Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2021., 18:09   #811
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ma naravno, biraj router koji zelis. Ovaj mi naletio pa uzeo na brzinu. Kad putujem klinci u autu gledaju youtube. Tako 2 u 1. A naravno da je ovaj u struju bolji
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2021., 18:46   #812
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Svakako je totalna bedastoca da te operater uvjetuje da moraš kupit njegov router iz kojeg ni sim nesmis izvadit jer gubis garanciju. Pa kog vraga ce drugi sim napravit routeru???
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 09:52   #813
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Bok ekipa, može prijedlog za uslugu, trenutno sam na t-comovoj trio usluzi, imam brzinu do 50mbit i jedan dodatni paket kanala i sve skupa plaćam 280kn. Ima li išta bolje od toga? Nema optike kod mene, tak da je to Max od bakra. Koliko je stabilan 4g net od A1, razmišljao sam složiti kombo tog prijenosnog neta i neke kombinacije iptv-a, ali me brine stabilnost usluge. Radim od doma i nekad po 4h u komadu budem u webex sastancima i razgovorima gdje to treba sljakati fluidno.
S druge strane speed test na službenom A1 mobu prikazuje 139mbpsa, pa sam podijeljen što uzeti ��
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 10:09   #814
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Ja ti to plačam 209 kuna putem cjenika za posebne ponude na T-comu
Alister je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 11:57   #815
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Bok ekipa, može prijedlog za uslugu, trenutno sam na t-comovoj trio usluzi, imam brzinu do 50mbit i jedan dodatni paket kanala i sve skupa plaćam 280kn. Ima li išta bolje od toga? Nema optike kod mene, tak da je to Max od bakra. Koliko je stabilan 4g net od A1, razmišljao sam složiti kombo tog prijenosnog neta i neke kombinacije iptv-a, ali me brine stabilnost usluge. Radim od doma i nekad po 4h u komadu budem u webex sastancima i razgovorima gdje to treba sljakati fluidno.
S druge strane speed test na službenom A1 mobu prikazuje 139mbpsa, pa sam podijeljen što uzeti ��
čitaj temu o flatboxu...
ako imaš 50mbita na bakru, nemoj niti razmišljati o mobilnoj mreži, to su 2 odvojena svijeta i po stabilnosti, brzini i odazivu.
na flatboxu idu korisnici koji imaju tragediju na bakru, a ne netko tko ima 50mbita na dsl-u.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 12:56   #816
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
e muko moja, njemu je dnevni boravak u centrali... 50 mbita + maxtv...

ne znaš ti, stari moj, kak je to živjet na 890 m od centrale pa onda padne kiša... nema tog flatboxa, 4g, 5g i ostalog zbog kojeg bi napustio paricu od 50+ mbita
Ico2005 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 13:02   #817
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
pa nije 900m neka tragedija, ak je linija ok tu 30megi ide bez problema.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2021., 14:02   #818
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
.
Kod mene je tel centrala zračne linije preko 3 km, brzina na bakru je između 2-3 mbps. Ali a1 internet flatbox ide do:

