Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2014., 09:47   #1
ivan_karlovac
Premium
Moj komp
 
ivan_karlovac's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 111
(riješeno) ATI 3870 artefakti

Kompjuter mi je vec jedno 2 mjeseca u kvaru jer mi je grafička crkla tj. nakon par minuta slika se raspada, titra itd. Grafička nema garanciju naravno pa me zanima koliko bi bilo pametno prije bacanja ove grafičke ispeči ju u pečnici na 200 stupnjeva 9 ili 10 minuta(svako savjetuje drukcije)? Možda je ova tema već bila ali ju ne mogu naci a google daje oprečne informacije.
ivan_karlovac je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 10:16   #2
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor ivan_karlovac Pregled postova
Kompjuter mi je vec jedno 2 mjeseca u kvaru jer mi je grafička crkla tj. nakon par minuta slika se raspada, titra itd. Grafička nema garanciju naravno pa me zanima koliko bi bilo pametno prije bacanja ove grafičke ispeči ju u pečnici na 200 stupnjeva 9 ili 10 minuta(svako savjetuje drukcije)? Možda je ova tema već bila ali ju ne mogu naci a google daje oprečne informacije.
Pa nemaš šta izgubiti, ionako ne radi. Ja sam pokušao sa svojom, ali nije upalilo. 11min na 200°C i nula bodova. Naravno moraš ju komplet rastaviti, u bubniti u rernu bez ulja i masti. Staviš ispod nje male "nogare" od alu folije da ne bude cijela na dnu tepsije i probaš... Samo kažem ti, ja nisam uspio.
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2014., 23:03   #3
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor ivan_karlovac Pregled postova
Kompjuter mi je vec jedno 2 mjeseca u kvaru jer mi je grafička crkla tj. nakon par minuta slika se raspada, titra itd. Grafička nema garanciju naravno pa me zanima koliko bi bilo pametno prije bacanja ove grafičke ispeči ju u pečnici na 200 stupnjeva 9 ili 10 minuta(svako savjetuje drukcije)? Možda je ova tema već bila ali ju ne mogu naci a google daje oprečne informacije.
a cujes,ako je ionako planiras bacit nemas sta izgubit...vridi pokusat
hp6735s mi se kvaria jedno 5 puta dosad, na gpu se stvara hladni lem,i nema slike na ekranu...
peka san ga svih 5 puta, nekad po dva puta za rijesit kvar, al evo idalje radi...
aluminijsku foliju preko dna tepsije , i napravi 4 male kuglice da odvojis graficku od dna tepsije... stavi 10 min na 190 ,ako nece ,ja bi drugi put stavlja 10 min na cca 205 i upalila bi...

i pazi da stavis u ugrijanu pecnicu, ne hladnu...
i nakon sta prodje 10 min,pogasi sve ,al je nevadi vanka,samo otvori vrata od pecnice malo ,da se polagano hladi...jedno 30-45 min
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 09:17   #4
ivan_karlovac
Premium
Moj komp
 
ivan_karlovac's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 111
Evo da javim rezultat, pekao ju cca 9 minuta na 200 stupnjeva prethodno ugrijanu pecnicu stavio alu foliju ali sam grafu stavio na štapiće za ražnjice jer sam koristio uži protvon i radi za sada bez artefakata, samo sam ju stavio u kompjuter od kćeri jer se on manje koristi. Ukučani si se cudili ali sve je prošlo ok.
ivan_karlovac je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 19:14   #5
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
talište bezolovnog lema je na 220-225° tako da si sa tom temp malo pokrpao stvar
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na