Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2018., 10:55   #5131
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Ljudi, pokusavam doci do rukerneltool -a za backup fritza ali je ovaj njemac koji je to razvijao skinuo site down. Ima tko neku zadnju verziju?
mann je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 14:32   #5132
aztec999
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Istra
Postovi: 2
bok

uskoro mi istice ugovor za tcom te mi je optima ponudila internet za 150 knmj
bez ugovorne obveze, par dana kasnije t com nudi obnavljanje ugovora na 2 god. ali ovaj put za dosta nizu cijenu 160kn.
E sada buduci da ponekad znam igrat koju igru i vazan mi je ping, te opcenito
stabilna veza sta bi mi bilo bolje da se ne bih bezveze prebacivao s jednog na drugog.
aztec999 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 14:41   #5133
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
U toj tvojoj situaciji ja bi ostao na Tcomu. Samo 10kn razlika...

Imam Optimu i nema baš neki veliki problema s njima. Tokom zime je ping znao biti dvostruko veći svaku večer. Mislim da su do prije par mjeseci su to popravili, ali trenutno ne igram baš puno pa ne mogu reć sa sigunošću. Ali za 140kn kod njih, meni je super trenutno.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 15:33   #5134
aztec999
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Istra
Postovi: 2
Hvala na odgovoru, to da nema UO me vuce, ali ako ping zeza...
Zaboravio sam napomenuti da mi tcom jos nudi i onu turbo mix 4g internet opciju za 10kn, valjda dobro dode. Cu vit
aztec999 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:06   #5135
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
imao sam H1 internet, odjavio sam ga.. u roku od 15 dana morao sam poslati opremu nazad, što i jesam neki dan.. no, sad vidim da sam izostavio manual tj upustva, našao sam u ormaru.. hoće zajebavat zbog toga? zvat ću službu za korisnike ali da pitam za svaki slučaj, možda netko zna iz prve ruke..
poslao sam router, punjač, telefonski kabel i rj45 kabel nazad u kutiji
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:13   #5136
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
imao sam H1 internet, odjavio sam ga.. u roku od 15 dana morao sam poslati opremu nazad, što i jesam neki dan.. no, sad vidim da sam izostavio manual tj upustva, našao sam u ormaru.. hoće zajebavat zbog toga? zvat ću službu za korisnike ali da pitam za svaki slučaj, možda netko zna iz prve ruke..
poslao sam router, punjač, telefonski kabel i rj45 kabel nazad u kutiji
Ma joj, daj molim te. Evo i meni su upravo izletili iz kuće.
Nisu dali komad opreme da nije bio refurbished. Vječito trzanje slike, router u bridge modu.
Iskon, ganc novi zyxel i sve radi iz prve.
Aj' nek se usude pitat za ambalažu i manual...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 21:18   #5137
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@John Creasy
U pravilu telekomi traže nazad samo router i strujni adapter, kabeli i ostale tričarije im ne trebaju.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 23:12   #5138
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ma joj, daj molim te. Evo i meni su upravo izletili iz kuće.
Nisu dali komad opreme da nije bio refurbished. Vječito trzanje slike, router u bridge modu.
Iskon, ganc novi zyxel i sve radi iz prve.
Aj' nek se usude pitat za ambalažu i manual...
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
@John Creasy
U pravilu telekomi traže nazad samo router i strujni adapter, kabeli i ostale tričarije im ne trebaju.
hvala obojici.. i meni bi bilo čudno da traže ama baš sve.. ali nikad ne znaš, a vjerujem da nije mala cifra koju bi naplatili za router
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2018., 16:08   #5139
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Ima netko preporuku za neki pristojan Annex A ruter za Optima internet?

Ovi ruteri s Optime (Innbox V45) su žali Bože jadni...

Našao sam neke:

TPL-ARCHER C2 - 350kn
TP-LINK TL-WR1043ND - 330kn
TP-LINK TD-W8951ND, rabljen - 150kn

Svi 3 bi trebali raditi ako se ne varam, imaju Annex A podršku.

