Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.01.2018., 14:37   #121
damir1
Ancient
Moj komp
 
damir1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Đakovo-097 7881186
Postovi: 867
" Siguran sam da su izgubili vecinu normalnih kupaca, barem ovih koji nisu ovce i zelim im sudbinu istu ko i overseasu."
Definitivno prekriženi za mene-da sad prorade i ZAOZBILJNO daju popust od 50% ne bih ni pljunio na njih više.
__________________



Asus Z97-A-i5 4690K-xfx 470 -Kingston DDR3 1866 SDRAM 2x4GB -dvd ladice-asus 450W-sve to u chenbro gaming bomb, jedinici + Dell U2412HM



damir1 je offline  
Staro 15.01.2018., 14:57   #122
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
prekrizio sam taj "ducan" zauvijek, takvi smećari moje novce nece nikad vidjet.
dobro je da se ovakve "akcije" dese da gro ekipe vidi sa kime ima posla...
zelim im sto prije zatvaranje
Spikeman je offline  
Staro 15.01.2018., 16:05   #123
boldrik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: DR
Postovi: 24
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Kako je sve lijepo napisano? Da ponovimo, ovako ide slijed dogadaja:
- Na tvu pise na cijeli asortiman.
- Onda su se dodale * i ** da ne vrijedi na akciju i artikle iz kataloga.
- Onda su se dodavali artikli u katalog koji prije nisu bili u njemu.
- Dizu se cijene artiklima, netko je linkao na archive, i cijene dignute po 1-2k kn za one konfe, a ne sumnjam da su digli cijene i ostalim proizvodima koji su uspjeli upasti u akciju.
- Brisu se komentari i kritike s neta.
- Upitno je uopce koliko "uspjesnih" narudzbi se uopce proc, a ne sumnjam da ce postotak bit smijesan.

Nije problem u tome jesu li ljudi stigli na akciji ili ne nego u tome sta je trgovina govno i ne postuju sta su rekli i onda on the fly modificiraju stvari i rade damage control. Znaci lazno oglasavanje i prakticki varanje.
Ocekivani broj golova na rukometnoj utakmici nije kvantna fizika, i mogli su lijepo ukljuciti mozak i dati neki izvedivi postotak po pogodku koji bi bili u stanju ispostovati i svejedno bi imali reklamu i vjerujem ne bi bilo blamaze i hejta kao sta je sad imaju.
Ali jebiga, balkan minds u igri, te je i losa reklama dobra reklama.

Siguran sam da su izgubili vecinu normalnih kupaca, barem ovih koji nisu ovce i zelim im sudbinu istu ko i overseasu.
Nekad prije kod kupovine nečega sam prvo išao pogledati po forumima šta ljudi pišu o proizvodu ili trgovini al to više ne radim jer ispada da su svi osim Uzija govna. Ovo je baš jedan primjer zašto. Prijatelj mi radi u jednoj poslovnici i znam da niti on niti njegovi kolege nisu "preverantska govna" i šta sve ne.

Znam da ovako sigurno nije išao slijed događaja kako u quoteu piše. U dućanu ništa nije "dodavano" u katalog . Kako bi se to uopće moglo? Katalog je dostupan i na netu pa ga se moglo skinuti i usporediti.
Da, ovi na TV su rekli i napisali da ide na SVE ali to je očito bila greška i tu je jedini problem , ali na faceu i u dućanima su se mogli vidjeti plakati na kojima je pisalo da se akcija ne odnosi na katalog i artikle koji su već na akciji. Svatko normalan može znat (i zna sigurno) da ne možeš u trgovini dat nešto za ništa kako bi neki htjeli. Čak je i nezakonito prodavati nešto ispod nabavne cijene ili dumpati zbog konkurencije. A neke stvari vidite i sami da bi išle ispod nabavne - zato ste se i polakomili tako jako i sad ste bijesni.
Druga prilično logična stvar je - ako se nešto nije moglo dati sa dodatnim popustom jer je u katalogu već sniženo, zar nije isto tako logično da se po isteku kataloga (popusta) cijene opet dignu? Čak i tako dignute i kad se od njih oduzme 29% od ove akcije cijene su i dalje manje nego što su bile u katalogu. A kolike bi trebale biti po vama?

