Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2016., 15:42   #511
canon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Ako skines prvo 6.2.25, ne trebaš. Jer taj ROM jedini u sebi ima TWRP recovery, dok je za ostale nakon njega uvjet da ga već imaš instaliranog. Kasnije samo preko 6.2.25 instaliras najnoviji ROM koji bude raspoloživ.
Sve jasno, thnx
canon je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 18:30   #512
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
dečki nebu išlo to vaše baš sve kaj ste mu napisali za mi4
pošto ima 5.12.11 i kitkat treba prvo flešati 5.12.17(čak i dvaput isti ROM) da se spoje particije sustava i onda ide na 6.0
inače bude dobio grešku
ako zapne onda je tu fastboot i njime fleša mob te spoji particije
ovo za twrp je ok
i da sretan Uskrs
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 20:11   #513
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Dugo sam van Xiaomia i MIUI svijeta, pa da upitam ovdje. Trenutacno na Xiaomi mi4c imam SMIUI (zaboravih koja tocno verzija), instaliran je i twrp. Nisam to sam radio, vec sam ga takvoga ovdje preko foruma kupio. Uskoro planiram taj mobitel malo srediti i proslijediti zeni.

Zanima me da li mogu uredno flashati bilo koju verziju SMIUI-a? Mobitel je dakle rootan, ima twrp instaliran. Bootloader je ocito (za sad) otkljucan. Ako mogu flashati bez problema (trenutacna verzija ima jako losu bateriju), da li da to radim preko update appa unutar samog OS-a, ili da idem standardno preko twrp-a ?
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2016., 21:13   #514
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
dečki nebu išlo to vaše baš sve kaj ste mu napisali za mi4
pošto ima 5.12.11 i kitkat treba prvo flešati 5.12.17(čak i dvaput isti ROM) da se spoje particije sustava i onda ide na 6.0
inače bude dobio grešku
ako zapne onda je tu fastboot i njime fleša mob te spoji particije
ovo za twrp je ok
i da sretan Uskrs
Totalno sam zaboravio na particije... :mad:
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 09:02   #515
canon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
dečki nebu išlo to vaše baš sve kaj ste mu napisali za mi4
pošto ima 5.12.11 i kitkat treba prvo flešati 5.12.17(čak i dvaput isti ROM) da se spoje particije sustava i onda ide na 6.0
inače bude dobio grešku
ako zapne onda je tu fastboot i njime fleša mob te spoji particije
ovo za twrp je ok
i da sretan Uskrs
Dobro i kako sad onda ide postupak?
Prije stavljanja 6.2.25 roma moram staviti taj 5.12.17?
Jel to ovo: http://xiaomi.eu/community/threads/5-12-17.29180/
I zašto kažeš da ga treba stavljati dva puta?
canon je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 16:02   #516
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 16:26   #517
canon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Ok, znači, stavljam prvo taj 5.12.17, šta poslije njega?
Jel potrebno poslije toga 5.12.17 stavljati onaj ranije spomenuti 6.2.25 ili mogu odmah na najnoviji?

Također me zanima da li je potrebno poslije stavljanja ROM-ova raditi factory reset?
Npr., stavim 5.12.17 pa factory reset pa onda najnoviji pa opet reset?
canon je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 17:03   #518
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
5.12.17 (da spojiš particije)
--> 6.1.21 (da dobiješ 6.0)
--> 6.2.25 (da dobiješ TWRP, iako ga možeš i kroz Flashify instalirat na 6.1.21 pa ovaj ROM zaobiđeš)
--> 6.3.24 (najnovija verzija)

Sad samo pričekaj da kolega Masva potvrdi da je 100% ovako
-->
Citiraj:
Autor canon Pregled postova
Ok, znači, stavljam prvo taj 5.12.17, šta poslije njega?
Jel potrebno poslije toga 5.12.17 stavljati onaj ranije spomenuti 6.2.25 ili mogu odmah na najnoviji?

