Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2018., 18:17   #661
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
https://www.ghacks.net/2018/10/06/mi...-1809-rollout/
Ko je jamio je jamio.
Odnosno, izgubio "personal files".
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2018., 18:29   #662
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
I meni su nakon updatea nestale neke slike, no na svu sreću imam ih na google disku. Uz to mi se pojavio i problem sa svjetlinom zaslona, nakon svakog restarta svjetlina bude 50 %.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2018., 09:16   #663
v_pula
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 36
vezano za svjetlinu bilo je i meni riješio sam na način da sam u device manager samo odradio update driver od grafičke i nakon toga kako si namjestiš % svjetline ekrana i tako ti ostane kod svakog dizanja windowsa.

a vezano za brisanje fileova evo samo koristan savjet (a ja sam skoro ostao bez određenih fileova) da pripazite kada radite disk cleanup...uvijek do sada sam pričekao par dana nakon update-a i kada sam vidio da sve radi obrisao bih prethodnu instalaciju...ali od ovog update-a je caka da među svim folderima koje javi u disk cleanup sada je uveden i folder downloads pa pripazite da ne označite sve jer bi kasnije moglo biti...jelte problema
v_pula je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2018., 09:27   #664
epvpalucard
Yare Yare Daze
Moj komp
 
epvpalucard's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Ja jos uvjek jedini problem imam je prikazivanje cpu usage,nista drugo
epvpalucard je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2018., 21:18   #665
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Zna li itko kako pouzdano riješiti već dugo poznati problem resetiranja power settingsa na default nakon x vremena? To imam i na Win 7 i na Win 10 i živcira totalno. Na oba OS-a imam svoj custom profil, nisam modificirao postojeći nego napravio novi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2018., 22:47   #666
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
jok .. ja power setting promjenim da ne gasi komp na x vremena .. makar je na struji
dal desktop ili lap
i nikad mi nije promjenio postavke, pa makar bio i veči updejt


Ja bi se kladio da ti to radi neki drugi program sa strane.. ako kaj koristis od same matične ili slično
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2018., 00:33   #667
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor v_pula Pregled postova
vezano za svjetlinu bilo je i meni riješio sam na način da sam u device manager samo odradio update driver od grafičke i nakon toga kako si namjestiš % svjetline ekrana i tako ti ostane kod svakog dizanja windowsa.

a vezano za brisanje fileova evo samo koristan savjet (a ja sam skoro ostao bez određenih fileova) da pripazite kada radite disk cleanup...uvijek do sada sam pričekao par dana nakon update-a i kada sam vidio da sve radi obrisao bih prethodnu instalaciju...ali od ovog update-a je caka da među svim folderima koje javi u disk cleanup sada je uveden i folder downloads pa pripazite da ne označite sve jer bi kasnije moglo biti...jelte problema
Već sam isprobao to za drivere,ali nema novijih, vega 8 mobile nije dobila nove drivere već 6 mjeseci. 😂
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2018., 21:39   #668
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
jok .. ja power setting promjenim da ne gasi komp na x vremena .. makar je na struji
dal desktop ili lap
i nikad mi nije promjenio postavke, pa makar bio i veči updejt


Ja bi se kladio da ti to radi neki drugi program sa strane.. ako kaj koristis od same matične ili slično
Ne bih ništa rekao da se radi samo o laptopu, ali ovdje je i desktop u pitanju sa skroz drugim hardwareom i OS-om. Nigdje nemam instalirano ništa od proizvođača matične osim osnovnih drivera. Sad sam se sjetio da me i drugi laptop zeza, opet drugi hardware, bio prvo Win 10, sad Win 7. Na sve tri mašine isti problem s power managementom. Nije korišten isti medij.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2018., 09:29   #669
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Mene power mng nikada nije zezao od kada koristim win (od win 98) ali me uredno muci sleep koji nikada nije radio kako treba. Comp se jednostavno random sam upali bez obzira na postavke. Rijetko kada ostane u sleepu dok ga sam ne upalim. Sve zivo provjereno i postavljeno ali ne vrijedi bez obzira na win verziju.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2018., 14:21   #670
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2018., 20:02   #671
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Frend ima Asrock P55 delux3 maticnu plocu, ova:
https://tinyurl.com/ybcfay28

Nakon dugo vremena odlucio se na upgrejd na Windowse 10 (64 bit) i sve je uspjesno instalirano osim zvucne kartice sa spomenute maticne ploce. Radi se o VIA VT2020 audio codecu.

