Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2007., 18:47   #1
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Mobilni internet

Dvoumim se izmedju Mobile Interneta od T-Mobilea te Mobile Carneta od VIP-a.
Koliko sam skuzio kod Vip-a placam 2 godine po 145.5kn mjesecno za 1gb....
E sada kod T-Mobilea sve je kompliciranije...
Uz ugovor na 2 godine mogu dobiti prvih godinu dana "besplatno" internet tj. za 1kn mjesecno, ali nakon toga moram placati gigu po 300kn, ali mogu i nakon godine dana smanjiti paket na 125mb sto bi me doslo 100kn mjesecno.
Takodjer dobijem i za 1kn PCMCIA karticu na ugovor kao i kod VIP-a.
No moram postati i ***eni pretplatnik barem flexa 60 sto mi nije veliki problem buduci da bi se prebacio sa Simpe koju doduse bas i ne koristim buduci da sam i na VIP-u.

Racunica bez radijske frekvencije:

VIP:
145,5(pretplata za 1gb)*24=3492 + 1kn kartica

T-m:
1.godina:
1kn(pretplata za 1 gb)*12+60(flex)*12=732 kn

2.godina:
100kn(pretplata za 125***)*12+60(flex)*12=1920

Ukupno:2652 + 1kn kartica

*** opcionalno se moze povecati na primjerice 1gb kao kod ADSL-a

E sada da li mi se tako nesto isplati -Da li ima neke realne sanse da cu u T-M-u nakon godine dana placati po 100kn recimo 0.5/1gb - da li je realno povecanje paketa kao sto je kod ADSL-a?
Kod Mobile za "manje para" mogu dobiti i razgovor koji sam uracunao(flex), novi "besplatan" mob jer sam novi pretplatnik, ali i riskirati slabi paket nakon godine dana.

Neka jednostavnija pitanja:
1. Da li se i kod VIP-a placa radijska frekvencija kao kod T-M u iznosu od 12.5kn/mj.?
2.Tko ima bolju pokrivenost signalom?
3.Mozda neko bolje rjesenje?

Mozda sam malkac fulao u racunici jer sam to na brzinu izracunao, ali to bi okvirno bilo to.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 19:05   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
1. radijsku frekvenciju plaćaju svi pretplatnici

Zar nije VIP 91kn za mobilni internet? Znam da ima i neka kombinacija sa Carnetom (za studoše i nastavno osoblje) pa dobiješ još neki popust na to.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2007., 20:27   #3
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
VIP 91kn je za paket od 128mb, a meni treba 1gb.
Fala za potvrdu o placanju radijske frekvencije

Mobile Carnet kojeg sam usporedjivao je taj paket za studente kako i sam naziv govori, te ukljucuje popust od 50% jer je inace cijena gige 291kn.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 13:31   #4
beroo
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 44
jesi razmisljao mozda o web and walk usluzi od t-mobajla mozes ju svaki mjesec iskljuciti i cijena ti je 100kn za 1 gb samo sto se moras spajati preko mobitela ili ako nadjes negdje na crnjaka one kartice (ima ih po oglasnicima)

jedina caka je sto moras biti pretplatnik da mozes iskorisiti tu pogodnost
beroo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 00:11   #5
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Za web n walk ne moraš bit pretplatnik, možeš se i prek simpe spajat.
Bull je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 00:51   #6
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
To sa simpom je free surf i skuplje je 20 x . Ja sam korisnik web n walk XL paketa , 1 GB za 100 kn , bez ugovora sa svojim slobodnim mobitelom SE P990 sa UMTS vezom , koristim ga i kao modem za laptop i to bluetooth modem , a može i na USB. Problema nikada , imali su u pola godine samo jednu noć prekida radi održavanja sustava. Frekvencija se plaća , pretplatu sam uzeo od 60 kuna , i još za razgovore bez razmišljanja o duljini trajanja - opcija unlimited 100 kn. Sve zajedno 272 kune i nisam još prebacio taj iznos , jer mi onaj iznos od pretplate pokriva cijeli mjesec uspostave poziva po 25 lipa.