Zadnje izmijenjeno od: gin.tonic. 11.07.2018. u 16:29.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2018., 17:50   #5140
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Da li tebi treba router ili modem?

Prva dva su routeri i nemaju mogucnost da samostalno stoje. Znaci ti bi Innbox trebo bacit u bridge i iza njega jedan od ta dva da dize pppoe.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2018., 18:03   #5141
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
a ovaj tp link je isto smece i to adsl, kad ti dignu brzinu mos ga bacit
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2018., 20:04   #5142
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Da li tebi treba router ili modem?

Prva dva su routeri i nemaju mogucnost da samostalno stoje. Znaci ti bi Innbox trebo bacit u bridge i iza njega jedan od ta dva da dize pppoe.
Treba mi zamjena za taj Innbox, modem...

Ali tvoja metoda je bolja, tak da bi to trebao napraviti...

Zadnje izmijenjeno od: gin.tonic. 11.07.2018. u 20:22.
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 20:33   #5143
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Pozdrav ekipo. Jučer sam na obnovu ugovora dobio novi innboxv45 ruter. Do sada mi je brzina bila limitirana na 14 mb i žica telefona je išla iz zida. A sa ovim novim modemom dobio sam brzinu 21 mb (navodno može do 75mb, iako je infrastruktura ostala stara bakrena) i telefon ide iz rutera.

Problem se pojavio sa powerline adapterima. Naime tamo gdje sam sa prijašnjim ruterom imao 12 mb, danas imam 2mb, a ping sa 24 je skočio na 150. Full brzinu dobijem samo ako powerline adaptere spojim na istoj etaži. Imate li kakve ideje?
Dakle prije ovog rutera je sve bilo ok.
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 20:53   #5144
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ako ti u nekom dijelu stana idu paralelno strujni kabel i telefonski, onda se ometaju. powerline radi do 30mhz (ili više za novije modele), a vdsl je do 8mhz, i iz tel kabela "zrači" dosta jače i moguće da smeta powerline-u.

makni powerline na neki drugi izvod gdje kabel ne ide paralelno sa telefonskim kabelom.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 21:22   #5145
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Živim u kući sa 4 etaže. Problematično je sada tu nešto puno prekrajati. Powerline tp-link av 500 adaptere koristim nekih 8mj i do sada je sve bilo odlično. No sada se u mome mjestu pojavio taj vdsl i dobio sam novi modem i eto na četvrtoj etaži više ne radi kako treba. Probao sam na istoj etaži i na etažu niže i dobio sam zadovoljavajuću brzinu i ping.

Dali je moguće da je to do rutera? Do sada je sve radilo sa ovim ruterom- https://www.tp-link.com/in/products/...TD-W8961N.html
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 10:29   #5146
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
vjerojatno si dobio v45 iskru, naravno da tp link ima jace antene, povuci si ili utp ili kakav extender
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 11:08   #5147
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
On misli da mu je zbog modema manja brzina na zadnjem powerline adapteru a ne wlan
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
vjerojatno si dobio v45 iskru, naravno da tp link ima jace antene, povuci si ili utp ili kakav extender
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 13:19   #5148
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
@luka_os
Pa ne možeš "rasuti" pitanje po cijelom forumu
Nastavi ovdje > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293583
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2018., 22:39   #5149
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
On misli da mu je zbog modema manja brzina na zadnjem powerline adapteru a ne wlan
lol, nek iskljuci jedan par powerline-ova pa testira, znaju se poklati medjusobno
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 11:17   #5150
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Prije nekoliko tjedana je nestalo telefonske veze i odonda je nema. Uopce se nista ne cuje kada se podigne slusalica. Nisam zvao sluzbu za korisnike. Promijenio sam telefon, spliter, uticnicu i kabele, ali nista. Kada nazovem svoj telefonski broj, onda odzvanja kao da je linija u redu, ali telefon ne zvoni, niti se sta dogodi kada se podigne slusalica.

