Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2013., 13:59   #5131
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
ovo vam je najbitnije: " Vozila koja emitiraju CO2 ispod granice od 130 grama po kilometru će pojeftiniti"

to je jedini kriterij izgleda,za rabljene ne znam..
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 14:23   #5132
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
ovo vam je najbitnije: " Vozila koja emitiraju CO2 ispod granice od 130 grama po kilometru će pojeftiniti"

to je jedini kriterij izgleda,za rabljene ne znam..
130g/km i kataloška vrijednost 150 000kn je osnova, sve što ima manji CO2 i manju kat vriednost će pojeftinit a višu cijenu i veći co2 poskupit....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2013., 14:54   #5133
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
ovo je bio prijedlog zakona.

sad kojim dijelom je usvojen a kojim su mijenjali je pitanje.


http://www.mfin.hr/adminmax/docs/Zak...11.%202012.pdf


Neznam kolko je to primjenjivo na rabljene aute ( unutra se spominju jedni i drugi bez razlike) je pitanje.

Ako ostane tako rabljeni iz uvoza će nešto pojeftinit pogotovo ako imaju ispod 120g/km co2.

Većinu modela se neće isplatit uvozit, eventualno kod nas precijenjene marke VW, audi...
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 00:30   #5134
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
I onda meni dođe neka starčad pričat bajke o ulasku u EU i kupovanja E39 525i u Njemačkoj za kikiriki, s besplatnim uvozom i što sve ne. I onda ti njima objasni...
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 01:01   #5135
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Pusti ih nek si kupuju. Takav nam je mentalitet. Svi sanjaju bembure i sl. a to sto zive u 40 kvadrata u nekoj limenci nije uopce bitno. Glavno da je pila vani i da se ide u Njemacku po nju.

Cini mi se da ce pojeftinit samo mali gradski autici a vecina drugog ce gore. Vlada misli da je 100ks vec srednja klasa za gradanstvo. Njima su srednja klasa petice sa 200+ ks i sl. kakve si kupuju za pol milje kn.
Motori jos uvijek nisu toliko napredni da bi mogli imat tak mali co2 i neku pristojnu snagu. Barem ne kod prosjecnih proizvodaca, cast izuzecima.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 01:06   #5136
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Zapravo ja sam ga htio sebi kupit, ali su mi govorili da čekam EU.

Ne namjeravam se vozit u nekom kinesko/korejsko/francusko/talijanskom govnu od 54 konja i plastikom kao dodatnom opremom. Radije bih šetao okolo.
Ako se nema za novije a dobro, ima se za starije. Samo da nije ova sad standardna konfekcija složena od el. serva, kočnica na bazi pudinga i kartona za armaturu.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 08:12   #5137
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Zapravo ja sam ga htio sebi kupit, ali su mi govorili da čekam EU.

Ne namjeravam se vozit u nekom kinesko/korejsko/francusko/talijanskom govnu od 54 konja i plastikom kao dodatnom opremom. Radije bih šetao okolo.
Ako se nema za novije a dobro, ima se za starije. Samo da nije ova sad standardna konfekcija složena od el. serva, kočnica na bazi pudinga i kartona za armaturu.
samo ima jedan drugi problem, šuška se o ekološkoj taxi koja će također bit vezana za co2 a koja je do sada bila fixna a koja se plaća svake godine kod tehničkog pregleda.
Ak uzmu taj europski model di se za svaki gram preko neke referentne granice (valjda 130g/km) plaća po 20 eur onda si ga pogorio.
Sad bembura 2000god i starija ima minimum 200g/km pa sad računaj 70 x 20 = 1400 eur kod svake rege a do sad si plaćao 50-tak.......
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 10:48   #5138
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Kaj god da naprave možete bit sigurni da a) auti neće biti puno povoljniji b) da će način obračuna bit "inteligentan"
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 14:58   #5139
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
samo ima jedan drugi problem, šuška se o ekološkoj taxi koja će također bit vezana za co2 a koja je do sada bila fixna a koja se plaća svake godine kod tehničkog pregleda.
Ak uzmu taj europski model di se za svaki gram preko neke referentne granice (valjda 130g/km) plaća po 20 eur onda si ga pogorio.
Sad bembura 2000god i starija ima minimum 200g/km pa sad računaj 70 x 20 = 1400 eur kod svake rege a do sad si plaćao 50-tak.......
To zvuči malo nebulozno, valjda neće tako bit. 20 kn po g/km ok, ali eura je previše. S tim bi napravili puno više štete nego koristi. Ima i caka s tim da se za stare aute i ne zna koliko je g/km, i što će onda; mjerit? Ako će mjerit, onda bi trebalo svaki auto stariji od mjesec dana mjerit, pošto sigurno te vrijednosti nisu realne i mijenjaju se što je auto starije. Uglavnom, gomila pizdarija.
I zaboravljam stavku plina. U takvoj bemburi bi sigurno imao plin i onda mi je ispuh 0 g CO2/km. Što onda? Oće oni meni dat 1500 eura kod svake registracije?
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 17:38   #5140
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
i onda mi je ispuh 0 g CO2/km. Što onda? Oće oni meni dat 1500 eura kod svake registracije?
Istina je da su auti na plin puno manji zagađivači, ali nikako nije istina da sagorijevanjem ne proizvode ugljikov dioksid.. Produkt izgaranja alkana(propan i butan) je CO2 i H2O. Smanjenje emisije CO2 naspram auta na benzin je tek oko 20% kolko vidim po netu.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2013., 17:52   #5141
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
samo ima jedan drugi problem, šuška se o ekološkoj taxi koja će također bit vezana za co2 a koja je do sada bila fixna a koja se plaća svake godine kod tehničkog pregleda.
Ak uzmu taj europski model di se za svaki gram preko neke referentne granice (valjda 130g/km) plaća po 20 eur onda si ga pogorio.
Sad bembura 2000god i starija ima minimum 200g/km pa sad računaj 70 x 20 = 1400 eur kod svake rege a do sad si plaćao 50-tak.......
Ali zašto imaš potrebu pisat ovakve besmislice?
Odakle si samo to izvukao i jel tebi ima logike da plaćaš 1400 eura za registraciju??

