Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2007., 18:42   #1
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
COMODO FW

E ovak dobio sam 2 trojanca (koja sam obrisao sa Spybotom i AVG anti-spywareom), pa me zanima dali su oni mogli "djelovati", tj. kupiti podatke s mog kompa...

Pa sam se upitao šta tu radi FW, nije ništa comodo izbacivao poruke da se netko pokušava spojiti na net bezveze i onda nađoh ovo:

jel mi može tko reći šta predstavljaju ove stavri koje su pod allow, a koje je očito on sam podesio.

ja sam ovako podešavao(to je ono kad me on pita pa ja dozvolim ili ne):


šta sad to znači da comodo sam nekim fileovima dozvoljava odlazak na net bez pitanja?

jel ima koji način da se sve blokira osim jedne aplikacije(samo u "ekstremnim" slučajevima), npr. kažem block all, al da dozvoli na net firefoxu?

koristim NOD32, Ad-aware, Spybot, AVG anti-spyware, hijack this i cw shredder
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 20:34   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Allow su valjda aplikacije koje imaju pristup kojima je odobreno da idu na net....
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2007., 20:52   #3
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
pa da al, kako on sam postavi to, zanima me kako je drugima podešeno (ova prva slika)
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 21:08   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Možda si prije podesio te neke stvari (tipa procese od windowsa) pa su onda dopušteni. Mada se sjećam da Comodo opet pita jer ima one fore sa parent i ostalo.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 22:10   #5
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
e šta mu je taj parent, šta mu to znači, htio sam unaprijed zadati da mi dozvoli da igra ide na net, tako što sam tražio file pa allow, ali neće, bilo je ponuđeno parent i još nešto, treba izabrat dva filea

fascinantno je da mi u nekim igrama neda spustit prozor kako bi mogo kliknut na allow(neće reagirat tada ni alt+f4, ni ctrl+alt+del, ni ona win start meni tipka)
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 22:12   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Iskreno nemam pojma. To ima neke veze kada jedan program se veže na drugi i tako.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2007., 10:59   #7
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
jel ima koji način da unaprijed definiram da mi dozovli spajanje nekog programa tj. igre na net?

naime, ponekad mi neželi(u većini slučajeva) spustiti prozor od igre da kliknem na ono allow, već bude samo screen gdje se igra pokušava spojit na net(mogu mrdat mišem), ali tu stoji i potreban je restart(nedjeluje ni alt+f4, ni ctrl+alt+del, ni win start tipka)

dakle, ja sam išao na apllication monitor pa na add, dodao sam program , ali to nije dovoljno, pa sam dodao još neke stavi iz igre koje žele na net (game.dat), pa se usije spojiti ali kad krene igra comodo treba neko novo dopuštenje i tu staje, a nemogu više stalno bubat servise igre koje smiju na net, i onda stalno restart

kako trebam podesit da igra cijela smije na net(i svi njeni podservisi)? jel sad tu trebam koristit taj parent?

molim bez "allow all"
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 17:59   #8
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
ajd nemojte reć da nitko nije unaprijed definiro što će FW propuštat


ima li bar koji način da mi se spusti prozor od igre kako bi mogao click na allow

ili kako da pokrenem igru u malom prozoru?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2007., 21:00   #9
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
odvrtio sam pcflank quick test (www.pcflank.com) i sve je safe osim Browser privaci chesk koji je dangerous pa kaže:

Browser privacy check

The test checked if your web browser reveals any private information while you visit Web sites. Usually such information is: the last site visited, your locale and who your Internet Service Provider is.
Danger!

Danger!
While visiting web sites your browser reveals private information about you and your computer. It sends information about previous sites you have visited. It may also save special cookies on your hard drive that have the purpose of directing advertising or finding out your habits while web surfing.

Recommendation:
We advise you to get personal firewall software. If you already have a firewall program adjust it to block the distribution of such information.

što trebam napravit da i ova stavka bude safe?

koristim firefox
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na