www.speedtest.net/my-result/a/7086729298

Brzina mjerena na mobitelu, isti rezultat i kada su spojeni kablom ruter i pc. Nebi se rado vratio na dsl. Da se razumijemo i najbliža bazna stanica je na toj udaljenosti. Ulaganje u opremu - ruter i antene te mjesečna cijena od 109 kn uz
ostale pogodnosti itekako se isplati. Kada sam imao dsl, te pala linija, čekaj dok dođe tehničar, moliš ga da rješi problem, zamjeni ti paricu dobiješ još goru. Ode za par dana opet ista stvar i tako u krug, imam vrlo loša iskustva sa t-comom. Kod mobilnog osjećam da sam svoj gazda, uzdam se use, kada zagrmi isključim ga iz struje, podešavam signal. Prije dok je bilo mjesečno 200 Gb nekako se stiskalo sa potrošnjom ali sada 1T, nemre bolje, bit će dovoljno za turiste i za obitelj i još će ostati.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 28.02.2021. u 15:01.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 22:09   #819
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 258
Rade li još one posebne ponude kad nazoveš za posebne akcije��. Ponude koje nisu u službenoj ponudi jasno vidljive?
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 15:29   #820
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Jel ima ovdje ekipe iz Gračana (Zagreb)?
Selim se uskoro gore i kolko sam proučio u ulici je samo max 20 mbit by HT. Moje pitanje je zapravo, zna netko jel ima kakvih planova za ak nedaj bože optiku, tak koaksilnu od A1
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2021., 10:04   #821
Icoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Bok ekipa, ima tko iskustva moze li se u MAX2 Biram paketu za onaj besplatni TV paket uzet Njemacki paket (ovi ponudeni me bas ne zanimaju - Prosireni etc.)
Icoo je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2021., 10:16   #822
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Jel ima ovdje ekipe iz Gračana (Zagreb)?
Selim se uskoro gore i kolko sam proučio u ulici je samo max 20 mbit by HT. Moje pitanje je zapravo, zna netko jel ima kakvih planova za ak nedaj bože optiku, tak koaksilnu od A1
Nisi unutar žutog područja? http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza Ionako izgleda da ce krenuti dalje pa ako sad nisi kroz 6-12-18-24mj će te stići (podaci iz guzice, ali imam dojam da je ZG do max 2025 pokriven)
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 17.05.2021., 10:22   #823
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Nisi unutar žutog područja? http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza Ionako izgleda da ce krenuti dalje pa ako sad nisi kroz 6-12-18-24mj će te stići (podaci iz guzice, ali imam dojam da je ZG do max 2025 pokriven)
Hjao, pa skroz sam zaboravio na HAKOM kartu hvala kaj si me podsjetio

Po karti spada u dio Podsljeme i gradnja kreće ovo ljeto, 10.7. od A1 i do Božića 2022 bi trebalo bit gotovo. Svjetla točka

Zadnje izmijenjeno od: Juice. 17.05.2021. u 10:30.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 21:10   #824
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
@Juice, ponekad su ta gradilišta već odrađena iako pišu datumi budući Tipa ako imaš bandere, onda lako prepoznaš optiku po relativno većim kutijama tipa 20x20cm i kolutom crnog kabla na banderi (HT verzija optike, nisam A1 imao prilike vidjet).
Ili odi na provjeru dostupnosti optike pa upisuj adrese susjeda, možda ih već ima spojenih
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 19.05.2021., 13:41   #825
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
@Juice, ponekad su ta gradilišta već odrađena iako pišu datumi budući Tipa ako imaš bandere, onda lako prepoznaš optiku po relativno većim kutijama tipa 20x20cm i kolutom crnog kabla na banderi (HT verzija optike, nisam A1 imao prilike vidjet).
Ili odi na provjeru dostupnosti optike pa upisuj adrese susjeda, možda ih već ima spojenih
Nije nije, fakat kreće gradnja tak kak je napisano.
No potegnuo sam da moja ulica ima prioritet pa će bit među prvima
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2021., 22:38   #826
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Hjao, pa skroz sam zaboravio na HAKOM kartu hvala kaj si me podsjetio

Po karti spada u dio Podsljeme i gradnja kreće ovo ljeto, 10.7. od A1 i do Božića 2022 bi trebalo bit gotovo. Svjetla točka
Moje naselje kao pokriveno optikom prije 2 godine od A1. Fakat se I vide kolutivi na stupovima. Nikad A1 nije povukao dalje do kuća barem ne u ove dvije godine što se naselje žuti na hakomu. Palac dole A1, nema di THT-a.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2021., 09:32   #827
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
bok,

za tri mjeseca mi ističe neograničena tarifa kod HT-a.

želio bih nastaviti koristii uslugu kod njih, ali bi volio izvući neki popust

ili jeftiniji uređaj.

pa bih vas molio savjet, kako i kada trebam zatražiti pogodnost.

što da napišem i sl. i koga trebam kontaktirati ?

hvala
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 14:19   #828
kiki85
Banned
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Selim se uskoro u obiteljsku kuću i svi ISPi koje sam zvao nude max 20-30mbps preko standardnog net priključka, što je za 2021 vrlo slabo i naviknuo sam na 200mbps u stanu. Koje su mobilne opcije, 5g, 4g+, isplati li se to uzimati zbog brzine i kojeg operatera gledati?
kiki85 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 14:27   #829
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Nazalost nemas neku opciju kao ni mi u centru velikih gradova, evo recimo centar Rijeke nema optiku ni kabelsku. Ograničeni smo na ponudu preko bakra, a kako su svi na bakru, veliki je šum na paricama pa je maks brzina 35-40 mbit/s.