Ugovor je istekao prije dugo vremena.

Internetska veza vecinom nije radila normalno. Stalno je prekidalo i ponekad je uopce nije bilo od dan-dva do nekoliko tjedana. Dok sam bio pod ugovorom onda sam zvao sluzbu za korisnike da to poprave, ali problem se ponavljao nakon dva-tri tjedna, pa sam odustao od zvanja sluzbe, a i ubuduce bi internetska veza nakratko proradila sama od sebe.

13.7.2018. sam otisao za optimin pult u shoping centru i zatrazio trajno iskljucenje fiksne linije. Sluzbenik je rekao da za to treba 12 dana, te kao datum iskljucenja napisao 25.7.2018. Rekao je da trebam vratiti ruter i strujni adapter na optiminu adresu, pa sam to poslao 23.7.2018. preporucenom posiljkom.

Problem je sto se jos uvijek cuje odzvanjanje kada se nazove moj telefonski broj. Nekad prije kada se iskljucivalo, onda se od navedenog datuma javljala govorna poruka da se biralo broj koji se ne koristi.

Mozete li mi savjetovati sto da napravim?
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2018., 14:51   #5151
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Od kad je u igri VoIp varijanta telefonije (mada nije slučaj kod tebe ako je adsl splitter u igri), treba im neko vrijeme dok se sjete kompletno ugasiti tel.
Možda da prvo dođeš do nekog "pametnog" u szk koji razumije o ćemu pričaš pa da tražiš da uključe taj automat (pod uvjetom da ga Optima uopće ima) za taj tel. br.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 13:33   #5152
Qvezbra
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 91
Problem s Optimom.
Dogovoreno je s njima da će poslat router i da će biti brži internet.
Router je trebao biti spojen 31.07. , skužili smo da ne odgovara i kontaktirali ih, kao rade na rješavanju problema.
Od 31.07 do danas nemamo internet ni telefon. Što napraviti ?

Može li se raskinut ugovor ?
Qvezbra je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 18:34   #5153
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
sta ne odgovara na routeru?
ti si prespojen na vdsl 31.7., do tada ti je trebao stici novi router jer kad su te prebacili na drugi port adsl je automatski prestao raditi i telefon isto tako mora ici preko voipa a ne splittera.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 18:37   #5154
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Prije nekoliko tjedana je nestalo telefonske veze i odonda je nema. Uopce se nista ne cuje kada se podigne slusalica. Nisam zvao sluzbu za korisnike. Promijenio sam telefon, spliter, uticnicu i kabele, ali nista. Kada nazovem svoj telefonski broj, onda odzvanja kao da je linija u redu, ali telefon ne zvoni, niti se sta dogodi kada se podigne slusalica.

Ugovor je istekao prije dugo vremena.

Internetska veza vecinom nije radila normalno. Stalno je prekidalo i ponekad je uopce nije bilo od dan-dva do nekoliko tjedana. Dok sam bio pod ugovorom onda sam zvao sluzbu za korisnike da to poprave, ali problem se ponavljao nakon dva-tri tjedna, pa sam odustao od zvanja sluzbe, a i ubuduce bi internetska veza nakratko proradila sama od sebe.

13.7.2018. sam otisao za optimin pult u shoping centru i zatrazio trajno iskljucenje fiksne linije. Sluzbenik je rekao da za to treba 12 dana, te kao datum iskljucenja napisao 25.7.2018. Rekao je da trebam vratiti ruter i strujni adapter na optiminu adresu, pa sam to poslao 23.7.2018. preporucenom posiljkom.

Problem je sto se jos uvijek cuje odzvanjanje kada se nazove moj telefonski broj. Nekad prije kada se iskljucivalo, onda se od navedenog datuma javljala govorna poruka da se biralo broj koji se ne koristi.