Također me zanima da li je potrebno poslije stavljanja ROM-ova raditi factory reset?
Npr., stavim 5.12.17 pa factory reset pa onda najnoviji pa opet reset?
Ako sam ja sad sve dobro povezao (iako sam ovo sve radio nedavno, zaboravio sam, godine me stižu ), ide ovako:

--> 5.12.17 (da spojiš particije)
--> 6.1.21 (da dobiješ 6.0)
--> 6.2.25 (da dobiješ TWRP, iako ga možeš i kroz Flashify instalirat na 6.1.21 pa ovaj ROM zaobiđeš)
--> 6.3.24 (najnovija verzija)

Sad samo pričekaj da kolega Masva potvrdi da je 100% ovako
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 17:10   #519
canon
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: zagreb
Postovi: 7
Ok, pričekat ću njegovu potvrdu i imam još jedno pitanje.
Gledam sad taj najnoviji ROM 6.3.24/25, međutim, rom za Xiaomi Mi4 je za WCDMA verziju, ne piše da vrijedi i za LTE kakvu ja imam.
http://abload.de/img/roms193sj7.png

Zadnji koji podržava i LTE je 6.3.10/11.
http://abload.de/img/roms-hennessylysau.png

Pa me zanima treba li i na to paziti?
canon je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 17:23   #520
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Mislim da ti to ne igra ulogu, isti ROM je i za WCDMA i za LTE verziju. Ali čekaj potvrdu i za to.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 18:27   #521
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kako sam osobno naručio tj. napravio preorder za Cubot H2 od 120$ iz EU skladišta, nitko ga nije primjetio, možda uzeo?
Po meni se čini ok na prvu ruku.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 19:20   #522
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Prema glasinama Xiaomi priprema "konkurenciju Apple-u 5SE". Prema ovome što se može pročitati (4.3'' HD, SD820 3/32), mogu samo zaključiti da se konačno netko osim Sony-a "usudio" ponuditi flaghip telefon u kompaktnom pakiranju.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 21:03   #523
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Radije bi pričekal sa veseljem jer ovo na slici je u najmanju ruku mob od 5".. A gsmarena obično zadnja sazna kad su kinezi u pitanju tak da bude ovo još dugo ostslo u rumormillu.. ;-)
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2016., 22:48   #524
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
A čuj, Mi5 je 5.2'' ako se ne varam, tako da nekako sumnjam da bi izbacivali još jedan telefon sličnih specifikacija i 0.2'' manje dijagonale. Iako se slažem za ovo za GSM arenu, nadam se da će stvarno i izbaciti ovako nešto.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 06:55   #525
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
I onda u Xiaomiju kažu da ne kopiraju Apple...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 08:27   #526
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Koji shop ima eu warehouse da povoljnije prođem ?
Mislim kupiti Xiaomi Redmi 3 ali ne znam s koje stranice je najbolje.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 09:07   #527
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Moze preporuka mobitela, sa ok kamerom do 100 eura. Zasada mi se cini lenovo k3 note kao najbolji odabir
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 11:13   #528
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
I onda u Xiaomiju kažu da ne kopiraju Apple...
Ne želim nikoga braniti, no po čemu točno u ovom slučaju kopiraju Apple? Po dijagonali koja je 0.3'' veća od 5SE? Dizajn je još relativno nepoznat, OS je različit, mobitel izlazi (tek) u 6. mjesecu, ako uopće i izađe.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 11:44   #529
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Koji shop ima eu warehouse da povoljnije prođem ?
Mislim kupiti Xiaomi Redmi 3 ali ne znam s koje stranice je najbolje.
Vise njih ima EU, samo razliciti imaju razne kombinacije boja i memorije pa je na tebi da nades bas koji tebi pase...
Ja npr. trazim RN3 Pro 2/16 zlatni ili bijeli, a na shopovima ce obicno na stanju biti crni..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 12:00   #530
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Vise njih ima EU, samo razliciti imaju razne kombinacije boja i memorije pa je na tebi da nades bas koji tebi pase...
Ja npr. trazim RN3 Pro 2/16 zlatni ili bijeli, a na shopovima ce obicno na stanju biti crni..
Aha. A da li ako ima EU warehouse, i od tamo kupim, znači da neću platiti nikakve dodatne troškove PDV ili Carinu ?

