Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2020., 15:59   #1
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
koji program za konverziju .ts u .mp4 ili .avi, te trimanje videa

Pozdrav,




Da li netko ima prijedlog koji bi program(e) mogao koristiti za konverziju iz .ts u neki malo "prihvaćeniji" format, kao i editiranje samog videa (trim, merge itd).


Namjena je za editiranje snimljenog tv programa (crtići), pa kako snimka uvijek uhvati 10min prije i/ili poslije, onda bi to htio malo urediti...
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 16:02   #2
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
VideoReDo TVSuite za izrezivanje reklama, skracivanje itd... mozes sa njime ujedno i prekodirati ali ne obiluje bas nekim posebnim opcijama.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2020., 16:31   #3
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
@silver_tip: Hvala na prijedlogu.

Dosad sam probao trial verziju Wondershare Filmora koja daje ok rezultat, za njega traže 70$


Prema cjeniku na službenoj stranici, VideoReDo TVSuite je 96$



Obzirom da stvarno nisam upućen u tematiku, ne znam da li je drsko očekivati neko jeftinije rješenje?
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 16:36   #4
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa besplatan je, u krive trgovine gledas / kupujes
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 17:45   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Taj TS ti je MPEG2 ili MP4 stream? Avidemux može sve što trebaš, bez rekodiranja u slučaju MP4 containera, besplatan je i radi na Windowsu i Linuxu. Izgleda malo spartanski i traži navikavanje, ali odlično radi posao. Za izlazni codec svakako preporučam H.265/HEVC zbog odlične kompresije.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 22:37   #6
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Odličan prijedlog ovaj Avidemux, evo baš testiram da vidim što može... nisam još skužio kako se spaja dva fajla, ili ako odrežem reklame u sredini.

TS su izgleda MPEG2



JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2020., 22:54   #7
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,889
StaxRip nije loš paket. Malo je nezgrapan preview za rezanje, ali može proć. Kada mi je trebala malo bolja kontrola nad rezanjem, koristio sam Lightworks. Oba programa su besplatana, potonji u free verziji ima podosta ograničenja.
mkey je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 03:35   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
Odličan prijedlog ovaj Avidemux, evo baš testiram da vidim što može... nisam još skužio kako se spaja dva fajla, ili ako odrežem reklame u sredini.

TS su izgleda MPEG2
Vrlo jednostavno. Staviš start i end markere oko dijela koji želiš obrisati, lupiš delete i ostatak ti se automatski spoji, nemaš rupu kao na nekim drugim editorima. Spojiti drugi video možeš preko append opcije ili običnim drag and droppom iz file browsera, samo prije toga slider dotjeraj na kraj videa.

Kad si završio s rezanjem/spajanjem i ostalim filterima, lijevo odaberi npr. video output > Intel HEVC (ako imaš Intel QSV kompatibilan CPU), audio output > AAC (lav) ili AC3 (lav), output format > MP4 muxer i save. Vidi kvalitetu videa/audia i popravi bitrate i ostale opcije ako ti se ne sviđa konačan rezultat.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 14:51   #9
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,889
Probao sam avidemux i stvarno se čini ful OK. Rijetko prebacujem video formate, ali ovo je dosta jednostavno za korištenje. Preview window za trimanje je 10x bolji od onoga uključenog u StaxRip.

Naročito mi se, kao starom fanu virtualduba, sviđa opcija "copy". Treba to malo testirati.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 01.08.2020. u 15:06.
mkey je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na