Kad sam u subotu ušao u dućan slabo mi je bilo koliko je bilo ljudi i zbog pomisli da ću morati čekati sat vremena ili da će mi prodati karticu ispred nosa. Bilo je kupaca koji su pokušavali nešto iskamčiti po totalno nerealnoj cijeni i ti su tamo nešto dizali buku, ali većina je sa smješkom obavila kupovinu. PS4 konzola s igrom GT je bila čini mi se oko 2500kn, laptop neki i3 sa Win 10 za 2300 kn... Zakrivljeni monitor od Samsunga je pisalo 2999 i na nekoj akciji od prije je snižen na 2400 a neki kreten je tamo urlao da mu treba dat popust još 30% na tu cijenu
Ja sam kupio grafičku Gigabyte 1050Ti 4GB za 1019 kn što mislim da kod nas nema nigdje. Stoga se pitam koje su to "normalne" kupce izgubili ovom glupom i lažnom akcijom?

Skužio sam jedino da zadovoljni sjede doma sa smješkom , a frustrirani idu pisati po forumima, jer ovdje nema nijednog dobrog komentara , a vidio sam da je bilo i jako zadovoljnih ljudi tamo u dućanu . Znači u cijeloj HR jedino Uzi shop ima koliko toliko dobre ocjene ali i njih trolaju i pljuju likovi poput onog šta nema za kruh ili Ag008 (ili kako se već zove). Nije baš realno, jel?

Znam i što mi sad slijedi pa zato Disclaimer unaprijed:
Ne radim u Hangaru!
boldrik je offline  
Staro 15.01.2018., 16:07   #124
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Većinu normalnih tj. prosječnih kupaca sigurno nisu izgubili jer oni ne idu po forumima pa i dalje ne znaju...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 15.01.2018., 16:14   #125
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Jel' netko saznao koliko će biti to njihovo zakašnjenje u slanju pošiljaka?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.01.2018., 16:19   #126
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor boldrik Pregled postova
Nekad prije kod kupovine nečega sam prvo išao pogledati po forumima šta ljudi pišu o proizvodu ili trgovini al to više ne radim jer ispada da su svi osim Uzija govna. Ovo je baš jedan primjer zašto. Prijatelj mi radi u jednoj poslovnici i znam da niti on niti njegovi kolege nisu "preverantska govna" i šta sve ne.

Znam da ovako sigurno nije išao slijed događaja kako u quoteu piše. U dućanu ništa nije "dodavano" u katalog . Kako bi se to uopće moglo? Katalog je dostupan i na netu pa ga se moglo skinuti i usporediti.
Da, ovi na TV su rekli i napisali da ide na SVE ali to je očito bila greška i tu je jedini problem , ali na faceu i u dućanima su se mogli vidjeti plakati na kojima je pisalo da se akcija ne odnosi na katalog i artikle koji su već na akciji. Svatko normalan može znat (i zna sigurno) da ne možeš u trgovini dat nešto za ništa kako bi neki htjeli. Čak je i nezakonito prodavati nešto ispod nabavne cijene ili dumpati zbog konkurencije. A neke stvari vidite i sami da bi išle ispod nabavne - zato ste se i polakomili tako jako i sad ste bijesni.
Druga prilično logična stvar je - ako se nešto nije moglo dati sa dodatnim popustom jer je u katalogu već sniženo, zar nije isto tako logično da se po isteku kataloga (popusta) cijene opet dignu? Čak i tako dignute i kad se od njih oduzme 29% od ove akcije cijene su i dalje manje nego što su bile u katalogu. A kolike bi trebale biti po vama?

