Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2010., 11:21   #1
Kazaam
Premium
 
Kazaam's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 51
Dell Studio 1558 i driveri

Nakon dosta razmišljanja i uspoređivanja odlučio sam si ipak uzeti ovaj laptop, jučer bio po njega, danas već žari i pali po netu
Instalirao sam si Win 7 64-bit i sve radi kako treba samo imam par upitnika u device manageru koji izgledaju ovako:


Bio sam na Dell-ovim stranicama po drivere ali na koji god driver stisnuo download konstantno mi skida onaj dell driver download manager kojeg već imam tako da nikako ne uspjevam preuzeti te drivere. Išao sam i na onaj njihov Service tag gdje upišem svoju šifru laptopa pa mi automatski odrede koje drivere trebam no ni to ne radi jer kao takva šifra ne postoji tako da sam skroz izgubljen u tome pa bih vas molio za bilo kakvu pomoć
Vjerojatno se radi o driverima za čitač kartica i još nešto ali ne uspjevam točno odrediti što i koji je to driver...
Kazaam je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 11:31   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,415
Onaj prvi je citac kartica. Drugi je modem, a trece je vjerojatno ACPI driver.

Sa Dell-ovih stranica najnormalnije mozes selektivno skidat.

Neznam dali ce tebi ovaj link radit.

http://support.dell.com/support/down...id=-1&impid=-1



Kad stisnes "Download" sa strane, u slijedecem pendjeru stisni "Download via browser" i nece te vise pitat za manager.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 24.06.2010. u 11:42.
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2010., 11:38   #3
Kazaam
Premium
 
Kazaam's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 51
Da, tamo sam već bio i svaki put kad stisnem na download driver, bez obzira koji, on meni skida driver download manager.aplication s kojim ne mogu ništa konkretno napraviti.

p.s. sad vidim da mi ni tipka na izbacivanje cd-a ne radi - vjerojatno diver u pitanju ili?
Kazaam je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 11:45   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,415
Ne, tipka treba radit neovisno o os-u.

Probaj drugim browserom drivere skidat.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 12:25   #5
Kazaam
Premium
 
Kazaam's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 51
Evo uspio sam ih skinuti pomoći IE, Firefox valjda ima nekih problema sa frameworkeom koliko vidim - nino hvala
Uspio sam riješiti ove čitače, ali još uvijek su mi ostali ovaj PCI controller i unknown device - koji to driveri idu za te stvari i trebam li ih uopće?

I još uvijek mi ne radi ova tipka za izbacivanje cd-a. Uglavnom sve druge rade, multimedijalne, wlan, baterija...samo ova jedna jedina za izbacivanje je mrtva - ima li neki poseban način rada s njom tipa dugo držanje, uzastopno tipkanje ili treba radit samo na dodir? Inače cd izbacujem sa desnom tipkom na ikonu i eject, znači mehanizam radi...
Kazaam je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 12:36   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,415
Pukni gore everest da vidis o kojem modemu je rijec pa skini taj driver. usput pogledaj za ovu zadnju nepoznanicu sta je.

Tipka za eject treba radit na "normalno" stiskanje. kao i druge tipke na tipkovnici. Provjeri dali u biosu ima sta vezano za to.

Ako ne, reklamiraj. Dali ti radi tipka odma kod paljenja laptopa?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 12:42   #7
mstaracm
Premium
Moj komp
 
mstaracm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Vrb.City
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Kazaam Pregled postova
Evo uspio sam ih skinuti pomoći IE, Firefox valjda ima nekih problema sa frameworkeom koliko vidim - nino hvala
Uspio sam riješiti ove čitače, ali još uvijek su mi ostali ovaj PCI controller i unknown device - koji to driveri idu za te stvari i trebam li ih uopće?

I još uvijek mi ne radi ova tipka za izbacivanje cd-a. Uglavnom sve druge rade, multimedijalne, wlan, baterija...samo ova jedna jedina za izbacivanje je mrtva - ima li neki poseban način rada s njom tipa dugo držanje, uzastopno tipkanje ili treba radit samo na dodir? Inače cd izbacujem sa desnom tipkom na ikonu i eject, znači mehanizam radi...
Najjednostavniji način ti je da odeš na njihovu stranicu odabereš točno svoj model lap-a preko broja, i skineš sve drivere kaj imaš ponuđene za njega. Nemoraš skidati aplikacije i ostalo već samo drivere. Onda ih redom (kako si i skidao) instaliraj, oni driveri koji su već instalirani upozorit će te na početku instalacije a kojih nema instalirat će se najnormalnije....tak ćeš biti siguran da si sve stavio. Jest malo duži put ali je pouzdan
mstaracm je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 13:12   #8
Kazaam
Premium
 
Kazaam's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 51
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Pukni gore everest da vidis o kojem modemu je rijec pa skini taj driver. usput pogledaj za ovu zadnju nepoznanicu sta je.

