Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.02.2009., 00:11   #571
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
sunce ti ja sam imo problema sa gumama, morao privremeno samo radi tehnickog vratiti stare manje gume, 1 michelin, 2 pirelli i druge dvije sava :S
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline  
Staro 19.02.2009., 00:30   #572
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa u principu i nije. Možda čovjek i nezna da ima nepodešene farove.
Ma nezna sad bi reko šta, ali nesmem prostačit.
Vidi glupan jako dobro da mi svijetli kroz zadnju šajbu u kabinu
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 19.02.2009., 00:36   #573
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
recimo osim volume gumbića na kaziću, drugi gumb po popularnosti u mom autu je definitvno zatvaranje vanjskog usisa zraka... upravo zbog te krame koja se vucara po našim cestama i koja mi smrdi ko krepana mačketina u kabini. čak ni ne krivim vozača takvog auta, nego sustav koji omogućuje tom vozaču da servisira auto za 100kn godišnje.
Na mom i autu od starog je to ipak omiljena tipka broj 1. Čak i svoje ime ima -> Anti-VW tipka

Inače, mene su skoro sjebali na tehničkom. Kad smo uvezli Smarta, fino s njim na tehnički. Sve to riješili i sve bilo ok dok staru murja nije zaustavila i srali joj zbog preširokih guma na stražnjim kotačima. Nakon što je jedva murji objasnila da su budale upisale iste dimenzije za stražnje i prednje, trk u stanicu za tehnički da se to popravi. U početku su još su htjeli 100 kn da poprave svoju grešku. Sva sreća pa stara počne pizdit na svaku sitnicu tak da nju šaljemo na rješavanje takvih stvari
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 19.02.2009., 02:36   #574
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
a zaprave ne kuzim tehnicke servise.

do prije 5 godina smo imali kadeta D liniju (kocka, ne jaje ili kadu, prednji pogon), auto kakav bi danas imao novi, da mogu. moj prvi auto na kojem sam se ucio voziti, a to je: masina je prevrtila 523 i nesto tisuce kilometara, kocnice su kocile kako treba tek kad je brzina 40km/h ili manja, rucna je bila za ukras doslovce, naprijed univerzalke stare 7-8 godina ali opet bolje od plastificiranih ispucalih 6 godina stajalih u garazi zimskih iza, trosio je litru ulja na 1000km, cok mu nije radio - vuces onu "sipku" auto mrtav ladan ko' da nist ne radis, neke zice su bile polemljene po masini (kupljen polovan iz svicarske 96-97), razvodna kapa je isto imala nekako otvorene zice pa kad je vlaga ili kad se zalije masina sa lokvom vode - turiraj da se ne ugasi, zadnji blatobrani mu prohrdali po 5 put, falio mu je prvi auspuh (inace tvornicki su na toj liniji 3 auspuha), nekad se nisu palila lijeva straznja signalizacija jer je ocito negdje struju gubio, pustao je vodu sa suvozaceve strane, bravica na volanu si mogao okrenuti sa stapicem od sladoleda i upaliti auto, mogao si kljuc izvuci iz brave tijekom voznje bez okretanja prema gasenju i nebi se nista dogodilo - sve normalno dalje nastavi raditi, pred penziju je i automat poceo svako malo zakazati pa je bilo naguravanja ili lupanja sa 20-tkom dok ne sjedne zica na zicu, par mjeseci se vozio na tri klipa (treca lula nije bacala iskru, upala milimetar i pol preduboko), volan imao poprilicno lufta, nikad nije vidio balans guma/spur, morao si ga doslovce gaziti da se digne temperatura masine (po zimi se smrzavali jer ga ne mozes gaziti), ja mu slucajno odvalio desnu stranu prednjeg blatobrana gdje se spaja na pod u jednom idiotskom jarku, stari pobrao onaj veliki kontejner za papir kad je isao u rikverc i udubio fest zadnji branik (izgovor je bio - mrak je )............ i jos masa stvari na koje sam zaboravio jer je auto otisao staro za novo prije 5 godina (1000 jura manja cijena novog ).


sad, kako je on prolazio tehnicki? pojma nemam. tada nisu eko testovi bili strogi kao danas, a i sama masina je radena za euro3 norme (mislim), tako da je obavezno padao na skoro pola. kad vidim na akcentu kako to sve lijepo radi na tehnickom, svaki put mi upitnici letaju nad glavom kako kadeta nisu srusili niti jednom. jer ne da nije zadovoljavao tehnicku ispravnost vozila, nego je trebao na generalku svega na kvadrat.
*samo da napomenem kako nije nikad tutnuto nista u dzep onog koji pregledava na tehnickom.

al' sta je, taj kadet je bio auto kojeg smo svi zavolili, i obitelj i frendovi, stari ga je cak poljubio kad smo ga predavali na deponiju. sto ne mogu reci za sadasnjeg akcenta jer nije to to, nikakvu dusu nema. jos kad je u kadetu bila crvena 98-ica, do 150km/h je rijetko rijetko koji auto te klase i te snage (73 konja) mu mogao ista, bez obzira na godinu proizvodnje. 830 kila mislim da je imao......ultra japansko neprezaljena plava.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 19.02.2009., 03:03   #575
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
moram reći da je ovo jedan jako dirljiv post
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline  
Staro 19.02.2009., 03:10   #576
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
pa i je, sta onda? . nego i danas vidim jugica, golfova, eskortova, kadeta, omega i ostale mahom punoljetnike koji su u jako slicnom stanju. tako da ocito vrijede dvostruki kriteriji sto nema smisla. pogotovo ne na novi(ji)m autima da banalne stvari kao visina snopa svjetala budu krivo namjestene.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 19.02.2009., 11:30   #577
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Nije stvar u godistu, po klubovima kolekcionara i dalje ima onih spaceka 50-60g, žaba, recorda prvih senatora itd, ako se auto pravilno odrzava šljakat ce bez problema.