Ta odluka europske unije o CO2 se odnosi na PROIZVOĐAČE automobila, od njih se traži da proizvode aute koji će prosječno zagađivati 130 g/km.
Plan je da se pomalo snižava granica CO2 i da do 2015. nitko ne bude iznad 130 g/km.
Ukoliko to ne budu ispoštovali proizvođači će plaćati penale za svaki proizveden auto, a ne ti kad dođeš na registraciju.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 14:03   #5142
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
I zaboravljam stavku plina. U takvoj bemburi bi sigurno imao plin i onda mi je ispuh 0 g CO2/km. Što onda? Oće oni meni dat 1500 eura kod svake registracije?
Mislim da auti sa LPGom ne moraju uopce ici na eko test.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 14:05   #5143
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
http://autoklub.jutarnji.hr/vlada-pr...inama/1077849/

ps

@radeon

Svaka zemlja eu ima uređen sustav plačanja tih glupih nameta, bilo to u vidu godišnjeg poreza na auto cestarine / taxe il neku drugu glupost, sad da li je to tih 20 eur ili neka druga cifra, nije bitno al princip će bit sigurno na tako neku foru.
Ja se iskreno nadam da sam u krivu al poznavajuć ove naše paponje u vladi vjerojatno nisam.
__________________
none

Zadnje izmijenjeno od: FERRYS. 12.01.2013. u 14:16.
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 14:17   #5144
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
I jel ti jasno šta piše u tom članku?
To su trošarine države na NOVE aute, veću cijenu ćeš plaćati u salonu, i to MOŽDA veću, još nitko ne zna kako će se cijene korigirati, hoće li uvoznici spustit cijenu određenim autima koji više zagađuju i sl.

Daj mi link gdje si ti našao ovu nebulozu:
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
samo ima jedan drugi problem, šuška se o ekološkoj taxi koja će također bit vezana za co2 a koja je do sada bila fixna a koja se plaća svake godine kod tehničkog pregleda.
Ak uzmu taj europski model di se za svaki gram preko neke referentne granice (valjda 130g/km) plaća po 20 eur onda si ga pogorio.
Sad bembura 2000god i starija ima minimum 200g/km pa sad računaj 70 x 20 = 1400 eur kod svake rege a do sad si plaćao 50-tak.......
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Svaka zemlja eu ima uređen sustav plačanja tih glupih nameta, bilo to u vidu godišnjeg poreza na auto cestarine / taxe il neku drugu glupost, sad da li je to tih 20 eur ili neka druga cifra, nije bitno al princip će bit sigurno na tako neku foru.
Ja se iskreno nadam da sam u krivu al poznavajuć ove naše paponje u vladi vjerojatno nisam.
Taman i da budu neki dodatni nameti/porezi na zagađivanje okoliša to će biti cifra koju si ljudi mogu priuštit, a govoriti da ćeš plaćati registraciju jednog bmw-a iz 2000. više za 10500 kn je ono, no comment.
Ko bi uopće onda više vozio aute?

Zadnje izmijenjeno od: Rade0n. 12.01.2013. u 14:26.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2013., 21:59   #5145
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999



Ima tko kakav info, jel ovo izašlo il ne?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 00:33   #5146
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar