Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2009., 03:19   #1
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H

Imam ploču iz naslova, i prijenosni HDD imitation 160GB, disk imam zaštekan konstantno, e sad problem je, kad ugasim komp, a na disku lampica i dalje svijetli i disk se i dalje vrti, neznam dal postoji kakva opcija u Biosu nisam ništa uspio naći? U BIOS-u sam vidio ima opcija za štelanje GPU original je kao 500, može se dosta dignuti, probao sam se igrati i dizati postepeno, ali nisam primjetio neka poboljšanja, aniti pogoršanja dignuo sam na 700 pa me zanima ima to kakvu svrhu?
U everestu piše ovo:
  • Radni takt grafičkog procesora 694 MHz (original: 700 MHz)
  • RAMDAC radni takt 400 MHz
  • ATI PowerPlay (BIOS)
  • State #1 GPU: 300 MHz, Memorija: 300 MHz (Boot)
  • State #2 GPU: 200 MHz, Memorija: 500 MHz
  • State #3 GPU: 500 MHz, Memorija: 500 MHz (UVD)
Jel ovo pod state 3 maximum??

Na sajtu sam našo ATi Hybrid Graphics Technology support. Nisam uspio baš shvatiti za šta je to? Shvatio sam da se može kao grafička na ploči i PCI-E grafička spojit da rade zajedno u svrhu boljih preformansi?

Zadnje izmijenjeno od: McG. 15.10.2009. u 15:00.
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 10:21   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
To sa USB diskom nije problem nego normalna pojava kod Gigabytea i još nekih ploča. Nažalost, ne može se isključiti.

Ovo ostalo su pitanja pa temu selim na prikladniji podforum.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2009., 10:37   #3
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Stateovi powerplaya, jelte - dakle power saving tehnologija. Ovaj state 3 je vjerojatno kada puštaš neki film koji kartica dekodira putem UVD-a pa zato ima nekakav svoj takt.
Hybrid graphics: LINK Povišenjem takta GPUa se tu i ne dobiva previše, tak sam i ja povisio na 780G ploči i isto tako ne primjetio neko poboljšanje.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 15.10.2009. u 15:01.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 11:08   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Osjeti se, na asrocku sa 785 chipsetom sa 500 na 900 i vidljive razlike u gta:vc Ne znam zasto nisu u startu taj hd4200 natjerali tak jer na netu sam vidio da su jos i vise natjerali, preko 1ghz.
Router je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 12:49   #5
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Ideš, ja sma ga dignuo za 200 i mislio kak je već to ludo za stabilnost ovo ono, kad ono vidim diže se po duplo, Ludnica. Jel se može di pogledati i nadzirati temperatura onbord gpu, da se vidi ukoko se digne frekvencija kak se ponaša... ili nema brige dok ne blokira komp...
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 12:55   #6
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Nisam jos nasao nista za pogledat temperaturu Bitno da radi, 900mhz + 1066mhz 128mb sideport memorije je dovoljno meni.
Router je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 12:49   #7
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 232
imam nekih problema sa svojom 780g maticnom pa razmisljam preci na ovakvo nesto.

moze neki komentar, ukupni dojam o ploci...?


edit: zaboravih napomenut, ostao bi na am2+ ploci jer mi je trenutno preskup pomak na am3 (proc, ddr3 i mbo oko 2000kn)
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 15:07   #8
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
To sa USB diskom nije problem nego normalna pojava kod Gigabytea i još nekih ploča. Nažalost, ne može se isključiti.
Kaj nema na ploci neki jumper +5VSB (kolko sam skuzil)

Ja sam sada kupio asrock M3A770DE i imam taj jumper na kojem mogu podesit dal ce mi biti napona kada je komp iskljucen il ne.

Pa vidi dal ga ti imas.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 21:55   #9
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Citiraj:
Autor P_KAMENi Pregled postova
imam nekih problema sa svojom 780g maticnom pa razmisljam preci na ovakvo nesto.

moze neki komentar, ukupni dojam o ploci...?


edit: zaboravih napomenut, ostao bi na am2+ ploci jer mi je trenutno preskup pomak na am3 (proc, ddr3 i mbo oko 2000kn)
evo ja nemam zamjerki zasad, osim ovoga šta mi disk konstantno radi, dignuo sam fsb na 211 tak da memorija radi na 1400 i sve ock, primjeti se da je brže, ništa ne šteka,možda bi moglo i više, dižem malo po malo pa pratim kak se ponaša..
Imam win xp i win 7 64 bit, i win 7 mi se puno brže vrti...,
na 550BE nemogu otključati jezgre, tj kad probam onda mi se ne podiže sustav i treba resetirati bios!
To je bila jedina najeftinije ploča valjda sa AM3 socketom ,ddr3 memorijom i integriranom grafikom!
Alex1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 22:51   #10
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Kaj nema na ploci neki jumper +5VSB (kolko sam skuzil)

Ja sam sada kupio asrock M3A770DE i imam taj jumper na kojem mogu podesit dal ce mi biti napona kada je komp iskljucen il ne.

Pa vidi dal ga ti imas.
nema ništa na ploči, nit ne piše ništa u uputstvim aod ploče, probao sma u biosu isključit par stvari u biosu ali ništa.... baš me živcira to, i mislim da baš nije zdravo za disk da se vrti nom stop.
Samo da spomenem na usb sticku isto imam ledicu, ali ona ne svjetli!
Alex1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2009., 06:51   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Kaj nema na ploci neki jumper +5VSB (kolko sam skuzil)

Ja sam sada kupio asrock M3A770DE i imam taj jumper na kojem mogu podesit dal ce mi biti napona kada je komp iskljucen il ne.

Pa vidi dal ga ti imas.
Gigabyte ploče nemaju taj jumper (imao sam ga i ja na DFI Infinity) tako da su svi usb portovi stalno pod naponom. To je prastari feature Gb ploča koje ovi ne namjeravaju otkloniti unatoč višegodišnjim žalbama korisnika.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2009., 10:31   #12
Alex1
Premium
Moj komp
 
Alex1's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Krapinsko-Zagorska županija
Postovi: 168
Malo sam još podizao FSB i kolko vidim sve je ock i stabilno, tempe