Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2017., 17:53   #1261
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Ostala dva kombiniraju frekvencije za veće brzine. Tele 2 ne.
sve je to mjereno na 1800Mhz. LTE-A kod ovih baznih stanica nije u funkciji. a na 800Mhz mjeranja su 50Mbps t-com, i 40Mbps vip i kad bi radio LTE-A brzine bi bile veće od 150Mbps tako da i tele2 ide do 150Mbps na 1800Mhz
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 18:36   #1262
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ne znam ja sto je kod tebe upaljeno a sto ne samo komentiram da se vece brzine dobijaju spajanjem frekvencija a tele 2 radi samo na jednoj.

Osim toga u danasnje vrijeme a vec dosta dugo bar na mobilnom netu je bitna i kolicina prometa a ne samo brzina.

Sto mi vrijedi i 350Mb/s kod t shita sa samo 6GB prometa. S tim mogu dupe obrisat.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 19:07   #1263
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Ne znam ja sto je kod tebe upaljeno a sto ne samo komentiram da se vece brzine dobijaju spajanjem frekvencija a tele 2 radi samo na jednoj.

Osim toga u danasnje vrijeme a vec dosta dugo bar na mobilnom netu je bitna i kolicina prometa a ne samo brzina.

Sto mi vrijedi i 350Mb/s kod t shita sa samo 6GB prometa. S tim mogu dupe obrisat.
Otprilike koliko i BEZBROJ GB po brzini od oko 1 mbit/s u vrijeme največeg opterećenja na Tele2 mreži.


Šalu na stranu, internet dan dođe 9kn dnevno za HT pretplatnike pa surfaš po pristojim brzinama bez ograničenja. Inače je promet na mobilnom internetu ograničen i to s razlogom.
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 19:34   #1264
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Da hocu jos na pretplatu placati jos po 9 kn dan. Ko lud sam.

Evo sad mi je brzina kao u spici na tele 2 17/7 ping 12. Nije bas da je 1Mb/s.
To jedino ako skladistis net doma pa ides preko terabajta mjesecno.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 19:45   #1265
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
I to sve ove godine na forum regani dosli nas poducavati sto je to mobilni net. Ja jadan 10 godina na mobilnom netu jos sa EDGE-a i valjda 250MB prometa mjesecno to svakako ne znam sto je to. Lijepo hodite gdje vam odgovara kao i svi mi ostali. Odgovara vam HT odgovara. Meni ne odgovara. Kad bude lako se prebacim.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2017., 14:56   #1266
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ne kuzis stari, svjetska radiokomunikacijska konferencija koja ce raspravljati o novom spektru za 5G ce se prva odrzati 2019.g. i 2023.g.

5G ce se impementirati na postojecu 4G mrezu/frekvencije. Mozda nesto pokusno bude kakav odasiljac 2020-te ali prije 2025.g. nemos ocekivati
ovakvu pokrivenost kao sto je sada u cjeloj RH a ni to nije full pokriveno kako bi trebalo biti...
FYI,
Nokia kicks off production of 5G ready base station from Chennai factory
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 16:07   #1267
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Deutsche Telekom/Huawei
Berlin 5G New Radio
Više od 2Gb/s
latencija 3ms.....
Spektar 3700 MHz

Cilj mreže više gigabita uz latenciju 1ms.


https://www.tportal.hr/tehno/clanak/...-foto-20170901

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 15.11.2017. u 16:26.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 16:46   #1268
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
kojom aplikacijom glwedate jacinu signala za zte mf286
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 16:32   #1269
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 229
Je bil neki update možda?
U 15:50 ugasil se signal, plavo je svijetlilo crveno i tak par minuta.

Prvi put se to dogodilo, baš sam sinoć gledal i bil je spojen skoro 500h, a prije toga još 250, znam da sam resetiral zbog plejke.
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 19:19   #1270
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Avan7garde na zte mf286 možeš gledati jačinu signala na prvoj strani sučelja. Sa desne strane imaš IMEI i peta po redu ti je jačina signala u dBm.

Zadnje izmijenjeno od: Dusan. 19.11.2017. u 12:45.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 12:55   #1271
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
mislim da sam nasao savrseno mjestzo za antene male lopatice

http://prntscr.com/hceej8

http://beta.speedtest.net/result/6807036079.png
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 15:45   #1272
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Je_bome jesi
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 15:47   #1273
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Je bil neki update možda?
U 15:50 ugasil se signal, plavo je svijetlilo crveno i tak par minuta.