Probao sam instalirati drivere sa VIA download portala: https://tinyurl.com/kzqhmrq

Nakon instalacije drajvera javlja gresku:
"Your OS is 64 bit. Please use 64 bit version VDeck".

Na VIA stranici za skidanja drajvera odabrana je 64 bitna verzija za Windowse 8 (nema drajvera za Windowse 10).

Ima netko prijedlog?
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 19:37   #672
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
Ima li kakav način da prebacim UEFI windows boot manager s HDD-a na SSD jer mi ga je kod instalacije metnuo na HDD umjesto na SDD, a da ne radim čistu instalaciju. Znam da sam trebao odštekati HDD, ali eto nisam pa...
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 19:46   #673
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Odspoji hdd i umetni stick s windowsima i napravi repair boota.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 20:12   #674
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Nakon dugo vremena odlucio se na upgrejd na Windowse 10 (64 bit) i sve je uspjesno instalirano osim zvucne kartice sa spomenute maticne ploce. Radi se o VIA VT2020 audio codecu.
Tek sad vidjeh ovo, rokni Windows update i skinut ce ti sve drivere. Jos nisam naletio na plocu kojoj nisu svi do jednog drivera instalirani i to direktno preko Win Updatea. Vise se ne trudim ni skidati drivere za graficke kad update povuce zadnju WHQL verziju ionako.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 03:01   #675
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Nakon isntalacije 1802 update-a internet mi nije uopce funkcionalan, ili stranice uopce ne ucita (error err_timed_out) ili to bude veoma veoma sporo. Koristim chrome. Isao sam isprobat na edge-u ali njega mi samo otvori i odma zatvori...I te obe stvari mi se pojavljuju i na kompu i na laptopu. Vracanjem stare verzije windowsa internet proradi, al onda ne radi kalendar i kalkulator. Ima neko ideju kako rjesit ovo?
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:17   #676
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ima li tko ideju zašto mi win10 ode u 3pm

Nakon što mi se već jednom dogodilo, par dana nakon friške instalacije, prilikom paljenja, taman nakon loadinga win i prikazivanje profila win, taman kad treba doći desktop izbaci mi ovo i ne miče se:



Inače sinoć mi je win ponudio da za "neku aplikaciju" treba net framework taj i taj, reko OK, skinilo se i instaliralo i nakon sljedećeg startupa nakon restarta opet me dočeka taj crni ekran...

Troubleshooting, startup repair, recovery - nula bodova. Doduše kod recoveryja mi je pisalo za ovaj zadnji update - critical update i taj vremenski period kad mi se to instaliralo... No taj update tj. net framework bi trebalo biti nešto normalno, a i nije mi bio razlog i kad mi se prvi put dogodilo (bilo je iz čista mira, neki win updejt je bio par dana prije)

Nemam ga volje više instalirati...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 13:04   #677
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Disk i bad sektori?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 13:06   #678
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Morat ću to provjeriti nekako (na ssd-u je). Zadnji puta kada sam gledao (ne tako davno, možda koji tjedan) sve je bilo OK.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 13:41   #679
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ili koristis neke aplikacije koje nisu legalne i shebu ti win
tako je meni hdd sentinel sredio windowse a da nisam skuzio dugo dugo vremena
na način da je ubio skype i jos neke programe, a antivirusni program je šutio
sa time da je taj hdd sentilen dugo dugo radio i bilo sve ok.. koristio samo da provjerim smart status i stanje diska.. pa i nisam ga mnogo pokretao
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 14:51   #680
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Skinuo sam legalni Windows 10 Multiple edition (Home/Pro) preko Dreamsparka te imam i ključ tj licencu.
Mogao sam odabrati pri "kupovini" Multiple edition ili Education.
U sustavu mi piše da koristim Windows 10 Pro uz digitalnu licencu.
No malo me zbunilo sada kada sam u Assassin's creed odyssey napravio benchmark pa na kraju kaže da imam "Windows 10 Business", još kome javlja to za pro?



