Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2021., 18:21   #721
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
cis printeri imaju svoju klijentelu, to NIJE foto printer, i boje nisu ni blizu foto tintama. onaj tko kupi cis za print fotografija, je fulao ceo fudbal.

durabrite tinta 3ml košta 100kn, a bočica 75ml tinte za cis košta 50kn. logika govori da neka razlika u kvaliteti mora biti.
ako želite foto printer, to ćete i platiti. eno imate printera sa 11 boja + lak, pa printajte fotografije.

bilo kako bilo, ja sam zadovoljan svojim epson cis printerom, i na foto papiru (čak i onome niže kvalitete) su rezultati jako dobri. ne može parirati foto printeru ni blizu, niti mu je to namjena, naravno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 20:29   #722
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
Citiraj:
Autor BoTiA Pregled postova
Kako mislis nakon nekoliko head cleaninga mora u servis? Koliko točno?
Nisam našao taj podatak. Uglavnom izbaci ti ovakav error.


Ink Pad možeš sam oprati ili promjeniti, ali serviseri imaju program da resetiraju brojač, bez toga printer neće dalje raditi. Na netu vidim da ima nekih koji prodaju te programe.
cba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2021., 23:24   #723
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
A na to misliš...pa vjerojatno jako puno treba da se napuni ink pad...ja obično radim head clean jednom mjesečno ..i očisti se od jednog prolaza ...printer je kod mene 3 i pol godine ..bez problema

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
BoTiA je online   Reply With Quote
Staro 12.03.2021., 08:53   #724
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor cba Pregled postova
Nisam našao taj podatak. Uglavnom izbaci ti ovakav error.


Ink Pad možeš sam oprati ili promjeniti, ali serviseri imaju program da resetiraju brojač, bez toga printer neće dalje raditi. Na netu vidim da ima nekih koji prodaju te programe.
Meni isto javilo ovu poruku.
Sad čekam da mi stigne taj ink pad s Alija.
Ovaj program za reset brojača... Ima netko?
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 15:06   #725
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Molim preporuku printera za čim jeftiniji ispis tj. sa mogućnošću korištenja zamjenskih tinti/tinera.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 17:52   #726
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Epson ciss L3150
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2021., 13:10   #727
Papcina
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 39
još uvijek tražim printer.. nastavno na Vaše sugestije ovdje, čini mi se da je Canon Maxify MB2150 dobar izbor (1500kn), ima sve što mi treba, print, duplex, sken i wifi.. zamjenske tinte su oko 50ak kuna ako vidim...
ono što mi je najbitnije, a ne želim kupit printer koji će mi to radit: da normalno funkcionira sa zamjenskim tintama i da mi ne javlja neke glupe greške...


druga opcija je neki od Epson EcoTank al vidim da brdo vas ovdje u threadu nije bas zadovoljno...


printam par stranica tjedno, a nekad i 100 u danu, ovisno o situaciji..


razmišljao sam o nekom laserskom s obzirom na intenzitet printanja, al u cjenovnom rangu ili nemaju duplex ili wifi ili nešto treće


hvala na sugestijama
Papcina je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 09:29   #728
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
Citiraj:
Autor Papcina Pregled postova
druga opcija je neki od Epson EcoTank al vidim da brdo vas ovdje u threadu nije bas zadovoljno...

ja nemam primjedbi na taj eco tank ... doma imam uređaj star više od 3 godine .. isprintao više od 6000 i sve ok


drugi uređaj kojeg pratim je kupljen ima par mjeseci, za korištenje u vrtiću, koristi se puno aktivnije, dnevno se printa 60 tak listova, oko 1000 mjesečno ... povremeno se očisti glava i sve funkcionira bez problema



set originalnih boja je pre jeftin i jednostavno mi više ne pada na pamet kupovina zamjenskih ili punjenje

Zadnje izmijenjeno od: BoTiA. 12.04.2021. u 10:24.
BoTiA je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2021., 11:02   #729
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
ako ga održavaš, cis printer će ti uredno raditi godinama.
nema razloga uzeti printer na tintice ako je glava ionako fiksna u printeru - samo ćeš skupo plaćati (fejk) tinte,a ako ga ne koristiš neko vrijeme - glava će se ionako zaštopati.

ne treba printati bolesno puno, ali par stranica svakih tjedan dva treba, dovoljno da tinta prolazi kroz glavu.

jedino za kolor print tj fotke treba bolji papir, jer na copy 2 copy 3 i te ostale reciklirane su boje katastrofa.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 23:57   #730
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
Bok ljudi. Trebam pomoć. Veliki sam neznalica na tom području, a nemam vremena potrošiti sate i sate na istraživanje.
Znam za šta mi točno treba, ali ne znam koji uzeti.

Treba mi laserski printer / skener u boji do max 3500-4000kn ( može i jeftinije, dapače ).
Da ima najmanje 1200DPI ispis, a da novi toneri ne koštaju po 500kn ( ili barem da postoje zamjenski ). Koristio bih ga za printanje jako sitnih vodenih naljepnica ( tzv. waterslide decals ).
Brzina mi nije bitna.

Papcina je gore spomenuo Canon Maxify MB2150, čini mi se zadovoljavajući s obzirom na moje potrebe.


Unaprijed hvala!
tomo_ubica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2021., 09:29   #731
Human1
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor tomo_ubica Pregled postova
Bok ljudi. Trebam pomoć. Veliki sam neznalica na tom području, a nemam vremena potrošiti sate i sate na istraživanje.
Znam za šta mi točno treba, ali ne znam koji uzeti.

Treba mi laserski printer / skener u boji do max 3500-4000kn ( može i jeftinije, dapače ).
Da ima najmanje 1200DPI ispis, a da novi toneri ne koštaju po 500kn ( ili barem da postoje zamjenski ). Koristio bih ga za printanje jako sitnih vodenih naljepnica ( tzv. waterslide decals ).
Brzina mi nije bitna.

Papcina je gore spomenuo Canon Maxify MB2150, čini mi se zadovoljavajući s obzirom na moje potrebe.


Unaprijed hvala!
Napisao si da trebaš laser, a ovaj Canon Maxify MB2150 ti je tintni, inkjet.
Human1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 09:35   #732
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
moooožda neki brother jer su za sada dosta jeftini, hp i ostali em su skupi em imaju skupi toner malog kapaciteta.
da, eto, brother sam i našao:
https://www.makromikrogrupa.hr/print...color-wireless

https://www.makromikrogrupa.hr/print...-fax-jedinicom

originali su po 1000kn, zamjenski su po ~450kn.

spomenuti canon printer gore je inkjet, nije laser.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2021., 10:02   #733
tomo_ubica
Premium
 
tomo_ubica's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Žakanje
Postovi: 75
Hvala na odgovoru, točno taj brother sam i gledao cijelo vrijeme ( sa skenerom ).

Samo, ne vidim baš smisao dati 1600kn više samo zbog skenera?
Ako je to jedina razlka između ova dva onda bih rađe skener posebno kupio.

PRINTER BROTHER HL-L3210CW LASER COLOR - WIRELESS
tomo_ubica je offline   Reply With Quote