I sve to mogu otkazati kada hoću , bez posljedica , jer nema ugovorne obveze.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 10:11   #7
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Citiraj:
Kome je dostupna usluga web'n'walk?
Prednosti web'n'walk usluge dostupne su svim privatnim ili poslovnim T-Mobile pretplatnicima te Simpa korisnicima.
http://www.t-mobile.hr/4/40-20-40-50-10.asp
Bull je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 10:37   #8
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Ja koristim Vipov bežični internet. Naš sistemac mi je sugerirao Vip zato što oni to rade sa Vodafonom koji je to počeo puno ranije razvijati nego T-mobile, pa je to kao sigurnija varijanta. Kako sam i inače Vipovac, brzo sam se priklonila toj odluci. Bilo mi je problem ugovorno se obvezati na 24 mjeseca, pa sam prvo koristila Easy Start paket (1000 kn za 3 giga ili 3 mjeseca, što prije dođe), da vidim kako to funkcionira. Skupo je, ali mi ga je platio faks. Prije par dana je to isteklo, pa sam odabrala tarifni model 512 uz Carnet, za 95 kn. U ugovoru mi nigdje ne stoji plaćanje radijske frekvencije. Budući da sam prije imala Easy Start, ovaj ugovor mora trajati barem samo 3 mjeseca, a poslije toga ga mogu prekinuti. Uz to, ako želim (a to bi mi moglo trebati samo preko ljeta), mogu si uključiti opciju 1Gb i prekinuti je kad hoću. Kod VIPa možeš uzeti PCMCI ili modem ako želiš koristiti i laptop i desktop. (U stvari mislim da i za desktop postoji USB adapter za PCMCI). Pokrivenost signala u Zagrebu je dobra, mada me i tu ponekad baca na GPRS. Za lokacije koje te zanimaju u VIPu možeš provjeriti kakva im je pokrivenost. Mene je zanimala Novalja i rekli su mi da tamo nemaju 3G i doista, tamo sam gotovo uvijek na GPRSu. Ali to isto prolazi. Uglavnom, za sada sam zadovoljna. Naravno, ono što potrošiš iznad tarifnog modela, dodatno plaćaš (što je veći model, nadoplata po MB je manja).
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 10:38   #9
pero55
Premium
 
pero55's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 158
Citiraj:
Autor Oldie Pregled postova
Ja sam korisnik web n walk XL paketa , 1 GB za 100 kn , bez ugovora sa svojim slobodnim mobitelom SE P990 sa UMTS vezom , koristim ga i kao modem za laptop i to bluetooth modem ,

Koliko skida ta umts veza? Dali te bluetooth ne ogranicava u punoj brzini umts veze?
pero55 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 18:55   #10
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Ista mi je brzina preko USB kabela i Bluetooth vezom , a to je do 45 KB/s ili kako to nazivno pišu , 384 Kbs. Na mom T-mobile repetitoru je full brzina , a neki podržavaju samo GPRS. Ali i UMTS je već prošlost , treba uzimati samo ono što podržava HSDPA.
Oldie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2007., 19:19   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Onoliko koliko sam ja imao doticaja s time t-mobile ima ipak malo bolju pokrivenost, odnosno VIP ima prioritet na siganalu za govornu komunikaciju pa gdje god da ti je signal na "knap" padaš na manju brzinu. I ne, ne bih se složio da je GPRS "solidna brzina". To je nužno zlo, baš ako MORAŠ pogledati mail. Koliko god zagovarao VIO prije, moram priznati da njegov softver zna stvarati problema kod bootanja windowsa, te često zna poblesaviti. No, s njim sam imao ipak više doticaja pa je moguće da su oba u kujcu no meni se više manifestirao VIP. Činjenica je da onoliko koliko sam koristio t-mobile to ipak malo bolje i pouzdanije izgleda.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 19:22   #12
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Ako ti mobitel ima 3G mogucnost onda uzmi Web n Walk i koristi ga preko bluetootha ili usb kabela. HSDPA? Da ako mislis puno skidati i ako ti je paket nekoliko GB. 1GB je smjesno za HSDPA vezu tako da ti i ne igra neku ogromnu ulogu ako je primarno surf, mail itd. Imam NetFusion+ od T-Mobilea i HSDPA te lako zanese da skidas stvari s tim da to posteno platis na kraju mjeseca. I nemoj zaboraviti, ma koliko bio siguran da ces ostati na T-Mobileu, 2 godine robije njima nije malo.