Mozete li mi savjetovati sto da napravim?
provjeri s optimom samo dali ti je ugasen broj, ako kazu da je, nemas se sta brinuti. veci ti je problem sto si dozvolio da ostanes u smetnji toliko dugo. samo se nikad nece popraviti, sad kad odlucis uzeti od nekog drugog internet preko parice, taj koji ti dodje ukljuciti napatit ce se jer ce prvo morati otkloniti kvar pa tek onda napraviti ukljucenje.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 19:34   #5155
Qvezbra
Premium
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 91
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
sta ne odgovara na routeru?
ti si prespojen na vdsl 31.7., do tada ti je trebao stici novi router jer kad su te prebacili na drugi port adsl je automatski prestao raditi i telefon isto tako mora ici preko voipa a ne splittera.
Novi router je stigao i koliko znam router ne odgovara, valjda je za internet a njima treba za tel i internet.
?
Qvezbra je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2018., 19:56   #5156
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Lol ne može ne odgovarati, pa nije dobio router od iskona pa da ne radi.
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 11:59   #5157
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Od 5.7. nemam internet ni tv. Tehnicari rade na otklanjanju kvara, operateri pisu pozurnice, zovem ih svaka 3 dana i pitam "sta ima novo, hocel' to?"...

Od dana prvog ruter i optitv su iskljuceni iz struje, nema sanse da platim ijednog dana za navedene usluge u tom periodu. Rekli su da se usluga ne naplacuje ako je u tom periodu otvoren kvar/prigovor. Rekoh super!

Neki dan mi dosao redovni racun i nisu odbili dane bez usluge, tj dok je otvoren slucaj kvara na liniji. Oni to odbijaju ajmo reci sljedeci mjesec, ako u medjuvremenu zatvore kvar. Ukratko ovaj racun ide na cekanje i necu ga platiti dok ne dodje sljedeci i uvjerim se u to.

Navodno je problem do neke njihove infrastrukture, kabela, navodno nisam jedini. Sljedeci tjedan mi treba net za posao i ovo nema smisla. Da ne spominjem kako je njihov rok za popravak bio 15.8. Naravno, ne znaju zasto se prolongiralo, nema zapisa od strane tehnicara.

Pitanje:
Kako da ih stisnem i ubrzam ovu trakavicu? Do sada su sve kvarove rjesili kroz koji dan...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 18:19   #5158
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Imaš sreće pa se dogodio kvar u vrijeme godišnjih odmora
Šalim se, dok sam bio na Optimi i kad sam imao problema s paricom dolazio je tehničar koji radi za njih ali sam dolaz do kuće, znači od centrale do kuća je bio u vlasništvu ht-a pa kad ovi utvrde da nije do instalacije u samoj kući zovu i prijavljuju kvar ht-u. A pošto nisi njihov pretplatnik to se može naravno i odužiti. Sad , kakva je situacija kod tebe nisam siguran, baš zbog toga sam ih otkazao i prešao na meni puno povoljniju alternativu.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 19:01   #5159
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Meni su bas potvrdili da kvar nema veze samnom nego negdje kod njih (ne moraju mi dolaziti doma). E sad gdje tocno, boga pitaj... Bit cu dosadan
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 11:18   #5160
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Opet ja, sad vec 2 mjeseca bez neta/tva. Kvar je na nekom kablu u domeni bogapitajkoga, rjesavaju se imovinskopravni odnosi, ceka se serviser siemensa, tcoma, bolimekuratzkoga... I tako svaki treci dan.

Nema niti jedne korisne informacije u logu tehnicara ili mi je ne zele reci. Samo prebacivanje loptice i cekanje nekog drugog.

Imam ugovornu obvezu i ako raskinem ugovor imam penale oko 3k kn (to su mi oni izracunali prije mjesec i pol kad sam pitao).

Mogu li ja nekako prekinuti ugovor zbog ovog kvara od 2 mjeseca, a bez penala? Ima netko iskustva? Hakom?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na