Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.08.2019., 01:27   #5581
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Meni na boxu sa coreelecom rade i Netflix i HBO go (1080p).
4k na Netflixu ne mogu potvrditi da radi jer mi je veza spora.
I meni radi Netflix na Coreelecu ali poanta je da je to teška kemija upogoniti. 4K ne radi, 1080p jedva, ovisi o streamu, 720p radi najbolje.
Fire Stick je najbolje riješenje za takve web servise.
9800pro je offline  
Staro 04.08.2019., 08:21   #5582
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Može li se na Fire Sticku instalirati kodi?
Pitam zbog titlova na Netflixu.
tintin je offline  
Staro 04.08.2019., 08:24   #5583
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Da, moze se
RainZG je offline  
Staro 04.08.2019., 09:21   #5584
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Sad još samo trebam pomoć oko kupnje s obzirom da Amazon.de nema dostave tih stickova u Hr.
Ima neka caka sa poštanskim pretincem u DE, ali ne znam kako to funkcionira.
Koju verziju sticka kupiti?
tintin je offline  
Staro 04.08.2019., 09:37   #5585
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Mailboxde skorz jednostavno 11 eura dostava, u pravilu svi cekaju da firestick bude na 50% na amazonu pa tek onda kupuju
OuttaControl je offline  
Staro 04.08.2019., 10:55   #5586
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
mi box s jucer imao updejt od 70mb, navodno popravili par sitnica i neki problem sa zelenim ekranom prilikom gledanja nekih videa koji nisam ni imao...
kiki86 je offline  
Staro 06.08.2019., 11:46   #5587
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sa nekim tko pita pa sam daje ovako iskljucive odgovore ionako nemam sta pricati.
Vidim da je vec odgovoreno gore. Coreelec i Libreelec ne spadaju u ovu pricu nikako. Ja sam gore lijepo napisao da fire stick radi, pazi sad: na Android operativnom sustavu! Kakve to veze ima sa core i libreelecom?
U zadnjih par godina kroz ruke mi je proslo vjerovatno par stotina tih kineskih boxova i vjeruj mi kad ti kazem da niti jedan ne moze sa fire stickom u istu recenicu.
Meni recimo ne igra taj elec nikako jer imam uz kodi i netflix, amazon prime i hbo go.

Ok, razumijem.
Ali čisto me zanima, ovako fenomenološki, zašto pored npr. Elementum addona uopće plaćate Flix, Amazon, HBO, kad i ovako možete sav taj sadržaj pronaći besplatno (čitaj: piratski ). Da li je jedina razlika ta što nije tako fensi šmensi sučelje?





divacic je offline  
Staro 06.08.2019., 12:01   #5588
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Godinama sam koristio kodi i jos nekakve addonove za streamanje filmova/serija, ne sjecam se tocno imena. Exodus i jos neke... Sjednem se u subotu s curom i izgubim pola sata na cekanje da se torrent film skine jer su kodi ili ti streamovi odlucili zaj* pa nemam izbora nego posuditi film i cekati.

Meni se danas nazalost kosa digne kada cujem za kodi. Nisam ga probao niti na firetv-u, nemam volje uopce pokusavati. Ja gubim zbog toga, znam, ali nemam vise volje seksati se s time i danas vise cijenim gotova placena rjesenja ili na vrijeme posudjene filmove.

Sucelje mi je cak bilo oke, ne sjecam se da sam grintao oko toga. Nisam bio neki pro kodi user
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 06.08.2019., 12:20   #5589
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Ok, razumijem.
Ali čisto me zanima, ovako fenomenološki, zašto pored npr. Elementum addona uopće plaćate Flix, Amazon, HBO, kad i ovako možete sav taj sadržaj pronaći besplatno (čitaj: piratski ). Da li je jedina razlika ta što nije tako fensi šmensi sučelje?





Elementum recimo ne mogu koristiti jer je na mojoj lokaciji torrentiranje jako kaznjivo
Ja koristim samo i iskljucivo Kodi sa Exodusom sa Real Debrid i cloud torrentima preko Real Debrida.
Problem je sto imam klinke i suprugu kojima vise odgovara da imaju gotovo rjesenje bez kemijanja, a klinkama posebno odgovara da su ima filmovi/crtici na njemackom jeziku, sto mi je preko Kodi jako tesko naci.
Eto, zato mi je Fire stick najbolje i najpotpunije rjesenje.
WraGG je offline  
Staro 06.08.2019., 12:31   #5590
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Elementum recimo ne mogu koristiti jer je na mojoj lokaciji torrentiranje jako kaznjivo
Ja koristim samo i iskljucivo Kodi sa Exodusom sa Real Debrid i cloud torrentima preko Real Debrida.
Problem je sto imam klinke i suprugu kojima vise odgovara da imaju gotovo rjesenje bez kemijanja, a klinkama posebno odgovara da su ima filmovi/crtici na njemackom jeziku, sto mi je preko Kodi jako tesko naci.
Eto, zato mi je Fire stick najbolje i najpotpunije rjesenje.