Kad sam u subotu ušao u dućan slabo mi je bilo koliko je bilo ljudi i zbog pomisli da ću morati čekati sat vremena ili da će mi prodati karticu ispred nosa. Bilo je kupaca koji su pokušavali nešto iskamčiti po totalno nerealnoj cijeni i ti su tamo nešto dizali buku, ali većina je sa smješkom obavila kupovinu. PS4 konzola s igrom GT je bila čini mi se oko 2500kn, laptop neki i3 sa Win 10 za 2300 kn... Zakrivljeni monitor od Samsunga je pisalo 2999 i na nekoj akciji od prije je snižen na 2400 a neki kreten je tamo urlao da mu treba dat popust još 30% na tu cijenu
Ja sam kupio grafičku Gigabyte 1050Ti 4GB za 1019 kn što mislim da kod nas nema nigdje. Stoga se pitam koje su to "normalne" kupce izgubili ovom glupom i lažnom akcijom?

Skužio sam jedino da zadovoljni sjede doma sa smješkom , a frustrirani idu pisati po forumima, jer ovdje nema nijednog dobrog komentara , a vidio sam da je bilo i jako zadovoljnih ljudi tamo u dućanu . Znači u cijeloj HR jedino Uzi shop ima koliko toliko dobre ocjene ali i njih trolaju i pljuju likovi poput onog šta nema za kruh ili Ag008 (ili kako se već zove). Nije baš realno, jel?

Znam i što mi sad slijedi pa zato Disclaimer unaprijed:
Ne radim u Hangaru!
Drago mi je da si sretan i zadovoljan ali lupetas u prazno. Fino proskrolaj temu tu i vidi kako su cijene artikala dizane, imas zaljepljene postove sa sajtom iz web arhive i tadasnjim stanjem. I ne, nisu bili micani iz kataloga, jednostavno je cijena otisla gore (na primjeru neke konfe konkretno i do 1k kn) .

Ja nikad nisam rekao da su zaposlenici govna ni gamad, citati a razumijevanjem.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline  
Staro 15.01.2018., 16:27   #127
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Citiraj:
Autor boldrik Pregled postova
...
Da, ovi na TV su rekli i napisali da ide na SVE ali to je očito bila greška i tu je jedini problem...
Ne radim u Hangaru!
Greška nije na tv-u jednom ponovljena. Već je prilikom sljedećeg prijenosa ista obavijest bila na sponzoriranom sadržaju i cijelo vrijeme na dnu prijenosa.
Isto (na sve) je bilo i na PR članku na web portalu RTL-a.

Proizvode koji nisu u katalogu (linkana konfiguracija) a i neki drugi proizvodi su povisivali cijene nekoliko puta.

Na facebooku sve negativne komentare (puno njih je objektivno ili s pitanjima) brišu, a ostavljaju samo pozitivne komentare koje im nerijetko ostavljaju zaposlenici.

Puno profesionalnije i bolje bi bilo da su jednostavno stavili akciju na Noa mobitele ili određenu kategoriju a ne ovo sada.

Nije realno očekivati da će imati 1000 komada svega, ali gledati kategorije i silne stranice praznih, nedostupnih artikala a u drugo vrijeme plaćati tv reklame i Google oglase "29% na sve u Megastoreu" po meni je balkanski.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 15.01.2018., 16:31   #128
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor boldrik Pregled postova
Ja sam kupio grafičku Gigabyte 1050Ti 4GB za 1019 kn što mislim da kod nas nema nigdje. Stoga se pitam koje su to "normalne" kupce izgubili ovom glupom i lažnom akcijom?
A možda je još netko htio kupiti grafičku kao i ti ali su mu ukinuli webshop a do prve fizičke trgovine ima skoro 100km. A idući dan kad je webshop ponovno pušten u pogon grafičke se više nisu preko istog mogle naručiti.
Takvi (potencijalni) kupci onda po tebi ne spadaju pod normalne?