Nemozes uvijek sve sto treba imati, i ja fino na autu imam fix ideja za sad drze :P

P.S. Burko fin post, moj BX prije 5g skoro pa nije prosao vecinu testova na tehnickog (osim kocenje i slicno koje bez prob) ali ipak je registriran, nebitno kako, zagađivao je vise manje poput Ferrarija ili neceg jos skupljeg, prosle godine na tehnickome je prosao sve moguce testove i to iz prve.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline  
Staro 19.02.2009., 15:42   #578
swordfish
aka: N.W.S.K. b_buha
 
swordfish's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 214
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
moram reći da je ovo jedan jako dirljiv post
sta jest jest, jako dirljiv post. moja ljubav nasljedena od roditelja je bila alfa 33 iz '84 sa nekih 300 000 ali ju je majstor 18-isnjak brzo umirovio... a sta ces, i dalje se vrtila do 7-8 a to njene uljne karike vise nisu mogle pratiti. isto je isla staro za novo. ma fora je sa tim autima bila sta se sve nekako moglo popraviti, zakrpati, kombinirati i improvizirati. zato su i radili toliko i prolazili thnicki. sta ces, na ovim novima samo da elktronika pocne srati nista vise nece raditi kako treba, od paljenja, ubrizgavanja, kocnica, katalizatora... sve je povezano
__________________
u alkoholu sigurno ima ženskih hormona , jer ja kad popijem ne znam voziti auto i počnem pričati gluposti.....
swordfish je offline  
Staro 19.02.2009., 16:24   #579
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Dirljiv post? Da si ga održavao bio bi i siguran, ja se ne bi kao prvo usudio vozit u takvom autu. I da da, imao sam i ja stari auto i to yugo i rušen sam na tehničkom zbog korozije na lajtunzima, respect. Došao promjenio i sve 5. Sam čovjek se začudio kako auto koči, razlog uredne kočnice(brembo diskovi i standard pločice), za razliku od 90% yuga na cesti.
Da ne čekam sljedeći napad, disk je standardnih dimenzija i nije bio puno skuplji od orginala, a razlika je očita.
__________________

domy1 je offline  
Staro 19.02.2009., 16:24   #580
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
čestitke na alfici!
Hvala, hvala...

Što reć još nisam odgulio s njom baš neku kilometražu jer je imam svega par dana ali kolko sam je vozio nemam se kaj požalit, jedino kaj bum morao nabrzaka dvije nove prednje gume piknuti jer su ove ok za suhu cestu ali za snjeg i led baš i nisu a ipak je još uvjek zima...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 19.02.2009., 18:28   #581
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Dirljiv post? Da si ga održavao bio bi i siguran, ja se ne bi kao prvo usudio vozit u takvom autu.

koliko zvuci glupo i jadno, to je tada bio jedini izbor. auto je kao prvo uzet sa '96/'97 sa 16/17 godina staza i to od nekog lika koji je preprodavao od neke zenske iz kutine. nije se imalo za novi, ja klinac, sestra na fax itd.

ali taj auto je bio onakav kako sam ga opisao posljednji tehnicki pa do kupovine novog. znali smo da se uzima novi auto i nije nikako bilo isplatljivo ulagati u kadeta. zato onakvo stanje, ne zbog toga sto volim biti potencijalna smrt na cetiri razlicita kotaca .

plus jos nesto. sa tim autom nije nikad bila nikakva nesreca, nego se cak lik u mene zaletio sa nekim seatom jer sam ja kreten stajao i propustao neku zenu na zebri.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 19.02.2009., 18:36   #582
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Razumjem, ali taj auto se za max 1000kn mogao dovest u kakvo takvo stanje. Nova kapa kablovi, balansiranje guma, novi termostat(vjerojatno), nove pločice i podešavanje ručne i tak još par sitnica. Bio sam i ja u trenucima kad je bilo stvarno na knap s lovom, ali kad tad... Dobro, srećom bilo pa prošlo sad imaš novi siguran auto
__________________

domy1 je offline  
Staro 19.02.2009., 19:42   #583
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Dirljiv post? Da si ga održavao bio bi i siguran, ja se ne bi kao prvo usudio vozit u takvom autu. I da da, imao sam i ja stari auto i to yugo i rušen sam na tehničkom zbog korozije na lajtunzima, respect. Došao promjenio i sve 5. Sam čovjek se začudio kako auto koči, razlog uredne kočnice(brembo diskovi i standard pločice), za razliku od 90% yuga na cesti.
Da ne čekam sljedeći napad, disk je standardnih dimenzija i nije bio puno skuplji od orginala, a razlika je očita.
to je i problem novih automobila, vise nemozes zamjenit ni zarulju sam, radi takve male stvari ti moras na servies.. ma smijesno

sunce, ja i moj stari smo se narastavljali ovog auta da znam svaki detalj o njemu, a on na njegovom, jedino sto mjenja su zarulje, to na novijim citroenima stalno rikava, u 1g promjeni prednje zarulje 2-3 puta, standard, moje rade vec preko 10g, mozda je cudno ali istinito.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline  
Staro 19.02.2009., 20:31   #