Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2012., 19:08   #31
zen_sux
Premium
 
zen_sux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: St
Postovi: 278
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Čisti čušpajz bude iz toga nastal. Proizvođači pošto-poto žele sve preseliti "u oblak", povezati s jednim korisničkim računom i udri brigu na veselje. Apple je već krenul tim putem prilikom predstavljanja/uvođenja digitalne distribucije svojeg aktualnog OS-a, a Microsoft istu stvar planira za Windows 8. Na kraju budemo završili s nekim ekranom osjetljivim na dodir koji bude služil kao konzola za pristup "oblačnom" sadržaju, a jedan-jedini korisnički račun bude povezival sve od logiranja na društvene mreže, do kupnje multimedijalnih sadržaja. Jasno, krajnji korisnici budu imali (i plaćali) samo pravo na pristup svoj toj divoti. Vlasništvo i posjedovanje konkretnih fizičkih medija bude tema nekog BBC-evog dokumentarca.
U principu smo dosla otisli u OT, al da u potpunosti se slazem.

Sljedeca velika borba ce vjerojatno biti izmedu internet servisa, nije bezrazlozno da svi veliki igraci zure ponudit svoju clouding uslugu ako vec nisu,a ne izmedu formata.

Trebala bi nastat i neka frka oko ljudskih prava i slicnih gluposti-ako nismo dovoljno eutanazirani, a siguran sam da vec djelomicno jesmo jer svi vole brzo i jednostavno na klik jbg, i nitko nije "iznad toga" (osim onih linux freekova ).

Mogao bi cjeli referat o tome zasto CC pokusaj nikad nece uspostavit protutezu TM-u i CR-u , al dosta OT

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Mene najviša straši jer to znači dugoročno srozavanje kvalitete debelo i sigurno kasnije kaskanje za novim tehnologijama jer će se ovisiti o bandwithu, a ne realnim mogućnostima uređaja!
Pa to se vec dogadalo s mp3 formatom, neminovno ce i s videom. Necemo sad o flacovima visokom br mp3ca preko daca i pojacala, kad kazem mp3 mislim na "skinuo sam pjesmu s Itunesa" npr. Vec su tu musterije pokazale da su se spremne odrec kvalitete naspram jednostavnosti i dostupnosti.
zen_sux je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 20:28   #32
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
IMHO čak i nismo (tolko) skrenuli s teme, kad jedno povlači drugo. Svi postojeći i nadolazeći servisi budu utjecali na fizičke medije, tj. na njihovo posjedovanje i skupljanje.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 21:01   #33
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
bluray je vrh kvalitete šta se tiče masteringa matrica za najmanje 90% filmova ikad snimljenih. uhd kad i ako dođe imat će smisla samo kad sam film bude otišao korak dalje u procesu kvalitete snimka i obrade. kakav next gen medij može pomoć kvalitativnoj nadogradnji npr. 'nadnice za strah' od clouzota kad je i razlika između dvd-a i bluray-a jedva vidljiva?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 21:28   #34
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
najbolje da su do kraja života ostali na dvd samo da bi netko mogao imati kolekciju piratskih filmova :S naravno da je došao HD jel tehnologija ide dalje i uvijek je tako od vijeka vijekova.I kad kupiš novo računalo "Novo je " maximalno 2 godinie,1 godinu ako imaš sreće,tj tako je za bilo koji dio tehnologije od mobitela,računala,tv,...svega...tako da normalno da će "jednom" izaći nešto bolje i novije od fullHD i od blueray a sad to se nikad nezna...može sutra može za 10 godina može za 30 godina može nikad možda padne komet i svi umremo...

nažalost to je surova glupa realnost niti jedan komad tehnologije nemožeš kupiti i računati da ćeš sad s njim biti miran do kraja života.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 12:51   #35
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Ne kuzim poantu?
poanta je bila u odgovor Mad_Duke koji je rekao da filmska industrija drzi sve pod kontrolom
povukao sam paralelu sa glazbenom industrijom koja je isto drzala sve pod kontrolom dok nije uletio Apple i promjenio lice glazbene industrije.

