Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2011., 00:19   #1951
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
Gdje ima za kupiti taj Seasonic X, gledao sam po cjenicima sa tom ozakom X nema nigdje
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 00:23   #1952
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Gdje ima za kupiti taj Seasonic X, gledao sam po cjenicima sa tom ozakom X nema nigdje
http://www.nabava.net/trazilica.php?...nic+km&x=0&y=0
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2011., 00:49   #1953
ivica87
Registered User
Moj komp
 
ivica87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: osijek
Postovi: 7
amd athlon II x4 635
saphirre hd 6870
4 gb ddr3
hdd 1 tb
par ventilatora, neonke i to je to !
imam lc power 650w silent giant, ne znam hoće li mi to biti dovoljno jer planiram i phenom II x6 kroz koji mjesec pa sam si mislio ubacit još i novo napajanje tako da imam sve novo !
ivica87 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 01:15   #1954
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
Budem ga naručio iz ADM-a
Jesi imao možda priliku uživo čuti kako radi,je stvarno silent
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 10:11   #1955
GetRight
Premium
Moj komp
 
GetRight's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Frkjevci
Postovi: 344
Citiraj:
Autor ivica87 Pregled postova
amd athlon II x4 635
saphirre hd 6870
4 gb ddr3
hdd 1 tb
par ventilatora, neonke i to je to !
imam lc power 650w silent giant, ne znam hoće li mi to biti dovoljno jer planiram i phenom II x6 kroz koji mjesec pa sam si mislio ubacit još i novo napajanje tako da imam sve novo !
Bit će ti dovoljan i za x6,ne vidim razloga za novim.Malo pročitaj o njemu
http://www.google.com/translate?langpair=es|en&u=http://traficantesdehardware.com/Reviews-Hardware/Review-LC-Power-LC6650GP3-650W-SilentGiant-Green-Power-Rev23.html
__________________

CPU: Phenom II x4 960T@Phenom II x6 1605T
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 2x4GB DDR3 Corsair Vengeance Red
HDD: Hitachi 320GB
VGA: VTX3D Radeon HD 6850
PSU: Coolermaster 600w Silent Pro
Monitor: Samsung SM 2233BW
OS: Windows 7 Ultimate
Ostalo: CM 690 II Advanced,ROCCAT Kone[+]

CPU: Phenom II X2 555 BE@Phenom II X4 B55
MBO: ASRock M3N78D
RAM: 2x2GB DDR3 Corsair XMS3-1600
HDD: WD 320GB,Hitachi 160GB SATA
VGA: Sapphire Radeon 5670 512MB DDR5
PSU: XFX Core Edition 450W
Monitor: 17 "Dell E173FP
OS: XP Pro SP3
Ostalo: Thermaltake VC3000BWS
GetRight je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 11:27   #1956
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
Jučer bio toliko sretan što mi Wolverine preporučio dobro i kvalitetno napajenje Seasonic X, mislio sam uzeti 650W. Pročitam review-e ono napajanje ludnica kako je dobro, a danas slučajno nabasam na ovo Seasonic X-650 coil whine.Ubacim to u google i vidim da se ljudi žale na to kad je komp u idleu, nekima rad normalno.
Šta sad, da idem na rizik i kupim ili da odustanem.

Zadnje izmijenjeno od: Exe. 13.02.2011. u 11:34.
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 11:27   #1957
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Budem ga naručio iz ADM-a
Jesi imao možda priliku uživo čuti kako radi,je stvarno silent
Ja sam si uzeo ss-650km. Tiše napajanje nisam imao/čuo.

Edit: meni ništa ne zuji, ni u idleu ni u full loadu.

Zadnje izmijenjeno od: gibo. 13.02.2011. u 11:30. Razlog: typo
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 15:53   #1958
Exe
Premium
Moj komp
 
Exe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 348
Citiraj:
Autor gibo Pregled postova
Ja sam si uzeo ss-650km. Tiše napajanje nisam imao/čuo.

