Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2017., 10:25   #4921
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ljudi, ima li još netko problem kod naručivanja više itema od istog sellera?
Kad idem Proceed to checkout uzme samo prvi item.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 10:47   #4922
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Ljudi, ima li još netko problem kod naručivanja više itema od istog sellera?
Kad idem Proceed to checkout uzme samo prvi item.
Jesu oglašeni u istoj valuti?
Meni se to znalo dešavati kad ima neke iteme u američkim dolarima, neke u australsik i sl.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 11:24   #4923
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Sve iste valute, probao sam i kod više sellera rekreirati i svaki put isto.

EDIT:
Hmm, kod nekih normalno prođe.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2017., 11:20   #4924
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Odgovor selera na moj upit da li šalje CPU u Hrvatsku i po kojoj cijeni:

"Hello, no i dort want to Shop the CPU to Christus"

E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2017., 11:21   #4925
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
dobar je
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 15:02   #4926
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
narucio bi preko ebaya, ili nelog drugog slicnog websitea, original, markirane parfeme u mini pakovanjima do 5ml, toga kod nas skoro vise ni nema, bilo ij je u kozmu i cijenom stvarno OK, a parfem od 30ml mi je prevelik i brzo dosadi... na takve stvari se placa carina? mogu ocekivati kakav dodatan trosak? probleme sa carinom?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 20:32   #4927
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Ja imam isto jedno pitanje. Na ovoj stranici http://www.brandtimberland.com. Medjutim kod plaćanja tih cipela naplaceno mi je 45e kolika je i cijena plus 301kn u korist Gpay*Been-LineBilling, Guiyang. CN.. Znaci u isto vrijeme mi je skinut taj iznos tako da mi naplaceno oko 675kn tj skinuto sa računa. Naravno ja sam im poslao mail zašto je to učinjeno ali nema odgovora. Poslije sam na FB stranici video da je to lazna trgovina da su mnogi bili osteceni ali to nisam mogao vidjeti jer su oni brisali komentare ljudi koji su se žalili pa mi je jedna cura dala informaciju da je ona isto tako prosla kao i ja da je prevarena da je stranica lažna. Da li postoji mogućnost da preko banke moje zatrazim pomoc da mi se vrati taj novac ili sam ostao bez novca?

Moj kolega ima slučaj da je prije mjesec dana preko http://offerward.com naruio patike i vec je proslo mjesec dana nema ni traga od pošiljke. Na toj stranici kada se loguje pa u opcijama order nigdje nepiše da je posiljka poslana tj nista ne piše. Posle je kontaktirao te osobe koje su mu trazile da uslika svoju kredintu karticu kojom je latio ali tako da prikaze prvih 4 i zadnjih 6 brojke a ostale da prekrije što on naravno nije htio da uradi i odma je shvatio da je lažna stranica a u prilog tome ide i to da ih je 5 puta u mailu pitao da li su poslali pošiljku oni su u odgovoru uvjektrazili da uslika karticu... Ovo pisem za njega da vidimo da li ima tu ikakve pomoci ili je novac izgubljen.
Naravno ovo nam je škola i više nikad nema narucivanja nista preko interneta robe i tako to..

I da nije plaćano preko pay pall nego direktno preko kartice..
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2017., 20:33   #4928
Pires84
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Vukovar
Postovi: 11
Ja imam isto jedno pitanje. Na ovoj stranici http://www.brandtimberland.com. Medjutim kod plaćanja tih cipela naplaceno mi je 45e kolika je i cijena plus 301kn u korist Gpay*Been-LineBilling, Guiyang. CN.. Znaci u isto vrijeme mi je skinut taj iznos tako da mi naplaceno oko 675kn tj skinuto sa računa. Naravno ja sam im poslao mail zašto je to učinjeno ali nema odgovora. Poslije sam na FB stranici video da je to lazna trgovina da su mnogi bili osteceni ali to nisam mogao vidjeti jer su oni brisali komentare ljudi koji su se žalili pa mi je jedna cura dala informaciju da je ona isto tako prosla kao i ja da je prevarena da je stranica lažna. Da li postoji mogućnost da preko banke moje zatrazim pomoc da mi se vrati taj novac ili sam ostao bez novca?

