Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2015., 20:10   #1
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
AMD Catalyst 15.200.1012.2 Win 8.1 Mod - VSR for HD7/R7/R9

Dakle kao što i sam naslov govori radi se o modificiranim drajverima za vlasnike gore navedenih karti...drajveri su modificirani i odnose se samo na win 8.1 x64...onaj tko je željan eksperimentiranja i malo zezancije prilikom isprobavanja vsr-a evo mu malo gradiva za zabavu...dakle sve što je potrebno da bi se isprobali drajveri je deinstalacija postojecih drajvera i instalacija ovih modificiranih drajvera...link

Ukratko da neduljim previše..sve vezano za ovo i još dosta detalja možete pogledati ovdje..http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=397877..na stranici su i linkovi i detaljna objašnjenja kako što napraviti..uglavnom stvar uredno šljak kod većine koji imaju monitore povezane ili dvi izlazom i dp-om...manje više oni koji imju hdmi kontak imaju problema ili nedobiju opciju vsr-a..uglavom ovo je potrebno napraviti da bi stvar šljakala kako treba..

1) Uninstall Catalyst Install Manager and all AMD software.

2) Let DDU restart in Safe Mode, clean the drivers.

3) Restarted in Disable Signature Enforcement Mode

4) Installed 15.2.

Da samo napomenem ovo je samo za one koji znaju što rade..ako niste vični ili dovoljno spretni nemojte se upuštati u ovo..

A sad evo nešto i za nas korisnike windowsa 7.. procedura je dosta jednostavnija i stvar ili radi ili neradi nema puno zezanja..evo kako sam ja to odradio..skinuo zadnje beta drajvere sa adm/ati stranice..link u mom slučaju su to bili 15.3 x64 BETA drajveri..pa pošto mi se nije dalo raditi deinstalaciju 14.12 omega drajvera ja sam samo pregazio stare sa ovim beta drajverima.. mada je preporuka da se napravi čista instalacija ja to nisam napravio ..al to sam ja.. no dobro idemo dalje pošto smo nabacili 15.3 beta drajvere dalje sve što vam treba su ovi vsr cmd fajlići koji možete skinuti odavdje..raspakujte fajlove i dobicete dva mala fajla..jedan se zove Hawai a drugi Tahiti..mislim da sami nazivi fajlova govore sami za sebe.. šalim se dakle radi se o imenima čipova ati karata..sad kad imamo ta dva fajla dovoljno je kliknuti na jedan od njih (dvoklik) u mom slučaju Tahiti čip..sačekati sekundu dvije da cmd odradi svoje i restartirati komp..i ola dobili smo ovo..http://www.pohrani.com/f/E/5a/eZNGko...rezolucija.png ..dakle 2k rezolucija je tu...da samo napomenem da nisam ovo iprobavao na x86 windozama 7 nego na x64 i sve kako sam napisao tako sam i napravio eh da čak sam i bio vratio stari bios od 7970 da vidim dali vsr šljaka i tamo i radilo je sve ok bez problema....ali naravno kako bih ja bio da opet ne vratim bios od R9 280x nazad i stvar pustim u pogon nazad..dakle ukratko vsr šljaka i na 7970 kao i na R9 280x bez problema barem u mom slučaju.... za ove dječake koji imaju win 8 sve što ih dalje zanima sam gore naveo..eh da jedina igra na kojoj sam isprobao vsr je cod 4 jer nemam ništa drugo pri ruci i tamo vsr uredno radi.. da ne zaboravim napomenuti.. situacija oko vsr dali šljakaju ili ne se dosta svodi na to kako je grafa povezana sa monitorom stvar je slična kao i kod onih koji imaju win 8..većinom sve uredno radi onima koji su povezani sa dvi-jem ili dp-om manje više problema imaju oni koji su povezani sa hdmi kablom..tak da eto obratite manje više pažnju i na to..nadam se da će neki budući drajveri od amd-a ispraviti sve ove bugove tj nedostatke i omogućiti svojim korisnicima normalno korištenje vsr-a.. evo to bi bilo to.. ukoliko ima kakvih nejasnoća oko ovoga ako mogu pomoći slobodno pitajte..
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 28.03.2015. u 20:21.
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2015., 20:19   #2
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
zanimljivo...dakle šta se točno dobiva? može se u igrama namjestit veća rezolucija od nativne od monitora? da li se u i desktopu može namjestit veća rezolucija od nativne...to je onda dobro za vlasnike 27"+ monitora sa 1080p rezolucijom
meni bi to izgledalo sve presitno na 22" monitoru da povećam rezoluciju na iznad 1920*1080
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2015., 20:45   #3
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
da dobije se veća rezolucija od nativne..može se i desktopu podesiti veća rezolucija od nativne...Pohrani.com kao što vidiš na slici može se podesiti..ako je presitno povecaj malo font..
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 12:17   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
zanimljivo...dakle šta se točno dobiva? može se u igrama namjestit veća rezolucija od nativne od monitora? da li se u i desktopu može namjestit veća rezolucija od nativne...to je onda dobro za vlasnike 27"+ monitora sa 1080p rezolucijom
meni bi to izgledalo sve presitno na 22" monitoru da povećam rezoluciju na iznad 1920*1080
Kako zamisljas povecati rezoluciju vecu od nativne na LCD monitoru?! Obzirom da si fizicki limitiran brojem piksela, pa ono...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 14:47   #5
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kako zamisljas povecati rezoluciju vecu od nativne na LCD monitoru?! Obzirom da si fizicki limitiran brojem piksela, pa ono...
Pa to se već jedno vrijeme može kod nVidie (DSR/supersampling, link), a kod AMDa se to sad zove VSR kolko vidim, forsira se renderiranje igre sa rezom faktora X puta veće od nativne rezolucije kako bi se kasnije čim kvalitetnije downscaleala reza na nativnu rezoluciju monitora. Tako ispada najkvalitetniji AA koji se može dobiti, ali treba biti i jaka mašina za tjerati igre u većoj rezi sa svim efektima nego na full HDu. Minus toga zna biti da je u nekim igrama UI premalen pa su slova teško čitljiva ako se pretjera sa rezolucijom. Znao sam to tjerati u Borderlandsu 2 i primijeti se da svjetski zaglađuje rubove, tako da ima smisla tjerati to ako se ima dosta jaka mašina za takve eskapade.