Edit: meni ništa ne zuji, ni u idleu ni u full loadu.
Pa to napajanje i ja namjeravam kupiti, ali velim zbunilo me sad ovo kaj pišu po netu
Exe je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 16:11   #1959
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Pa to napajanje i ja namjeravam kupiti, ali velim zbunilo me sad ovo kaj pišu po netu
Pa zato sam ti i napisao da je napajanje nečujno. Meni nikakve zavojnice ne zuje niti nešta cvili. Ovisi kako naletiš. Meni je Cors TX650 cvilio dok drugi nisu imali problema.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 16:54   #1960
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Jučer bio toliko sretan što mi Wolverine preporučio dobro i kvalitetno napajenje Seasonic X, mislio sam uzeti 650W. Pročitam review-e ono napajanje ludnica kako je dobro, a danas slučajno nabasam na ovo Seasonic X-650 coil whine.Ubacim to u google i vidim da se ljudi žale na to kad je komp u idleu, nekima rad normalno.
Šta sad, da idem na rizik i kupim ili da odustanem.
Napajanje je necujno, a vjerojatno je rijec o grafi ili maticnoj, s obzirom na kvalitetu dijelova i izrade u X seriji.

Nemas brige
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2011., 18:41   #1961
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
http://www.hardwaresecrets.com/artic...-Review/1200/1
WTF?

Samo zbog nesto nize efikasnosti nisu dali zlatnu medalju.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 20:11   #1962
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Lako je dijeliti medalje napajanju od 25$ ... iskreno, mislim da je to namjeran marketinški potez ... ali to ne mijenja činjenicu da je napajanje slabe kvalitete (vrlo upitna trajnost - u skladu sa trajanjem garancije).

Kada bi se uzela u obzir naša cijena (60$) baš me zanima da li bi recenzenti bili tako darežljivi sa bodovanjem

Ovo se može vidjeti iz overload testova gdje su ripple vrijednosti eksplodirale, a napajanje bi se trebalo ugasiti daleko prije toga.

Nešto su spominjali ovi iz Korsera da će (već) uskoro izaći nova revizija CX serije ... vjerojatno su i sami skužili u kakvu su se situaciju doveli.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 20:22   #1963
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
heheheh, za 150kn je super napajanje.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 20:36   #1964
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Lako je dijeliti medalje napajanju od 25$ ... iskreno, mislim da je to namjeran marketinški potez ... ali to ne mijenja činjenicu da je napajanje slabe kvalitete (vrlo upitna trajnost - u skladu sa trajanjem garancije).

Kada bi se uzela u obzir naša cijena (60$) baš me zanima da li bi recenzenti bili tako darežljivi sa bodovanjem

Ovo se može vidjeti iz overload testova gdje su ripple vrijednosti eksplodirale, a napajanje bi se trebalo ugasiti daleko prije toga.

Nešto su spominjali ovi iz Korsera da će (već) uskoro izaći nova revizija CX serije ... vjerojatno su i sami skužili u kakvu su se situaciju doveli.
U testu su naveli da im Corsair nije htio poslati CX430 (niti neko drugo iz CX serije) na test, pa da su oni ovo kupili. Istina je da je CX430 podavno izasao, a review tek sada.

Da sam samo vidio ovaj test CX430, zakljucio bih da se radi o dobrom napajanju. Iako to nije.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2011., 20:47   #1965
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Za početak HWS često dijeli medalje ... i nema nekakav precizno definiran kriterij ocjenjivanja. Glavna im je osnova bodovanja cijena ... i tu se definitivno nema što prigovoriti, ali je vrlo varljiv dojam za ljude izvan dosega NewEgg-a.

Za tih 140-150 kn je (slažem se s autorom) odlično napajanje, ali za više nego duplu cifru to definitvno nije ... to je jednostavno problem stranih recenzija ... nisu isti uvjeti.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 06:56   #1966
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Reci za koju ti konfu treba to napajanje, treba li biti modularno i sl. pa ćemo ti preporučiti nešto iz lokalnih trgovina.
Treba mi za ovu prvu iz mog kompa, znaci q9300, 4850, 4gb ddr2 i treba biti modularno ali da ne prelazi 800kn

Čuftek mi je riknuo
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 08:55   #1967
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Imaš izbor Seasonic 520/620W modularni modeli kao opcije u toj cijeni čak i malo ostane pogledaj na nabava.net
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 09:26   #1968
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 13:23   #1969
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova

Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Jučer bio toliko sretan što mi Wolverine preporučio dobro i kvalitetno napajenje Seasonic X, mislio sam uzeti 650W. Pročitam review-e ono napajanje ludnica kako je dobro, a danas slučajno nabasam na ovo Seasonic X-650 coil whine.Ubacim to u google i vidim da se ljudi žale na to kad je komp u idleu, nekima rad normalno.
Šta sad, da idem na rizik i kupim ili da odustanem.
Napajanje je necujno, a vjerojatno je rijec o grafi ili maticnoj, s obzirom na kvalitetu dijelova i izrade u X seriji.

