Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2017., 12:58   #1621
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
.

S R E T N A - N O V A - G O D I N A

.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 10:32   #1622
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Dali postoji kakav materijal s kojim se može pokriti vanjska jedinica za vrijeme ovih hladnih dana, jer mi stoji na vrhu dimnjaka, koji je otvoren sa svih strana, pa kad puše onda mi nemože raditi čak niti na 21 kad stavim, dali postoji nešto sa čime je se može zaštiti a da se ja ne moram smrzavati.Živim u potkrovlju stare zgrade koja nema izolaciju ama baš nikakvu.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:14   #1623
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ne razumem ovaj deo , ne moze raditi cak ni kad je stavis na 21 , pa svaka klima ima do 30 na daljincu .. Ali ako klima sa te pozicije ne moze da ti ugreje stan , onda ti je sve dzaba , nema tog materijala koji joj moze pomoci da ona bolje greje .. Kakvu klimu imas , obicnu , inverter , znas li tacan model , da ti nije smrza spoljna jedinica ?

Ali poenta cele price jeste , da ako ti klima sad ne moze grejati ako je na daljincu na 30c , nemozes ti tu nista uraditi ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:29   #1624
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Dali postoji kakav materijal s kojim se može pokriti vanjska jedinica za vrijeme ovih hladnih dana, jer mi stoji na vrhu dimnjaka, koji je otvoren sa svih strana, pa kad puše onda mi nemože raditi čak niti na 21 kad stavim, dali postoji nešto sa čime je se može zaštiti a da se ja ne moram smrzavati.Živim u potkrovlju stare zgrade koja nema izolaciju ama baš nikakvu.
Koja je uopće klima? Kakve su joj specifikacije rada na vanjskim temperaturama?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:43   #1625
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:16   #1626
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Moguće je onda da joj ta pozicija nimalo ne odgovara ako su jako niske temperature s vjetrom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:36   #1627
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675

ovako to izgleda
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:47   #1628
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
ovako to izgleda
Uuu... Nije baš optimalno, da se politički izrazim.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:50   #1629
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Uuu... Nije baš optimalno, da se politički izrazim.
Da, znam, nismo imali baš neki izbor ili tu gore ili sa strane zgrade ali nebi mogli pošto bi trebao dobiti dopuštenje od svih suvlasnika stanova, ovako nisam morao jer je ovo moj dimnjak, doduše nije u upotrebi.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 16:04   #1630
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
E pa vidi ovako , klima ne voli daje na udaru vetra tj ne valja kad duva direktno u ventilator . Dosta je hrabar potez staviti klimu na nepristupacno mesto , za nedaj boze ne moze joj se nikako prici . Mozda si mogao napraviti od nekog lima neku nastresnicu tj kao kutiju oko nje , ali tako da ima oko sebe minimum propisanog lufta da moze uvlaciti vazduh , znaci samo odozgore i sa bocnih strana , ne i sa ledja , mozda bi nesto pomoglo protiv tog vetra . A i trebao si ugraditi grejac tacne spoljne jedinice , sta ako ti zaledi gore odvod , to zahvati i izmenjivac i odmah losije grejanje , cesce ide u defrost itd . Inace tvoja klima nije toliko losa , zavisno od toga koju m2 mislis sa njom da grejes . Sve u svemu , bice da ti imas jako velike toplotne gubitke , neizolovan sta u potkrovlju , a klima na ovim temp tj do -10c , moze da ti da max 2.8kw sa max izduvom , a mozda i manje , jako zjbno ... Evo sta bi tvoja klima trebalo da daje na kojim spoljnim temp , ovo je sa testiranja Euroventa ..

Panasonic CU / CS-RE12QKE
Pdesignh kW 2.80
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 980kw
na -10 daje 2.80kw sa COP 2,42
na -15 daje 2.44kw sa COp 2.26
na +7C daje 4.00kw sa COP 3,81
-----------------------------------
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 00:13   #1631
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
A sto se moje situacije tice , u 23.30h zabelezio podatke , u zadnja 24h , max temp -7c a min -12c tj trenutno , klima potrosila 8.9kwh , temp u stanu ne ispod 23c , na ovih -12c klima trosi na odrzavanju 380w kao sto se da videti ..





.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 13:19   #1632
Eric7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 0
Bok ekipa !!! Trebao bi pomoć oko kupnje klime !!! Dali itko zna sto o ovoj klimi i dali se isplati uzeti za prostor od 20 m2 ?
https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...-klima-uredaj/
Eric7 je offline   Reply With Quote