Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2015., 09:41   #31
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Ako se dobro sjećam što sam na netu čitao, razlike u performansama su zanemarive, oko 1-3%, tako nekako.
Razlike u očiglednim performansama jesu zanemarive, ali navodno je pogoršana situacija sa stutterom, frame-timeom i ovim "teže" vidljivim pokazateljima koj upet izravno utječu na gameplay.

To sam sve čitao po stranim forumima i to su nekakvi subjektivni dojmovi ekipe, tako da ne nemojte uzet za riječ.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2015., 19:21   #32
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Evo da se i ja ubacim sa problemom...

Sve lijepo radilo, preko display port kabela i danas upalim komp i kad sam upalio igricu, ugasi mi se monitor... Spojim DVI kabel i dode slika i pise mi da mi ne radi DP link jer monitor ne podrzava postavljenu rezoluciju i herce ili je neispravan kabel... A do danas je sve radilo...

Nemam drugi kabel da isprobam odma, no ne znam jel se ikome tako nesto desilo? Ja bacam sumnju da je stvarno riknuo kabel, a razlog jedini moguc je temperatura (grafa ispuhuje jako vruc zrak ravno u njega pa moguce da su popustili spojevi u konektoru?)

http://www.pohrani.com/f/3Z/c3/4MgsX55L/displayport.jpg
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2015., 08:51   #33
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Slična stvar! Meni je U2414H bio spojen sa DP kablom, i odjednom se sve spojebalo i limitiran sam na rezoluciju 640x480. Isto sam odmah pomislio kabel, ali jebemu, koje su šanse da kabel koji nitko pomaknuo nije vrisne.

Samo sam na DVI ubacio adapter i spojio ga sa HDMI i sve štima. Ali da me isprobijalo, je.

Meni se čak čini da je to do drivera, a čitam da zna i taj Dell zajebavat...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 20:06   #34
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Slična stvar! Meni je U2414H bio spojen sa DP kablom, i odjednom se sve spojebalo i limitiran sam na rezoluciju 640x480. Isto sam odmah pomislio kabel, ali jebemu, koje su šanse da kabel koji nitko pomaknuo nije vrisne.

Samo sam na DVI ubacio adapter i spojio ga sa HDMI i sve štima. Ali da me isprobijalo, je.

Meni se čak čini da je to do drivera, a čitam da zna i taj Dell zajebavat...
A čemu hdmi? Zašto ne drito DVI onda?
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 20:08   #35
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
U2414H nema DVI ulaz samo HDMI i DP
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 13:24   #36
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
U2414H nema DVI ulaz samo HDMI i DP
Ja kad sam vidio da HDMI ne podrzava preko 60 hz, totalno ga zaobilazim i ne planiram koristiti... Smatram ga lošim
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 13:35   #37
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ja kad sam vidio da HDMI ne podrzava preko 60 hz, totalno ga zaobilazim i ne planiram koristiti... Smatram ga lošim
HDMI 1.4 moze 120Hz u 1080p, u 4k je limit 30

HDMI 2.0 moze vise

Tako da za U2414h nema razlike u kablovima
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 13:41   #38
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
HDMI 1.4 moze 120Hz u 1080p, u 4k je limit 30