Da mi je znati samo na što tek liči ostvarivanje garancije ako su pokušaji kupovine i ostavljanja novca ispali ovako. Prekriženi definitivno, jako neozbiljno i neprofesionalno je ovo sve skupa.
cro_ryder je offline  
Staro 15.01.2018., 16:35   #129
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
A možda je još netko htio kupiti grafičku kao i ti...
Htjeo bi i ja ssd, monitor, grafičku i procesor za 100 kn, najbolje da se donese ustavni zakon koji ti jamči da ćeš to sve moći kupiti po akcijskoj cijeni.
Al ga lupaš, ako je nešto dobra akcija, onda će kupiti onaj prvi, najbrži.

Nisi imao grafičku prije te akcije, nemaš ju ni poslije i više sreće drugi puta, nitko tu nije zakinut niti oštećen.
panasonic je offline  
Staro 15.01.2018., 16:42   #130
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Htjeo bi i ja ssd, monitor, grafičku i procesor za 100 kn, najbolje da se donese ustavni zakon koji ti jamči da ćeš to sve moći kupiti po akcijskoj cijeni.
Al ga lupaš, ako je nešto dobra akcija, onda će kupiti onaj prvi, najbrži.

Nisi imao grafičku prije te akcije, nemaš ju ni poslije i više sreće drugi puta, nitko tu nije zakinut niti oštećen.
Nisam niti spominjao nikakve zakone i propise nego svoje subjektivne razloge neuzimanja u obzir Megastorea kod budućih kupovina. Istina je da nisam ničim realno zakinut, isto tako ni oni neće biti zakinuti mojom nekupovinom kod njih,
ionako nisam neki veliki potrošač.

A da su ispali neozbiljni i neprofesionalni oko ove akcije jesu i to poprilično, iza toga stojim i dalje.
cro_ryder je offline  
Staro 15.01.2018., 16:47   #131
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Ovdje par ljudi uopće ne shvaća poantu cijele priče i lupetaju sranja isto ko i onaj papagaj koji piše za h18 megastore na facebook stranici.

Stvar je u tome što su navukli ljude lažnim oglašavanjem. Da, znam da je pisalo već i prije na što se odnosi akcija, ali na televiziji nije bilo tako i ljudi su pohrlili u trgovine da bi tamo saznali svašta i da bi im se svašta izmišljalo. To isto spada pod lažno oglašavanje. Zakon u ruke momci i pročitajte.

Vidim da neki također pišu tko vam je kriv što ste doma sjedili i čekali, mi pametni smo otišli u trgovinu i kupili. Ja niti sam imao namjeru šta kupiti niti me išta zanimalo, samo sam gledao kako debili kupuju ono što im ne treba samo zato jer je na akciji, ili "sposobni" šverceri koji će na njuškalu zaradit 30 kuna.
__________________

explorer 4 je offline  
Staro 15.01.2018., 17:00   #132
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Stvar je u tome što su navukli ljude lažnim oglašavanjem.
Kako te to netko može navući? Jesi ovca ili čovjek? Koje oglašavanje i koji zakoni?
Ako ti dobiješ letak u poštanski sandučić od Lidla ili Konzuma u kojem je neki proizvod snižen 50%, i onda dođeš tamo idući dan, a toga nema, jesi ti navučen? Prevaren?
Gdje je napisano da ti trgovina garantira da ćeš baš ti nešto moći kupiti po toj cijeni?

Citiraj:
ljudi su pohrlili u trgovine
Evo ga opet, prvo navlačenje, onda hrlenje, jel imaš još koji izraz?
Normalan čovjek nigdje ne hrli, fino se prošetaš tamo ako ti je usput, ako nečega ima kupiš, ako nema pozdraviš ih, u čemu je problem?
Ovima šta "hrle" baš toliko treba hardver da će umrijeti ako ga ne kupe po akcijskoj cijeni?

Ovo sve više govori o ljudima nego o trgovcu, dolaze tamo i svađaju se oko šugavih komponenti, podsjećaju me na one šta dolaze po besplatne porcije graha za prvi maj, samo što se ne pregaze međusobno.

Ako misliš da je nešto prekršeno, što ne podneseš prijavu? Besplatno je.
panasonic je offline  
Staro 15.01.2018., 17:19   #133
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Kakve se ovdje gluposti drobe...