Ovdje sam našao EU, i povoljnu cijenu, navodno i neke zaštite za mob stave kao poklon, šta mislite ? Čini mi se samo zlatni da je u EU War.
http://www.minideal.net/eu-warehouse...ry-golden.html
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 14:14   #531
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
vezano za MIUI.... (MIUI 4.08.29(JB 4.2.1))

Flashao sam ga na Cubot one, radi sve super osim kaj me muci sljedece... (zenin mob).
u mobu nema sd micro kartice jer nema potrebe, ima preko hrpu interne memorije.
ta memorija je podijeljena (valjda virtualno) na internu (1.06 GB) i (valjda simulirani) sd card storage (5.96 GB). e sad, sve kaj se na mobu radi, ne prepoznaje taj (simulirani) sd card storage i trazi me sd karticu... znaci ne mogu fotku napravit jer nece sejvat, trazi karticu, ne mogu nijedan ringtone skinut, nist...

u storage options, kaj god stavim da sejva pod internal ili external, i dalje ne radi.
help?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 21:33   #532
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Aha. A da li ako ima EU warehouse, i od tamo kupim, znači da neću platiti nikakve dodatne troškove PDV ili Carinu ?

Ovdje sam našao EU, i povoljnu cijenu, navodno i neke zaštite za mob stave kao poklon, šta mislite ? Čini mi se samo zlatni da je u EU War.
http://www.minideal.net/eu-warehouse...ry-golden.html


tako je, nema nikakvih dodatnih troškova. također sam tražio najpovoljniju kupnju redmi 3, i najbolji i najjeftiniji se pokazao minideal. prvi telefon mi je stigao prije par dana, drugi je još na putu. uz telefon sam dobio silikonsku masku i zaštitu za ekran
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 09:19   #533
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
...
https://www.xiaomiforsale.com/en/pho...i-redmi-3.html

EU, dostava par dana, čak i neki support imaju. Nema tamnosivog na stanju
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 10:43   #534
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 11:08   #535
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Aha. A da li ako ima EU warehouse, i od tamo kupim, znači da neću platiti nikakve dodatne troškove PDV ili Carinu ?

Ovdje sam našao EU, i povoljnu cijenu, navodno i neke zaštite za mob stave kao poklon, šta mislite ? Čini mi se samo zlatni da je u EU War.
http://www.minideal.net/eu-warehouse...ry-golden.html
Minideal, stiglo za 7 dana računajući vikend, (5 radnih dana). Ima puno dobrih iskustava i cijena je ok, po meni najpovoljnija za dobiveni uređaj. Ono što piše da ima, ima.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 14:37   #536
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Jel moguće da je Mi4 4G 2/16 samo 1080kn sa minideala???

http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-4...martphone.html
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 14:44   #537
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kako sam osobno naručio tj. napravio preorder za Cubot H2 od 120$ iz EU skladišta, nitko ga nije primjetio, možda uzeo?
Po meni se čini ok na prvu ruku.
Budeš ti prvi nam opisao taj mob kad ti stigne
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 14:48   #538
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Jel moguće da je Mi4 4G 2/16 samo 1080kn sa minideala???

http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-4...martphone.html
Nije. To nije EU warehouse i onda platiš pdv (možda i carinu, provjeri). A već pdv ti diže cijenu za 300+ kn s troškovima obrade.
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 00:03   #539
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor de.fang Pregled postova
najgori rom imho stavljaju trgovine
Mob maloprije uručen, raspakiran i evo prvih dojmova i koliko sam stigao:

Radi se o Xiaomi Redmi Note 3 3/32 (MTK). kupljen preko minideala, eu warehouse, 239$, free shipping. Grats došlo kaljeno staklo, silikonski prozirni cover i EU adapter za punjač.

Neću pričati o poznatim stvarima, samo o dojmovima koje sam zapazio.