HDMI 2.0 moze vise

Tako da za U2414h nema razlike u kablovima
Pa meni eto na ovom monitoru ne mogu postavit vise od 60 hz na HDMI, dok na display port i DVI ide na 144... To je meni sve reklo...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 01:39   #39
sokolmaric
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 18
Lijep pozdrav želim
Posjedujem sapphire R9 290 tri-x koja me u pravilu još uvijek ok služi, ali nakon zadnjeg službenog updatea drivera (18.5.1. i nakon njega probao sam i optional 18.8.2. verziju) odmah nakon windows boota mi baca black screen i apsolutno ništa se ne vidi, koliko sam skužio slika bude dok se ne pokrene miš i nakon toga sve crno i jedino reset pomaže da se vrati slika... Pokušao sam pokrenuti DDU i iz safe moda i normalno ali ne mogu niti pokrenut program jer baca neku error poruku. Pokušao sam i iz control panela uninstalirat amd program i zatim ručno još sa particije u program files izbrisati folder koji ima veze sa amd i pokušao ponovno instalirati driver, ali nakon instalacije i reboota opet isto. Neznam što dalje mogu napraviti po pitanju toga, a da ne moram ponovno svježe windowse instalirati. Ako i moram neznam sada koju verziju drivera instalirati jer nekako mislim da ako opet zadnju verziju stavim na svježe formatiranu particiju i svježe windowse da će opet se ista stvar pojaviti.
Inače ostatak konfiguracije je
i7 3770
12gb ddr3 1600mhz
R9 290
Corsair RM 650w
1TB HDD seagate barracuda
256gb Samsung 850 evo
sokolmaric je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 15:18   #40
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2018., 16:56   #41
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor sokolmaric Pregled postova
Lijep pozdrav želim
Posjedujem sapphire R9 290 tri-x koja me u pravilu još uvijek ok služi, ali nakon zadnjeg službenog updatea drivera (18.5.1. i nakon njega probao sam i optional 18.8.2. verziju) odmah nakon windows boota mi baca black screen i apsolutno ništa se ne vidi, koliko sam skužio slika bude dok se ne pokrene miš i nakon toga sve crno i jedino reset pomaže da se vrati slika... Pokušao sam pokrenuti DDU i iz safe moda i normalno ali ne mogu niti pokrenut program jer baca neku error poruku. Pokušao sam i iz control panela uninstalirat amd program i zatim ručno još sa particije u program files izbrisati folder koji ima veze sa amd i pokušao ponovno instalirati driver, ali nakon instalacije i reboota opet isto. Neznam što dalje mogu napraviti po pitanju toga, a da ne moram ponovno svježe windowse instalirati. Ako i moram neznam sada koju verziju drivera instalirati jer nekako mislim da ako opet zadnju verziju stavim na svježe formatiranu particiju i svježe windowse da će opet se ista stvar pojaviti.
Inače ostatak konfiguracije je
i7 3770
12gb ddr3 1600mhz
R9 290
Corsair RM 650w
1TB HDD seagate barracuda
256gb Samsung 850 evo

jel ti bude strelica miša na tom crnom ekranu? to se događa na nekim kompovima, samo otvori task manager (ctrl shift delete), odi gore na file - run new task, i upiši explorer.exe.. nakon toga se pojavi desktop.. zašto se događa, ne znam

