Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2014., 00:55   #1531
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Danas sam malo popričao s tehničkom podrškom (ne sa studentom), kada dođe VDSL; neki korisnici su imali problema pa se mora isključivo koristiti njegov kabel od utičnice do routera. Kabel je kratak pa ako netko ima 5-6m udaljen router od utičnice "neka se snađe".
A da, kao što spomenuh gore ruter ima RJ45 konektor za liniju, tako da ako treba dulji kabel onda je najbolje zakrimpati sam svoj - na jednom kraju RJ11 a na drugom RJ45 za ruter, jer inače pleše u konektoru i puca veza i manja je propusnost.

Sad ćemo vidjeti u 12. mjesecu koliko će biti pucanja veze i slično, čisto me zanima.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 12:17   #1532
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Iskon previše polagano širi VDSL dostupnost.
A jedna zanimljivost, ako ugasite router kada vas netko zove dobiti će tišinu i za 10s prekidanje veze.
Prije je bilo da za 10s tišine dobije poruku "Linija je u kvaru".
A ako je router isključen više od 2h odmah se dobije poruka "tu-tu-tu Birali ste broj koji se ne koristi -Please Check The Number and Dial Again".

Sada koliko god router bio izvan funkcije dobivate samo tišinu i prekid veze što je po meni glupo
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2014., 21:57   #1533
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
Pozdrav, i ja sam jučer podneo zahtjev za promjenu paketa sa DUO Smart na DUO Hit 20 pa sada čekam da mi dostave router i aktiviraju uslugu (operaterka kaže da bi moglo potrajati do 30 dana).

Koliko vidim do sada svi su manje-više zadovoljni uslugom, nadam se da ću i ja biti kada me spoje Cilj mi je isprobati 720p streaming na Twitch.tv sa tih 5mbps, samo da veza ne puca ili da se ne uspori i ja zadovoljan...
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2014., 07:51   #1534
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@ag008
Znaš i sam da širenje mreže ne ovisi o njime nego t-scumu jer su oni vlasnici centrala i samog Iskona.

Ja još uvijek čekam da mi dođe njihov instalater. Prekjučer se javio da će doći i od onda ni trag ni glasa. Doduše, vrijeme je bilo šugavo pa ako mora šta vani raditi nije mu bilo zgodno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 20:56   #1535
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor RePlaY Pregled postova
Došla mi je oprema danas. Ruter je zyxel-ov ali stb je neko kinesko plastično sranje šta ne liči na ništa. Pa zašto ne daju motorole, kako mogu sa konja na magarca! Jel ima neko tog plastičnjaka, kakva su iskustva?
Jesi ga isprobao kako radi? Radi bolje nego bilo koja motorola, switchanje kanala je ultra brzo.

Sto se wifija tice meni je masovno poboljsanje sto se tice jacine signala.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Iskon previše polagano širi VDSL dostupnost.
A jedna zanimljivost, ako ugasite router kada vas netko zove dobiti će tišinu i za 10s prekidanje veze.
Prije je bilo da za 10s tišine dobije poruku "Linija je u kvaru".
A ako je router isključen više od 2h odmah se dobije poruka "tu-tu-tu Birali ste broj koji se ne koristi -Please Check The Number and Dial Again".

Sada koliko god router bio izvan funkcije dobivate samo tišinu i prekid veze što je po meni glupo
Jesi im prijavio problem?

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 07.12.2014. u 14:16.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2014., 23:39   #1536
RePlaY
Premium
Moj komp
 
RePlaY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 93
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Jesi ga isprobao kako radi? Radi bolje nego bilo koja motorola, switchanje kanala je ultra brzo.

Sto se wifija tice meni je masovno poboljsanje sto se tice jacine signala.
Nisam jer me nisu još spojili ali sama kvaliteta izrade i materijala je očajna, a o ružnoći da negovorin. Na daljinskom od motorole si moga programirat i tv, na ovom se ne može? Znači ti ga imaš i zadovoljan si performansama? Na internetu ne uspjevam ništa pronać o njemu.
RePlaY je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 00:39   #1537
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor RePlaY Pregled postova
Nisam jer me nisu još spojili ali sama kvaliteta izrade i materijala je očajna, a o ružnoći da negovorin. Na daljinskom od motorole si moga programirat i tv, na ovom se ne može? Znači ti ga imaš i zadovoljan si performansama? Na internetu ne uspjevam ništa pronać o njemu.
istina, ruzan je, ali mi brze mjenja programe od motorole...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2014., 22:45   #1538
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
a ima li opcija sa hd tv? odnosno da su hd 1080 programi i vdsl skupa?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 20:08   #1539
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
a ima li opcija sa hd tv? odnosno da su hd 1080 programi i vdsl skupa?
Sto nije HD paket nadoplata? Mislim da ga nema u nekom gotovom paketu ako to pitas...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 22:26   #1540
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
http://www.iskon.net/Za-kucu/Usluge/TV#
je cak 9 kanala:-)

bnet-u su svi kanalu i hd-u ako platis
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2014., 22:46   #1541
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
http://www.iskon.net/Za-kucu/Usluge/TV#
je cak 9 kanala:-)

bnet-u su svi kanalu i hd-u ako platis
Citiraj:
http://bnet.hr/televizija/digitalna_tv#?of=tab1

