Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2023., 14:46   #3811
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
Koristite li neki torrent klijent na Synology NASu? Ako da, koji?
Qbitttorrent me full zeza s firewallom ili ruterom...
Koristim native Download Station. Nisam imao potrebe za necim boljim za sada.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 14:51   #3812
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,490
Ovaj ugrađeni koji je fork Transmissiona. Ali sam razmišljao instalirati original Transmission preko dockera, samo mi se ne da.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2023., 14:56   #3813
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ovaj ugrađeni koji je fork Transmissiona. Ali sam razmišljao instalirati original Transmission preko dockera, samo mi se ne da.
Zasto preko docekra kad ga ima u appsima ?

https://prnt.sc/4V_4PJoX3wRl
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:23   #3814
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,490
Zato što nisam gledao da li ga ima tamo, pretpostavio sam da nema.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:43   #3815
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
To je community repo, da te ne bi zbunilo, nije official. Ima tamo svega necega korisnog. Trebas ga rucno dodati u package manager:
https://synocommunity.com/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:52   #3816
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,490
Ok hvala, probam.

A ovo sam planirao staviti kada mu se bude dalo, zvučalo mi je zanimljivo.

Transmission with OpenVPN docker
https://github.com/haugene/docker-transmission-openvpn
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 16:02   #3817
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
To je cak i ok package ako planiras koristiti torrente iza vpn-a makar to kod nas u hr ne igra neku ulogu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 20:16   #3818
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 432
Transmision preko community managera proradio iz prve s downloadom ali neće seedati / nisam spojiv

Sam je krivo popunio podatke od port forwrdinga (IP 122 mi je nas)?


https://i.imgur.com/5JSawJR.png

EDIT: smanjena slika
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 20:55   #3819
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ta Synology app je glupost, ne da se skoro ništa namjestiti. Dođem s puta sa par giga novih fotki, sync traje beskonačno pa sam odustao i složio FolderSync preko USB kabela.

EDIT: Na Windowsima može i SyncBack.
Ne bih rekao, sve se da lijepo posložiti, da uploada samo kad si spojen na neki wifi ili može i preko mobilne mreže, da uploada čak i kad je ekran ugašen. A mogu se odabrati drugi folderi osim defaultnog DCIMa.



Sent from my SM-G991B using Tapatalk
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 21:27   #3820
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Moja greska takodjer! Osobno gasim sync u Photosu pa ga palim rucno svakih mjesec-dva (duga prica). Kada je sync ugasen onda ne mogu mijenjati source, ali jednom kada upalis sync onda nudi opcije kao na gornjem screenshotu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2023., 01:46   #3821
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,411
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ne bih rekao, sve se da lijepo posložiti, da uploada samo kad si spojen na neki wifi ili može i preko mobilne mreže, da uploada čak i kad je ekran ugašen. A mogu se odabrati drugi folderi osim defaultnog DCIMa.
A onda su updateali ili imaš noviji Android. Za starije Androide imaju i starije verzije aplikacija gdje nekih stvari nema. Kako god, spor mi je transfer tako da bilo što preko WiFi otpada.



Support mi je javio da zamjena ventilatora ne poništava jamstvo pa sam se počastio Noctuom NF-A9 FLX. U odnosu na tvoričke ventilatore, Noctua je 200 rpm sporija, ali nudi isti protok zraka i nešto manju potrošnju struje kome je bitno.

https://www.conrad.com/p/fd129225ll-...-25-mm-1208387

vs .

https://noctua.at/en/products/fan/nf.../specification

Postoji sitan problem s kompatibilnosti, a očituje se u nepoklapanju držača samog rotora s okvirom ventilatora. Bit će vam jasno ako bolje pogledate ove dvije slike...

https://asset.conrad.com/media10/isa...mage.jpg?x=&y=

https://noctua.at/pub/media/catalog/...a9_2_flx_1.jpg

Tu se Synology pravio pametan ili htio uštediti pa su urezali plastični grill prema svom ventilatoru. Noctua sad ima kontra raspored pa žulja grilove i savija cijelu stražnju stranicu. Ako vijke stegnem do kraja, bojim se da vremenom ta plastika ne popuca. Ako ih otpustim, od vibracija bi mogli ispasti. Na kraju sam odustao od vijaka i stavio gumene držače. Druga stvar, okvir Noctue je pola milimetra deblji pa odstojnik ne stoji baš idealno...

Pogled iznutra i izvana:



Nepoklapanje s grillom:



Odstojnici:



Savijena stranica:


Neku razliku u temperaturama ne vidim, stupanj gore-dole...





I ono najbitnije, buka je manja, nema više rezoniranja. Sad još da nekako utišam diskove, ne pomaže stavljanje NAS-a na spužvu...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 07:00   #3822
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Ja sam NAS utisao na najgluplji moguci nacin - igrom slucaja sam ga pomaknuo za 90° i pola metra u jednu stranu i vise ga ne cujem u tolikoj mjeri kao prije. Rekao bih da je barem 50% tisi. Isto sjedi na spuzvi u polici, oblozen sa par spuzvi pritom pazeci da ima slobodnu ventilaciju.