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
To sta se nesto mjenja i uvode nove stvari ne znaci da druge izumiru.
pa u globalu znaci
inace ploce ne bi zamjenile fonografe (sta li je vec bio medij prije ploca), CDovi ne bi unistili prodaju ploca i sad digitalna distribucija ne bi unistila prodaju CDova.

isto tako vise nitko ne koristi laserdisc, betamax, vhs i ostale formate
ne vidim zasto bi DVD nekim cudom opstao ako je bluray superiorniji format
a isto tako ne vidim ni zasto bi onda bluray opstao ako ce svi za 20g imati 1gigabit veze i imat ces pristup cloudu sa petabajtom podataka (ili npr nekoj novoj nano tehnologiji)

kolekcionari su niche market i zbog njih se sigurno nece stvari proizvoditi u velikom volumenu ili volumenu koji bi bio od nekog znacaja

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Prastari vinyl je u konstantnom porastu, ok ne leti put gore kao dig.download, al dobrih 15% godisnje od 2008e ako se dobro sjecam.
Citiraj:
There were some 330,600,000 albums sold last year. 3,900,000 of them were on vinyl -- roughly 1% of the total.
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Da filmovi ce se sve vise selit internet servise, al to ne znaci smrt dvd-a/br-a.
pa ne znaci smrt, ali isto tako ne znaci ni nista drugo
kao sto prodaja ploca pokazuje (to sto cine samo 1% sveukupne prodaje albuma), nisu umrle ali isto tako nisu ni od kakvog znacaja niti ce ikada vise biti

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Kino je opstalo jer ljudi jednostavno vole ici u njega, videoteke nisu jer ljudi vole "convenient". Dakle ima nesto i u prirodi i navikama ljudi, a jedna od njih je i skupljanje stvari -sta nas dovodi do pocetka ove teme
opet govoris o kolekcionarima kojih nema toliko da bi cinili neku razliku
naravno da kino nije umrlo, niti ce umrijeti dokle god bude parova na ovom svijetu
a i kino tehnologija stalno napreduje (imax, bolji projektori/platna, 3D -ako se 3D uopce moze nazvati napretkom..) za razliku od fizickih formata koje uvijek zamjenjuje bolji proizvod

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
U principu mene uzasno strasi taj "clouding" trend jer ljude vrlo ucinkovito lisava posjeda i vlasnistva nad stvarima, a to im cak ni ne smeta.
pa ne smeta im upravo zbog razloga kojeg si naveo da su umrle videoteke - convenient.

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Recimo necija kolekcija ploca/cd-a koju je skupljao 20 godina danas moze vrijediti pozamasnu svotu novaca. Vrijednost Itunes accounta bez obzira bila 1 il 1 000 000 pjesama na njemu je 0.
kakve ovo veze ima?

i necija pozamasna kolekcija ploca danas bi vrijedila veliku svotu novaca upravo iz razloga sto je taj format skoro pa mrtav danas
da su ploce i dalje glavni format ta kolekcija ne bi vrijedila nista

kao sto danas necija kolekcija CDova ne vrijedi nista upravo zato sto format jos uvijek nije mrtav i CDova ima ko pljeve po cijelom planetu
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 20:30   #36
zen_sux
Premium
 
zen_sux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: St
Postovi: 278
Ne da mi se odgovarat na sve (ne bezobrazno kao nisi vrijedan odgovora, u letu sam mislim ), al smo se malo mimoisli.

Prvo i sam sam naveo i ni tren osporio da je digitalni download buducnost glazbe i filma, nema potrebe za dokazivati ista, mislim da se apsolutno svatko tu slaze.

Al kako na kraju ako mislis kakve veze ima?

Pa bilo kakva tvoja "cloud" kolekcija od pocetka vrijedi 0$ bez obzira kolko platis za nju, ne raspolazes njom, ne mozes je prenjeti/proslijediti.

A ovo za vinil je tocno (cak manje mislim), al nisam ni naveo da ce prastari format uzdrmat glazbenu industriju opet, vec kako je jos itekako ima vrijednost (cak i vecu), ne zaboravi da je pitanje topica "isplati li mi se skupljati?", mislim da je autor mislio u kontekstu vreba li nesto novo iza ugla, a ne da proricemo propast neceg sta nije ni zapocelo jer svi znamo da ce se sve preseliti na mrezu.


p.s.