Nemas brige
Da je tvoje riječi napisao netko drugi , jednostavno bi preskočio ali nije.
Po onom što sam imao prilike pohvatat preko vikenda , Wolverina i tebe se drži da 'znate znanje' kad su u pitanju napajanja. Zbog čega sam pomalo razočaran...

Od takvih osoba očekujem ne samo znanje bazirano na rivjuima več i znanje o iskustvima korisnika te znanje bazirano na iskustvima.

A u ovom slučaju , iako na netu ima iskustava koja govore o spomenutom problemu s X serijom , o Wolverina ni riječi spomena o toj mogučnosti a ti hladno kažeš 'nema brige' ?

Hrabro od tebe ,nema što.

A što ako čovjek potroši novce za to napajanje i u paketu s njim dođe upravo taj problem koji ga sad zabrinjava?

Uz to...s obzirom na to tvoje spominjanje grafe i matične ....ispada da ti znaš bolje od svih tih ljudi, s čim oni ustvari imaju problem.


Citiraj:
Autor Exe Pregled postova
Citiraj:
Autor gibo Pregled postova
Ja sam si uzeo ss-650km. Tiše napajanje nisam imao/čuo.

Edit: meni ništa ne zuji, ni u idleu ni u full loadu.
Pa to napajanje i ja namjeravam kupiti, ali velim zbunilo me sad ovo kaj pišu po netu

Exe ,prošlog tjedna sam tražio preporuku za napajanje. S obzirom koliko je toga pozitivnog rečeno za X seriju , kupio sam X-400.

Nakon što sam pokrenio računalo, napajanje bruji ,cvili ,skiči ,cvrči ...samo što ne zavija :-/ A ne radim ništa na računalu!
Nisam šišmiš pa se cvilež, skičanje i cvrčanje izgubi na udaljenosti od cca metar ipo ali ,to isto ne mogu reči za brujanje koje zvuči kao razjebana osovina ventilatora (venta na procesoru nije bilo, grafika je onboard a tu je bio SSD)

Prva pomisao mi je bila da je očito ovaj primjerak u kur*u iako mi nije jasno kako.
Jer kao što kaže 'dh41400' ,te kao što je rečeno par puta ..."X serija je trenutno high tech serija te zbog toga i košta toliko ...kvaliteta djelova i izrade". Pa trebalo bi raditi bez greške!!!

Ovo prastaro jeftinije napajanje koje je došlo s kučištem ( a taj tip napajanja svi pljuju) , radi bez ikakvog problema tog tipa ,dok novo skupo napajanje premijum klase ne.

Nakon što sam malo uposlio gugl, vidim da nisam jednini s tim problemom te da to nije rezervirano samo za x-400 več i više modela te premijum X serije....čisti apsurd!

Javim situaciju s drugim primjerkom.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 14.02.2011. u 13:33.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 14:06   #1970
didulica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: nasice
Postovi: 21
jel bih mogao s ovim napajanjem ovu karticu? vec sam pitao za jednu, ali ipak cu ovu uzeti, pa da budem siguran.
didulica je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 14:50   #1971
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,346
Vjerojatno bi mogao, ali ja bi uzeo nešto kvalitetnije da sam na tvom mjestu. Uzmi 560W GP3 verziju istog proizvođača.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 14:54   #1972
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
@ Imagine
Evo ja sam vlasnik X 650 i govorim iz prve ruke da napajanje niti cvili niti zavija. Apsolutno je nečujno. Ti si nažalost dobio model koji cvili. Ja sam tako prošao sa Corsair TX650. Preporuka je bilo milion za dotično, pa zamisli moje razočarenje kad sam upalio komp a ono cvili napajanje. Jbg, moje je cvililo, masa drugih nisu. I da sad tražiš preporuku 650W napajanja svi bi ti preporučili ili Sisu ili Corsa.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 15:00   #1973
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor didulica Pregled postova
jel bih mogao s ovim napajanjem ovu karticu? vec sam pitao za jednu, ali ipak cu ovu uzeti, pa da budem siguran.
Tjeralo bi bez problema, a ostatak konfe je?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 16:15   #1974
didulica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: nasice
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Tjeralo bi bez problema, a ostatak konfe je?
CPU:intel celeron e3300, 2gb rama. znaci sljakat ce?
didulica je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 16:41   #1975
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor gibo Pregled postova
@ Imagine
Evo ja sam vlasnik X 650 i govorim iz prve ruke da napajanje niti cvili niti zavija. Apsolutno je nečujno. Ti si nažalost dobio model koji cvili. Ja sam tako prošao sa Corsair TX650. Preporuka je bilo milion za dotično, pa zamisli moje razočarenje kad sam upalio komp a ono cvili napajanje. Jbg, moje je cvililo, masa drugih nisu. I da sad tražiš preporuku 650W napajanja svi bi ti preporučili ili Sisu ili Corsa.

