Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2020., 20:20   #1
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Sony STR de 585 recever - popravak

Star skoro kao ja. Dugmići ne odgovaraju na pritisak a kad odgovaraju, zblesira se: pritisnem da je ulaz s cd-a a on prebaci na radio. Daljinski sam izgubio.
Sad se ne čuje zvuk uopće. Da li se isplati popravak (dao bi do 500 kn) i ako di, gdje uopće u Splitu mogu odnit ovo?


https://www.fein-hifi.de/Surround-Re...iver::293.html
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 11:23   #2
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Hvala na odgovorima.

Rješio sam problem koji se očitovao izostankom analognog zvučnog signala na linijskom izlazu označenom s "Line Out".

Problem je rješen konfiguracijom parametara zvučne kartice. Pokrenuvši aplikaciju alsamixer te postavljanjem opcije "Auto Mute" s neispravne vrijednosti "Enabled" na ispravnu vrijednost "Disabled", omogućeno je istovremeno slanje analognog zvučnog signala na linijski izlaz (koji se nalazi na stražnjoj strani matične kartice) te na izlaz namjenjen za slušalice/handset (koji se nalazi s prednje strane). Tom konfiguracijom se izbjegava habanje priključka za slušalice/headset do kojeg dolazi svaki put kad poželim prebaciti zvučni signal s linijskog izlaza na slušalice i obrnuto. Kad pak želim imati zvuk samo na prednjem priključku, tj. na slušalicama/headsetu, a kako mi zbog opisanog problema paljenje i gašenje receivera nije opcija (jer nije izvjesno da li će receiver proraditi po uključenju), kao i činjenica da sam izgubio daljinski od receivera a time mogućnost biranja opcije "Mute", te naposlijetku da alternativnu opciju korištenja pametnog telefona kao daljinskog upravljača pomoću aplikacije SURE ne nalazim praktičnom (zbog nekih drugih razloga...), dovoljno je ponovo pokrenuti program alsamixer i opciju "Auto Mute" promjeniti s neispravne vrijednosti "Disabled" na ispravnu vrijednost "Enabled". Jasno je da aplikaciju alsamixer u suštini ne moram gasiti. Opcionalno, razmišljam pogledati na internetu kako napraviti parametriziranu komandno-linijsku nardebu, izraditi applet za panel te opisani "toogle" obavljati klikom na applet (panel i applet su dio desktop okruženja Cinnamon operativnog sustava Linux Mint).

Za rješenje problema "neposlušnog" odnosno "samovoljnog" receivera koji tvrdoglavo odbija zadane komande, planiram izmjeriti dimenzije receivera, dodati još 5 centimetara za offset te po nabavku dovoljno velikog ruksaka hodočastiti po dalmaciji i tražiti servisera koji bi izvršio uslugu dijagnostike i procjene isplativosti popravka navedenog audio-video uređaja. Računam da je ljeto završilo a dolazi i bablje pa se mogu usput okupati negdje kod Brela, neće biti ni vruće ni hladno. Nega taman.

Zadnje izmijenjeno od: Splitska Posla. 02.09.2020. u 11:30.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2020., 11:30   #3
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,252
po oglasima nadjes bolji Sonijev model za nesto vise para koliko si mislio izdvojiti za popravak ,tako da razmisli isplati li se zezati s tim ,osim ako nije tolika sentimentalna vrijednost.
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 19:06   #4
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Ako ti "mješa" funkcije moguće da je stvar samo u tipkama na recieveru. Bilo bi najbolje nabaviti daljinski pa probati s njim, pa ako radi preko daljinskog ni ne diraš reciever...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na