Ajmo redom:

1. TV reklama koja jasno komunicira popust u količini pogodaka na SVE artikle u ponudi

2. Izmišljanje novih uvjeta kad je došlo vrijeme za izvršiti obećano i dati popust na SVE artikle u iznosu od 32%
( pod izmišljanje novih uvjeta smatram prebacivanje aktualnih artikala u "katalog" i izmišljanje akcije pod kojom je ostali dio ponude)

3. Gašenje web shopa pod izlikom pada zbog posjećenosti, kako bi se onemogućilo korištenje obećanog popusta.

4. Negiranje cijele priče i komunikacija s kupcima u stilu: "sve je pisalo u uvjetima"

Zašto nitko normalan ne puši njihovu priču je činjenica da se marketinška i prodajna kampanja ovog opsega (TV i web za ovako velik događaj) ne planira dva dana unaprijed.

Činjenica koja im ne ide na ruku je da tijekom prve utakmice, objava nije sadržavala nikakvu obavijest o tome da postoje dodatni uvjeti.

Ako imamo jasno istaknute uvjete da se popust odnosi na SVE, onda ne trebamo raditi istragu na još dva dodatna medija (web stranica i facebook) kako bi se upoznali s novim uvjetima (koji, ako se ne varam, tad nisu ni postojali).

Realno, možete kukati do sutra, nećete dobiti artikle po cijeni po kojoj ih oni ne žele prodati jer ih nitko na to ne može prisiliti...no možete ih prijaviti Ministarstvu gospodarstva. Umjesto da trošite tipkovnice ovdje, trošite ih tamo gdje možete napraviti razliku.

https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp

Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Kako te to netko može navući? Jesi ovca ili čovjek? Koje oglašavanje i koji zakoni?
Ako ti dobiješ letak u poštanski sandučić od Lidla ili Konzuma u kojem je neki proizvod snižen 50%, i onda dođeš tamo idući dan, a toga nema, jesi ti navučen? Prevaren?
Gdje je napisano da ti trgovina garantira da ćeš baš ti nešto moći kupiti po toj cijeni?
Letak ima jasno (iako malim slovima napisano), da ne garantiraju za greške koje su mogle nastati tijekom izrade letka i da ne odgovaraju za greške u cijeni, izgledu...i da ne garantiraju dobavljivost u trenutku kad milostiva dođe u dućan, a toga više nema.

Dakle, jasno pišu uvjeti i tu je trgovina čista.

Ako je u trenutku početka akcije bilo, karikiram 500 artikala (sve) u webshopu, onda nisu mogli biti tijekom te akcije premještani u kategoriju "sad na mene odjednom ne možeš imati popust bikoz eto".

Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ovo sve više govori o ljudima nego o trgovcu, dolaze tamo i svađaju se oko šugavih komponenti, podsjećaju me na one šta dolaze po besplatne porcije graha za prvi maj, samo što se ne pregaze međusobno.

Ako misliš da je nešto prekršeno, što ne podneseš prijavu? Besplatno je.
Jasno da se ljudi bune. Obećana im je jedna stvar, i onda im je odvaljen šamar, a izvršeno nije ništa. Besplatno nije, a uvjeti korištenja su izmijenjeni bez obavijesti i još se ljudima laže da su uvjeti takvi od početka.

Slažem se, svi koji kukaju da su oštećeni, nek podnesu prijavu. Imaju čvrste dokaze da se radi o obmani i prijevari.

Eto, Ag008 im je dao oko 10 000 kn na čuvanje. Na stranu njegova ovisnost o akcijama, ali ta lova je na računu firme, a trenutno nema ni riječi o tome što se s tim narudžbama događa, a sigurno nije jedini.

Kućanica A.B. je potaknuta reklamom kupila kćeri laptop za fakultet odmah nakon utakmice. Uplatila je firmi x000 kn i nit sad ima novce, nit laptop, nit informaciju što će biti s time. Pomnoži takav slučaj s...već sigurno četvero, pa možda i peteroznamenkastom brojkom i dolaziš do fine svote na računu s kojom se trenutno barata na tko zna kakav način.

