Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2003., 16:45   #1
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Win XP On forum help.

Da razjasnim, ne treba meni pomoc nego, ovo je help za vas ako imate neki problem u vezi xp, relacija softver-softver, softver- hardver, Hardver-/-hardver.
Kao prvi u nizu od help-ova da pocnem.
1.Microsoft mesanger
ako vas nervira kad svaki put startujete XP da se pojavi MSMessnager evo kako da ga skinete totalno sa sistema, jer nervira, prvi nacin je cesto i greska da se izbrise zajedno sa direktorijumom u Program Files ali to je nepoeljno jer se vraca uvjek pa zato idemo redom.

U X:\Windows\inf\sysoc.inf gdje je x drajv gdje se nalazi windows dir, i direktorijum inf je hiden, samo da znate, nalazi se ovaj file u koji je smesteno sve, gdje se i kako sta unistall-ira, pa u file-u nadjete liniju
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7

ili u drugom slucaju,

msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,7

ova linija treba da izgleda ovako

msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7

kada promeinite, sacuvajte file Restartuje XP. Kad se Xp boot-uje udjete u Control Panel->Add Or Remove Programs->(Pd panelom imate sa lijeve strane) Add/Remove Windows components, kada se otvori novi prozor nacicete komponentu pod imenom,
| | Windows Messenger
uncheck-ujte je tada ponovo resetujte XP, kada se butuje nema vise Windows messanger-a da nervira

Hint [1]
Ako vam je ukljucena opcija hibernate, i u slucaju da je koristite a pri default shutdown screen nema opcije Hibernate dobicete je tako sto kada se ukljuci screen, za shut-down, prikazace se panel sa tri opcije
..................................................................
| |
| ................................................ |
| |Stand by|-|Turn Off|-|Restart| |
| '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' |
| |
|................................................................|

Ali ako stisnete na Shift i drzite shift pojavice vam se se Umesto Stand By Hibernate.
...................................................................
| |
| ................................................... |
| |Hibernate'|-|Turn Off'|-| Restart| |
| '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' |
| |
|.................................................................|
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2003., 00:50   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Talking El Bahati in Action

E ovo sam morao vidjeti da bi vjerovao. Ja jesam bahat i na ovako nešto moram burno reagirati. Istina da kasnim ali ne vjerujem vlastitim očima. Ti si tek sada skužio da kada stisneš Shift prilikom gašenja dobiješ Hibernate?!!!!! pa to je na ovom forumu bilo spomenuto još prije nego je BSA-47 ova baba napunila 72 godine. Šta da sve ono pišem da odje*** onaj glupi dodatak od M$ Mesangera koji korisit "cela evropa" kako bi rekao neki "naš čovjek" iz Danske. Pa ti onda očito imaš još one ekrane da se prijavi greška M$ kada padne Office, Windowsi, Alexa ti i dalje stanuje u računalu, M$ ingenijer ima otvoren accaunt u tvom PCu, ...:confused: Gle da ne serem jednako dugo kao i ti, odeš i skineš XP-ANTYSPY (trenutno aktualni 3.71) i imaš klik - klik opciju oš da onemogućim ili da ubijem M$ masengera, oš da ubijem Alexu, odkantama zip mogučnosti explorera, oš ... ma šta hočeš i to sve u 28,6 kB. GUI sučelje, razumljivo, upute, ... još postoje ljudi koji znaju pisati koju programski liniju. A vidi ovo tvoje, pa to ne bi radio, pa rađe bi trpio mesinđerosa
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Staro 01.02.2003., 14:50   #3
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Hahahhahah kako je tebi dobro brate hhahhahhaha, auuuuuuu odakle ti ta vutra bre,....... alo druze kako si me dobro nasmija0 oh cekaj malo da deodjem ka sebi, hahhahahahahhah, uh da stanem ,,,,, ovako prvo ovo je sekcija gdje ja pomazem drugima da rijese nesto a ne gdje zapisujem na forum, nesto sto sam otkrio "prije 5 minuta" sto se tice toga ja sam XP imao cak i onu verziju sto mora da se krakuje, davno, davno........... prvo pise ti gore Win XP on Forum Help slicno XP on-line Help, ovo je davno provaljena fora niko ne stanuje u mome racunaru(hahhaahhaha), te akaunte ja kilujem iz regstrija, i sve radim rucno volim tako da radim sto se tice toga, ovo za M$ messanger je apsolutni uninstall sa sistema, a za hibernate covece boziji postavio sam nekako sam da zapocnem temu, ja sam to odavno znao ti si to odavno znao a ima neko ko to ne zna zato se i zove hint, i ako imas neki teski problem konflikte, graficka ploca bilo sta sto ti ne radi na xp a treba da ti radi, postavi pitanje i cekaj odgovor, pa covece boziji, ako oces sad da ti objasnim cijeli princip krakovanja pass-a za XP pomocu SAM-Dumpa ili Bruta nema frke, ali nisam laik pa ono da uperis prst u mene, i kazes TRIP , postavi pitanje okusaj me pa tek procijeni. Razmisli malo prije nego sto ista napises po tome pitanju........... jer ako ja znam nesto sto ti neznas, uvjek ima nesto sto ti znas a ja neznam..... pa zato sluzi forum da se ljudi medjusobno dopunjuju i sire svoje znanje u globalnom smislu zabave. Iznenadio si me ovim postom, a to za programere nisam te shvatio, a sto se tice toga znam da programiram i za win i za linux, i za mac....-samo za mac nisam imao prilike a znam strukturu pa sam tu mnogo tanji-....