Moj kolega ima slučaj da je prije mjesec dana preko http://offerward.com naruio patike i vec je proslo mjesec dana nema ni traga od pošiljke. Na toj stranici kada se loguje pa u opcijama order nigdje nepiše da je posiljka poslana tj nista ne piše. Posle je kontaktirao te osobe koje su mu trazile da uslika svoju kredintu karticu kojom je latio ali tako da prikaze prvih 4 i zadnjih 6 brojke a ostale da prekrije što on naravno nije htio da uradi i odma je shvatio da je lažna stranica a u prilog tome ide i to da ih je 5 puta u mailu pitao da li su poslali pošiljku oni su u odgovoru uvjektrazili da uslika karticu... Ovo pisem za njega da vidimo da li ima tu ikakve pomoci ili je novac izgubljen.
Naravno ovo nam je škola i više nikad nema narucivanja nista preko interneta robe i tako to..

I da nije plaćano preko pay pall nego direktno preko kartice..
Pires84 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 08:13   #4929
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ekipa, imam problem koji je sad već postao ozbiljan.

Naime, ove godine, pogotovo od svibnja/lipnja do danas ja imam problema s poštom.
Redovito naručujem gluposti preko ebay-a, uvijek samo i isključivo iz EU.
No, događa mi se da itemi kasne po mjesec dva tri. Stvari koje su nekad dolazile unutar tjedan dana sada dolaze po dva mjeseca iz Njemačke, Nizozemske, Britanije, Francuske.

Zvao sam poštu kod sebe u Sv.Ned - ne znaju ništa, zvao sam Jankomir (sabirni centar ili što već) - nemaju pojma, zvao Branimirovu - rekli da pišem pisani prigovor, napisao i tu stalo..

Imate li vi kakvih iskustava s kašnjenjem paketa? Jer čini mi se da bi to mogla biti lijenost lokalnih poštara no ni sam nisam pametan i ne želim upirati prstom u nekog bez bar nekakvih indicija...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 08:53   #4930
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Nakon 'reorganizacije', pošta je postala užasno spora.

Konkretan primjer. Šaljem pismo u drugu ulicu u gradu <1km zračne linije od sebe. Pismo prvo otiđe u RI, pa se vrati nazad u moj grad. I tako je ono putovalo 7 dana za hebeni 1 km. Vjerojatno bi ga i puž do tada odnio kamo je trebalo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:09   #4931
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ekipa, imam problem koji je sad već postao ozbiljan.

Naime, ove godine, pogotovo od svibnja/lipnja do danas ja imam problema s poštom.
Redovito naručujem gluposti preko ebay-a, uvijek samo i isključivo iz EU.
No, događa mi se da itemi kasne po mjesec dva tri. Stvari koje su nekad dolazile unutar tjedan dana sada dolaze po dva mjeseca iz Njemačke, Nizozemske, Britanije, Francuske.

Zvao sam poštu kod sebe u Sv.Ned - ne znaju ništa, zvao sam Jankomir (sabirni centar ili što već) - nemaju pojma, zvao Branimirovu - rekli da pišem pisani prigovor, napisao i tu stalo..

Imate li vi kakvih iskustava s kašnjenjem paketa? Jer čini mi se da bi to mogla biti lijenost lokalnih poštara no ni sam nisam pametan i ne želim upirati prstom u nekog bez bar nekakvih indicija...
Ne naručujem često ali evo u zadnjih nekoliko puta pošiljke iz azijskih zemalja redovno stižu. (Nisam iz Zga)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:18   #4932
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Branimirova -> Lokalna pošta --> isporuka" u slučaju da se radi o HPu, meni obično dođe sve u roku tjedan dana iz EU ukoliko se radi o paketima preko hrvatske pošte.
-->
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ekipa, imam problem koji je sad već postao ozbiljan.

Naime, ove godine, pogotovo od svibnja/lipnja do danas ja imam problema s poštom.
Redovito naručujem gluposti preko ebay-a, uvijek samo i isključivo iz EU.
No, događa mi se da itemi kasne po mjesec dva tri. Stvari koje su nekad dolazile unutar tjedan dana sada dolaze po dva mjeseca iz Njemačke, Nizozemske, Britanije, Francuske.