Pretpostavljam da bi netko tko ne misli igrati htio dobiti veću radnu površinu uz manji gubitak oštrine kad nije nativna rezolucija desktopa...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 16:21   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Pa to se već jedno vrijeme može kod nVidie (DSR/supersampling, link), a kod AMDa se to sad zove VSR kolko vidim, forsira se renderiranje igre sa rezom faktora X puta veće od nativne rezolucije kako bi se kasnije čim kvalitetnije downscaleala reza na nativnu rezoluciju monitora. Tako ispada najkvalitetniji AA koji se može dobiti, ali treba biti i jaka mašina za tjerati igre u većoj rezi sa svim efektima nego na full HDu. Minus toga zna biti da je u nekim igrama UI premalen pa su slova teško čitljiva ako se pretjera sa rezolucijom. Znao sam to tjerati u Borderlandsu 2 i primijeti se da svjetski zaglađuje rubove, tako da ima smisla tjerati to ako se ima dosta jaka mašina za takve eskapade.
Poprilicno primitivna metoda za AA, moram priznat, a eto, iz tvog iskustva, moze biti i problematicna u prakticnoj primjeni.

Citiraj:
Pretpostavljam da bi netko tko ne misli igrati htio dobiti veću radnu površinu uz manji gubitak oštrine kad nije nativna rezolucija desktopa...
Ponavljam, kako mislis preko jednog piksela prikazati dva?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 16:38   #7
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Poprilicno primitivna metoda za AA, moram priznat, a eto, iz tvog iskustva, moze biti i problematicna u prakticnoj primjeni.

Ponavljam, kako mislis preko jednog piksela prikazati dva?
ne kužiš,pa nemožeš stvorit dodatne piksele ali ih očito povećanjem rezolucije možeš "zgurat" u jedan
esc je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 17:15   #8
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Poprilicno primitivna metoda za AA, moram priznat, a eto, iz tvog iskustva, moze biti i problematicna u prakticnoj primjeni.
Čuj, ima svoju primjenu u vrlo specifičnim slučajevima (igre gdje čitljivost sitnog teksta nije od krucijalne važnosti) a antialiasing ipak dosta kvalitetnije može kalkulirati prijelaze među rubovima dok ima recimo 16 uzoraka umjesto 4 za računanje. Istina da ima puno efikasnijih, ali ne daju takve rezultate kao supersampling, koji je teški po performanse kad ga puno više number crunchinga, a i mora renderirati puno veći broj piksela.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ponavljam, kako mislis preko jednog piksela prikazati dva?
Pa ne prikazuje 2 piksela u jednom, nego radi downsampling sa rezolucije u kojoj je renderirao (recimo 2560*1440) u rezoluciju stvarnog monitora (1920*1080). Najlakše bi bilo opisati kao da resizeaš 20MP sliku u 5MP, zadržavaš omjer slike ali jednostavno režeš masno pixel count dolje.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na