Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2009., 21:30   #1
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
NEC ultimativno smeće?

Prije par mjeseci mi je crko NEC 3550A nije mi htio citati vise DVD-e, reko idem uzet novi model SATU da se rijesim debelog kabla.

20.5 sam uzeo novi NEC 7220S(uredaj koji dijele sa Sonyem) koristio sam ga mozda 5 puta u meduvremenu imao sam puno posla tako da nisam stigao posuditi niti jedan dvd iz videoteke. Danas odem u videoteku uzmem dvd ubacim ga u skoro pa novi uredaj isto smece, nece citati original dvde niti snimljene. Znaci ista greska kao i kod prijasnjeg jedino sto hoce citati su cdji.

Danas je isto bilo problema u firmi sa 3550A - nece citati DVD-R ostalo sve hoce. (DVD+R, original DVD, CD)

Sa Pioneerom sam isto imao losa iskustva mislim da je bio model 106 crko par dana nakon isteka garancije.

Eto sad me zanima sta kupiti da ne crkne kroz par mjeseci jer ovo je vec strasno.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 21:34   #2
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
mozda ovo
imam sam navedenu przilicu,nikad problema,sve cita
vjerujujem da je to najbolje sto ti se nece syebati
ako si mislio na dvd/cd citac i przu koja je jeftina,a i kvalitetna
mislim da je ova najbolja
a,ako si na nesto drugo konkretno mislio,isprika
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2009., 21:42   #3
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Bilo sta sa cime imate dobra iskustva, vise mi ni cijena nije problem samo da radi vise od par mjeseci. Budem procao sa LG-om, makar sam i sa njim prije jedno 10 god imao problema CD-e je htio snimati samo do 698MB, ali valjda su se popravili. Steta sto vise Teac ne proizvodi, sa njima sam imao samo dobra iskustva od 2x CD-R, do 4x i 16x i kasnije DVD Roma.

Evo sad sam spojio Lite on sto je nekad bilo isto smece i radi normalno, ovaj uredaj je star sigurno 3 godine. A prije sigurno 15 god sam kupio 32x lite on u Metrou u Austriji i nije citao snimljene cde.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 21:47   #4
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Duze vrijeme koristim LG, radi bez greske
khm je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 22:04   #5
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Vidis, bas sam imao drugacija iskustva. Koristim seriju 4 i seriju 7 NEC, i to hrpu uredjaja, nikad problema. Dok recimo sa Samsung, LG i Asus modelima redovito problemi i to u velikom postotku.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 22:18   #6
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
S Liteonom imam samo pozitivna iskustva - doduše volio bih da su tiši
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 22:35   #7
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Cisto da nesto kazem... imam vec 22 mj. Philipsa 6002 (nakon Pioneera, Samsunga, Lite Ona, Toshiba, LGa i mozda jos pokojeg brenda). Nije neka zvijer, ali s obzirom da radi u nezahvalnim uvjetima prostora (citaj: vlaga) i da niti jednom nije stucnuo i da niti jednom nije odbio citati/snimati bilo sto, moja je bezrezervna preporuka.

Sumnjam da je ispod Philipsovog nakovnja, ali tko god im je radio ovaj komad HWa, odradio ga je majstorski. Mislim da cu i sa slijedecim probati kod Philipsa (kuca o' drvo).

Jedino kaj je ovaj PATA.... eto...
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 22:36   #8
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Bilo sta sa cime imate dobra iskustva, vise mi ni cijena nije problem samo da radi vise od par mjeseci. Budem procao sa LG-om, makar sam i sa njim prije jedno 10 god imao problema CD-e je htio snimati samo do 698MB, ali valjda su se popravili. Steta sto vise Teac ne proizvodi, sa njima sam imao samo dobra iskustva od 2x CD-R, do 4x i 16x i kasnije DVD Roma.

Evo sad sam spojio Lite on sto je nekad bilo isto smece i radi normalno, ovaj uredaj je star sigurno 3 godine. A prije sigurno 15 god sam kupio 32x lite on u Metrou u Austriji i nije citao snimljene cde.

ja bi ti preporucio samo lg,jer mi nije krepao nijednom,a znam,syebao sam dosta komponenti(cd citaca,dvd citaca)
doduse nisam ga mucio neprekidnim przenje/citanjem,no nikada nije pokazao znak da ce mu dusa izaci
zato ti toplo preporucam ono sto sam ti ponudio,imam jedan koji se spaja na sata(1.komp),drugi ATA (valjd jel tak)na 3.komp,i nikad problema
osim ako ne bi isao na blu-ray
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 22:42   #9
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
imam neca vec cca 2 god i nikad problema

doduse imam i samsunga i to bi bila moja preporuka. guta sve przi sve nema sta neradi samo sto nekuha rucak
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 22:51   #10
Metamphetamine
Flaccitra
Moj komp
 
Metamphetamine's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 276
LG imam 2 komada rade sve u šesnajst
Metamphetamine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2009., 22:58   #11
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
imam neca vec cca 2 god i nikad problema

doduse imam i samsunga i to bi bila moja preporuka. guta sve przi sve nema sta neradi samo sto nekuha rucak
I moj NEC i sve guta
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 23:02   #12
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Meni isto riknula dva NECa. Isto nisu htjela citati DVDe, cak ni one koje je snimio
Sad sam na Pioneeru DVR-216D vec skoro godinu dana, nikakvih problema.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 23:06   #13
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Ja ovo koristim cudo vec 3 godine:
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DVR-111D/index.html

Izdrzljivo djubre cak sam i nogom pavijan zapeo za ladicu, ima mali poteskoca pri uvlacenju dvd-a, treba ga pogurnut, sve ostalo kao i od prvoga dana sljaka
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 23:07   #14
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Imao Samsunga(ATA) 2,5 god..super radio,sad je kod sestre,takodjer jos uvijek radi bez greske!