Nije glazbena industrija nista drzala pod kontrolom, vec su se ponasali ko dinosauri nespremani na promjene koje su svima osim njima bile jasne, i prilicno sam siguran da filmska nece ponovit istu gresku.
zen_sux je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 22:22   #37
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Al kako na kraju ako mislis kakve veze ima?

Pa bilo kakva tvoja "cloud" kolekcija od pocetka vrijedi 0$ bez obzira kolko platis za nju, ne raspolazes njom, ne mozes je prenjeti/proslijediti.
htio sam reci da cijena necega nema veze u kontekstu opstajanja formata na trzistu, tj odgadjanja ili zaustavljanja napretka

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
A ovo za vinil je tocno (cak manje mislim), al nisam ni naveo da ce prastari format uzdrmat glazbenu industriju opet, vec kako je jos itekako ima vrijednost (cak i vecu), ne zaboravi da je pitanje topica "isplati li mi se skupljati?", mislim da je autor mislio u kontekstu vreba li nesto novo iza ugla, a ne da proricemo propast neceg sta nije ni zapocelo jer svi znamo da ce se sve preseliti na mrezu.
ha dobro odredjeni fizicki formati ce uvijek imati neku vrijednost ako ih se cuva dovoljno dugo i ako cemo tako gledati onda ih se iskupi skupljati (ako je pitanje zarade ili "bragging rightsa")

ali mislim da su ploce bili zadnji kolekcionarski format
nisu printane u tolikom volumenu kao svi formati nakon njih i upravo zbog rijetkosti ce drzati na cijeni (a i to ne sve ploce)

CDova, DVDova, Blurayova ima/ce biti ko pljeve i mislim da ce biti bezvrijedni posto je danas kupovna moc i trziste puno vece pa se sve proizvodi u puno vecem volumenu sto znatno umanjuje vrijednost diskova

Citiraj:
Autor zen_sux Pregled postova
Nije glazbena industrija nista drzala pod kontrolom, vec su se ponasali ko dinosauri nespremani na promjene koje su svima osim njima bile jasne, i prilicno sam siguran da filmska nece ponovit istu gresku.
filmska industrija vec duze vrijeme ponavlja istu gresku
u pocetku su se svim sredstvima odupirali internet distribuciji, trose milijune na gasenje torrenta, poslovni model mjenjaju puzevim korakom

cak je i svemoguci apple bio nemocan po tom pitanju i dalje ne moze nametnuti model koji je nametnuo glazbenoj industriji

naravno broj VOD servisa raste svakim danom, ali ugl pod terminima koje uvjetuje filmska/televizijska industrija

mislim da cemo se jos nacekat na ultra jeftinu distribuciju video sadrzaja kao sto se dogodilo sa glazbom.
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 23:07   #38
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ok, znaci ako imas kolekciju od recimo 500 dvd filmova to je bezvrijedno u odnosu na istu kolekciju na vhs-u?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2012., 23:35   #39
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ok, znaci ako imas kolekciju od recimo 500 dvd filmova to je bezvrijedno u odnosu na istu kolekciju na vhs-u?
otkud ti sad to

i za tu kolekciju od 500 DVDova bi ti onaj sa history channela (pawn shop) ponudio 20$ (i to za kojih 10g kad se dvd valjd napokon prestane proizvoditi).. za VHS bi ti se nasmijao u facu. tako da zelim rec da bi obje kolekcije bile bezvrijedne posto VHSova i DVDova ima ko govana + jos se koriste i proizvode po svijetu. jedino da ti je svaki DVD/VHS potpisan od strane nekog poznatog bi li ti to vrijedilo pisljive bobe.

