Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2012., 21:14   #1
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
ER model - pomoć

Pozdrav ljudi, imam za fax napraviti rent a car web applikaciju. E sad, malo sam nesiguran oko ER modela zbog same osmišljenosti aplikacije. Evo ispod ću napisati što bi aplikacija trebala imati po mome (neću komplicirati), te kakav sam ja ER model za to napravio. Ideja je da koristimo RAD alat neki, i ja sam odabrao IronSpeed, te mi on baš čudne stvari napravi na temelju baze.
Ovako, korisnik dođe na stranicu, i dostupno mu je jedino da napravi rezervaciju, kod unosa rezervacije odabire auto, dat poč, dat kraja itd.
Zaposlenik kada se logira, ima mogućnost ispisa računa, editiranja rezervacija, te izrade nove rezervacije ukoliko kupac osobno dolazi u "poslovnicu" ajmo reć. Također zaposlenik može dodati nove aute u bazu.
Administrator može raditi sve naravno, i dodavati nove zaposlenike.

Nisam išao na foru da se kupci mogu registrirati tako ta mi oni kao entitet ne trebaju, te su njihove informacije unutar samog entiteta Rezervacija. ER model je ispod.

Molio bih nekoga da mi kaže što bih trebao promijeniti, znam da ER model nije ništa komplicirano ali to nije cilj. Nego sam RAD alat je cilj.

Da ne bude zabune, tablica Korisnik sadrži podatke (password, username) od admina kao i zaposlenika, a tablica user roles je naravno sa rolama, sam program zahtjeva da to bude agregirano kao što je napravljeno, mada meni tehnicki to ne treba jer ce jedan zaposlenik imati jednu rolu.

Evo meni su nedoumice recimo, dali mi treba agregirani dostupnost, da li izmedju racuna i rezervacije treba nekakav entitet stavke racuna. Recimo zbog veze korisnik - rezervacija meni kupac kod rezervacija mora odabrati zaposlenika, što je krajnje glupo. A ta veza mi treba jer zaposlenik moze napraviti rezervaciju u konacnici. Nadam se da nekome nije problem mi malo to porihtati, jer što mi je to točnije RAD alat će naravno bolji posao napraviti. Da li treba jedan agregirani entitet, koji će spajati automobil, rezervaciju i zaposlenika? Hvala puno ako mi netko pomogne to sredit

lnik:
http://dl.dropbox.com/u/50541281/Sna...123_201210.jpg

workbench file:
http://dl.dropbox.com/u/50541281/rentacar.mwb
__________________
FX6300+, Radeon R7 260X 2GB, RAM: 16Gb
Mane je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2012., 13:41   #2
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Pozz, evo na zalost nitko nije uspio pomoc sa ovime, sad mozda sam previse trazio... no nebitno, to sam sredio nekako sam, mislim da je ok.

samo bih zamolio sada nekoga, ukoliko zna, neki nacin, logiku ili bilo sto (sve ce pomoc) - kako srediti to, da se isto vozilo ne moze rezervirati dva puta za iste dane (mozda cak da kalendar bude disablean za dane koje je auto rezerviran). profesor je rekao da nije problem baze, nego da to treba u aplikaciji sredit. pa bi mi bilo kakva ideja bila super. bilo sta, neki hint ili nesto. hvala
__________________
FX6300+, Radeon R7 260X 2GB, RAM: 16Gb
Mane je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na