A isplativost?

T-Mobile, 2 godine robije da bi kasnije plaćao 300kn 1GB tj u promotivnoj akciji 3GB.

Moj savjet je Web n Walk uz laptop.
Odojak je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 22:16   #13
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Nosim lap top na more, koji mi internet preporucate, tele 2 ima malu pokrivenost, dakle vip ili t com , koji se bolje isplati i sto uzeti??koji paket pojma nemam..hvala unaprijed
  Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 23:20   #14
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Bug je napravio dobar pregled svih ponuda mobilnog interneta

tele2 je najjeftiniji, ali najviše ovisi o tebi i koliko mjesečno trošiš
ako ideš na ugovor onda je to 2 godine , ali T-mobile ima tu jednu prednost: Mobile internet start što ti daje 0MB potrošnje, ali te 1 MB košta 25 lipa što nije tako strašno ako gledaš samo mail, a dalje su opcije 1 GB za 100 kn ili 6 GB za 200 kn mjesečno, ali to je 2 godine pretplate bez obzira ako trošiš promet ili ne

bonove nemoj niti gledati, tele 2 ima 69 lipa po MB, vip i t-mobile po 1 kn za MB
ima tu nekih popusta, ali opet je sve skupo

kako got pogledaš mobilni internet na 2, 3 mjeseca je skup radi ugovora, a bez ugovora ili onaj t-mobile start je skupo surfanje


preprouka bi bila da u browseru sad uključiš history i disk cache staviš na max te surfaš po svim stranicama kojima inaće surfaš da si browser skine sve na disk
za more uzmeš neki od paketa (koji već želiš) i ugasiš slike u browseru i tako surfaš
naravno, filmiće isto nećeš gledati, nove slike nećeš vidjeti, ali će zato se stare biti tu (npr ove tipke po forumu te sigovi i avatari ljudi itd)
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 01:08   #15
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Nosim lap top na more, koji mi internet preporucate, tele 2 ima malu pokrivenost, dakle vip ili t com , koji se bolje isplati i sto uzeti??koji paket pojma nemam..hvala unaprijed

Dao si malo podataka, imas stick, student itd ... ?
Evo jedne kombinacije, kupis VIP stick preko web-shopa i onda odes u prvi vip centar te zasnujes Mobile CARNet pretplatu bez uzimanja usb sticka.
Takva pretplata ima obvezno trajanje ugovora od 3 mjeseca a tarifu si sam odaberes kod zasnivanja pretplate.
  • 49,50 kn za Vip mobilni internet 1GB
  • 99,50 kn za Vip mobilni internet 5GB
  • 149,50 kn za Vip mobilni internet 10GB.
Naravno, podrazumjeva se da iz sticka izvadis vipme podatkovnu karticu kad potrosis sto je doslo s njom i ubacis carnet pretplatu. Nakon 3mj. jednostavno odes u vip centar i ugasis pretplatu.
Stick ti ostaje za nagodinu, nova pretplata na 3mj. itd... Evo ti ovdje sva bitna pitanja i odgovori ako jos nesto nije jasno. Mislim da je ovo najjeftinije sto se moze iskombinirat.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 07:22   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
I Vidi je napravio dosta detaljan pregled sa svim tarifama. U principu, sve ovisi o tome koliko surfaš i gdje ideš. U većim gradovima nećeš imati problema sa signalom bilo kojeg operatera, a u nekim zabitima bi moglo biti problema. Zato bi bilo dobro da proučiš njihove karte pokrivenosti signalom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 10:57   #17
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@silver_tip
hehe, fora je ovaj ugovor od 3 mjeseca
čak je vip nešto dobro napravio za studente, a ne ugovor od 2 godine
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 13:59   #18
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Ma nisam student, pa ne znam mogu li opce uzet carnet, sto se tice tele2 , pokrivenost je slaba, hmm, ovi ugovori ili nadoplata putem kreditnih kartica mi ne pada na pamet, ma sad sam pocela razmisljat dal cu ga opce i nosit sa sobom..silver ova tvoja ideja je dobra!
  Reply With Quote
Staro 05.07.2010., 17:44   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Evo tebi sken svih tarifa pa vidi odgovara li ti koja
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na