1. Dizajn je meni super, malo se osjeti da je baterija podebljana, ali u odnosu na veličinu ekrana, taman. Kvaliteta izrade je odlična, posebno mi se sviđa prijelaz između ekrana i kućišta - Izrazito tanko i zaglađeno. Metal nema dojam hladnoće, fini je mat, pa je uređaj ugodno držati.








2. Ekran je baš dobar, na MI4 i Mi4C mi se čine za dlaku kvalitetniji i sa većim rasponom pozadinskog osvjetljenja, te logično na istima je nešto oštriji, ali nisam siguran vidi li se to ili ja to ja automatski računam zbog nešto veće dijagonale. Kutovi gledanja su odlično široki, i boje se jednako vide i nakon kuta gdje se više ne može razabirati što je na slici ili u tekstu.



3. Android 5.0.2(MIUI 77??): Kao što smo razgovarali prije koji dan, RN3 iz Minideala je preflashan onim iz dućana, stable verzijom MIUI 77.XX.XX. Multi lang je. Nema kineskih aplikacija, ali dok se ne promjeni jezik sa engleskog dosta teksta se vidi u obliku kineskog pisma. Kad se promjeni na Cro, toga više nema, osim nakon učitavanja na MI Account, kada se pregledavaju detalji oko izmjena tema itd. ROM radi iznimno brzo bez laga i trzanja, ali se uređaj nešto duže učitava pri restartu ili uključivanju. Bloatwarea nema, a pop up bloatware se nije pojavljivao, vidjet ćemo poslije. Gospođa je rekla da nećemo ništa mijenjati za sada, ali smo se dogovorili poslati zahtjev za otključavanjem bootloadera, pa kad to prođe, bit će jednostavnije baratati. Push poruke su instant, tako da nema problema kao što sam imao sam Mi4C. Google play je došao predinstaliran. E da, primjetio sam da na ovoj verziji nije prevedeno sve unutar MIUI-a, dok na mom Mi4C jest.





4. Fingerprint: Sramota za reći ali moje prvo iskustvo rada sa FP senzorom i jako je zadovoljavajuće, iznimno brzo i funkcionira super, posebno je dojmio i gospođu.



5. Zvuk - detaljan i dovoljno glasan. Ne znam da mogu naći manu. Uglavnom, sve je čisto i baš kako treba biti.

6. Kvaliteta razgovora: maloprije smo pričali, kvaliteta koju primam s RN3 je oooodlična, čist i detaljan zvuk, ona kaže da me čuje puuuno jasnije no prije (Asus phonepad 7). Ja sam poslušao samo signal linije i oduševljen sam - jako čisto i nekako mekano ,... ajde, ugodno i više od toga.

7. Dual sim rad: u mom slučaju, jedna kartica je mobile data SIM2, druga voice SIM1. SIM 2 nije odmah učitao, ali kad sam ušao u menu za SIM-ove, proradilo sve, uz malo podešavanja sve radi kako treba - odnosno prema našim željama i preferencijama.

8. Stražnju kameru sam samo malo uključio. U polu-mraku (jako slaba rasvjeta), slike slične MI4C (kojim su ove slikane - ali u žurbi). Fokus je vrlo brz, ali na MI4C je brži.

@ de.fang: Sve u svemu, koliko sam zasad vidio, jako sam zadovoljan, a što je važnije, moja gospođa je oduševljena. Bilo je tu modela još za pregledati, recimo Nubia Z9 mini, meizu metal itd, ali ne kajem se za ovaj. Hvala na preporuci. Ako budem odlučio mijenjati ROM, javim se, vjerojatno prije s upitom nego rješenjem.

Evo koliko sam se sjetio, pitanja može, pogotovo ako treba usporediti MI4, MI4C i RN3.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 31.03.2016. u 00:58.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 14:56   #540
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
U chipoteci ima bv2000s za 487 kn. Nije nešto brz i ima samo 1gb memorije, ali za nekoga tko se ne igra i ne koristi baš multitasking super je. Ima hrvatski jezik i godinu dana garancije. Uzeo sam jednog i ugodno sam iznenađen koliko dobro radi. Kamera loša ali dobra za taj novac

ako mora biti novo i ide i do 24 rate, dobra je ponuda
Mrcina je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na