  • Ukupno preko 200 TV programa
  • 23 sportska, 16 dječjih i 26 HD programa
Je vise ali 26 nije jednako 200
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 22:50   #1542
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
krivo nesto shvatih, ima li iskon i na koji nacin da kao na bnetu dobijes stb sa hdmi-jem! pretpostavljam da je kod njih IPTV prica.
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 23:10   #1543
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
krivo nesto shvatih, ima li iskon i na koji nacin da kao na bnetu dobijes stb sa hdmi-jem! pretpostavljam da je kod njih IPTV prica.
svaki STB na iskonu ima HDMI.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2014., 23:17   #1544
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
ali cuh/citah da je smece:-)
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 12:13   #1545
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
Eto stigao mi je danas ZyXEL VMG5313-B30A router. Sada još moram čekati da mi aktiviraju uslugu
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 13:02   #1546
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Meni stiglo u petak. Brzina oko 28/5Mbits. Problem je što 2 kompa spajam bežično pa nemam punu brzinu na njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 13:09   #1547
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
coconut, koliko si čekao da ti aktiviraju uslugu ?
Maloprije sam spojio router ali nema interneta iako se normalno spoji na wireless.
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 14:37   #1548
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Od potpisivanja ugovora, trebalo je nekih 10 dana da majstor dođe. Dan kad je usluga došla, ujutro sam bio bez telefona jedno sat i pol (majstor je rekao da tako mora biti). On je došao kasnije i trebalo mu je jedno sat vremena da sve naštima jer u početku nisam imao VDSL signal. Morao je zvati nekog na centralu da to prebaci.
Lik je bio ok. Zove se Dragan, visok, duge kose i s naočalama. Zyxel kojeg mi je stavio radio i sa ADSL-om i VDSL-om. Ako LEDica svijetli zeleno ili narančasto, onda je VDSL, a ako je crvena onda ADSL.
Ulazak u sam modem i vršenje promjena u njemu (npr. reset) je sporije nego na SpeedTouchu.
Bilo je i malih problema jer sam u jednom trenutku ostao i bez neta i bez telefona, a daljinski reset nije pomogao. Rješenje je bilo jednostavno - ubodeš nešto tanko u Reset rupu i napraviš hard reset.
Trenutno imam problem da mi ne prikazuje Caller ID već samo napiše 'Out of Area' na ekranu telefona.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 16:37   #1549
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor Manwex Pregled postova
coconut, koliko si čekao da ti aktiviraju uslugu ?
Maloprije sam spojio router ali nema interneta iako se normalno spoji na wireless.
Trebali bi te zvat. Ili u mom slučaju, odspoje te pa ti pogađaj što bi to moglo biti
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 21:04   #1550
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
ali cuh/citah da je smece:-)
Ne znam po cemu? Stare motorole su bile uzasno spore i stvarno su bile smece ali ove nove motorole i vesteli su brzi i dobro rade.

@coconut

ADSL je zeleno, VDSL naranjdasto, crveno je da se vjerovatno jos nije startao.

@Manwex

Ako te nisu zvali, nema ti smisla stavljati novi modem jer te na VDSL moraju prebaciti na centrali. Ako je nova usluga, opet te moraju ukljuciti.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 21:14   #1551
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 626
koji je tocno stb sada u iskona?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2014., 09:27   #1552
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Meni jučer stigao router. Spojio sam ga i za sada radi pa čekam da me prebace na vdsl.
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2014., 21:44   #1553
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
Meni su aktivirali uslugu dok sam bio u školi
Primijetio sam na speedtestu da još ne povlači 5mbps za upload, već 3.5 mbps. Pričekati ću još malo da vidim hoće li se stanje popraviti da ne zovem službu za bezveze...