Opcija postoji u vidu 4g+ recimo na prepaid Simpi u vidu opcije "internet dan", dobiješ flat za 10kn = 24 sata, ide uredno do 300mbit/s na nekim lokacijama, ali to je 300 kn mjesečno onda i nije uvijek garantirana brzina, a i problem je slati sms svaka 24h.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 14:28   #830
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
a1 ili telemach
uzmeš isprobaš koji ti je bolji i vratiš lošijeg
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 14:50   #831
kiki85
Banned
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Nakon istraživanja:

OPTIMA - standard net priključak, brzina 20-30mbps (upload nisam niti pitao strah me), 160kn FLAT

A1 - bežični, brzina do 300mbps u idealnim uvjetima, dopušten promet 100GB nakon toga brzina se spušta na 2mbps, 200kn

TELEMACH - bežični, brzina "po max brzini" pretpostavljam kao gore A1, 200GB nakon toga 2mbps, 184kn

BONBON - na bonove, mobitel treba koristiti kao hotspot, FLAT tjedan za 70kn



Nešto još? Otvoren sam za besplatne mikrovalne, ležaljke, konzum kupone, prvih 6mj za 1kn i sl
kiki85 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 15:07   #832
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor kiki85 Pregled postova
Nakon istraživanja:

OPTIMA - standard net priključak, brzina 20-30mbps (upload nisam niti pitao strah me), 160kn FLAT

A1 - bežični, brzina do 300mbps u idealnim uvjetima, dopušten promet 100GB nakon toga brzina se spušta na 2mbps, 200kn

TELEMACH - bežični, brzina "po max brzini" pretpostavljam kao gore A1, 200GB nakon toga 2mbps, 184kn

BONBON - na bonove, mobitel treba koristiti kao hotspot, FLAT tjedan za 70kn



Nešto još? Otvoren sam za besplatne mikrovalne, ležaljke, konzum kupone, prvih 6mj za 1kn i sl
HT - preko prodajnog predstavnika 149kn max2, flat net, flat razgovori, otvoren profil za brzinu pa koiko linija trpi toliko ide + 400kn bon u sancta domenica

bonbon - mozes si uzeti 4g ruter pa sim karticu u njega

a1 - 400gb je na max brzini, flat po noci, super homebox - 179kn

osobno bi rade svojih 30mbit preko zice nego dijelio 4g s ostatkom sela, neka vas se 20 zakaci skidati film eto ti taj cas brzine na 15mbit
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 15:32   #833
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Par stvari kod 4G neta:
- provjeri koliko prometa ti REALNO treba. Ako ti zbilja treba flat, onda oke. Ali mnogima je dosta 200-400 GB i onda se tu da naci nekih dobrih opcija (Homebox, Gigabox...). Budi realan u procjeni, vidi ispise prometa starog ISP-a i sl.
- nezahvalno je savjetovati operatera bez poznavanja realnog stanja na lokaciji, rasporeda tornjeva, dostupnih frekvencija i sl. Drugim rijecima, morat ces se prvo preseliti (ili cesce dolaziti u kucu), testirati s mobitelom, pratiti i mjeriti, itd... Hebanje sa simicama je garantirano.
- nezahvalno je savjetovati 4G pristup netu bez da znamo koliko si spreman investirati u opremu. Bolja oprema moze vrlo puno pomoci i garantirati kvalitetniji pristup netu - ali i ne mora. Ovisi kakvo je stanje na terenu s tornjevima i frekvencijama. Ako je stanje losije, nema tog modema koji ce te izvuci. U teoriji, ako ti je net imalo bitan isprsis se za malo bolji ruter, onda te zaboli uho tko u selu skida torente*
- 4G na papiru izgleda predivno. Papir ujedno trpi vise od celika. Ako ti je imalo stalo imati oke net - testiraj!
- imaj na umu da si na ovaj nacin iza CGNAT-a, pa ako ti to igra ulogu, raspitaj se koji operateri dozvoljavaju micanje iz CGNAT-a.

