Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2007., 23:23   #1
Russia007
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
atidvag problem

Pozdrav
Prije mjesec dana sam kupio novi laptop acer Travel Mate 5520.
I naravno problemi, jednostavno mi se kod igranja neke igre komp zamrzne i pojavi se plavi ekran i pise da je ati2dvag uzrokovao taj problem. I to mi se dogada svako malo. Nista napisem ja u trazilicu ati2dvag i vidim da hrpa ljudi ima problema sa tim kako oni to zovu ati bagom, ali nitko nema rijesenje. Pa bi ja zamolio da ako netko ima neku ideju ili zna u cemu je problem da mi pomogne. Zahvaljujem se u napred.

-AMD ATHLON 64X2 Dual Core processor TK-55
(1.8GHz 2 x 256 KB L2 cache)
-Up to 512 MB ATI Mobility Radeon
HD2400 XT Hyper Memory
-2 GB DDR2
Russia007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 00:32   #2
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 234
Ovako koliko sam vidio na netu, moras zamijeniti AGP HOST TO CPU BRIDGE driver sa pci standard pci to pci bridge driverom. To ti se nalazi u device manageru pod system devices. Znaci odi na tu komponentu i odi na update driver i na choose driver to install.
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2007., 18:20   #3
Russia007
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
otvorio sam device manager i otisao na system devices i tamo nema nego samo PCI standard host CPU bridge (ima ih 5 komada) i ispod toga ima PCI standard PCI- to-PCI bridge ( ima ih 5 komada). Kod PCI standard host CPU bridge kada odem na update driver i sve kako si mi napisao nemogu nista promjeniti.
Cak sam cuo da su najbolji driveri za ati OMEGA ali ti nerade kod mene. Cak sam poskidao s neta par drivera za ati ali niti jedni ne rade samo oni koje sam dobio sa laptopom.
Koliko sam skuzio na netu ljudi kazu da je to problem samo kd amd procesora. Nije mi jasno sta da radim?? I kada sam kupio komp pisalo je da je graficka up to 1 goga uz hyperMemory ali meni u kompu pise da je samo do 512MB?? I inace na prijasnjim grafickim karticama si mogao dosta toga podesiti a ovdje nista samo rezoluciju?
Nije mi samo jedna stvar jasna zar se to nikome ne dogada ko ima laptop sa ovakvom grafickom??
Russia007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 19:38   #4
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 234
Majstore dogada se mnogima taj problem,samo nitkonema tocno rjesenje.Ja imam trenutno isti problem kod frenda i da bi stvar bila gora nama kod u device manageru pokazuje ko da imamo 7 GRAFI U KOMPU!!!!! I moram recda mi ovo kj sam tebi preporucio isto nije pomoglo tako da bar imas toliku utjehu da nisi jedini. Mislim da bi ti najbolje bilo da odes reklamirati laptop i nek se oni stim zaje*****u !!!
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 20:07   #5
Russia007
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
I budem ali sam do 11.01.08 u russiji (radim) pa me to zivcira jer mi se stalno rusi svaki par sati.
Nevjerovatno kupis novo i neradi bas sam pehista
Russia007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 22:18   #6
Russia007
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
Nije mi jasno kakva je to kompanija taj acer i taj ati da prodaju neispravne stvari, samo znam da vise necu nista od njih kupiti a posebno od atia.
stramota
Russia007 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 22:45   #7
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 234
A gle zapravo nije to neispravno na hardware-skom nivou nego na software-skom jer su to nekakvi konflikti izmedu drivera od grafe i windowsa i pitaj boga jos cega. Znam da je frustrirajuce i neugodno ali to ti je tak. Samo probaj jos googlat sto vise pa mozda naletis negdje na rjesenje.
__________________

svaboxxl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na