Inače torrenti idu po 2.2 mb/sec
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 19:36   #1554
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
ma fuckas ti DL speed,daj ti kazi koji je UP speed
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2014., 21:15   #1555
Manwex
Registered User
Moj komp
 
Manwex's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Kastav
Postovi: 100
Trenutno mi je upload speed 3.50 mbps. Javio sam se službio i rekli su da će to riješiti uskoro.
Iako nije povučen cijeli upload speed, probao sam streamati BF4 na ultra settings u HD resoluciji i ide sasvim solidno na 2000 kbps bitrate

Primjer; http://www.twitch.tv/manwex96/b/598495498

Zadnje izmijenjeno od: Manwex. 12.12.2014. u 22:19.
Manwex je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 17:39   #1556
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Oooooooo kako mi je ovo dobro poznato od prije koji tjedan (pročitaj moje ranije postove) Kada sam konačno pukao nakon gomile mailova (brat bratu ekvivalent 10 word document stranica s detaljnim opisima) morao sam doslovce tražiti da mi napišu dopis kojim se slažu da nisu u stanju isporučiti ugovorenu uslugu i da mi raskinu ugovor bez penala i nakon 4 dana šutnje zove me tehničar da dolazi s potpuno novim routerom. Nije provjeravao kablove, nije ništa pitao, samo ga je zamijenio, dali smo si petice i od tada gle vraga....sve radi ok I onda jučer dobijem sms u kojem mi iskonovci vele "detaljnom provjerom usluge vidljivo je da je problem riješen". No shit, imao sam thomson router cca 7 godina i nisu mogli posumnjati nakon 10 word stranica mailova i mojih detaljnih opisa što sam sve učinio i kako se router ponaša da problem nije u meni, već ili u ISP-u ili u routeru.
upravo i ja poslao mail, spominjući otkazivanje ugovor, loš wifi signal (navodno i to pali), i konstantno pucanje linije iako je zyxel u bridge modu. hebote iskon.

jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 19:23   #1557
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Meni ne puca veza ali zato nema sanse da dobijem stalnih 10mbit super sve onda pola dana radi na 6-7. Garantiraju min 5 ali ipak je glupost da imas uslugu 10mbit a garantiraju samo pola od toga. Da garantiraju 9 ajde. Ali ok jenplacam 169kn pa ajde
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 20:09   #1558
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni ne puca veza ali zato nema sanse da dobijem stalnih 10mbit super sve onda pola dana radi na 6-7. Garantiraju min 5 ali ipak je glupost da imas uslugu 10mbit a garantiraju samo pola od toga. Da garantiraju 9 ajde. Ali ok jenplacam 169kn pa ajde
koji router su ti dali?

probaj, čisto me sad zanima. stavi uploadat neki file od 100njak mb na dropbox ili negdje, bez da ikako limitiraš uplink, pa vidi dal će ti pucat linija.

bed je šta ne mogu limitirat uplink u routeru, nego na kompu. šta znači da onda moram i na komp, i na laptop, i na ostale uređaje limitirat uplink.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 21:18   #1559
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ako nešto uploadate na dropbox (ili bilo gdje) a da ima više od50mb veza će vam puknuti. Ja ljudima kažem da ne uzimaju Iskon ako im je upload bitan.
Lumeni iz podrške mi kažu da limitiram upload na 50-70% i onda ne bi trebalo biti problema. Ne znam zašto bi to trebao raditi, nije moj problem.

Ne znam zašto ali puca, Iskon je poznat po upload problemu i to mu nikako ne mogu oprostiti.
A proteklih dana sam imao čudnih stvari;
ovako mi je normalno (sx763);


nešto mi se router resetira dva puta zaredom, idem ja vidjeti kakva mi je veza i dobijem ovu mizeriju.

Parica mi ista, vani sunčano, ja ništa nisam dirao. Idem ga još jednom rebootati, dobijem ovo (puno gore nego normalno)

Pa probam sx763 na kojemu je openwrt, dobijem ovo, isto loše;

Vratim Iskonov Sx763, opet max DL 6.5mb/s. Pa pročitam na netu da ga ne moram rebootati za refresh tih infa već da samo ištekam telefonsku liniju. I tako nakon sat vremena i jedno 10 vađenja iz zida vrati mi se parica na stabilnih 15mb/947

Inače imam paket 8/512, cijela Rijeka će dobiti vdsl do 3mj slj. g. a ne žuri im se za centralu Kozala.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2014., 21:38   #1560
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ako nešto uploadate na dropbox (ili bilo gdje) a da ima više od50mb veza će vam puknuti. Ja ljudima kažem da ne uzimaju Iskon ako im je upload bitan.
Lumeni iz podrške mi kažu da limitiram upload na 50-70% i onda ne bi trebalo biti problema. Ne znam zašto bi to trebao raditi, nije moj problem.
čekaj, do se dešava i sa siemensovim routerom? mislio sam da je samo do zyxela. kooperant mi je rekao da su zte problematični ako su preblizu centrali, ali mi je svejedno dao zyxela iako ja nisam ni približno blizu centrali, sudeći po jačini adsl signala.

mda, i ja čekam vdsl, iskreno se nadam da im ti novi dslamovi i routeri i kabeli i ostalo nisu u istom qurcu kao ovi sadašnji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na