Prvi put se to dogodilo, baš sam sinoć gledal i bil je spojen skoro 500h, a prije toga još 250, znam da sam resetiral zbog plejke.
Kolko znam nije bilo nikakvog update-a. Zadnja verzija koju imam je:
Software version:21.323.03.00.90
Web UI version:17.100.09.00.03
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 16:13   #1274
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 229
Čudno, ko i da se brojač nije resetiral.
A svijetlilo je crveno par minuta, jedino se wifi nije ugasil.
Znači da je bil neki drugačiji reset, net je svakako pal.
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 17:19   #1275
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Takvi su simptomi kad ispadne bazna stanica, pa mozda je to bilo...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2017., 16:46   #1276
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Našao sam nešto zanimljivo u vezi zte mf286 routerom (Dva sučelja za vanjske antene, spojni tip SMA (Imajte na umu da se MIMO formira samo između unutarnje antene i vanjske antene, tako da vanjska antena MIMO nije moguća))
Pa sad ko tu koga..... Za huawei e5186s-22a nisam našao nigdje da to piše al sve je moguće. Pa sad u svezi zte kako staviti vanjske antene?(očito ista polarizacija od 45 za obje) evo link gdje sam to našao
https://www.dna.fi/dna-kotimokkula-4g-wlan-mf286
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2017., 22:44   #1277
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
U zadnje vrijeme mi se poboljsao signal, sa 79-80dBm je porastao na 76-77dBm, isto tako mi se cini i da su mi brzine malo porasle, kao i stabilnost. Prije jedno mjesec dana cesto se znalo desit da jednostavno net neradi 30 sek do minutu i onda proradi.

Neznam ak su sta mjenjali ili popravljali na odašiljacu, ja super zadovoljan.

Zanimljivo je to da kad radim speedtest da vece brzine nekad dobivam prema Vipovom serveru nego prema teletovom
Check out my @Speedtest result! How fast is your internet?

http://www.speedtest.net/my-result/a/3399467955
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 00:24   #1278
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Našao sam nešto zanimljivo u vezi zte mf286 routerom (Dva sučelja za vanjske antene, spojni tip SMA (Imajte na umu da se MIMO formira samo između unutarnje antene i vanjske antene, tako da vanjska antena MIMO nije moguća))
Pa sad ko tu koga..... Za huawei e5186s-22a nisam našao nigdje da to piše al sve je moguće. Pa sad u svezi zte kako staviti vanjske antene?(očito ista polarizacija od 45 za obje) evo link gdje sam to našao
https://www.dna.fi/dna-kotimokkula-4g-wlan-mf286
Hahaha, eto zasto treba stalno isticat, ako je na internetu onda je istina

"Mimo" je jedna stvar, a "Mimo Diversity" je druga, malo naprednija stvacica. Za max iskoristenje LTE brzina potrebno je ovo zadnje, a kako se ostvaruje ima vise nacina/mogucnosti.
Naravno na LTE se radi o Polarisation Diversity, jer postoje i druge vrste...

Za mimo stavljas antene na +45° i +135° ( X polarizacija) od horizontale, a divesity postizes njihovom razdaljinom. To je po PS-u i nema drugog nacina. Bitno je pri tom da modem LTE routera vidi tu konfiguraciju kao dvije razlicite antene. Pitanje je jedino jel u tvom konkretnom slucaju bolje smjestit antene jednu ispod druge ili jednu pored druge, jer to ovisi o jos nekim okolnostima.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 00:35   #1279
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
U zadnje vrijeme mi se poboljsao signal, sa 79-80dBm je porastao na 76-77dBm, isto tako mi se cini i da su mi brzine malo porasle, kao i stabilnost. Prije jedno mjesec dana cesto se znalo desit da jednostavno net neradi 30 sek do minutu i onda proradi.
Nist cudno. Na tim frekvama vremenski uvjeti utjecu na okolinu a time utjecu i na signal. (stabla s liscem/bez lisca, mokra/suha zemlja, snjezni pokrivac, itd...)
Meni je susjed porezao kuruzu na susjednom polju, u smjeru bazne stanice, i srusil mi signal za 3dB. Morao sam mijenjat polozaj antene da se vratim na stare vrijednosti.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 12:41   #1280
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor Armor Pregled postova
Čudno, ko i da se brojač nije resetiral.
A svijetlilo je crveno par minuta, jedino se wifi nije ugasil.
Znači da je bil neki drugačiji reset, net je svakako pal.
Izgleda sad i meni da je doslo do nekih promjena, jer sad stalno imam istu IP adresu...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 12:48   #1281
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Provjerite, koliko vas ima stalnu IP adresu?

