Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2008., 20:58   #1
elF
Registered User
Moj komp
 
elF's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb/Croatia
Postovi: 2
plextor snimači?

Poštovanje,
Zanima me je li istinita informacija da se plextor povlači s tržišta?
Isto tako mislim da je količina Plextor optike u padu..mislim uzet novi DVD snimač, naravno Plextor je u planu. Što je informacijom da je Plextor rebrandirani Pioneer? Je li moguće da je to istina, i da si firma poput Plextora tak nešto može dopustiti...
Molim vas da mi preporučite snimač..mislim, već je mnogo toga rečeno u drugim topicima al onak...niš konkretno...
Jedni dižu Pioneer u neba, drugi ga guraju u smeće..pa jel moguće da su takve diferencije u mišljenju..pa ak je nešto dobro, mora svima biti dobro....

Hvala.
elF je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 21:04   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Plextor je već poodavno postao samo jedan skup proizvod. O nekad slavnoj kvaliteti i svim ostalim epitetima nema više ni govora.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2008., 21:10   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Zadnja pržilica koju je Plextor sam proizveo je bila neka cd-rw prža. Sve dvd prže su rebrandani modeli ostalih proizvođača (Lite-On,...).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 21:14   #4
elF
Registered User
Moj komp
 
elF's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb/Croatia
Postovi: 2
Znači..to je to...žalosno, zaista. Ja imam doma u kanti Plextora, CD-RW snimač 12X..kupljen 2000. godine. Do sad mi je krivo snimio samo jedan cd, a i za to sam bio ja kriv..Ovak ga sad gledam s tugom..jel znam da mu očito nema zamjene..bar ne kaj se tiče Plextora..

Kakve su onda preporuke za new DVD snimač? Što uzeti? Sony, Pioneer, LG, Lite-On, Nec..?

Hvala...
elF je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 21:19   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa eto ovako laički (bez testova) mislim da je liteon totalno oke izbor.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 21:25   #6
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
LG, Pioneer i Samsung su dosta dobri snimači, ali ne kao što je Plextor (nekad bio).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 23:59   #7
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Prvo, nisu svi Plextor DVD snimači rebrandani modeli drugih proizvođača. To je slučaj s novijim "Plextor" modelima. Pravi Plextori su modeli 716, 755, 760 (da nabrojim samo posljednje modele), dok su noviji poput 800/810 rebrandani Optiarci/Pioneeri. Osobno, ne smatram to nekom velikom štetom, jer Plextori, barem kad se radi o DVD snimačima, nisu bili toliko bolji koliko su bili skuplji. Zapravo, u svakoj generaciji DVD snimača spadali su u najbolje modele, ali nisu se po nečemu posebno isticali (eventualno PlexTools i dosta pouzdano skeniranje), a cijena je uvijek bila 2,5 do 3 puta viša od drugih snimača.

Što se tiče CD snimanja - Plextor Premium/Premium2 su vjerojatno najbolji CD snimači i teško će ih biti nadmašiti (Teac CD-W540E i jedan LiteOn CD snimač, ne mogu se sjetiti točne oznake bili su podjednako dobri, ali Plextor ima PoweRec, VariRec i PlexTools i tu ih šije...). Možda je još negdje moguće nabaviti "pravi" Plextor, po "pravoj" cijeni naravno, ali trebalo bi podosta kopati.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 22:46   #8
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Moj zadnji pravi plextor 760A uspio je izdrzati 8 mjeseci i nije prevelika steta sto se povlace sa trzista, a glupo je platiti NEC (Optirac) dva puta vise samo zato sto pise Plextor.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na