Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.09.2022., 08:49   #1
Maverick1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: Vukovar
Postovi: 0
Električni mopedi i motocikli

Odmah isprika adminima ako tema postoji, jer ju tražilica ne pokazuje.
U današnje vrijeme kada cijene goriva divljaju, vožnja električnih prijevoznih sredstava postaje dobra alternativa, posebice za relacije do dvadesetak km u jednom smjeru.
Od kuće do posla imam 16.7 km, međugradske vožnje, 3 sela, 3 veće uzbrdice.
Od kraja 3 mjeseca do kraja 7 sam na posao išao e romobilom MS Energy E20, i napravio 3000 km u tom periodu, bez ikakvih kvarova, osim jedne probušene gume. Kad je donešen novi zakon, prodao sam e20 i kupio MS Energy S10 X20Pro ( takva je službena oznaka ). Svjestan sam da kvalitetom zaostaje za nekim drugim modelima na tržištu, prije svega, to se odnosi na završnu obradu, ali motor bez četkica 1.5 kW i baterija 60V20Ah zadovoljava moje potrebe kao i sam moped/skuter. Jeste malo povelik i nezgrapan, ali se čovjek privikne na to. Zanima me ima li još netko ovakav strojček, kako bismo usporedili performanse, iskustva i eventualno nekakve trikove, više glava prije nađe neke tips and tricks. Za početak, iz dućana moped izlazi blokiran na 25 km/h, mora se registrirati, prva rega s osiguranjem 370 kn. Autonimija s mojih 102 kg žive vage cca 60 km, max brzina, ovisno o napunjenosti baterije ( kad se ukloni blokada ) 50 km/h max, 44 km/h min. Uklanjanje fizičke, odnosno, elektronske blokade: skinete poklopac spremnika ispred nogu, naprijed prema upravljaču nađete rozu žicu s konektorom, iskopčate na konektoru i prva blokada je uklonjena. Sad imate ovo što sam opisao. Na nizbrdici, moped ne prelazi 52 km/h, pa sam gotovo siguran da ima još neku blokadu koju ne mogu pronaći, a isto tako na displaju gdje pokazuje boost motora jedno polje ( koje je cca 10-15 km/h ) uvijek ostaje prazno. Istražio sam net, probao sve fore koje sam našao, ništa ne pali. Moped je kopija ( lošija ) modela CityCoco model 1. Što se tiče voznih svojstava i upravljivosti, sve je ok, samo, ponavljam, finalna obrada ( plastični pokrovi i poklopci ) su lošiji. Uglavnom, prihvatljiv kompromis za 3000-4000 nižu cijenu mopeda istih performansi drugih proizvođača. Ako netko ima sveti gral, kako ovom čudu softwareski otključati dodatni moment i brzinu, bio bih zahvalan na podjeli iskustva.
Maverick1 je offline  
Staro 15.09.2022., 08:51   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Desetak tema ispod ove postoji tema:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293158
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2022., 09:01   #3
Maverick1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2022
Lokacija: Vukovar
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Desetak tema ispod ove postoji tema:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293158

To sam pogledao, ali s obzirom na broj modela i novu zakonsku podjelu, mislim da nije loše otvoriti posebnu temu. Naime, romobili su sad romobili, bicikli, mopedi i motocikli. Do promjene zakona sve je išlo u isti šešir.
Maverick1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na