Zadnje izmijenjeno od: Ordem. 06.01.2012. u 23:42.
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 00:04   #40
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ovdje pričamo o kolekciji originalnih dvd-a/vhs-a ili piratluku?

mala disgresija*
sjećate se svi onih kovanica od 25kn
komotno se kolekcija prodavala za cca 300-350kn makar ih ima 9
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 10:43   #41
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ovdje pričamo o kolekciji originalnih dvd-a/vhs-a ili piratluku?
o cemu god hoces

toliko mi je nebitno imao ti 500 original DVDova filmova koji su napravljeni u milijun komada svaki i prodavani u cijelom svijetu

po cemu bi tvoja kolekcija vrijedila ista (pogotovo VHSova koje valjda nitko normalan ne skuplja)?

uostalom zasto je ista od ovoga vise bitno
kakve veze ima vrijednost necije kolekcije sa samim formatima
DVD ce izumrijeti, VHS je izumro, betamax je izumro
betamax i VHS kolekcije ne vrijede nista
DVD vrijedi malo vise iznad nista, skoro nista (cisto zato sto je jos aktualan medij)
to su sve mass market proizvodi koji NEMAJU istu vrijednost kao nesto sto je napravljeno prije 60ih-70ih kada se sve proizvodilo u puno manjem volumenu i bilo je puno teze doci do playera/dijelova/medija


jedino mi skupljanje blurayova ima smisla posto je vjerojatno zadnji fizicki format za distribuciju filmova, koristit ce se jos dugo vremena, lako se u njega implementiraju nove tehnologije (3D, internet sadrzaj, itd)
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 10:55   #42
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
meni općenito nema smisla sakupljati filmove....sve filmove "nabavim" pogledam i poslje obrišem....ako mi ih se gleda opet toliko je sad brz internet da ih samo skinem i u 2 3 4 sata vrh ih gledam opet....ovako samo trošim bezveze prostor gdje ću ih držati pa to skuplja prašinu ili još gore imati ih na računalu..pa 10 TB mi nebi bilo dovoljno kad bih krenuo kolekciju raditi

al opet star wars original boxovi....to vrijedi da sakuplja prašinu negdje na ormaru ^^
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 11:16   #43
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Činjenica je da br neće skupiti niti približnu slavu dvd-a ili cd-a.
Sjećam se da sam 30kn davao lokalnom piratu da mi snimi cd i da sam to čekao čak i preko sat vremena da se snimi te da su oni koji su imali pržu, nekoliko puta ju isplatili.
Da mi je tada netko rekao da ću nositi 250gb u džepu..
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 16:58   #44
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ne isplati se raditi kolekcije u danasnje vrijeme brzog interneta...mislim , ne isplati, ponekad ti treba ODMAH nesto, ali ako se pristajes odreci te komocije, stvarno nema razloga raditi nekakve nakupine filmova koje pogledas jednom i to je to...radio sam isto, naravno na DVDovima ,i sad imam hrpu backup dvda koje otvorim u dvdromu jednom godisnje AKo, da vidim dal rade uopce..

Ako mi se neki od tih filmova i gleda, najcesce je dvdrip a stvarno, 720p mi je neki optimum i slike i zvuka..poludim kad otvorim neki DVD bas film jel, a ono onaj ruzni 4/3 format..Zapravo to je idealno za ljude koji imaju CRT telkace, njima su DVDi taman, sve iznad je teski overkill za CRT..
Sto se tice nas sa flat-screen Tvovima, jedino mi je zao kaj BR mediji nisu zastupljeniji ovak po ducanima i to, samo se DVDovi prodaju i dijele ..
Tak da ja svoj BR player koristim skoro iskljucivo za streamanje sadrzaja sa laptopa - tu i tam stavim koji dvd da laser ne umre od nekoristenja
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 18:24   #45
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Zbog čega se vodite za tim da se nešto (po)gleda samo jednom i nakon toga ćao đaci. Ima tolko dobrih materijala (filmovi, serije, muzika...) da bez obzira kolko put se pogledali i preslušali, nikad ne dosade i ljudi jednostavno uvijek žele imati pristup tome, bez da ovise o bilo kakvim internet vezama. Isto tak, samo zato, jer danas imamo flat-rate pakete i pristup svemu i svačemu, to automatski ne znači da apsolutno svi rade backup Interneta i skidaju sve kaj se pojavi na trackerima, jer eto - pojavilo se i mora se skinuti.

