Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2019., 13:40   #8881
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ok cijena.
Sada novi korisnici prvu godinu dobivaju 99kn, druga 229kn.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 14:31   #8882
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Upališ HDMI CEC pa probaš, s nekima radi, s nekima radi krivo a s nekima ne radi.
Ovo nekima mislim generalno na firme, jedino Zamzung radi 100%.
Samsung i HDMI CEC se ne trpe baš... Morao sam ugasiti CEC jer mi je STB po noći palio TV što je nakon nekoliko dana postalo itekako iritantno. Tako da u mom slučaju Samsung radi 0%
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2019., 15:00   #8883
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
A eto imaš sreće
Vidiš da radi samo ne kako bi ti htio / trebalo

Jedno dodatno pitanje, jesi li gasio STB ili bi ga ostavio upaljenog ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:21   #8884
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Samsung i HDMI CEC se ne trpe baš... Morao sam ugasiti CEC jer mi je STB po noći palio TV što je nakon nekoliko dana postalo itekako iritantno. Tako da u mom slučaju Samsung radi 0%
Ocito da nije problem u Samsung TV-u vec u STB-u.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 00:34   #8885
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
E a kud ja "srećković" imam problem sa Kaon VM1200 + Samsung UE55...
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 17:08   #8886
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Ni meni ne radi dobro na Samsungu, kad se pali, TV bi se upalio pa ugasio...kad sam ga tek dobio prije par godina (i par updejtova STB-a) je radilo normalno.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 17:30   #8887
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nema još odluke vijeća, otišao sam na posao i još sam tamo

Sjednica možda tek sutra posljepodne kad se naspavam

Imam dva LG-a, kaj s njima ne radi?
Nije ni stvar u dodatnim uslugama koliko u tome da prek kartice ne znaju kaj gledaš.

Pa nije mi 5 Ghz u životu bitno... barem mislim da nije

Susjed. jel ta maratonska sjednica obiteljskog vijeca konacno zavrsila, kakva je konacna odluka.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 17:58   #8888
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 19:15   #8889
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Susjed. jel ta maratonska sjednica obiteljskog vijeca konacno zavrsila, kakva je konacna odluka.
Isprike...

Elrond meets je održan slijedeći dan i očekivano Hobbiti (djeca) i Elfica (žena) su glasali za BNet tako da su me nadglasali ... naravno, kao jedini predstavnik ljudi na kraju sam pristao na kompromis no kao naknadu za duševne boli dobio sam zeleno svijetlo od Elfice da bol ublažim nekim novim komadom hardvera

Prekosutra dolazi Sauronov tehničar promijeniti kaj treba promijeniti.
bertone je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 19:42   #8890
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Hehe, win - win deal.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2019., 20:03   #8891
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Isprike...

Elrond meets je održan slijedeći dan i očekivano Hobbiti (djeca) i Elfica (žena) su glasali za BNet tako da su me nadglasali ... naravno, kao jedini predstavnik ljudi na kraju sam pristao na kompromis no kao naknadu za duševne boli dobio sam zeleno svijetlo od Elfice da bol ublažim nekim novim komadom hardvera

Prekosutra dolazi Sauronov tehničar promijeniti kaj treba promijeniti.
Šta od HWa dolazi? Nemoj samo reći nešto od 300 kn

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 20:34   #8892
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Šta od HWa dolazi? Nemoj samo reći nešto od 300 kn
Nemam pojma, realno mi ništa ne treba

Jedan od Elficinih argumenata zašto ostati na BNetu je bila razlika u cijeni pa je rekla da to poduplam i zemem si nešto što mi ne treba
bertone je online   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 21:37   #8893
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Isprike...

Elrond meets je održan slijedeći dan i očekivano Hobbiti (djeca) i Elfica (žena) su glasali za BNet tako da su me nadglasali ... naravno, kao jedini predstavnik ljudi na kraju sam pristao na kompromis no kao naknadu za duševne boli dobio sam zeleno svijetlo od Elfice da bol ublažim nekim novim komadom hardvera

Prekosutra dolazi Sauronov tehničar promijeniti kaj treba promijeniti.
O bozek, jedan manje na mojoj strani, a kaj mozemo vecina odlucuje a ti si podlegao pod komadom hardvera.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:02   #8894
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Cilime, ti valjda ostaješ zadnji B.net pretplatnik sa karticom

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:50   #8895
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Cilime, ti valjda ostaješ zadnji B.net pretplatnik sa karticom
Ovo je i meni palo na pamet.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 00:09   #8896
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Posljednji Mohikanac.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 00:13   #8897
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
... a ti si podlegao pod komadom hardvera.
Ma nije to tak strašno,... neka prvo promijene kaj trebaju promijeniti, a onda ću ženi reći da je vrijeme za novi auto
bertone je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:03   #8898
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pazi šta govoriš da ne izađeš u crnoj kronici "Zatukla ga žena Thinkpad - om"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:09   #8899
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pazi šta govoriš da ne izađeš u crnoj kronici "Zatukla ga žena Thinkpad - om"
Da, a pritom mu nebudu pomogli ni Vilenjaci ni Patuljci, kad ga zena zgrabi.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 17.07.2019. u 14:21.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 13:36   #8900
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Otvorili mi Lan3 i Lan4 preko centrale, bez izmjene rutera
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 23:31   #8901
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Posljednji Mohikanac.
Bila dva dečka jutros. Donijeli Kaon WM1200 i pospajali dva kabla i to je to. Usput su mi napravili 7-8 metara dugački LAN kabel (da ga ne moram kupovati i da si ga sam povučem podžbukno) za zimu kad Kaona selim s TV-om na sjeverni zid (prek ljeta je na južnom zbog klime).