Zvao sam poštu kod sebe u Sv.Ned - ne znaju ništa, zvao sam Jankomir (sabirni centar ili što već) - nemaju pojma, zvao Branimirovu - rekli da pišem pisani prigovor, napisao i tu stalo..

Imate li vi kakvih iskustava s kašnjenjem paketa? Jer čini mi se da bi to mogla biti lijenost lokalnih poštara no ni sam nisam pametan i ne želim upirati prstom u nekog bez bar nekakvih indicija...
Kod mene je sve ok, dolazi sve na vrijeme, isto Sv. Nedelja ( doduše Strmec ali prvo ide u poštu u Sv Nedelju pa tek u moju. ), nema ti veze Jankomir, ruta paketa je "Inozemstvo --> Branimirova -> Lokalna pošta --> isporuka" u slučaju da se radi o HPu, meni obično dođe sve u roku tjedan dana iz EU ukoliko se radi o paketima preko hrvatske pošte.
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:20   #4933
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Branimirova -> Lokalna pošta --> isporuka" u slučaju da se radi o HPu, meni obično dođe sve u roku tjedan dana iz EU ukoliko se radi o paketima preko hrvatske pošte.
Odlično, ovo je iskustvo koje mi puno znači. Ja sam iz Male Gorice, ali pošta nam je matična - ista. Prije mjesec i pol sam naručio nekakav dental floss iz Velike Britanije, rok dostave je bio 7-10 dana, a artikla i dalje nema. Zovem poštu (Sv.Ned, Samobor, Jankomir, Branimirova) - nitko nema pojma o ničemu. Po njima je sve uredno.

Neki dan sam nakon tri mjeseca dobio punjač za mobitel iz Nizozemske (prodavač mi platio refund odavno).
-->
Citiraj:
Autor xXxSsS Pregled postova
Kod mene je sve ok, dolazi sve na vrijeme, isto Sv. Nedelja ( doduše Strmec ali prvo ide u poštu u Sv Nedelju pa tek u moju. ), nema ti veze Jankomir, ruta paketa je "Inozemstvo --> Branimirova -> Lokalna pošta --> isporuka" u slučaju da se radi o HPu, meni obično dođe sve u roku tjedan dana iz EU ukoliko se radi o paketima preko hrvatske pošte.
Odlično, ovo je iskustvo koje mi puno znači. Ja sam iz Male Gorice, ali pošta nam je matična - ista. Prije mjesec i pol sam naručio nekakav dental floss iz Velike Britanije, rok dostave je bio 7-10 dana, a artikla i dalje nema. Zovem poštu (Sv.Ned, Samobor, Jankomir, Branimirova) - nitko nema pojma o ničemu. Po njima je sve uredno.

Neki dan sam nakon tri mjeseca dobio punjač za mobitel iz Nizozemske (prodavač mi platio refund odavno).
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:24   #4934
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Odlično, ovo je iskustvo koje mi puno znači. Ja sam iz Male Gorice, ali pošta nam je matična - ista. Prije mjesec i pol sam naručio nekakav dental floss iz Velike Britanije, rok dostave je bio 7-10 dana, a artikla i dalje nema. Zovem poštu (Sv.Ned, Samobor, Jankomir, Branimirova) - nitko nema pojma o ničemu. Po njima je sve uredno.

Neki dan sam nakon tri mjeseca dobio punjač za mobitel iz Nizozemske (prodavač mi platio refund odavno).
da .. to je poprilično dugo, ništa od toga nema tracking number ?

evo primjer iz UK-a : http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_even...&Submit=Submit

