Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2008., 02:33   #1
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Talking Napajanje kompa preko UTP-a

Evo ideje: http://karabaja.pondi.hr/files/other/beast3.jpg

nemojte se smijati zanima me bi li tako nesto radilo. komp je na krovu pa mi je muka dovlaciti struju do gore.. isla bi 2 ethernet kabela do gore.. za struju i za lan..

bi li ovih 5m utp-a stvorilo otpor buduci da su u igri male struje? da li ja uopce mogu spojiti zice istog potencijala a da sve radi kako je zamisljeno ili su sa razlogom odvojene.. pretpostavljam da bar ground mogu spojiti zajedno?

jbg nisam elektrotehnicar.. pa ako zna netko...

e da, u igri je Athlon 900, AGP kartica, 2 wlan kartice i PATA disk...
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 07:12   #2
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Kolko se sjećam, mislim da je 13W maksimum koji se da povući preko PoE... tako da... Ne vjerujem da će to tako radit...
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2008., 08:32   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Jedino ako misliš Efiku imat kao taj komp...

Ne vidim dij eproblem kupit par metara 3 žilnog kabla u trgovini elektrotehničkom robom i povuć ga skup s mrežom, za te snage koje vuče neki mini komp neće niti biti potrebna neka velika kvadratura tako da nebude niti puno deblji od mrežnog...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 09:09   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Ima pravo yedwy, jednostavno i jeftino rješenje. Nezaboravi spojit i fazu i nulu i uzemljenje.
Drugo rješenje, jasno i skuplje, je ovako nešto: PicoPSU-120-WI-25. Tada žice utp kabela (8) za napajanje grupiraš u 2 (4 + 4) + trebaš "dole" neki ispravljač za to.
Po opisanom vidiš kako je ova verzija moguća ali dosta skuplja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 10:27   #5
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Komp preko UTP kabla nemoj baš pokušavati spojiti, ukoliko pak želiš dati napona AP-u to je moguće pa malo proguglaj.
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 11:01   #6
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Nekako mi je to nerealno za očekivati... UTP žice da podnesu takva energetska opterećenja? No way...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 13:46   #7
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Jedino ako misliš Efiku imat kao taj komp...

Ne vidim dij eproblem kupit par metara 3 žilnog kabla u trgovini elektrotehničkom robom i povuć ga skup s mrežom, za te snage koje vuče neki mini komp neće niti biti potrebna neka velika kvadratura tako da nebude niti puno deblji od mrežnog...
Upravo to, zasto bas UTP kada mozes kupiti najobicniji strujni kabel tanjeg promjera (kvadrature)...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 14:44   #8
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Pošto si iz te "Hoću internet generacije" pokazat ću ti što se inače koristi u te svrhe.


Melani je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 16:22   #9
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
eh.. ma strah me stavljati 220V na vlagu i kisu... pa sam mislio ako bi ovako nesto uspio bilo bi super..

nista, struju na krov onda..
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 17:13   #10
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
eh.. ma strah me stavljati 220V na vlagu i kisu... pa sam mislio ako bi ovako nesto uspio bilo bi super..

nista, struju na krov onda..
a utp ti je bilo lakse dovuci gore i lemiti pune zice (inace, zaeban posao jer lako pukne lem - tj tocka di se spaja zica i nesto).
ako si napajanje vec namjeravao raskopati (a ocito da jesi), nije ti problem za vlagu. fino kupis xy metara trozilnog kabla, jedan muski utikac za struju, i spojis kabal direkt u napajanje. tako da ide naponski kabal odmah van, kuciste ce stajat negdje u zatvorenome, i nemas nikakvih muka sa vlagom/kisom i slicno. jedino ako kabal "izgori" od vremenskih uvijeta, ali za to trebaju godine tretmana kisa/sunce/snijeg/sunce/itd........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2008., 17:15   #11
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Postoje kablovi za vanjske instalacije koji su upravo napravljeni da ih se vani povlači ako te već to tolko muči makar i obični dvostruko izolirani kabal a kućanske aparate će ti biti dobar jer ja i stari smo stavljali takav na klime godinama i nikad problema, samo nesmiješ probušit vanjski sloj izolacije i nesmiješ ostavit kabal da se klati okolo i struže od zid nego ga treba fiksirati...

Ovo kaj si ti zamislio em nema smisla em je pad napona po dužni tih kablova koja bi tebi trebala takav da pitanje dal bi mogao to uopće i dovest sa običnog PSUa, a da naponi budu unutar specifikacije...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2008., 17:19   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Još jedna napomena: Ako oćekuješ povećanu vlagu gore onda na dno kućišta stavi par onih paketića sa Silica-Gelom da skuplja vlagu na sebe i zatvori kućište.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na