Od nekog vremena, ne mogu odredit tocno od kad, imam stalnu IP adresu. Sjecam se slicnog posta jednog momka pred nekih mjesec dana.
Nije me bilo par dana, router je bio iskljucen i kad sam ga ponovno ukljucio dobio sam istu IP adresu koju sam imao prije iskljucenja. Pomislih, koje li slucajnosti...

Medjutim, vise ne mogu promjenit tu IP adresu bez obzira na pokusaje, iskljucivanje, soft reset, hard reset.., uvjek mi se dodijeli ista. Kao da je sad vezana za SIM ili MAC adresu routera...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 14:21   #1282
Zmajur
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Dali je netko probao spojiti Flash Drive na ruter ZTE MF286. Meni nije prepoznao niti jedan uređaj u bilo kojem formatu. Jeli ta usluga blokirana ili? Ovi iz podrške ne znaju ništa pa uputili moje pitanje u tehničku službu...

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
Zmajur je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 14:33   #1283
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Hahaha, eto zasto treba stalno isticat, ako je na internetu onda je istina

"Mimo" je jedna stvar, a "Mimo Diversity" je druga, malo naprednija stvacica. Za max iskoristenje LTE brzina potrebno je ovo zadnje, a kako se ostvaruje ima vise nacina/mogucnosti.
Naravno na LTE se radi o Polarisation Diversity, jer postoje i druge vrste...

Za mimo stavljas antene na +45° i +135° ( X polarizacija) od horizontale, a divesity postizes njihovom razdaljinom. To je po PS-u i nema drugog nacina. Bitno je pri tom da modem LTE routera vidi tu konfiguraciju kao dvije razlicite antene. Pitanje je jedino jel u tvom konkretnom slucaju bolje smjestit antene jednu ispod druge ili jednu pored druge, jer to ovisi o jos nekim okolnostima.
I ovo što ti pišeš je na internetu pa je sigurno istina! Znam ja dobro kako se stavljaju antene!
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 14:38   #1284
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Ako znas kao se postavljaju zasto onda pitas: "Pa sad u svezi zte kako staviti vanjske antene?"

Ovo sto ja pisem je izvadak iz patenta, kojem se sigurno moze vise vjerovat nego trgovcima, koji izmedju ostalog prodaju omni antene sa 35dB pojacanjem Ali kako sam kazes "sve je moguce"

Osim toga to sto ja pisem je preporuka nebrojno puta potvrdjena u praksi, jer tako CAT4 funkcionira; na prvom, glavnom antenskom ulazu modem prima max 75mb/s i salje max 50mb/s, a na drugom, pomocnom antenskom ulazu SAMO prima max 75mb/s.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 21.11.2017. u 14:52.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 14:42   #1285
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor Zmajur Pregled postova
Dali je netko probao spojiti Flash Drive na ruter ZTE MF286. Meni nije prepoznao niti jedan uređaj u bilo kojem formatu. Jeli ta usluga blokirana ili? Ovi iz podrške ne znaju ništa pa uputili moje pitanje u tehničku službu...
Ne znam za taj ZTE, ali Tele2 omogucava upotrebu USB flash memorija na "njihovom" Huawei B315 routeru, pa je vjerojatno ta funkcija samo nehoticno blokirana.

C/P iz Tele2 B315:
"Vaš router podržava Samba poslužitelj. To omogućuje računalu da pristupiti USB uređaj za pohranu ili USB pisaču spojenom na router pomoću Samba poslužitelja. Za postavljanje Samba račun, idite na stranicu Korisničke postavke.
Omogući Samba dijeljenje
Popis USB pisača"
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 16:23   #1286
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako znas kao se postavljaju zasto onda pitas: "Pa sad u svezi zte kako staviti vanjske antene?"

Ovo sto ja pisem je izvadak iz patenta, kojem se sigurno moze vise vjerovat nego trgovcima, koji izmedju ostalog prodaju omni antene sa 35dB pojacanjem Ali kako sam kazes "sve je moguce"

Osim toga to sto ja pisem je preporuka nebrojno puta potvrdjena u praksi, jer tako CAT4 funkcionira; na prvom, glavnom antenskom ulazu modem prima max 75mb/s i salje max 50mb/s, a na drugom, pomocnom antenskom ulazu SAMO prima max 75mb/s.
I ja sam isprobao i na zte mf286 (CAT6) router skoro trostruko veće brzine i bolji signal dobivam sa jednom vanjskom antenom(svejedno kako je stavim ili 45 ili 135) a kad stavim obje vanjske 45 135 brzina drastično pada i signal je slabiji. i sad koristi samo jednu vanjsku antenu zato mi ima smisla to što sam pročitao.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 17:13   #1287
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako znas kao se postavljaju zasto onda pitas: "Pa sad u svezi zte kako staviti vanjske antene?"