Kužim!
Dakle, osim kod tebe, uglavnom se svodi na fensi sučelje (i sve što ono podrazumijeva)!






divacic je offline  
Staro 06.08.2019., 12:45   #5591
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
A iptv za videotekom dobis za kikiriki i to je to
I ja sam bio mlad i sve nalazio
Sad mi vrijeme vise vrijedi, pa platis i imas gotovo rjesenje
Ako nesto je radi, jebes ovog gdje si platio, a ne google
dadoremix je offline  
Staro 06.08.2019., 14:11   #5592
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
A iptv za videotekom dobis za kikiriki i to je to
I ja sam bio mlad i sve nalazio
Sad mi vrijeme vise vrijedi, pa platis i imas gotovo rjesenje
Ako nesto je radi, jebes ovog gdje si platio, a ne google
Da, naglasak je na komociji koju uvijek nekome platiš, ili legalno ili manje legalno
franzD je offline  
Staro 06.08.2019., 21:15   #5593
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Ja sam se isto prije borio sa genesis nemesis phoenixima exodusima i slicnim, odkad je netflix dosa u hrvatsku, za 3 eura misecno, napamet mi ne pada gubit zivce, a puno sam ih izgubio, pritisnem na upravljaču od tv-a tipku "Netflix" i dva puta OK i ja nastavim gledat sta sam gledao tocno di sam sta, niko to nemore platit
OuttaControl je offline  
Staro 06.08.2019., 21:18   #5594
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam se isto prije borio sa genesis nemesis phoenixima exodusima i slicnim, odkad je netflix dosa u hrvatsku, za 3 eura misecno, napamet mi ne pada gubit zivce, a puno sam ih izgubio, pritisnem na upravljaču od tv-a tipku "Netflix" i dva puta OK i ja nastavim gledat sta sam gledao tocno di sam sta, niko to nemore platit
Kako si uspio dobit za 3 eura, meni lopovi ne daju za manje od 8
segregator je offline  
Staro 06.08.2019., 21:38   #5595
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
djeli acc
dadoremix je offline  
Staro 07.08.2019., 12:32   #5596
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam se isto prije borio sa genesis nemesis phoenixima exodusima i slicnim, odkad je netflix dosa u hrvatsku, za 3 eura misecno, napamet mi ne pada gubit zivce, a puno sam ih izgubio, pritisnem na upravljaču od tv-a tipku "Netflix" i dva puta OK i ja nastavim gledat sta sam gledao tocno di sam sta, niko to nemore platit

Naročito se "nemore platit" kada "gineš" za nekom serijom, a ona HBO, a ne Netflix. Koliko onda tipki klineš?




divacic je offline  
Staro 07.08.2019., 12:40   #5597
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Naročito se "nemore platit" kada "gineš" za nekom serijom, a ona HBO, a ne Netflix. Koliko onda tipki klineš?
Instaliras HBO u uzmes za 3 eura lifetime pretplatu koju djeliš sa par random ljudi
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline  
Staro 07.08.2019., 13:06   #5598
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Naročito se "nemore platit" kada "gineš" za nekom serijom, a ona HBO, a ne Netflix. Koliko onda tipki klineš?
Možda jednu ili dvije više. I naravno podijeliš i HBO GO s još nekime i dobiješ ga za dva i pol eura mjesečno. Još uvijek smo na iznosu od četrdesetak kuna mjesečno za HBO GO + Netflix. Meni ušteđeno vrijeme i ušteđeni živci toliko vrijede
franzD je offline  
Staro 07.08.2019., 17:31   #5599
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Mali off, ali i ti streaming servisi postaju sami sebi neprijatelj. Donekle se i iz te njihove konkurencije rađa ironično, piratluk. Jer treba ubaciti u mix i Amazon Prime. A to je onda već treća pretplata.
Pa je ponekad lakše,a i manje tipki u globalu, poskidati željeno na neki server, i gledati bez brige. Dok se može. Nitpicking,ali nije da toga nema.
Usput, Plex radi poprilično fino na Firestick. Koristio sam ga na Tizenu ali tamo me ubi sporost, jasno, i do modela TV-a je.
Edit: 3 EUR lifetime HBO ,to fercera ?
schetz je offline  
Staro 07.08.2019., 19:17   #5600
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bio čača kod mene i baš mu se svidilo kako mogu pratiti sve bitnije sportove i natjecanja na planeti preko svih sporckih kanala iz regije.