Ostavili su stari TV Box, onu kutiju kaj navodno služi kao snimalica i karticu. Kad su otišli isključio sam Kaona, spojio natrag antenski kabel u TV i TV i dalje radi prek kartice

E sad, nisam stigao ponovno preskenirati kanale da vidim da li će pronaći i ove nove koje do sada nisam imao, odnosno ne znam da li su poslijepodne ili će narednih dana onemogućiti karticu, ali za ovo vrijeme kaj sam malo pogledao TV sve radi kao i prije.

Kaj se tiče neta, na žici sam imao u prosjeku 145/15, prek WiFi-a kao i prije i jedino kaj sam vidio da je ping prema Optimi malo manji 3-6, prije je bio 9.

I za kraj, sučelje Kaona je jezivo i pretrpano animacijama i informacijama koje ubijaju želju za promjenom programa i uopće korištenjem TV-a (barem meni). Sad moram proučiti upute i vidjeti da li se to može kako isključiti ili barem smanjiti ili povećati prozirnost pa da ne pojede 1/3 ekrana kad mijenjam programe.
bertone je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 00:28   #8902
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Bila dva dečka jutros. Donijeli Kaon WM1200 i pospajali dva kabla i to je to. Usput su mi napravili 7-8 metara dugački LAN kabel (da ga ne moram kupovati i da si ga sam povučem podžbukno) za zimu kad Kaona selim s TV-om na sjeverni zid (prek ljeta je na južnom zbog klime).

Ostavili su stari TV Box, onu kutiju kaj navodno služi kao snimalica i karticu. Kad su otišli isključio sam Kaona, spojio natrag antenski kabel u TV i TV i dalje radi prek kartice

E sad, nisam stigao ponovno preskenirati kanale da vidim da li će pronaći i ove nove koje do sada nisam imao, odnosno ne znam da li su poslijepodne ili će narednih dana onemogućiti karticu, ali za ovo vrijeme kaj sam malo pogledao TV sve radi kao i prije.

Kaj se tiče neta, na žici sam imao u prosjeku 145/15, prek WiFi-a kao i prije i jedino kaj sam vidio da je ping prema Optimi malo manji 3-6, prije je bio 9.

I za kraj, sučelje Kaona je jezivo i pretrpano animacijama i informacijama koje ubijaju želju za promjenom programa i uopće korištenjem TV-a (barem meni). Sad moram proučiti upute i vidjeti da li se to može kako isključiti ili barem smanjiti ili povećati prozirnost pa da ne pojede 1/3 ekrana kad mijenjam programe.

Meni su isto ostavili karticu , ali mi je došlo na računu nekih 130 kn zbog ne vračanja opreme. Ima ta stavka uredno u cijeniku. Kad sam im odnio ( onda su još imali ured u Splitu), to su mi poništli. Ja sam na svom STB-u stavio da se traka zadržava 2 sekunde i tako riješio taj problem.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 06:24   #8903
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Meni su isto ostavili karticu , ali mi je došlo na računu nekih 130 kn zbog ne vračanja opreme. Ima ta stavka uredno u cijeniku. Kad sam im odnio ( onda su još imali ured u Splitu), to su mi poništli. Ja sam na svom STB-u stavio da se traka zadržava 2 sekunde i tako riješio taj problem.
Pa mogao si im i ostaviti tih 130 kn jer je to jednokratno, odnosno ne mogu ti to naplaćivati svaki mjesec ... a ništ', bum vidio kaj će biti narednih dana ili sa slijedećim računom pa javim.
bertone je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 09:42   #8904
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Bila dva dečka jutros. Donijeli Kaon WM1200 i pospajali dva kabla i to je to. Usput su mi napravili 7-8 metara dugački LAN kabel (da ga ne moram kupovati i da si ga sam povučem podžbukno) za zimu kad Kaona selim s TV-om na sjeverni zid (prek ljeta je na južnom zbog klime).

Ostavili su stari TV Box, onu kutiju kaj navodno služi kao snimalica i karticu. Kad su otišli isključio sam Kaona, spojio natrag antenski kabel u TV i TV i dalje radi prek kartice

E sad, nisam stigao ponovno preskenirati kanale da vidim da li će pronaći i ove nove koje do sada nisam imao, odnosno ne znam da li su poslijepodne ili će narednih dana onemogućiti karticu, ali za ovo vrijeme kaj sam malo pogledao TV sve radi kao i prije.

