakle to ne bi želio dirati.
A koliko je kvalitetno optimiziran taj kontroler venta tako defaultno?
Kartica je relativno hladna, idle je ~28 stupnjeva, očito je tih 21% u idleu ok ali dali bi joj mogao pomoći svojim setupom u MSI Afterburneru pošto mi malo veća buka ne smeta?

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 04.01.2011. u 23:59.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2011., 00:00   #4
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Nemaš joj šta pomagat..to je i više nego dobra temp....igraj,uživaj..nađi nešto drugo da te brine?
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 17:00   #5
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Lol, upalio sam u msi afterburneru vent na 100% u idleu, kao da mi je uragan uletio u sobu, nevjerovatno kako se čuje, čak i na 50% je jak

Sada je ovako, pa cu vidjet kakve ce bit temperature.




Evo pogledao sam malo, u l4d2 je max temperatura nižda 20 stupnjeva ovim setupom nego defaultnim atijevim. Sada je max na 46 stupnjeva, prije je bilo od 60-70. U GTA IV na 80, al postavke na kolikom tolikom maksimumu, sada je na 62.

Pitanje, dal grafi (ventu) smeta da se vrti malo brže?
Što je bolje, da je toplija a vent lagano radi ili hladnija a vent da dere?

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 11.01.2011. u 17:18.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 17:23   #6
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Grafi ne smeta ni malo, cak joj i pase a ventu bi se teoretski mogla smanjit trajnost iako bi te to nebi trebalo brinut. Obicno je tako kod svih ref 58xx i 68xx grafi, 100% uragan, uznad 50% postaje glasno, iznad 40% se cuje. Nadi neki kompromis buke i temp i deri.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 17:45   #7
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Vratio sam sad na default atijev pa ću pratit kakav je njihov setup venta na kojoj temperaturi i onda ga pojacat za 25% i to ce bit onda idealno.


Jeli normalno da se ovoj grafi diže gpu usage na 100% pri gledanju filma, spojio sam je hdmi kabelom na tv, ništa drugo nije pokrenuto, Windowsi su novi, driveri su novi i odjednom grafa ode na 100% i počne trokati slika na par sekundi pa se vrati u normalu. Vent kontroliran preko msiafterburnera. Film sam gledao u winampu.

Rikava grafa il je kriv winamp/nesto trece?

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 16.01.2011. u 10:10.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 08:52   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
A da navedeš malo detaljnije o kojem se formatu i rezoluciji filma radi?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 12:30   #9
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A da navedeš malo detaljnije o kojem se formatu i rezoluciji filma radi?
Običan dvdrip od 700mb, ni hd ni ništa.

Sada sam pobrisao winamp i stavio bsplayer i pustio isti film i gpu usage nije išao preko 20%. :\ Dakle vrlo lako da je bilo do winampa i nekog sukoba sa win aerom, ali sada imam treći problem.

Kada tek upalim računalo ventilator grafičke se vrti par sekundi normalno a onda sam od sebe skoči na 50% iako joj je temperatura sasvim uredu, izgleda da dolazi do nekog sukoba između ati overdrivea (kojeg nisam dirao) i msi afterburnera, i onda moram ulaziti ili u ati overdrive i premostiti tih 50% ili opet u afterburner i nakon toga radi normalno. :\

Evo kako izgleda setup oba programa:


Edit: sada sam stavio da se msi starta sa startupom windowsa i nema više nekontroliranog odlaska na 50% venta, mada mi i dalje nije jasno zasto se to uopce dogadjalo.


Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Odluči se koji ćeš program koristiti, šta će ti ati overdrive pored afterburnera?
Instaliraj samo driver za grafu bez popratnog softvera i podesi profil venta u afterburneru-prejednostavno i predobro riješenje.
Jesi siguran da mogu instalirati CCC bez overdrivea i ostalih tih menija?
Ne sjećam se baš te opcije.

Zadnje izmijenjeno od: Starsailor. 16.01.2011. u 13:02.
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2011., 12:35   #10
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Odluči se koji ćeš program koristiti, šta će ti ati overdrive pored afterburnera?
Instaliraj samo driver za grafu bez popratnog softvera i podesi profil venta u afterburneru-prejednostavno i predobro riješenje.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2011., 18:06   #11
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Nakon skoro mjesec korištenja, s grafom se nastavljaju problemi.
Dakle prvo je bio ovaj s ventom, pa blokiranjem usred filma, pa sada kada se spaja preko hdmi ulaza slika ne valja ono kao kad se prebacuje u paintu iz png-a u gif pa se izgubi boja takva je slika preko hdmi-a.
Sada dali je do kartice ili do softwarea ne bi znao, nadam se da je problem u softwareu da nemoram nositi na garanciju grafu, ali u konačnici sam jako nezadovoljan kupovinom.
Eto neka stoji za nekog tko ju možda bude mislio nabavljati kao savjet.


p.s. modovi, jel i za ovaj post trebam napisat serijske brojeve lampica na matičnoj da bi bio vjerodostojan?
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 11:55   #12
brunex
Premium
Moj komp
 
brunex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 95
Citiraj:
Autor Starsailor Pregled postova
Nakon skoro mjesec korištenja, s grafom se nastavljaju problemi.
Dakle prvo je bio ovaj s ventom, pa blokiranjem usred filma, pa sada kada se spaja preko hdmi ulaza slika ne valja ono kao kad se prebacuje u paintu iz png-a u gif pa se izgubi boja takva je slika preko hdmi-a.
Sada dali je do kartice ili do softwarea ne bi znao, nadam se da je problem u softwareu da nemoram nositi na garanciju grafu, ali u konačnici sam jako nezadovoljan kupovinom.
Eto neka stoji za nekog tko ju možda bude mislio nabavljati kao savjet.


p.s. modovi, jel i za ovaj post trebam napisat serijske brojeve lampica na matičnoj da bi bio vjerodostojan?
kako onda meni sve radi kako treba ?

koji problem s ventom ?

toj kartici ne trebaš dirati postavke ventilatora ni kad je clockaš. ranije sam imao 5850 pa bih na 900/1200 morao dobro staviti preko 40% da ne prelazi 87 C, dok na 6870 s 1000/1150 držim default ventilator, ne ide preko 35% a temperature su do 78 C max.

a s hdmi-em i tim softwerom se nauči služiti, nije kartica za to kriva.

a savjete o kupovini ili ne kupovini zadrži za sebe ili navedi situaciju kao osobno iskustvo.

kod tvog slučaja mi je najvjerojatnija occamova oštrica; od svih rješenja izaberi najjednostavnije a to je "nije žvaka za seljaka"
brunex je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 12:32