Nego da remiziramo ovo, sto sam ja naveo i ti shvatio da sam ja to tek naucio, je isto kao da ja i ti pricamo lice u lice, i na svaku rijec sto ti progovoris(cak i slovo) ja treba da budem iznenadjen kako si ti glup pa si tek naucio sada da pricas u 20 godini tvoga zivota.... ovo ne shvati personalno posebno ovo glup samo sam naveo apsolutno istu situaciju u kojoj sam se ja naso citajuci tvoj post, nego ako si mislio da kazes da ovo nije potrebno cak da ljudi imaju dovoljan nivo znanja da je to pacerski, laicki, sto sam ja napisao u da je to uvreda za njih, i njihovu inteligenciju, trebao si tako definisati odnosno napisati, cak i da das predlog da ugasim ovaj dio sekcije softvera.......... jer ljudi imaju dovoljan nivo znanja da se nose sa opsezima memorija, I/O rutinama mapiranjima na ploci, i memoriji, popravljanje ploca koje su izgubile bios, na ovaj ili onaj nacin samo ne mehanicki, sa svime u xp tako si trebao da kazes a ne kako si naveo nego ajd u zdravlje.........ovo se zatvara......
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2003., 01:03   #4
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
ajde ajde ripperu smiri malo strasti, kao prvo.
a kao drugo nemoj napadati jednog od najpametnijih covjeka na forumu. a i da si tolka faca kolka mislis da jesi ne bi spominjao jebeni hibernate, mislim fakat si los. nemam rijeci. to je ko da vozac formule kaze: "E, skuzio sam danas da mogu presaltat bez kuplunga!" Mislim fakat, ceg se ljudi sjete...

_::z3D out::_
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2003., 20:18   #5
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Citiraj:
Originally posted by z3D
ajde ajde ripperu smiri malo strasti, kao prvo.
a kao drugo nemoj napadati jednog od najpametnijih covjeka na forumu. a i da si tolka faca kolka mislis da jesi ne bi spominjao jebeni hibernate, mislim fakat si los. nemam rijeci. to je ko da vozac formule kaze: "E, skuzio sam danas da mogu presaltat bez kuplunga!" Mislim fakat, ceg se ljudi sjete...

_::z3D out::_
Kako ste vi ovdje iskompleksirane licnosti.... sve se mislim ono jesam li ja zaluto medju vama, a po tome sto je dragon pisao nisam nidje primijetio tu njegovu kako da kazem "posebnost"

a ako neko nezna sta znaci hint neka uzme recnik pa neka pogleda a tebi preporucujem da jos jedanput procitas moj post gore ne jednom nego 2 dako ga shvatis bez uvrede
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2003., 23:50   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
da se svi smirite ja cu vam reci kako da uklonite messenger jednostavno rename njegov folder u program files dodate neki znak naravno
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2003., 23:51   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Post Nisam ja So Special