Tu se sad već radi o principu, a najmanje su krivi zaposlenici firme koji moraju oči u oči hendlati bijesnu rulju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 15.01.2018. u 17:33.
1v@n je offline  
Staro 15.01.2018., 17:23   #134
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U naumu su uspjeli, sad svi za njih znaju. Odlična reklama je ovo. Server je doista imao 10 klikova dnevno, sad je možda i pao od takvog pretiska

Sent from Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 27.01.2018. u 22:44.
Brko je offline  
Staro 15.01.2018., 17:23   #135
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor boldrik Pregled postova
Druga prilično logična stvar je - ako se nešto nije moglo dati sa dodatnim popustom jer je u katalogu već sniženo, zar nije isto tako logično da se po isteku kataloga (popusta) cijene opet dignu? Čak i tako dignute i kad se od njih oduzme 29% od ove akcije cijene su i dalje manje nego što su bile u katalogu. A kolike bi trebale biti po vama?
Računala koja možeš naći na stranici prije nisu bila dio kataloga (što možeš vidjeti iz webcache linka), a cijena je porasla 1500 kuna nakon utakmice. Na stranu sve ostalo, no je li ovo korektno poslovanje?
redscro je offline  
Staro 15.01.2018., 17:28   #136
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Na stranu sve ostalo, no je li ovo korektno poslovanje?
Miješaš marketing i poslovanje, u marketingu nema korektnosti.
Poanta je da nisi oštećen za ništa, digli su cijene računalima, i?
Nećeš ih kupiti i gotova stvar.
panasonic je offline  
Staro 15.01.2018., 17:31   #137
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
nešto i krše


OGLAŠAVANJE PROIZVODA I USLUGA

Oglašavanje

Članak 89.

(2) Zavaravajuće oglašavanje jest ono oglašavanje koje dovodi u zabludu ili je vjerojatno da će dovesti u zabludu osobe kojima je oglašavanje upućeno pa je vjerojatno da će zbog toga to oglašavanje utjecati na ekonomsko ponašanje osoba kojima je upućeno.

(3) Zavaravajućim se oglašavanjem smatra i ono oglašavanje koje, zbog toga jer stvara zabunu kod osoba kojima je upućeno, vrijeđa ili je vjerojatno da će povrijediti konkurente na tržištu.


da mi se da zajebavat, da imam vremana i da sam u toj branši, krvi bi im se napio

ovak se možda netko drugi tog uhvati, ima moju punu podršku
__________________
mamutarka je offline  
Staro 15.01.2018., 17:40   #138
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Miješaš marketing i poslovanje, u marketingu nema korektnosti.
Poanta je da nisi oštećen za ništa, digli su cijene računalima, i?
Nećeš ih kupiti i gotova stvar.
Nisi i dalje u pravu.

Čisto primjera radi...Ima sad već ohoho godina. Sudjelovao sam na nagradnoj igri na facebooku gdje je bio cilj pronaći neku sliku na web stranici. Osim uputa u originalnom postu, jedini uvjet je bio da se rješenje mora poslati kao komentar na post.

Bio sam prvi, a nagrada je bila vrijednosti oko 2500 kn.

Pola sata kasnije, proglašen je drugi dobitnik, jer je rješenje ponudio nekoliko sekundi prije (njihovo objašnjenje), ali kao zaseban post, što je bilo kontra uvjeta i što nisu htjeli uvažiti (kasnije sam saznao da je bila jedna u nizu namještaljki)

Iz razloga što je prekršeno pravilo, tj. uvjet igre i zbog očite laži (facebook postovi tad nisu mogli biti praćeni u sekundu), poslao sam upit u Mingo i par dana kasnije je stigla nagrada i isprika organizatora.