__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 15:03   #681
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Disk i bad sektori?
Prema crystaldisk info je sve OK i health na 98%, no hd tune mi kaže ovo:





Može li mi uzrok zajebavanja win biti ovo iz prve slike?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 15:35   #682
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Možeš dodatno provjeriti SSD pomoću službenog Crucial alata, pa usput napraviš firmware nadogradnju i secure erase (imaš i u BIOS/UEFI-u tu opciju). Nakon toga, ponovno (re)instaliraj Windows OS i samo osnovne drivere, pa provjeri kakva je SSD situacija. Kaj se tiče CMD System32.exe pizadrije, bojim se da bi tu stvarno moglo biti riječi o kakvom smetju koje ti u pozadini radi probleme i pokreće ko zna kaj. I to možeš, za svaki slučaj provjeriti pomoću TDSSKiller (safe mode), AdwCleaner (također safe mode), Avira Rescue System (bootabilni live USB/CD) i Sysinternals alata.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 11.11.2018. u 15:57.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 16:21   #683
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Doslovce sam imao instalirano samo x370 chipset drivere, gpu driver, audio, wlan i usb driver. Zatim whatsup, viber, steam, uplay, office, mozillu, vivaldi i avast. Nisam ga ni počeo koristiti kako treba i opet. To nebi trebalo takve nestabilnosti uzrokovati, inače bi bilo puno više ovakvih slučajeva. Kažem instalirao mi net framework i puf. Bojim se da nije nešto hardverski. Provjerit ću
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 16:32   #684
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
jel možeš u safe mode bootati?
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 16:59   #685
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zatim whatsup, viber, steam, uplay, office, mozillu, vivaldi i avast. Nisam ga ni počeo koristiti kako treba i opet.
Avast možeš komotno zaobići, sva sranja vezana uz CCleaner su ionak počela nakon kaj je Avast kupil Piriform, samo kaj su usput zaboravili spomenuti da je njima kompletna infrastruktura bila kompromitirana (1 - 2 - 3 - 4).

Windows Defender (1 - 2) je sasvim solidno rješenje, a kasnije lako instaliraš nešto što nije Avast i slične bedastoće.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kažem instalirao mi net framework i puf.
U tom grmu leži zec, jer ove tvoje aplikacije ne traže .NET framework iz čista mira, a sam Windows 10 OS, već ima sve kaj mu treba ili se to riješi kroz Windows Update.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 17:27   #686
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
jel možeš u safe mode bootati?
Ne, bude isto tako. Uđem preko hirens boot bootabilnog usb-a

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Avast možeš komotno zaobići, sva sranja vezana uz CCleaner su ionak počela nakon kaj je Avast kupil Piriform, samo kaj su usput zaboravili spomenuti da je njima kompletna infrastruktura bila kompromitirana (1 - 2 - 3 - 4).

Windows Defender (1 - 2) je sasvim solidno rješenje, a kasnije lako instaliraš nešto što nije Avast i slične bedastoće.

U tom grmu leži zec, jer ove tvoje aplikacije ne traže .NET framework iz čista mira, a sam Windows 10 OS, već ima sve kaj mu treba ili se to riješi kroz Windows Update.
Net framework mi i je išao kroz windows update (i onako instalacija prije/poslije paljenja na plavom ekranu kako to inače ide).