Pa naravno i on bi ali njegov LG LCD TV nije smart pa bil preporučili kakav dobar Box na koji se može ubacit fina lista i da to dela kak se spada fino.

Nikakve kerefeke, jednostavno ono,.HDMI u TV, mreža u njega, daljinac u ruku i bog da ga vidi.

I da ne košta sad ko pola smart TVa

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 07.08.2019., 21:26   #5601
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Fire Stick ili Fire Stick 4K kad budu na akciji, 25 ili 35 eura plus 11 eura dostava.
franzD je offline  
Staro 07.08.2019., 22:31   #5602
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Naročito se "nemore platit" kada "gineš" za nekom serijom, a ona HBO, a ne Netflix. Koliko onda tipki klineš?



Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Možda jednu ili dvije više. I naravno podijeliš i HBO GO s još nekime i dobiješ ga za dva i pol eura mjesečno. Još uvijek smo na iznosu od četrdesetak kuna mjesečno za HBO GO + Netflix. Meni ušteđeno vrijeme i ušteđeni živci toliko vrijede


Upravo to, uzmem na misec dana amazon prime/hbo, ako ja ginem za serijom nisam jedini, uvik se nadje neko za podilit. Al iskreno malo sam. zabrinut sad kad je Diseny(fox, marvel, lucas, pixar) najavio svoj streaming, HBOMax(WarnerBros) svoj, NBCUniversal svoj, i tu je jos hulu i amazon prime, malo ce se previse to razbiti mislim
OuttaControl je offline  
Staro 07.08.2019., 22:52   #5603
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Svi su oni najavili servise samo za SAD, za sada nema najava da će ići u globalno širenje.
franzD je offline  
Staro 07.08.2019., 23:02   #5604
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Sta je jos gore, jer nece prodavat licence netflixu, sta znaci da mi (legalno) necemo moci gledati sadrzaje tih produkcijskih kuca.
OuttaControl je offline  
Staro 07.08.2019., 23:16   #5605
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Ne baš. Ukoliko nemaju planova nuditi svoje vlastite servise izvan SAD-a, vrlo vjerojatno se ništa neće promijeniti i međunarodnu distribuciju će hendlati vanjske kompanije koje će prodavati drugima. Pogledaj primjer CBS All Accessa. Star Trek Discovery, koji je u SAD-u ekskluziva na njihovom servisu, izvan SAD-a distribuira Netflix. Picarda će, pak, distribuirati Prime Video.

HBO Max nema apsolutno nikakvog utjecaja na naše tržište jer HBO Adria ionako već posluje po istom principu, uz HBO-ovih originale kupuje što god stigne, uključujući i od Hulua.

Nijedna produkcijska kuća nije toliko blesava da bi uskratila sadržaje ako ih sami ne misle nuditi.
franzD je offline  
Staro 08.08.2019., 08:48   #5606
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bio čača kod mene i baš mu se svidilo kako mogu pratiti sve bitnije sportove i natjecanja na planeti preko svih sporckih kanala iz regije.

Pa naravno i on bi ali njegov LG LCD TV nije smart pa bil preporučili kakav dobar Box na koji se može ubacit fina lista i da to dela kak se spada fino.

Nikakve kerefeke, jednostavno ono,.HDMI u TV, mreža u njega, daljinac u ruku i bog da ga vidi.

I da ne košta sad ko pola smart TVa

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Firestick 4k, lupiš gore smartiptv, složi mu plex da može i filmove vuć od tebe i bog...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 08.08.2019., 15:56   #5607
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Firestick 4k, lupiš gore smartiptv, složi mu plex da može i filmove vuć od tebe i bog...
što sve mogu preko plexa ako imam firestick.
trenutno imam cinema hd i kodi, koristio sam i amazon prime...
KrunoSTc je offline  
Staro 09.08.2019., 07:16   #5608
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

dali je normalno da strujni adapter od android box-a zuji ?

čitao sam da je to normalno... ali da i može biti da je strujni adapter pred kraju

hvala
chief_wolfinjo je offline  
Staro 09.08.2019., 07:21   #5609
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
Ne bi trebao zujati, nije pravilo za takve punjace, ali moguce je da prozuji zbog inih razloga. E sad hoce li uskoro prdnuti ili ne, tesko je reci. Kao i sva elektronika, tako i punjaci rade na bijeli dim sve dok isti ne izadje van...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 09.08.2019., 07:34   #5610
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ne bi trebao zujati, nije pravilo za takve punjace, ali moguce je da prozuji zbog inih razloga. E sad hoce li uskoro prdnuti ili ne, tesko je reci. Kao i sva elektronika, tako i punjaci rade na bijeli dim sve dok isti ne izadje van...
onda znači da se pripremim za kupnju novog adaptera uskoro ?
chief_wolfinjo je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na