Imat će H18 jako, jako puno problema zbog ovog "na sve artikle u ponudi"...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 15.01.2018., 17:41   #139
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
da mi se da zajebavat, da imam vremana
Koliko vremena ti treba za copy/pejstat taj članak inspekciji i napisat 2 rečenice o toj trgovini i njihovoj akciji?

Citiraj:
i da sam u toj branši
U kojoj branši trebaš biti za poslat prijavu? Branši kupaca?

Citiraj:
krvi bi im se napio
Al nemaš vremena...

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imat će H18 jako, jako puno problema zbog ovog "na sve artikle u ponudi"...
Pa i je na sve artikle osim na one koji su već na popustu, takve dodatne informacije nećeš vidjeti ni na jednoj tv reklami.

Zadnje izmijenjeno od: panasonic. 15.01.2018. u 17:46.
panasonic je offline  
Staro 15.01.2018., 17:43   #140
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Koliko vremena ti treba za copy/pejstat taj članak inspekciji i napisat 2 rečenice o toj trgovini i njihovoj akciji?

U koj branši trebaš biti za poslat prijavu? Branši kupaca?

Al nemaš vremena...
nigdje ne piše da ti trebaš shvatit moj post
__________________
mamutarka je offline  
Staro 15.01.2018., 17:44   #141
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
E moj panasonic, samo da je na svakoj temi biti poklopac...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je offline  
Staro 15.01.2018., 17:48   #142
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nigdje ne piše da ti trebaš shvatit moj post
A šta se ima shvatiti u postu koji kaže "napio bi im se krvi ali nemam vremena"?
Ali imaš vremena sad pisati postove po forumu...
panasonic je offline  
Staro 15.01.2018., 17:53   #143
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
a jesi naporan ko komarac jebote

jel moram sad ovdje se hvalit kak sam i šta sam sve poduzeo? jel baš ti moram elaborirat po točkama kako i gdje? nemoraš sve znat i neću tebi tu po forumu objašnjavat i polagat račune, daj nemoj bit naporan
__________________
mamutarka je offline  
Staro 15.01.2018., 17:58   #144
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Ok, znači radiš na tome... primi moje isprike.
panasonic je offline  
Staro 15.01.2018., 17:58   #145
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa i je na sve artikle osim na one koji su već na popustu, takve dodatne informacije nećeš vidjeti ni na jednoj tv reklami.
Za sve dodatne informacije i nuspojave, obratite se svom liječniku ili ljekarniku.

Za reklame automobila, isto malim slovima dolje pišu disclaimeri o potrošnji...
Pišeš samo da bi pisao, bez ikakvog smisla i konkretnog vezanja za temu.

Da bi se mogli ograditi od slučaja, u reklami im je nedostajala samo jedna stvar

Citiraj:
Uvjete akcije može pronaći na www.kojagodstranica.hr
U suprotnom, posebnih uvjeta ovdje nema. Ponuda se odnosi na SVE, kako i piše.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 15.01.2018., 18:02   #146
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Jedino što bi volio da sada Megastore napravi jest da kontaktira kupce koji su platili kreditnim karticama svoje proizvode preko weba. Hoće li biti dostavljeni i kada.
Na fejsu su najavili da neće biti moguće predraučnom naručivati preko web-a (pa su ipak ostavili) ali ako je netko platio npr. 5000kn određeni laptop ili hardver, novac mu je rezerviran na računu i ne može njime plaćati, raspolagati, neka kontaktiraju kupce i storniraju narudžbu.
Ne da za tjedan-dva se jave "čujte nemamo te proizvode, ispričavamo se" a već prvog dana su znali da neće uopće isporučivati većinu od narudžbi.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 15.01.2018., 18:10   #147
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Jedino što bi volio da sada Megastore napravi jest da kontaktira kupce koji su platili kreditnim karticama svoje proizvode preko weba. Hoće li biti dostavljeni i kada.
Na fejsu su najavili da neće biti moguće predraučnom naručivati preko web-a (pa su ipak ostavili) ali ako je netko platio npr. 5000kn određeni laptop ili hardver, novac mu je rezerviran na računu i ne može njime plaćati, raspolagati, neka kontaktiraju kupce i storniraju narudžbu.
Ne da za tjedan-dva se jave "čujte nemamo te proizvode, ispričavamo se" a već prvog dana su znali da neće uopće isporučivati većinu od narudžbi.
Baš me zanima hoće li i jedan predmet naručen prek webshopa bit dostavljen.
Eto ima vas hrpa koji ste naručili prek weba pa ako neko nešto dobije nek javi u temu.
Nekako mi se čini da je prvi val sa web shopom bio udica da namame ljude u poslovnice i od web narudžbi nema ništa.
Revolver3844 je offline  
Staro 15.01.2018., 18:15   #148
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
1. Kako te to netko može navući? Jesi ovca ili čovjek? 2. Koje oglašavanje i koji zakoni?
3. Ako ti dobiješ letak u poštanski sandučić od Lidla ili Konzuma u kojem je neki proizvod snižen 50%, i onda dođeš tamo idući dan, a toga nema, jesi ti navučen? Prevaren?
4. Gdje je napisano da ti trgovina garantira da ćeš baš ti nešto moći kupiti po toj cijeni?