*nezahvalno je govoriti koliko jako ce te boljeti uho jer ne poznajemo lokaciju bez testiranja stanja na terenu

Pisem kao netko tko je sa DSL-a presao na 4G i vec dvije godine ga koristim. Prije selidbe sam mjesec-dva testirao mrezu na lokaciji, mijenjao modeme, simice. Ulozilo se i u opremu, jasno. Pravi test je bio godisnje koristenje usluge i kako usluga dise ljeti (grad na moru, turisti i to). U pripravnosti sam uvijek imao sekundarni izvor neta. Nakon godinu dana sam znao na cemu sam, da mogu vjerovati netu, modemu i da mogu bez problema raditi od doma. Takodjer, svaki mjesec si potvrdim da nam je 400GB i vise nego dovoljno. Svaki mjesec mi ostaje 50-100GB. Na kraju mjeseca updejtam steam igre, skinem 5-10 filmova s torenta i to je to.

Da se sutra selim 500m dalje, opet bi jednako testirao i procjenjivao 4G. Jbga, surova realnost je da ja imam doma ~40-60 Mbps preko dana, dok na drugoj lokaciji malo dalje imam oko 300 mbps Nema tu puno pameti bez testiranja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2021., 11:23   #834
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Mali OT, da ne otvaram novi thread.
Dakle, uzeo Simpa novi broj na trafici, treba mi na moru jer nemam tu A1 signala.
Aktiviram broj, udjem u moj telekom aplikaciju, iznenadim se kad vidim da su upisani vec podaci. Naravno, meni nepoznati. Slao CS, no brz odgovora za sad.
Nemam pojma koji su ovo ljudi 😁
Zna li ko o cemu se radi?
Nije da me puno briga, tjedan dana cu ga koristiti samo, ali čisto informativno bi volio znati o kakvoj marčapiji se radi 😁





Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2021., 12:15   #835
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Prošli vlasnik broja.
Broj je obrisan pa vraćen u upotrebu. Automataki bi se trebali obrisat i podaci no negdje im je čini se zapelo pa ostalo u bazi aplikacije.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2021., 12:43   #836
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Ili to, ili je gospodja Ines unijela krivi broj kod registracije.
Malo nezgodno, jer sam isao preko aplikacije karticom nadoplatiti bon, te je potvrda s podacima o uplati isla na njen mail. Doduse vidio sam to na vrijeme, no možda netko drugi ne bi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2021., 13:28   #837
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Molim preporuku koji flat internet uzeti...dakle bez ikakve fiksne linije i tv paketa. Bitno mi je da su mi 2 tv-a i mobiteli spojeni na wifi. Također komp ne mora biti spojen na kabal. 4g brzina mjerena preko mobitela zna varirati,ali ce vrti oko 50 mbps. Unaprijed zahvaljujem.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2021., 08:13   #838
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Odlučio da ću uzeti max2 adsl...ima susjed u stanu max 3 paket i sve mu fino šljaka uz pristojnu brzinu. Thnx.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2021., 12:13   #839
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Podjelite net🤔
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2021., 12:38   #840
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Podjelite net��
Ma ne...previše je to uređaja,a s druge strane bi uvijek netko bio zakinut sa signalom. 2 mobitela,tablet,2 tv-a, računalo, uskoro i neki kuhinjski uređaji. Do sad sam plaćao susjedi 80kn mjesečno i uvijek patnje...signala u jednoj sobi nema, brzina varira, pa njoj dođu djeca pa se nakače na wifi...ma nema šanse više. To je prihvatljivo samo ako dvije fizičke osobe uđu u dogovor i poštivaju pravila.

Svakakvih situacija je bilo...ode usisavat pa išteka router da ima slobodnu utičnicu i normalno zaboravi ga nazad uštekat. Malo zagrmi odmah pune gaće da ne bi riknuo neki uređaj...a ne bi išlo više tak.

Davne 05/06 kad su nam uveli adsl u selendru imao sam gospodski dogovor sa susjedom. Uzeli smo flat i spojili se kablom 40m preko tavana...još smo bili na xp OS-u. Moje računalo-njegovo računalo...uvijek se znalo kad se radio download i nije bilo nikakvih problema. U to vrijeme nije bilo smartfonea pa se niko nije mogao kačiti na vezu. To su bila vremena. A ovo danas...a ne znam...nemaš komfor kad dijeliš s nekim. Uvijek neka ograničenja.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na