Iskustva sam da pošta bez tracking numbera dolazi poprilično sporije ali ne baš u tolikoj mjeri koliko je kod tebe.
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:29   #4935
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Prijatelj mi je posla iz londona dokument koji nikad nije dosa. Onda sam mu rekao da ubuduce salje sa brojem za pracenje. Taj je dosao. Pa mi je reka da su i tamo postari "krali" pakete i da su veliki otkazi bili. Ja sad samo sa brojem kupujem. Nadoplatim dolar, dva ako ga vec nema.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:42   #4936
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
(ja cijelo vrijeme doma)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 14:20   #4937
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
@Ag008 Mene to jednom tako zajebalo, na paketu pisala nepotpuna adresa. Sreca da sam reagirao i zaustavio paket u zg-u da ode nazad u koreju. Jbga drugi dan je vec otisao iz pule...
http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_even...&Submit=Submit

Odsad i na hladan jogurt pusem.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 14:25   #4938
xXxSsS
Premium
Moj komp
 
xXxSsS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
u ag-ovom slučaju mislim da poštar nije stigao taj dan izvršiti dostavu, meni se dogodilo par puta, idući dan je uredno dostavljeno.
xXxSsS je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 14:31   #4939
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Ja imam problema zadnjih par mjeseci... svako malo neki paket fali. Znaci narucio sam od istog frajera razno raznke konektore, skretnice... i to sve u jednom velikom paketu dodje... a 3 dana kasnije sam se sjetio za jos nesto, to uopce ne dodje.. i doslo mi je s ebay.de danas, paket otvoren, nisam htio potpisat dostavljacu, on meni tvrdi carina otvarala, reko nije carina jer znam kako oni otvaraju i kasnije zatvaraju, nisam paket gledao unutra jel sta osteceno, kotaktiral svabu. On odma drugi poslao, reko je da ce prekontrolirat ovaj kad se vrati
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 16:09   #4940
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja stalno iman ovakve probleme, vjerojatno jer san na 5. katu na lokaciji gdje baš i nema mjesta za parkirat, ali zar je to moj problem? Još mi je vrhunac svega kad platim nekakvu dostavnu službu, ono poštarina bude 15/20€ da bi ja na kraju morao na drugi kraj grada nakon ovakve poruke?!?
Par puta sam prešutio, al zadnji put sam napravio takav kaos da me regionalni direktor osobno zvao, hoće li pomoć ne znam, ali štetit neće.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 16:50   #4941
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Vec sam pisao o tome. Kako mi je moj postar objasnija. Oni imaju puno posla, a njih je malo. Oni pakete niti ne nose sa sobom. Pripreme papirice tako da se osobno dođe po njih. Bas sam naletio na oglas di posta trazi postare

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 29.11.2017. u 17:04.
android-split je online   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 17:18   #4942
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ni danas nisam dobio ovo sa gornje slike!
Kod mene poštarica jednostavno ne dođe svaki dan u zgradu iako je vidim na ulici i u kvartu.
Ne znam da li ima previše posla, da li joj netko ne stavi u vreću/torbu da to dostavi no mali paketići (dok ih se moglo pratiti preko PP HR) su mi za 6-7 dana zakašnjenja kasnili (Rijeka, za dostavu npr 2.10 i onda "pokušaj dostave 6.10." i onda dobijem tek 9.10.)
To uopće ne rješavaju već je stanje još gore.
Sada me ova preporučena koja je u suboti u pošti bila, ni danas nije isporučena.
Nema ni žutog papirića, danas poštaricu uopće nisam vidio.

Kao da sam na nekom otoku gdje jednom tjedno poštarica dolazi....

Prije sam se žalio jer ja po trackingu se potpišem i dobijem pošiljku danima prije nego što je dobijem u stvarnosti (sada ni po trackingu ne dobijem) uz odgovor;

Citiraj:
Provedenim postupkom i uvidom u relevantnu dokumentaciju utvrđeno je da su pošiljke potpisane, ali nažalost nismo u mogućnosti utvrditi tko je iste potpisao te nismo u mogućnosti utvrditi gdje su se nalazile u vremenu između preuzimanja i stvarnog uručenja.
Žao nam je zbog mogućih poteškoća i nesporazuma proizašlih iz nastale situacije te se nadamo da ćete uvažiti naše obrazloženje.