Što se tiče milijun preporuka , nisam ljut na nikog zbog bilo koje preporuke i nitko nije kriv što imam napajanje koje bruji ( osim sisonika očito) Ali sam na neki način razočaran....
Jer ovdje je par ljudi za koje se drži da se kuže u stvari, a ja tudum za ovu tematiku ,nakon kupovine ,dođem s s guglom do informacije kako nije isključen problem toga tipa.

Nego , ako baš želiš iči na 'defekt primjerak' ...

Kad se pogleda cijena ovog napajanja u usporedbi s cijenom običnog napajanja... Te kad se uzme u obzir kako se kroz ovih zadnjih par strana provlači da je to jedno od boljih napajanja opčenito , koje toliko košta zbog veče kvalitete dijelova i izrade ...mogučnost kupovine 'defektnog primjerka' je nešto što smatram nedopustivim!!!

No ... iako sam napisao da to smattram nedopustivim ,bilo bi mi draže da je stvar loše sreče. Ali pošto sudeči po guglu nisam jedini s lošom srečom, onda to nije stvar loše sreče / drugačije rečeno , tu je mogučnost da dobijem drugi primjerak s istim problemom.

Javim iskustvo s drugim primjerkom
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 17:02   #1976
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor didulica Pregled postova
CPU:intel celeron e3300, 2gb rama. znaci sljakat ce?
Nemaš brige, nije to toliko zahtjevna konfa da može dovesti napajanje na prave muke
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 17:52   #1977
didulica
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: nasice
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Nemaš brige, nije to toliko zahtjevna konfa da može dovesti napajanje na prave muke
Hvala
didulica je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 17:55   #1978
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da je tvoje riječi napisao netko drugi , jednostavno bi preskočio ali nije.
Po onom što sam imao prilike pohvatat preko vikenda , Wolverina i tebe se drži da 'znate znanje' kad su u pitanju napajanja. Zbog čega sam pomalo razočaran...

Od takvih osoba očekujem ne samo znanje bazirano na rivjuima več i znanje o iskustvima korisnika te znanje bazirano na iskustvima.

A u ovom slučaju , iako na netu ima iskustava koja govore o spomenutom problemu s X serijom , o Wolverina ni riječi spomena o toj mogučnosti a ti hladno kažeš 'nema brige' ?

Hrabro od tebe ,nema što.

A što ako čovjek potroši novce za to napajanje i u paketu s njim dođe upravo taj problem koji ga sad zabrinjava?

Uz to...s obzirom na to tvoje spominjanje grafe i matične ....ispada da ti znaš bolje od svih tih ljudi, s čim oni ustvari imaju problem.
Znači ovako ... 650W model mi pokreće preko godinu dana razne konfe i apsolutno nikakve naznake cviljenja/pištanja/cvrčanja nema niti u tragovima iz najmanje udaljenosti.

P.S. nalazi se u Antecovom P182SE kućištu, a svi ventovi kućišta su na ~400 RPM (a komponente pasivno hlađene).

Ako želiš detaljnije svrati ovdje





Citiraj:
Exe ,prošlog tjedna sam tražio preporuku za napajanje. S obzirom koliko je toga pozitivnog rečeno za X seriju , kupio sam X-400.

Nakon što sam pokrenio računalo, napajanje bruji ,cvili ,skiči ,cvrči ...samo što ne zavija :-/ A ne radim ništa na računalu!
Nisam šišmiš pa se cvilež, skičanje i cvrčanje izgubi na udaljenosti od cca metar ipo ali ,to isto ne mogu reči za brujanje koje zvuči kao razjebana osovina ventilatora (venta na procesoru nije bilo, grafika je onboard a tu je bio SSD)

Prva pomisao mi je bila da je očito ovaj primjerak u kur*u iako mi nije jasno kako.
Jer kao što kaže 'dh41400' ,te kao što je rečeno par puta ..."X serija je trenutno high tech serija te zbog toga i košta toliko ...kvaliteta djelova i izrade". Pa trebalo bi raditi bez greške!!!