Poznam (a vjerujem da i vi niste stranci) i previše ljudi koji su jednostavno pomahnitali dolaskom širokopojasnog Interneta do mjere da ne mogu zamisliti dan, a da ne pogledaju nekolko filmova, nabavljenih na ovaj ili onaj način. Naravno, kad ih se pita za neku konkretnu preporuku, ne znaju kaj da vele, jer ne gledaju zato jer im je to-i-to dobro i zanimljivo, već da maknu još jednu stavku s "dnevnog reda". Dati ~30 kn za CineStar i pogledati film kak spada im je bezveze, gubitak vremena i predmet ismijavanja, jer hej - pa sve je na netu. S muzikom je još gore, jer ako nije na YouTube servisu, ko da se i nije dogodilo. Jasna stvar da je takvima Internet zakon i da ne vide smisla u skupljanju ili kupovanju orginala, ali ne dijele svi isto stajalište.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 23:44   #46
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
otkud ti sad to

i za tu kolekciju od 500 DVDova bi ti onaj sa history channela (pawn shop) ponudio 20$ (i to za kojih 10g kad se dvd valjd napokon prestane proizvoditi).. za VHS bi ti se nasmijao u facu. tako da zelim rec da bi obje kolekcije bile bezvrijedne posto VHSova i DVDova ima ko govana + jos se koriste i proizvode po svijetu. jedino da ti je svaki DVD/VHS potpisan od strane nekog poznatog bi li ti to vrijedilo pisljive bobe.
oćeš reći da je moja kolekcija vhs-ova sa svim epizodama seinfelda, i sa desetak kazeta punih malnara i ševe bezvrijedna
snimka na kojoj rojs razbacuje plastične čaše po studiju je neprocjenjiva
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 00:08   #47
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
neznam kako vama, ali meni su videokazete i dalje nekako fora. naravno da ih ne koristim za everyday gledanje, ali imam pun ormar pažljivo snimanih kazeta još od kad sam bio mali, sa razno raznim (većinom) anime-ima i nema tog boga koji će me natjerat da to bacim. a i sam postupak dok dođeš do slike mi je nekako nostalgičan - trebaš iskopat pravu kazetu, skužit otprilike kamo moraš motat da bi došao na točnu epizodu, a i oni zvukovi i rondanje mehanizma u videu su nekako fora. to se sa optikom djelomičnom izgubilo. trebali su napraviti kućnu verziju DV formata. a trake su i dugovječnije, barba ima sasvim gledljive kazete sa raznim serijama iz 80tih zakopane u ormaru u vikendici. mislim da više zaliha benny hilla ima on nego šta ih mogu nać na netu.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2012., 19:44   #48
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
UHD će se očito pokušati nametnuti kao nasljednik HD-a, no opet se postavlja pitanje isplativosti. Koliko će ljudi biti u stanju staviti 100" plazmu u dnevni boravak?

4mm debeli 10-ak kila teški OLED dijagonale 100" s druge strane...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 03:01   #49
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
slučajno naišao i sjetio se ovog topica, pa ako nekog zanima

Članak 19.
(1) Pravo reproduciranja je isključivo pravo izrade autorskog djela u jednom ili više primjeraka, u cijelosti ili u dijelovima, izravno ili neizravno, privremeno ili trajno, bilo kojim sredstvima i u bilo kojem obliku. Pravo reproduciranja uključuje i fiksiranje kojim se pojmom označava utvrđivanje autorskog djela na materijalnu ili drugu odgovarajuću podlogu.
(2) Autorsko djelo se reproducira i fiksira, osobito, grafičkim postupcima, fotokopiranjem i drugim fotografskim postupcima kojima se postiže isti učinak, zvučnim ili vizualnim snimanjem, građenjem odnosno izvedbom djela arhitekture, pohranom autorskog djela u elektroničkom obliku, fiksiranjem autorskog djela prenošenog kompjutorskom mrežom na materijalnu podlogu.

Članak 32.
(1) Kad se autorsko djelo može reproducirati bez autorovog odobrenja u skladu s odredbama članka 82. ovoga Zakona, autor djela za koja se, s obzirom na njihovu prirodu, može očekivati da će bez njihova odobrenja biti reproducirana fotokopiranjem ili snimanjem na nosače zvuka, slike ili teksta za privatno ili drugo vlastito korištenje, ima pravo na odgovarajuću naknadu od prodaje tehničkih uređaja i praznih nosača zvuka, slike ili teksta.