Ali vent i dalje jednako cujem.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 09:23   #3823
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 997
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ok hvala, probam.

A ovo sam planirao staviti kada mu se bude dalo, zvučalo mi je zanimljivo.

Transmission with OpenVPN docker
https://github.com/haugene/docker-transmission-openvpn

Imaš i nekoliko Docker kontejnera gdje su spojeni Deluge i OpenVPN ako ti je to zanimljivija opcija.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 16:08   #3824
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,411
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ja sam NAS utisao na najgluplji moguci nacin - igrom slucaja sam ga pomaknuo za 90° i pola metra u jednu stranu i vise ga ne cujem u tolikoj mjeri kao prije. Rekao bih da je barem 50% tisi. Isto sjedi na spuzvi u polici, oblozen sa par spuzvi pritom pazeci da ima slobodnu ventilaciju.

Ali vent i dalje jednako cujem.
Kod mene stoji u ormariću zajedno s UPS-om, switchem i dva produžna tako da prostora za okretanje nema, a i poremetio bih struju zraka jer sad i NAS i ormarić vuku zrak sprijeda i bacaju iza van. Ma kontam da ću to sve baciti u garažu jednog dana kad sredim mrežu, a do tada će ovo biti dobro.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 13:09   #3825
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Jesi siguran da želiš dići na server sve što dobiješ na WhatsApp? Ja znam da ja ne želim.
Prvo sam mislio da da, jer inače backup radim i whatsupu i messangera par puta godišnje uz kameru, ali sada ovaj backup toliko dobro radi da bi je backupirao screenshotove koje sam ja slao i nakon slanja obrisao, a već je backup napravljen. Tako da mislim da ću staviti ipak samo s kamere.

Danas mi javlja da je 1 disk critical nakon 7 godina tako da ide i zamjena toga.
EDIT: i dalje je WD red najbolja opcija za NAS disk? Ili da uzmem nešto drugo, cijena ne igra ulogu toliko, 4TB je. BOlje uzeti neki s 7200rpm?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Matijac. 14.08.2023. u 13:44.
Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 14:24   #3826
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Za 4TB na 1Gbps mrezi tako svejedno koja je brzina, mozes komotno uzeti u obzir i sporije. Meni Ironwolf na 5900 okr. normalno zasiti gigabitnu vezu i drzi konstantan transfer. Vjerojatno je i buka manja.

Zbog toga i odugovlacim s upgrejdom na 8GB diskove. Vjerojatno cu popuniti ove do kraja pa onda ujedno premjestiti NAS u podrum.

WD diskovi kod mene nece stanovati. Stvar principa. WD je samo u zadnjih x godina toliko puta kiksao i zajebavao korisnike da im jednostavno ne zelim dati svoj novac. Ne kazem da su losi diskovi, samo da su shupci.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 14:33   #3827
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Za 4TB na 1Gbps mrezi tako svejedno koja je brzina, mozes komotno uzeti u obzir i sporije. Meni Ironwolf na 5900 okr. normalno zasiti gigabitnu vezu i drzi konstantan transfer. Vjerojatno je i buka manja.

Zbog toga i odugovlacim s upgrejdom na 8GB diskove. Vjerojatno cu popuniti ove do kraja pa onda ujedno premjestiti NAS u podrum.
Ma nemoj ni "upgrejdad" ako ides bas na 8GB falit ce ti prostora -
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 14:49   #3828
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Mozak mi je downclockan #godisnji
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 16:25   #3829
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova

Danas mi javlja da je 1 disk critical nakon 7 godina tako da ide i zamjena toga.
EDIT: i dalje je WD red najbolja opcija za NAS disk? Ili da uzmem nešto drugo, cijena ne igra ulogu toliko, 4TB je. BOlje uzeti neki s 7200rpm?
Kad malo pročitaš topic, vidjet ćeš da valjda ne postoji osoba na ovom topicu kojoj nije krepao barem 1 WD Red
Meni konkretno krepala 3 od 4 u NASu.
Ironwolf pro je sad neki best buy po preporukama.


Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 19:07   #3830
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
NAS - Network Attached Storage ili mrezni disk

Da pokucam o drvo meni oba WD Reda od 8TB rade već pune tri godine. Nije predugo ali taman da prođe gornji dio bathtub krivulje prvih kvarova.

BTW nije loše uzeti npr. dva diska istog kapaciteta ali različitih proizvođača npr. Red Pro i IronWolf Pro.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 14:35   #3831
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Koliko je još danas OK QNAP TS-253A?