Sad imam vec god dana LG GH20NS10 SATA i besprijekorno radi(da kucnem )

moja preporuka ta dva brenda

I da,dodao bi Lite-on koji je takodjer odradio svoje 4 god i sad stoji kao rezerva(DVD citac je,nije prza)..
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 23:10   #15
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
*po osobnom iskustvu ovako nekako*

pioneer, samsung ili lg. pioneer jer je full brz, ubacis i nakon ono sekunde je autoplay na ekranu. ali zato je i podosta bucna optika, ali ne pretjerano strasno. ali ima tisih.
samsung je nesto izmedu, malo je sporija od pioneera ali je tisa.
dok lg je po meni najtisa optika, ali i najsporija.

osobno bi isao ili na lg ili na samsung, i to iskljucivo zbog garancije koja je najcesce 24 mjeseca (nisam siguran, ali mislim da je pioneeru samo godina svugdje, ali mozda grijesim). inace sve gutaju svakakva sranja i zdrljotine od medija, tu nema problema. sada imam GH20NS15, i sve medije pali bez problema, i cita. nesto konkretno iz prve ruke, mislim da ih se i dan danas moze naci.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 00:52   #16
bozzomfeeder
Premium
Moj komp
 
bozzomfeeder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,072
Asus, tih i pouzdan. Jedino malo sporiji
__________________
...
bozzomfeeder je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 07:43   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pajonir DVR-108 već 5g. prži kod mene i radi bez greške. Slažem se da je malo glasniji, ali još nisam vidio optiku koja nije mogla pročitati medij pržen njome.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 08:37   #18
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Imam 2 Lite On-a SATA i nikad problema s njima, prije toga imao jedan ATA Lite ON, prodao ga frendu za siću i kod njega još savršeno radi a star je sad već 2 godine mislim, prije toga sam imao još jednu cd pržilicu Lite On i ista priča, pouzdano i nepoderivo ali da su malo bučniji to stoji
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 08:40   #19
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Ne znam za vas al u mome kompu samo LG-ijeve prže i nikad problema...
Mislim da čak imam onu iz 2 posta samo što je mene došla oko 200-tinjak kunića...
A možda je tebi samo uletio malo lošiji komad
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2009., 11:14   #20
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor naram-sin Pregled postova
Cisto da nesto kazem... imam vec 22 mj. Philipsa 6002 (nakon Pioneera, Samsunga, Lite Ona, Toshiba, LGa i mozda jos pokojeg brenda). Nije neka zvijer, ali s obzirom da radi u nezahvalnim uvjetima prostora (citaj: vlaga) i da niti jednom nije stucnuo i da niti jednom nije odbio citati/snimati bilo sto, moja je bezrezervna preporuka.

Sumnjam da je ispod Philipsovog nakovnja, ali tko god im je radio ovaj komad HWa, odradio ga je majstorski. Mislim da cu i sa slijedecim probati kod Philipsa (kuca o' drvo).

Jedino kaj je ovaj PATA.... eto...
Taj "Philips" ti je zapravo TSST (Toshiba-Samsung), ali nisu svi "Philips" snimači TSST, uglavnom su LiteOn (ranije su bili BenQ).

A ovo možemo do prekosutra nabrajati tko što ima i koliko im radi... Od DVD snimača imao Toshibu (8x) koja dan danas radi bez problema kod jednog poznanika (stara jedno 5-6 godina), LG 4163B koji i dan danas veselo prži i čita kod šogora (stara jedno 4 godine, otključan riplock, max brzine), BenQ 1640 koji veselo zuji kod mene u kompu (mislim da ima jedno 4 godine) plus još jedna 2-3 mjeseca starija koja više nije kod mene ali uredno radi, LG H10N koji prži kod brata (starost jedno 3 godine, isto otključane brzine i maknut riplock), LG H42N star oko 2 godine, možda malo više, kod mene u kompu (isto otključane brzine i maknut riplock). Dakle, kod mene sve starudija, ništa manje od 2,5 godine, a sve radi. I svaka je imala posla s minimalno nekoliko stotina prženja i tko zna koliko čitanja. Ovo je samo ono što sam osobno posjedovao (i samo DVDRW), ne računam što sam isprobavao, koristio par dana i slično. Ali, mislim da se ne može na ovaj način gledati, to je premali broj uređaja da bi se izvukao neki pametan zaključak. Mislim da nema lošeg branda (dobro, možda svojevremeno BTC), već boljih i lošijih modela (pa i boljih i lošijih serija unutar tih modela).