Članak 81.
Privremene radnje reproduciranja autorskog djela čija je jedina svrha omogućavanje prijenosa u mreži između trećih strana preko posrednika ili ovlašteno korištenje autorskog djela, koje su prolazne ili popratne, koje čine sastavni i bitni dio tehnološkog procesa i koje kao takve nemaju nezavisan gospodarski značaj, izuzete su iz isključivog prava reproduciranja autorskog djela iz članka 19. stavka 1. ovoga Zakona. Odredbe ovoga članka ne utječu na odredbe članka 97. ovoga Zakona.
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 13:54   #50
zen_sux
Premium
 
zen_sux's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: St
Postovi: 278
Propustio si ono najbitnije za raspravu:

Reproduciranje autorskog djela za privatno i drugo vlastito korištenje
Članak 82.
Fizička osoba može reproducirati autorsko djelo na bilo koju podlogu ako to čini za privatno korištenje, kao i reproducirati autorsko djelo u obliku fotokopije i za drugo vlastito korištenje, koje nema izravno ili neizravno komercijalnu svrhu i nije namijenjeno ili pristupačno javnosti. Nije dopušteno reproduciranje cijele knjige osim ako su primjerci te knjige rasprodani najmanje dvije godine, grafičkih izdanja glazbenih djela (u daljnjem tekstu: notni materijal), elektroničkih baza podataka, kartografskih djela kao ni izgradnja arhitektonskog objekta, ako ovim Zakonom ili ugovorom nije drukčije određeno.
zen_sux je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 14:59   #51
vranjba
Premium
Moj komp
 
vranjba's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
i taj sam bio stavio ali izgleda da sam obrisao slučajno dok sam uređivo post
__________________


CPU: AMD Phenom II X2 545 @X4 B45 + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Asrock a780GXH @ bios 1.70
RAM: Kingmax 2x2GB PC2-8500
VGA: Sapphire HD5570 1GB
Zvučna: Asus xonar d1
HDD: WD6401AALS + WD2000JB + WD3200AAJS
PSU: Corsair cx400W
Case: Gigabyte GZ-X6
Keyboard: Logitech mk520 + Microsoft Natural Wireless Mouse 6000
Daljnski: Mce ir
Zvučnici: Swans d1080mkii 08
Monitori: Philips 220SW + HP L1950g
TV: Panasonic TX-P50C3E
AIO: HP Deskjet F4280
OS: Windows 7 x64


HP Compaq nx7010
CPU: Pentium centrino 2.0 GHz
RAM: 1gb + 512mb PC2700
VGA: ATI Mobility Radeon 9200 32mb
HDD: wd 40 GB
OS: Win XP SP3 x32


CPU: Pentium 3 1.0 GHz + Glacialtech igloo 2520
MBO: Intel D815EFV
RAM: 2x 256mb PC133
HDD: Maxtor 80gb + Seagate Barracuda 7200.7 160gb
PSU: Codegen 400W
OS: Win XP SP3 x32
PCI Lan: Linksys cisco gigabit EG1032 v3
Routher: Thomson ST780i WL
Net: T-com Flat


Acernote lite 350pc
CPU: Pentium 100 MHz
RAM: 8 mb edo onboard
VGA: chips&tech f65545
HDD: ibm 540 mb
OS: win 95



CPU: pentium 166 MHz
MBO: ga 586vx rev 3.37
RAM: 4x16 mb edo ram
VGA: Ati 3D rage II +dvd 4 mb
HDD: quantum fireball se2.1a 2.1 gb
PSU: seasonic ssa-200g
Monitor: Acer 13"
OS: dos 6.22

vranjba je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 16:02   #52
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
4mm debeli 10-ak kila teški OLED dijagonale 100" s druge strane...
a s druge strane koliko ljudi ima kuću/stan/prostoriju cca 6-7-8 metara da možeš gledati pravilo tu dijagonalu?
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na