Ipak je celeron i 4GB RAM (do 8)

Doma na 1Gbit mreži i optici, personal storage i backup, prebacio bi torrent sa gl kompa da ga mogu gasiti konačno , pa bi tu bio i media sav, pa direkt na TV (plex?)

Vidim da ima QTS 5.1.0. za njega...

Ili ići na noviji i jeftiniji, (ali relativno slabiji?) TS-233?, da bude čisti NAS ispod 300E,

Za početak ce biti unutra 2x4TB u raid 1, i to će biti više nego dovoljno, jer sada baratam sa 2TB , ne držim nikakve velike kolekcije, svega ima za skinuti kada poželim....
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 20:05   #3832
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,153
Ja sam inicijalno krenuo sa WD Red 1TB x2. Davno je to bilo, prije rekao bih 7-8 g. Naravno to je doseglo limit unutar godinu dvije dana i kupio sam WD Red 3TB x 2 znaci prije 5-6 g cca. Od tada su promjenili dva NAS-a, 216 pa 218+, rade svi od reda prva liga. Valjda se te starije serije WD Red jos dobro nose sa vremenom. Sto je najgore, prvh tera sam napunio odmah, sto arhive sto ostaloga. Sada slike s moba, koji backup i ta inicijalna arhiva ne mogu preci 2 TB. Videa novih nemam a slike sporo rastu, 50GB-100GB na godinu i diskovi nikako da odu u mirovinu. Jedino sto sam od straha ulozio u cloud backup
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 16:21   #3833
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 997
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Koliko je još danas OK QNAP TS-253A?

Ipak je celeron i 4GB RAM (do 8)

Doma na 1Gbit mreži i optici, personal storage i backup, prebacio bi torrent sa gl kompa da ga mogu gasiti konačno , pa bi tu bio i media sav, pa direkt na TV (plex?)

Vidim da ima QTS 5.1.0. za njega...

Ili ići na noviji i jeftiniji, (ali relativno slabiji?) TS-233?, da bude čisti NAS ispod 300E,

Za početak ce biti unutra 2x4TB u raid 1, i to će biti više nego dovoljno, jer sada baratam sa 2TB , ne držim nikakve velike kolekcije, svega ima za skinuti kada poželim....

Ide u taj NAS i 16GB rama, imam TS-453A koji je isti osim što ima 4 diska i uredno prepoznaje i radi sa 2x8GB DDR3. Ja sam išao na instalaciju OpenMediaVaulta i aplikacije vrtim kroz Docker, ali i sa Qnap OSom bi ti trebalo sve navedeno raditi bez problema.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 18:07   #3834
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Ide li na njih Linux? Recimo Debian. Mislim da sam prije koju godinu čitao negdje da ekipa uredno pretvori taj NAS u PC.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 19:13   #3835
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,607
Kolega ne čitaš pažljivo, kaže kolega poviše da je na slični digao OpenMediaVault a on se bazira na Debianu
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?t=96171&start=15
https://stevetech.me/posts/install-another-os-on-qnap
može i UnRaid uz neke detalje / štoseve > https://forums.unraid.net/topic/1242...-qnap-ts-253a/
...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 20:50   #3836
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
NAS - Network Attached Storage ili mrezni disk

Kolega možda nisi imao posla s puno različitih sustava u životu. Ne znači mi puno što netko ima OMV gore. Uvijek postoji mogućnost da je to npr. neki žešće customiziran image da bi se to uopće zbutalo na tom hardwareu ili da treba patchati boot block nekim programatorom direktno ja SPI flash da jailbrejkaš nešto….

Hvala na linkovima.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 21:52   #3837
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,607
U ovom slučaju ne treba nešto puno kemijati, koliko sam na brzinu vidio ima neke štoseve odakle se može boot - ati a dalje je klasika.
Evo jedna hladna 🍺 😀
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.08.2023., 09:31   #3838
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 997
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kolega možda nisi imao posla s puno različitih sustava u životu. Ne znači mi puno što netko ima OMV gore. Uvijek postoji mogućnost da je to npr. neki žešće customiziran image da bi se to uopće zbutalo na tom hardwareu ili da treba patchati boot block nekim programatorom direktno ja SPI flash da jailbrejkaš nešto….

Hvala na linkovima.

Ide normalni OMV image, ne treba nikakve modifikacije. Probao sam i Windowse instalirati, radi i to, ali mi nema baš smisla na takvom uređaju.
Bootao sam i Kali na njemu kad sam radio backup (dd) onog ugrađenog eUSB modula ako nešto slučajno pođe krivo. Vanilla Debian nisam, ali ako Kali i OMV rade sigurno ide i Debian na kojem su bazirani.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 11:07   #3839
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,964
Ekipa, da li tko prodaje kakav Synology nas?
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 09:31   #3840
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ne javljam se za prodaju

nego, da li netko od vas ima tailscale ili slicni VPN server koji vrti na synologyu za access u svoju mrezu kad si na putu?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na