Sve je to OK, ali koliko računala ima Avast, da je on krivac koliko pc-ja bi imalo ovaj problem... Ipak je to mainstream program koji koriste milijuni, da sam skinio nešto opskurno bila bi već bi rekao OK

Idem vidjeti to sa akronisom, eventualno neki disk rapair program ili tako nešto
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 17:39   #687
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
OK, kak hoćeš, ali samo zato jer nešto koriste milijuni ne znači da valja. Nažalost u posljednje vrijeme sve je više takvih primjera. Za .NET framework update nisam pametan.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 20:03   #688
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Palo mi na pamet da otvorim nešto preko komandi. I hoće. Skužio da pc najnormalnike radi, samo nemam sučelje tj. desktop. Brijem po folderima, instaliram, brišem programe, pokrećem igre...

Ovo me ponukalo da malo kopam

https://www.cnet.com/forums/discussi...tartup-524765/

Nisam našao system.cmd niti u startupu, niti onako preko regystrija kako je tip opisao...

Izbrisao avast, sve živo maknio sa startupa, izbrisao drivere grafičke, chipseta, skenirao sa onim bleachom itd. No i dalje nemam sučelje... Toliko sam izdrkao po registyju da sam odlučio da mi je najpametnije ponovno instalirati OS nego probati rješiti preko komandi.

Inače krenio sam kopati ovako jer mi onaj crucialov tool nije dao da pokrenem softver preko tog "kvazi" hirens os-a, a nisam mogao na šemu preko bootabilnog usb-a, jer mi jedan usb upravo pokreće hirens, a drugi od 64gb nebi praznio ni za živu glavu. To ću kad ponovno instaliram OS, no sad mislim da nije priblem u ssd-u.

Zaboravio sam napomenuti da sam instalirao i 2 igre - fc3 blood dragon (original preko uplaya) i vidi kurca - njega sam instalirao dan-dva prije nego mi je ošao OS prvi put, i netom prije nego što mi je ošao drugi put (nakon što sam ga odigrao win je predložio net framework download). Zatim fcbd nešto je bilo u startupu (micanje nije pomoglo), kao ni brisanje igre. Jebeni ubisoft. Druga igra je sumnjiva PES 2019 yogurt verzija, koja ni ne radi... Izbrisano. Iće treća runda winsa bez toga. A baš mi se igra taj blesavi fc3...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 20:11   #689
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
nekada davno, još na XP (a i kasnije na 7-ici), virus bi znao zaraziti explorer.exe i zato ne bi otvorilo sučelje... probaj "sfc /scannow" i u command promptu probaj samo ukucati "explorer"... možda ti digne desktop...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 20:13   #690
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Palo mi na pamet da otvorim nešto preko komandi. I hoće. Skužio da pc najnormalnike radi, samo nemam sučelje tj. desktop. Brijem po folderima, instaliram, brišem programe, pokrećem igre...
Lako za SSD, to možeš kasnije kad imaš funkcionalni OS, a i sam alat je dosta dobro napravljen, tak da sve možeš unutar OS-a, pa onda naknadno restart za nadogradnju firmwarea. Kaj se tiče Windows 10 havarije, kad ponovno instaliraš OS, pusti da Windows Update pokupi i instalira sve kaj treba, a onda naknadno instaliraj (prethodno) friško skinute drivere za čipset, mrežnu, grafičku, zvučnu, itd. Jasno, svaki driver direktno sa stranice proizvođača, nemoj se uopće zamarati s onim kaj se nalazi na ASUSovim stranicama. I onda prije nego kreneš s instalacijom bilo kakvog dodatnog softvera, podesi Windows Defender Sandbox i PUP zaštitu (linkovi u prijašnjem postu), tak da bar imaš nekakvu obranu od smeća koje bi se kasnije moglo početi kotiti. .NET framework, kolko i sam imaš prilike vidjeti, već dolazi u sklopu OS-a, tak da pazi kad i ako krene nekakvo upozorenje o novijoj verziji, jer zadnju već imaš. Možeš eventualno instalirati stariju, a i to je pitanje da li ti treba ili neka aplikacija "treba" .NET framework za daljnji raspošoj. Avast kakav god da je, nažalost prouzročava više štete, nego koristi, pa razmisli o nekoj alternativi, ako nećeš samo Windows Defender.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na