Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2014., 19:44   #1
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Promjena svojstava paste na montiranom hladnjaku?

Kakva su vam iskustva s pastama kad malo dulje ostanu na montiranim hladnjacima?
Jučer sam čistio jedan stroj na kojemu je montiran Freezer 64 pro prije 2-3 godine. Ispod je bila AS5 i boja se iz one tamnosive promijenila u neku zelenkastoplavu. Pomislio sam da je možda nekakva oksidacija s bakarne baze hladnjaka, ali na bazi nema niti traga tako nečemu. Kad sam skinuo NB cooler koji je aluminijski, ista priča, opet zelenilo.
Obično ne koristim AS5 jer mi dosta gusta za mazanje, ali me iznenadilo da se boja toliko izmijenila. Topli hladnjak je išao dolje bez problema, hladni NB isto tako, pasta je zadržala gustoću, samo je boju izmijenila. Čak je možda malo manje ljepljiva nego kad je nova. Proc/NB se nisu previše grijali, sve normalno radilo.
Sad sam namazao MX-2 pa ćemo vidjeti opet za par godina, ako taj stroj poživi toliko :-)
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 10:18   #2
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Ja sam do sada imao MX-2 na procesoru (nije skidano više od 2g. i nikakvih promjena nije bilo (barem ne boje), a koliko vidim za MX-4 garantiraju ista svojstva i do 8 godina.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2014., 10:27   #3
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Isto kao i kod mene...koristim MX-2 i nakon par godina pasta je iste boje kao i prvi dan!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na