Tipka za eject treba radit na "normalno" stiskanje. kao i druge tipke na tipkovnici. Provjeri dali u biosu ima sta vezano za to.

Ako ne, reklamiraj. Dali ti radi tipka odma kod paljenja laptopa?
Skinut ću ga pa ćemo vidjet o čemu je riječ.
Ovo za stiskanje tipke prilikom dizanja sustava nisam probavao, ali otisao sam na msconfig namjestio na diagnostic startup znači samo osnove da diže i svejedno nije radilo - probat ću i ovaj sistem
Inače kako da provjerim to u BIOS-u? Nisam nešto stručan oko toga...

Citiraj:
Autor mstaracm Pregled postova
Najjednostavniji način ti je da odeš na njihovu stranicu odabereš točno svoj model lap-a preko broja, i skineš sve drivere kaj imaš ponuđene za njega. Nemoraš skidati aplikacije i ostalo već samo drivere. Onda ih redom (kako si i skidao) instaliraj, oni driveri koji su već instalirani upozorit će te na početku instalacije a kojih nema instalirat će se najnormalnije....tak ćeš biti siguran da si sve stavio. Jest malo duži put ali je pouzdan
Jesam, probao sam i to ali čim upišem svoju šifru, znači tag koji mi je odozada na ploči, napiše mi da ne prepoznaje šifru i da nije valjana tako da moram ovako driver po driver, a sreća ima ih more
Kazaam je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 13:17   #9
mstaracm
Premium
Moj komp
 
mstaracm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Vrb.City
Postovi: 25
Manual u ruke i piči
mstaracm je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 13:40   #10
Kazaam
Premium
 
Kazaam's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 51
Evo uspio sam dobiti tipku da proradi
Uradio sam izbacivanje cd-a dok se sistem podiže i izbacio je uredno, zatim sam sa Dell-ove stranice skinuo Roxio burn aplikaciju i nakon toga je i tipka proradila. Probao sam skinuti i onaj cd/dvd firmware sa njihove stranice gdje se instalira TSDNWIN programčić, no ne uspjevam naći adekvatni firmware. Onaj koji sam dobio uz njega kaže da nije kompatibilan, pa me zanima postoji li negdje kakva lista tih firmware-a za skinuti posebno ili to ide po nekom drugom sistemu?

p.s. pomoću Everesta uspio sam riješiti i ove drivere za modem i st microaccelerator (unknown) - zahvaljujem
Kazaam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2010., 14:11   #11
mstaracm
Premium
Moj komp
 
mstaracm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Vrb.City
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Kazaam Pregled postova
Probao sam skinuti i onaj cd/dvd firmware sa njihove stranice gdje se instalira TSDNWIN programčić, no ne uspjevam naći adekvatni firmware. Onaj koji sam dobio uz njega kaže da nije kompatibilan, pa me zanima postoji li negdje kakva lista tih firmware-a za skinuti posebno ili to ide po nekom drugom sistemu?
Imam isti lap i imao sam taj isti problem, orginalni driveri skinuti s dellove stranice a lap ih ne podržava....:twisted:...!
Na kraju ih nisam niti instalirao jer niti nema potrebe, pržilica radi tj. otvara na gumb na lapu a mogu i sa eject-om tak da stvarno nema potrebe za drugim firmewareom.

Btw. u biosu imaš opciju di možeš odabrat koje funkcije na tipkama su primarne, tj. klasično npr. F2 ili wlan pa tak da nema problema....
mstaracm je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 14:41   #12
Kazaam
Premium
 
Kazaam's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 51
Da, čudno da im taj .bin file nije adekvatan na stranicama, ali dobro, uspio sam dobiti tipku sa tim Roxio programom tako da se neću žaliti puno

btw, brdo je tih drivera tamo - za ove osnovne potrebe jedno 12 sam ih instalirao - čudi me da nema neki package gdje je sve u jednome i miran si
Kazaam je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 14:52   #13
someon3
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Imam taj laptop (dell studio 1558) i isto ne radi tipka eject kada se podignu windowsi (dok se dižu, radi). Probao sam usnimiti taj Roxio burn ali opet ne radi. Kad odem na dellove stranice piše da nema drivera za njega (Roxio Burn i ostale drivere sam onda skidao sa kompa pa preko usb-a prebacio na laptop). Zna li netko još neki način da se ta tipka osposobi?
someon3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 00:20   #14
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Instaliraj Dell QuickSet aplikaciju. Ovo je za Windows 7 i Vistu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 00:59   #15
someon3
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 13
Hvala, sada radi
someon3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na