NEC (i Pioneer) su najbolji izbor za one koji se kunu u Traxdatu i ostale Ritek medije. Oni koji preferiraju bolje medije (što se kod nas uglavnom svodi na Verbatim), neće pogriješiti gotovo ni s jednom pržom, treba gledati karakteristike koje su pojednicu bitne (brzina pisanja/čitanja, buka...) i duljinu garancije.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 00:58   #21
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Dobro znaci slozili smo se da nema pravila, danas sam se cuo sa ADM-om LG, Samsung nemaju u ponudi pa cu dat NEC-a da ga zamjene pod garancijom. Dajem mu jos 2 sanse u garantnom roku ako opet crkne slijedi bad PR za NEC zajedno sa Sonyem.

Hvala svima na iskustvima i ako nije problem nek se jos vlasnici NEC-a izjasne o problemu sa DVD-R medijima, znaci kad su prazni NEC ih vidi kao normalan prazni medij, cim se snime mediji na tom istom snimacu NEC ih vidi kao prazan CD i ne moze ih ocitati. Probam u Liteonu i sve normalno radi.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 03:45   #22
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Moj NEC je uredno odradija svoje i to kroz cca 2.5 god, jedina zamjerka sto se nije slaga sa dvd-r - medijima. Ali nakon flashanja sve ok. Priije toga je bia LiteOn, isto nikad problema. Sad je Pioneer sata, zasad nemam prigovora...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2009., 07:24   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Par prijatelja je imalo prilično loša iskustva sa NEC/Optiarc pržama. Uglavnom, nakon nekoliko mjeseci, dotični nisu bili u stanju pročitati bilo kakav dvd, pa čak ni onaj koji su same zapržile. Ja bi ih izbjegavao jer su testovi pokazali da je kvaliteta zaprženog materijala lošija od prosjeka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 08:24   #24
tomislav2634
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
NEC je blaga katastrofa. _Imao sam ga i na kraju sam ga bacio u smeće jer taj uređaj nebi pročitao disk i da je jedan mikron prašine na DVD-u. Blago, KATASTROFA!!!!!
tomislav2634 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 20:07   #25
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
A ja mislio da sam jedini kojem je NEC optika radila strahovito loše
extremepc je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 20:17   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Za one koji to ne znaju - Optiarc=NEC+Sony.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 22:55   #27
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
A ovo možemo do prekosutra nabrajati tko što ima i koliko im radi... .
Da, sazeo si thread - mislim da se upravo to i radi
-samo nece do prekosutra, nego ce mjesecima, kako ko kapne i sjeti se sto ima u ladici svojeg superkompa i kak je to nevjerojatno jer "radi bez problema od prvog dana i guta ove i one medije i pritom je tih bucan spor ili brz", naravno ako ne padne lock teme :P
p.s. ljudi, bubetate ga... da su toliko neispravni uredjaji koiko ste vi sad nabrojali u strucnim analizama (bacio u smece, fuj bljuv), nit bi optiarc postojao, a posebno bi sve it stranice, forumi i tiskovine jedva docekale da urlaju da sony i nec rade atentat na kupce i prodaju "ultimativno smece".
-dakle, garancija zamjena, pa onda ajmo natrag u analizu. Koji mediji koji uvjeti kolko przenja citanja i rada dnevno, u kakvom stroju i OS-u koja operativna temperatura itditd.

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 31.07.2009. u 23:11.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2009., 02:41   #28
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Da, sazeo si thread - mislim da se upravo to i radi
-samo nece do prekosutra, nego ce mjesecima, kako ko kapne i sjeti se sto ima u ladici svojeg superkompa i kak je to nevjerojatno jer "radi bez problema od prvog dana i guta ove i one medije i pritom je tih bucan spor ili brz", naravno ako ne padne lock teme :P
p.s. ljudi, bubetate ga... da su toliko neispravni uredjaji koiko ste vi sad nabrojali u strucnim analizama (bacio u smece, fuj bljuv), nit bi optiarc postojao, a posebno bi sve it stranice, forumi i tiskovine jedva docekale da urlaju da sony i nec rade atentat na kupce i prodaju "ultimativno smece".
-dakle, garancija zamjena, pa onda ajmo natrag u analizu. Koji mediji koji uvjeti kolko przenja citanja i rada dnevno, u kakvom stroju i OS-u koja operativna temperatura itditd.
Ovo mi je drugi NEC koji je crko na isti nacin, ja sam samo htio cuti iskustva pa to sve svesti na neki smisleni zakljucak. Cinjenica je da sam ovaj zadnji NEC koristio mozda 10 puta, a crko je nakon tocno 2 mjeseca. Sad cekam da mi ga zamjene pa cemo vidjet koliko ce taj trajati.
Inace sve od Sonya mi je na crnoj listi, stvarno sam imao losih iskustava sa njima.
U firmi sa 200 kompjutera po crkavanju mi vodi Pioneer, NEC mi je poceo crkavati otkad su usli u joint venture sa Sonyem.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na