RippeR ja želim da veruem da je tvoj Kung-Fu jak i da ti umeš puno stvari da učiniš sa svojim računarom ali moraš da razumeš da je ovo hrvatski site i ovde ljudi prvo kažu da imaju problem, a onda traže da im netko pomogne i da ih spasava, razumeš čoveče. Ono što si bio napisao je nešto što bi svako dete umelo da prepiše iz nekog bukvara o XPu i onda da hvasta okolo kao on ume sve da učini pod XPom. Nemoj da se žuriš, čekaj bre, kada se pojavi neki problem ti pokaži tek onda šta umeš, do onda čitaj i prati, ako umeš da pomogneš nekome, pomogni, nemoj bre da se guraš ako ne treba jer onda se dešavaju ovakve situacije, ok? Kada bi svi pisali sasvim mala dela o onome što umeju i znadu, pa ne bi nam bio dosta celi hard što imaju ovi sa PCEksperta na serveru.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2003., 23:56   #8
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
kaj

nemoj mi brekat skoro mi strado ekran
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 00:09   #9
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
prestanite s tim sranjima i odrastite, svi. i nemojte se bahatiti jedni drugima, to nije cilj foruma. i ripperu znaj da je b dragon u pravu. tu se pitaju pitanja i daju odgovori, a nitko te nije trazio tvoj beskorisni "help" ok? :burn: no hard feelings

_::z3D out::_
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 07:13   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Smirite strasti, ponasate se ko djeca...

Ako netko napise nesto korisno, pa makar nitko nije trazio, to je DOBRA stvar. Netko ce to trebat jednog dana, dodje, napravi search i eto. I dosta sad vise prepucavanja bez razloga.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2003., 18:52   #11
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by ozren
Smirite strasti, ponasate se ko djeca...
ma oni su samo velika djeca koja brane svoja stajališta i mišljenja...osobno mislim da nije loše to što je RippeR htio pomoči...al sorry uletio si u krivo vrijeme....

evo...dođite stričeku da vam svakome podijeli jednu bombonu i mikić

2 RippeR : jel znaš to za Win ME jer me taj vrag fakat živcira!!!??


:
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 21:38   #12
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
*Dragon* sa zaljenjem moram da kazem da si u pravu, ima vremena za dokazivanje, i izvini ako sam uvrijedio tvoju "posebnost" , , ali to bukvara xp auuuu nemoj nemoj svi smo mi sto se tice svega krenuli od bukvara niko nije sjeo za racunar po prvi put i sve znao o njemu i na njemu, pa ako se ko sjeca stvari iz bukvara to ne znaci da je on na tome nivou vec da ima dobro pamcenje, a u bukvarima se nacesce nalaze fundamentalne osnove svih razvoja....
*z3D* help nije nikada beskorisan cak sta vise u njemu se uvjek nalaze resenja problema ili bar nagovestaj za klasifikaciju problema i njegovo resenje.
*OZREN* ka vazda najpametniji od svih nas .....(ovo svati kao kompliment)
*BSA<AK-47>* Ciko ciko da nana bombonu....
Reg key za zaustavljanje da se pali zajedno sa outlokom.
Udjes u dolje navedeno, kreiras novi key kao sto je dolje navedeno. i kraj no more pain.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Outlook Express]
Value Name: Hide Messenger
Data Type: REG_DWORD (DWORD Value)
Value Data: 0x00000002 (2 = remove messenger)
A ako oces totalno da unistaliras, provali sam jebote, na ME sam bio ukupno 3 dana i nikada vise, on je umor za oci ruke noge glavu, drugu glavu..... skidaj to dok jos nije kasno, dok se ne navuces nanjega ali u svakom slucaju probaj ovo, u run ukucaj
RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove
mozda uspije mada je advanced pak samo za nt masine, pa mozda je isto ime i za winme, ovo radi i xp (ponovo ja i messnager)
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 21:43   #13
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Talking

hvala........

__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 22:58   #14
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Future Prof.

Kao jedan budući profesor ću samo jedno da ti kažem, sve je u knjigama. Tko ne čita knjige nema pojama o pojmu. Može samo pričati da je u nešto upučen. Ništa se ne može isisati iz prsta. Možeš nešto skužiti metodom pokušaja i promašaja ali ako nisi čitao i učio nečeš razumjeti pozadinu stvari.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 23:19   #15
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Talking

hvala na ovom logičnom objašnjenju koje je meni apsolutno nelogično....možda i ja jednog dana budem velik i pametan (bez uvrede... ) pa logično shvatim nelogično....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 00:57   #16
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
ljubavi drzite ovaj forum strucnim i pametnim, sale su uvijek dobro dosle i diskusija o bilo cemu, ali da mi neko sere na pola stranice o necemu kako on gleda na stvari ma boli me kurac. daj resenje i umukni. nasali se ako imas pa cemo se nasmijati a propovijedi ostavite za prijatelje.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 01:41   #17
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 18:26   #18
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Talking

gospar ma uzeo si mi post iz usta....
runda za sve....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 21:18   #19
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
XP
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na