Kaj se tiče neta, na žici sam imao u prosjeku 145/15, prek WiFi-a kao i prije i jedino kaj sam vidio da je ping prema Optimi malo manji 3-6, prije je bio 9.

I za kraj, sučelje Kaona je jezivo i pretrpano animacijama i informacijama koje ubijaju želju za promjenom programa i uopće korištenjem TV-a (barem meni). Sad moram proučiti upute i vidjeti da li se to može kako isključiti ili barem smanjiti ili povećati prozirnost pa da ne pojede 1/3 ekrana kad mijenjam programe.
Sa velikom pozornoscu cu pratiti sljedece nastavke ove osjetljive srcedrapajuce dirljive price.


Ovo boldano nemoras ni raditi jer neces nista novoga naci, osim sto ces si posemeriti sadasnje podesene TV programe na TV-u, B.net kartica je zamrznuta u nekom vremenu i nema novih prijema TV programa preko nje.


A na sucelje Kaona ces se morati priviknuti zajedno sa cijelom Sauronovom obitelji (inace cemo da naj****o i ti i ja samnom skupa ).


Najviše me zanima koliko dugo, koliko dana ces jos moci gledati TV programe preko B.net kartice, kad ces zateci mrak na TV-u.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 18:43   #8905
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sa velikom pozornoscu cu pratiti sljedece nastavke ove osjetljive srcedrapajuce dirljive price.
Znao sam da u svakom muškom leži duboko skrivena ljubav prema sapunicama


Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ovo boldano nemoras ni raditi jer neces nista novoga naci, osim sto ces si posemeriti sadasnje podesene TV programe na TV-u, B.net kartica je zamrznuta u nekom vremenu i nema novih prijema TV programa preko nje.
Probao sam u drugi TV umetnuti modul s karticom i tamo ne nađe ništa osim programa koji idu free u osnovnom paketu i to analogno

... ali u primarnom TV-u u kojem je bio modul i dalje imam sve programe koje sam imao i prije što znači da kartica za sada još uvijek obavlja svoju funkciju. Ako tak ostane onda mogu Kaona prebaciti na sekundarni TV i super


Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A na sucelje Kaona ces se morati priviknuti zajedno sa cijelom Sauronovom obitelji (inace cemo da naj****o i ti i ja samnom skupa ).
A bum malo popričao sa čovijekom iz HAKOM-a imaju li pravo vršiti samopromociju i trpati tolike reklame u sučelje za gledanje TV-a jet time onemogućuju primarnu funkciju usluge koju korisnik plaća.


Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Najviše me zanima koliko dugo, koliko dana ces jos moci gledati TV programe preko B.net kartice, kad ces zateci mrak na TV-u.
E to i mene zanima no za sad još uvijek radi
bertone je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 18:59   #8906
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
U skraćenoj varijanti, pazi da slučajno ne resetiraš ili ideš pretraživati kanale "na primarnom tv" ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 19:34   #8907
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
... i neka primarni TV poživi što duže

Da sam znao da će ostaviti karticu mogao sam dan dva ranije prebaciti modul u sekundarni TV no nisam se toga sjetio i sad je kasno zbog toga žaliti
bertone je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 22:14   #8908
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Blesavo pitanje ali jesi li siguran da si ispravno tražio na drugome tv-u i da li on ima DVB-T odnosno DVB-C (ne znam točno u kojem načinu bnet šalje svoje programe)? TV bi u svakom slučaju trebao pronaći sve programe, a o tome hoće li ih uspjeti otkodirati ovisi dalje o kartici...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2019., 22:41   #8909
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Probao sam u drugi TV umetnuti modul s karticom i tamo ne nađe ništa osim programa koji idu free u osnovnom paketu i to analogno
Cudno trebao si na drugom TV-u dobiti prvih 9 digitalnih TV programa i cca 40 analognih.
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da sam znao da će ostaviti karticu mogao sam dan dva ranije prebaciti modul u sekundarni TV no nisam se toga sjetio i sad je kasno zbog toga žaliti
Mislim da nebi nista s time dobio
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Blesavo pitanje ali jesi li siguran da si ispravno tražio na drugome tv-u i da li on ima DVB-T odnosno DVB-C (ne znam točno u kojem načinu bnet šalje svoje programe)? TV bi u svakom slučaju trebao pronaći sve programe, a o tome hoće li ih uspjeti otkodirati ovisi dalje o kartici...
A1 salje po koaksijalnom kabelu i gleda se preko DVB-C tunera.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2019., 03:31   #8910
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Blesavo pitanje ali jesi li siguran da si ispravno tražio na drugome tv-u i da li on ima DVB-T odnosno DVB-C (ne znam točno u kojem načinu bnet šalje svoje programe)? TV bi u svakom slučaju trebao pronaći sve programe, a o tome hoće li ih uspjeti otkodirati ovisi dalje o kartici...
Nije blesavo pitanje, možda sekundarni nema DVB-C


Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Cudno trebao si na drugom TV-u dobiti prvih 9 digitalnih TV programa i cca 40 analognih.
Dobio sam 40+4 ... sad mi ništa više nije jasno
bertone je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na