U slučaju neslaganja, obavještavamo Vas da u HP - Hrvatskoj pošti d.d. djeluje Povjerenstvo za pritužbe potrošača pri HP - Hrvatskoj pošti d.d., Branimirova 4, 10000 Zagreb, kojem se u roku od 30 (trideset) dana od dana primitka ovog odgovora možete obratiti radi zaštite svojih interesa, sukladno odredbi članka 54. stavka 5. ZPU, kao i na adresu e-pošte: prituzbe.povjerenstvo@posta.hr

S poštovanjem,

Hrvatska pošta d.d. | Sektor za korisnike
i ništa se nije promijenilo
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 18:52   #4943
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Mene nekidan Hpekspress zvao u 9 navečer, da ima paket, jesam li doma.

Ja pitam čovika kako to nosite u 9 uri uvečer pakete, on kaže da nisan prvi koji bi ga posla u 3pm, al da su dobili naredbu od pošte da rade cili dan/noć dok ne odnesu sve što je predviđeno za taj dan.

A sa regularnim poštarom sam se dogovorio, 20-30kn u sandučiću, on uzme 4.5kn kad je "mali paket" i ostavi paket unutra.

Al da dolaze sporije iz chine, dolaze. Dosta triba čekat,nekad i misec ipo
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 09:47   #4944
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Ima li tko iskustva sa ovim import charges iz global shipping program? Dakle, ako narucujemo iz amerike ili kine (van EU) i odaberem plati, stoji mi osim proizvoda i poštarine dodatno "import charges". Je li to legitimno, odnosno da li sam s tim rijesio hrvatsku carinu i pdv, ili mi ovi naši mogu na sve to još zaračunati pdv i davanja? ima li tko iskustva?
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 09:48   #4945
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Kolika je vrijednost paketa i koliko bi te koštala ta opcija?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 10:32   #4946
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Vrijednost jest da platim pdv i to bi platio, nemam s tim problema, ali.... usprkos tome sto na ebayu pise da sam s tim platio davanja, odnosno da neka firma koja ce dobiti taj novac a s njima ima ugovor ce to odraditi s nasom carinom...navodno...ne zelim se dovesti u situaciju da platim njima i dodatno opet nasim carinicima...zato pitam jel tko ima iskusta s navedenim?
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 11:04   #4947
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
To ti rješava sve probleme s uvozom. Roba se carini prilikom ulaska u EU, nisam siguran u kojoj zemlji, i onda dalje šalje kao da si kupio u EU. Uglavnom, dobra stvar, čak se nešto niži nameti plate od 25% PDV-a.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 13:49   #4948
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Vrijednost jest da platim pdv i to bi platio, nemam s tim problema, ali.... usprkos tome sto na ebayu pise da sam s tim platio davanja, odnosno da neka firma koja ce dobiti taj novac a s njima ima ugovor ce to odraditi s nasom carinom...navodno...ne zelim se dovesti u situaciju da platim njima i dodatno opet nasim carinicima...zato pitam jel tko ima iskusta s navedenim?
ima, šljaka.
Ali problem je ako dođe do povrata iliti refunda obzirom da se radi o zapravo dvije transakcije jedna selleru druga ekipi koja rješava porez carinu i poštarinu, ovo drugo nemreš dobiti refund.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 20:20   #4949
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Dobro, hvala svima, platio sam paket i davanja pa cemo vidit...ali nesto razmisljam...s obzirom na razlicite stope pdv-a zemalja clanica eu, takve firme koje su posrednici mogli bi vrlo lako "zlorabit" ili bolje receno "iskoristit" navedeno...recimo u nekoj zemlji ajmo reci portugalu je stopa pdv-a 15% (izmisljam) i lijepo carine uvezenu robu tamo, roba je usla u eu i automatski dalje nebitno? Ili se bas gleda stopa pdv-a iz koje je krajnji kupac? Dakle ja?
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2017., 20:44   #4950
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Što te to tišti? Tebi su troškovi unaprijed predočeni i imaš na izbor prihvatiti ili ne.
Vjerovatno i tako zarađuju dio, ali sve je to dio posla. Koliko sam ja gledao kada sam naručivao, ukupni njihov trošak je bio manje od 25%, tako da sam sigurno platio manje nego što bih da sam se sam maltretirao s carinom i DHL-om.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na