Ovo prastaro jeftinije napajanje koje je došlo s kučištem ( a taj tip napajanja svi pljuju) , radi bez ikakvog problema tog tipa ,dok novo skupo napajanje premijum klase ne.

Nakon što sam malo uposlio gugl, vidim da nisam jednini s tim problemom te da to nije rezervirano samo za x-400 več i više modela te premijum X serije....čisti apsurd!

Javim situaciju s drugim primjerkom.
Nemoj me krivo shvatiti, ali preko 90% ljudi koji prijavljuju buku unutar računala i odgovorno tvrde da dolazi iz određenog izvora ... na kraju skuži da su pogriješili izvor

S druge strane neki se zvukovi ne čuju uz aktivno hlađene komponente, a onda kada makneš glavni izvor buke otkrije se njih još nekoliko koji su čučali u pozadini.

Savjet, izvadi napajanje iz kućišta (ali ga nemoj odspajati) i onda uključi komp te prisloni uho na napajanje ... tako je najlakše 100% utvrditi izvor.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 19:09   #1979
Drko
Registered User
 
Drko's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Zanima me što mislite o SilverStone Strider Essential seriji napajanja, točnije o 500W modelu?

Po specifikacijama mi izgleda sličan VX450 no imam priliku za male pare upecati jedno tako da me zanima mišljenje o tome napajanju. Do sada se nisam susreo s SilverStoneom kad imaju samo skupa kučišta i napajanja.
Drko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 10:50   #1980
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Znači ovako ... 650W model mi pokreće preko godinu dana razne konfe i apsolutno nikakve naznake cviljenja/pištanja/cvrčanja nema niti u tragovima iz najmanje udaljenosti.
Vjerujem i gibi i tebi da imate doslovno bešumna napajanja. To uopče nije bilo sporno.
Ono što je meni zasmetalo u ovoj priči je ...na forumu vas ima par stručnjaka s popriličnim znanjem o napajanima , a ja sam do informacije kako Sisonik ima problema s kvalitetom * , došao s guglanjem koje je potakla kupovina napajanja koje ne radi baš kao što bi se očekivalo.
Bilo bi mi daleko draže da sam za tu mogučnost znao prije kupovine. Naposljetku , zato sam i tražio preporuku ovdje a ne pisao pismo u Gloriju

*Očito da ima s obzirom na ono što kaže gugl.
Kao što vjerujem tebi i gibi , isto tako vjerujem i svim ljudima koji nemaju savršene primjerke.
Mislim , nemam razloga da ne vjerujem jer sam kupio jedno takvo.

Inače , kao što rekoh , guglanjem sam vidio da spomenuti problem nije rezerviran za samo x-400 kojeg sam kupio...


Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Nemoj me krivo shvatiti, ali preko 90% ljudi koji prijavljuju buku unutar računala i odgovorno tvrde da dolazi iz određenog izvora ... na kraju skuži da su pogriješili izvor

S druge strane neki se zvukovi ne čuju uz aktivno hlađene komponente, a onda kada makneš glavni izvor buke otkrije se njih još nekoliko koji su čučali u pozadini.

Savjet, izvadi napajanje iz kućišta (ali ga nemoj odspajati) i onda uključi komp te prisloni uho na napajanje ... tako je najlakše 100% utvrditi izvor.

Pa izvor sam več utvrdio. Napajanje




Dakle ,ja tebi vjerujem ali ti meni ne.


Nego hajdemo ovako ...vjeruješ li sebi? vlastitim ušima?


Ovdje imaš audio snimku pa poslušaj.
Napravio sinoč s ajfonom kojeg sam približio napajanju.
Trebalo ju je napraviti s nečim boljim za dobiti pravi dojam ali ....ni ova nije za bacit

Uzmi slušalice ili uho postavi na os / ispred zvučnika.

-------------------------------------------------
0.00 min - stvarna tišina
0.10 min - snimljena tišina
0.25 min - upalio napajanje s prekidačem na pozadini
0.44 min - upalio računalo / djelič sekunde poslje kliknuo rilej i ...
1.35 min / 37 - klikam mišem tj. gasim računalo
1.44 min - računalo se ugasilo / kliknuo rilej na napajanju
1.50 min - kraj snimljene tišine
1.55 min - kraj stvarne tišine / snimke
-------------------------------------------------


....ispod napajanja je podloga od pjenaste gume od 3 cm a ispod matične tanka spužva. (SSD, Onboard grafika ,proc cooler bez ventilatora.)
Sve stoji na stolu / na debeloj deki.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na