btw. mislim da to nema veze s grafom, nego su driveri u pitanju ergo nije potrebno bios flashati
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 00:52   #42
sokolmaric
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 18
Evo javljam se da vezano za mojim black screen problemom da je riješeno nakon svježe instalacije windowsa 7. Prvotno sam stavio bio neku stariju verziju AMD drivera 17.x.x. pošto sam na nekim drugim forumima pročitao da je ta verzija drivera bila stabilna. Nažalost opet black screen se pojavio tada ne odmah nakon bootanja win već nakon nekog vremena recimo u usred neke igre i samo reset button pomaže tada. Doduše sada je DDU program radio u safe modu pa sam pokušao sa zadnjim optional verzijom drivera i evo radi bez i jednog štucanja kartice. Inače sam znao i povremeno imati problema sa postavkama ventova na kartici koje sam podesio da vrte konstantno na 45 % (MSI afterburner) jer mi je to još prihvatljiva razina buke, a i u igrama ne prelazi mi 75 stupnjeva pa mi se to čini razumno, Ali je i tu znalo zavrtit ih random na 100% bez razloga čak i u idleu gdje je temp oko 45 stupnjeva (AMDov wattman ne koristim). Uglavnom evo za sada sve radi i to sa divljanjem ventova radi kao nova, a bios nažalost nisam nikakav stavljao jer nisam to nikada pokušavao pa nebih se usudio bez nekog pouzdanog tutoriala...
sokolmaric je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2018., 19:19   #43
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ista grafa, jucer pocela pravit probleme u PUBG, kad bi usao u igru nesto bi bljesnulo kada ucita render lobbya. Ponekad kada bi izlazio nazad u lobby dobio bi sivi ekran. Damo restart bi pomogao.
Nakon brisanja drivera s DDU u safe modu i instalacije novih drivera (nakon sto sam usred instalacije dobio isti sivi ekran) vise nisam mogao windows vec binodmah nakon windows loga dobio taj crni ekran.
Reinstall W10 je radio dok W10 ne bi sam povukao drivere usljed cega bi opet dobio sivi ekran.
Bootao ciste w7 s nekog harda, instalirao zadnje drivere i ista stvar, uared installa pukne i ne ide dalje od w7 loga
Vrtim se u krug vec pola dana, ne znam dali da proglasim grafu mrtvom. Nemam gdje probati i nemam zamjensku
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2018., 22:59   #44
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..lako moguce da je nesto zastekalo, takvi simptomi mogu ukazivati na kvar. probaj ju u drugom kompu.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 15:01   #45
sokolmaric
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 18
Nažalost bojim se da je sve više stvar loših drivera za starije grafičke, iako sam i za sebe mislio da sam riješio problem što sam prije naveo u postu, ipak nije na koncu riješeno i odustao sam od nje i kupio RX 580 koja radi bez problema. Taj famozni black screen nakon win logoa mi se znao potpuno random pojavljivati i nestane random nakon nekoliko ručnih resetova...
@ papčić ukoliko ti se uspije win bootat bez black screena pokušaj u afterburneru mrvicu downclockat memoriju na recimo 1100 mhz i vidi kako će se ponašati, i u settingsu afterburnera stavit kvačicu na force constant voltage, power limit stavi na +5% i vidi ima li promjena (potrebno je stavit kvačicu da se afterburner pokreće po pokretanju Windowsa). Meni je to donekle pomoglo ali kažem i to je bilo privremeno jer je tu i tamo ponovno crni ekran bacalo bez razloga (ponekad u igri i povremeno pri učitavanja desktopa nakon win loga). Vjerujem da flashanje v biosa je dobra stvar za pokušati, ali ja se eto ne usuđujem to radit sam. Sretno i javi ako si riješio ikako problem.
sokolmaric je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 15:26   #46
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor sokolmaric Pregled postova
Nažalost bojim se da je sve više stvar loših drivera za starije grafičke, iako sam i za sebe mislio da sam riješio problem što sam prije naveo u postu, ipak nije na koncu riješeno i odustao sam od nje i kupio RX 580 koja radi bez problema. Taj famozni black screen nakon win logoa mi se znao potpuno random pojavljivati i nestane random nakon nekoliko ručnih resetova...
@ papčić ukoliko ti se uspije win bootat bez black screena pokušaj u afterburneru mrvicu downclockat memoriju na recimo 1100 mhz i vidi kako će se ponašati, i u settingsu afterburnera stavit kvačicu na force constant voltage, power limit stavi na +5% i vidi ima li promjena (potrebno je stavit kvačicu da se afterburner pokreće po pokretanju Windowsa). Meni je to donekle pomoglo ali kažem i to je bilo privremeno jer je tu i tamo ponovno crni ekran bacalo bez razloga (ponekad u igri i povremeno pri učitavanja desktopa nakon win loga). Vjerujem da flashanje v biosa je dobra stvar za pokušati, ali ja se eto ne usuđujem to radit sam. Sretno i javi ako si riješio ikako problem.

Na karticu je flashan drugi bios sa downclockanim frekvama. Udje u win7 ali ima artefakte. U win10 ne ulazi ni tako...proglasena mrtvom
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 17:41   #47
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
@ papčić...evo nema dva tjedna da ja pokušavam izvući iz te grafičke još malo života...radila je do tada besprijekorno i odjednom crni ekran na w10...od 4 porta radi (gore dvi, displayport i hdmi; dolje dvi) radi samo donji dvi i to na stock w8 driveru...čim instaliram ati drivere, zacrni se ekran i nula bodova...stavio sam novi bios, promijenio port, očistio...ma ništa

proglasio sam ju mrtvom i ide u staru pećnicu na kremiranje
zulije je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na