5. Evo ga opet, prvo navlačenje, onda hrlenje, jel imaš još koji izraz?
Normalan čovjek nigdje ne hrli, fino se prošetaš tamo ako ti je usput, ako nečega ima kupiš, ako nema pozdraviš ih, u čemu je problem?
Ovima šta "hrle" baš toliko treba hardver da će umrijeti ako ga ne kupe po akcijskoj cijeni?

Ovo sve više govori o ljudima nego o trgovcu, dolaze tamo i svađaju se oko šugavih komponenti, podsjećaju me na one šta dolaze po besplatne porcije graha za prvi maj, samo što se ne pregaze međusobno.

6. Ako misliš da je nešto prekršeno, što ne podneseš prijavu? Besplatno je.
1. Mene neće netko navući, već govorim o tome da su ljude navukli lažnom reklamom koja je bila na TV-u. Ona je glasila da su na popustu svi artikli, a ispravno bi bilo dio artikala.

2. Zakon o nedopuštenom oglašavanju koji se sastoji od 17 članaka. Zato sam ti rekao, lijepo uzmi zakon u ruke i čitaj, ovako ispadaš malo bedast.

3. Promašio si poantu. Tog popusta je bilo i naznačeno je na da vrijedi do određenog datuma ili isteka zaliha. Ovdje je bio slučaj da je nešto reklamirano, a takvo nešto nije ponuđeno jer je na akciji bio dio artikala.

4. Takvo nešto uopće nisam spomenuo.

5. Imam izraza, ako ti treba, javi.

6. Zbog hrvatskog sudstva koje je nesposobno i sporo.

I smiri se malo, što si nabrijan tako.
__________________

explorer 4 je offline  
Staro 15.01.2018., 18:21   #149
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Danas sam si htio kupiti u Emmezeti ormar, ali transakcija na blagajni je odbijena "nedostatna sredstva, odbijeno". Diners mi je preko telefona rekao da mi Hangar 18 d.o.o. nije naplatio da mi bude vidljiva ali da mi je u najavi (iznos iz narudžbe).
Jako bi bio razočaran da tako zavlače ljude danima i tjednima a od početka su znali da od web narudžbi neće biti ništa.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 15.01.2018., 18:26   #150
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Danas sam si htio kupiti u Emmezeti ormar, ali transakcija na blagajni je odbijena "nedostatna sredstva, odbijeno". Diners mi je preko telefona rekao da mi Hangar 18 d.o.o. nije naplatio da mi bude vidljiva ali da mi je u najavi (iznos iz narudžbe).
Jako bi bio razočaran da tako zavlače ljude danima i tjednima a od početka su znali da od web narudžbi neće biti ništa.
Ko ti je kriv kad ti je zinula gujsca na one grafičke.
Iskreno se nadam da ćeš što prije dobit lovu nazad.
Revolver3844 je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na