Ovo sto ja pisem je izvadak iz patenta, kojem se sigurno moze vise vjerovat nego trgovcima, koji izmedju ostalog prodaju omni antene sa 35dB pojacanjem Ali kako sam kazes "sve je moguce"

Osim toga to sto ja pisem je preporuka nebrojno puta potvrdjena u praksi, jer tako CAT4 funkcionira; na prvom, glavnom antenskom ulazu modem prima max 75mb/s i salje max 50mb/s, a na drugom, pomocnom antenskom ulazu SAMO prima max 75mb/s.
Router E5172 cat4 router ima jedan izlaz za vanjsku antenu i brzine su mi bile 95 Mbps pa kako ako ti kažeš da po jednom ide dl 75 i ul50 a po drugom 75dl samo. kako sam ja onda imao na jednom antenskom ulazu 95dl a ne max 75?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:04   #1288
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Tako da taj "kvazi" Cat4 router koristi istu antenu za oba ugradjena modema. Zato i nemos s njim postic max brzine od 150/50 koje Cat4 isporucuje.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:10   #1289
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
I ja sam isprobao i na zte mf286 (CAT6) router skoro trostruko veće brzine i bolji signal dobivam sa jednom vanjskom antenom(svejedno kako je stavim ili 45 ili 135) a kad stavim obje vanjske 45 135 brzina drastično pada i signal je slabiji. i sad koristi samo jednu vanjsku antenu zato mi ima smisla to što sam pročitao.
Ako ti je signal slabiji sa dvije antene, onda ti nesto sistemski ne stima, jer uz dobro/korektno postavljene vanjske antene signal mora biti jaci u usporedbi sa samo jednom.

Jel ti ima razlike ako spojis samo jednu antenu na 1. ulaz u usporedbi kad ju spojis samo na 2. ulaz? Ako je tako, onda se router ne prebacuje na Cat4 mod rada, pa ni ne koristi drugu antenu samo za download, nego mu ta druga samo smeta.

Ako pak router ne radi kad je spojena samo druga antena (Cat4 mod) onda je vjerojatno samo u smjestaju antena caka...

Btw, kolike su ti to "skoro trostruko veće brzine"? Kolike su u usporedbi sa E5172?
Kako si orjentirao antene na 45/135 da "se medjusobno gledaju" ili "gledaju u istu stranu"? (pod tim mislim da kad obje antene stavis jednako orjentirane horizontalno i onda ih okreces +45°/-45° ("onda se medjusobno gledaju") ili +45°/+135° ("onda gledaju u istu stranu")

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 21.11.2017. u 18:46.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 20:58   #1290
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ako ti je signal slabiji sa dvije antene, onda ti nesto sistemski ne stima, jer uz dobro/korektno postavljene vanjske antene signal mora biti jaci u usporedbi sa samo jednom.

Jel ti ima razlike ako spojis samo jednu antenu na 1. ulaz u usporedbi kad ju spojis samo na 2. ulaz? Ako je tako, onda se router ne prebacuje na Cat4 mod rada, pa ni ne koristi drugu antenu samo za download, nego mu ta druga samo smeta.

Ako pak router ne radi kad je spojena samo druga antena (Cat4 mod) onda je vjerojatno samo u smjestaju antena caka...

Btw, kolike su ti to "skoro trostruko veće brzine"? Kolike su u usporedbi sa E5172?
Kako si orjentirao antene na 45/135 da "se medjusobno gledaju" ili "gledaju u istu stranu"? (pod tim mislim da kad obje antene stavis jednako orjentirane horizontalno i onda ih okreces +45°/-45° ("onda se medjusobno gledaju") ili +45°/+135° ("onda gledaju u istu stranu")
Kut među antenama je 90. Sa e5172 ne mogu usporediti jer ga više nemam(Njega sam spomenuo samo zato jer na jednu antenu sam imao veći dl od 75 Mbps a to znači da i na jedan priključak ide više od 75 DL) a zte je na drugoj lokaciji kod mog brata. Trostruko veče brzine se odnose na zte kad je spojena jedna antena. Dvije antene daju 13DL,a jedna neovisno jel je lijevo ili desno spojena na router rezultat isti 35DL. Samo hoću reći da možda ima nešto u tome što pišu da vanjska i unutarnja daju mimo, a zato sam rekao da vanjske možda treba staviti paralelno jedna sa drugom(obje +45) i u sprezi sa unutarnjom daju mimo .
Nikox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na