Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2018., 11:43   #1
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
Windows 10 Professional OEM

pozdrav,

imam pitanje jedno vezano za OEM verziju windowsa

znači stavljam susjedu tu verziju (dobio sa posla) i koliko sam skužio takva verzija se može staviti samo na jedno računalo i onda je "vezano " za to računalo.
Ako se mora ponovo reinstalirati windowse (jer su tako stabilni) šta se ponovo upisuje taj ključ za OEM verziju ? ili se stavi bilo koju ne aktiviranu verziju windowsa i onda se windowsi sami instaliraju jer je ključ spremljen negdje?

Hvala na odgovoru
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 11:47   #2
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ako su na kompu bili legalni Windows 10 i napraviš reinstal, samo ga pusti na net i aktivirat će se.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2018., 11:54   #3
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
imao je ilegalnu kopiju koja je bila aktivirana

sada sam skinuo Official verziju sa Microsoft stranice i upisao taj original ključ i sve se aktiviralo i radi super.

Samo kada mu opet bude trebalo stavljati windowse (kad ovi odu zbog X/Y razloga) a on izgubi taj ključ (jer nije baš osoba koja pazi na te stvari)
da li je dovoljno samo instalirati tu offical verziju i povezati se na internet i to je to
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 12:12   #4
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Pa gle, ja Windows instaliram bez upisivanja ključa. Skinem sa stranice, instaliram i oni se sami aktiviraju jer su povezani uz komponente.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 12:32   #5
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor vcendaki Pregled postova
imao je ilegalnu kopiju koja je bila aktivirana

sada sam skinuo Official verziju sa Microsoft stranice i upisao taj original ključ i sve se aktiviralo i radi super.

Samo kada mu opet bude trebalo stavljati windowse (kad ovi odu zbog X/Y razloga) a on izgubi taj ključ (jer nije baš osoba koja pazi na te stvari)
da li je dovoljno samo instalirati tu offical verziju i povezati se na internet i to je to
Jedno kada ih aktiviraš, više ne moraš brinuti o tome, osim ukoliko ne mijenjaš komponente. Instaliraš aktualnu verziju Windowsa s Microsoft download-a i čim skuži da je na netu bude se aktivirao (na serveru su informacije o tvom hardware-u vezane za tvoju licencu).
Inače Windows 10 radi jako stabilno, ako ne prčkaš po stvarima koje ne znaš i ne razumiješ
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 15:48   #6
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
OEM smije doći samo predinstalirano uz novo racunalo.

ovo što si ti napravio je zamijenio piratsku kopiju s onom koja krši licenčne uvjete.
ako je uopće u pitanju OEM, a ne neki drugi.

kolege gore su već objasnile da se ključ veže uz hardverski ID.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 16:09   #7
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
A i OEM se ne smije kupiti općenito bez hardware-a, pa ti u bilo kojoj trgovini prodaju same Windows OEM bez problema
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na