Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2015., 22:16   #1471
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
Memorija

Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Da, vidim ima 10 godina garancije...

Tu kupujem, našao sam za 414kn Kingston 2x4gb, reko dobra cijena

Sad mi se čini da bi mogao te Patriot kupiti ali su malo skuplje i na manjoj brzini rade - 1600Mhz, realno Kingston je bolji deal ali 5 godina garancije (to bi trebalo biti dovoljno, valjda bude DDR 6 već onda)...
Zašto ne uzmeš ovu.
Svejedno se ne osjeti razlika dual-single channel
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2015., 22:23   #1472
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Znaci ipak 1x8GB single channel?

Da cujem vise ljudi po tom pitanju...jer sam dobio savjet da uzmem 2x4 GB za Dual Channel...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2015., 22:43   #1473
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Vrlo lako moguće da će vam dual channel raditi i s tri memorije, ne bi bilo prvi put. No bez obzira ne sve razlika u performansama između single i dual se ne primijeti.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 02:30   #1474
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Da, vidim ima 10 godina garancije...

Tu kupujem, našao sam za 414kn Kingston 2x4gb, reko dobra cijena

Sad mi se čini da bi mogao te Patriot kupiti ali su malo skuplje i na manjoj brzini rade - 1600Mhz, realno Kingston je bolji deal ali 5 godina garancije (to bi trebalo biti dovoljno, valjda bude DDR 6 već onda)...
Vidim i ja sad na linku kolege "Pršut", da u IQ centru Kingston ima isto 10 god. gare - mislim da je "problem" proizvođača riješen...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 09:39   #1475
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Znaci ipak 1x8GB single channel?

Da cujem vise ljudi po tom pitanju...jer sam dobio savjet da uzmem 2x4 GB za Dual Channel...
Ja kada sam kupovao uzeo sam 2x4 GB.. Rekoh, ako jedna pločica crkne u određenom trenutku, valjda neće druga dok taj problem ne riješim pa ću i dalje moći na pcekspert!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 09:47   #1476
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Ako crkne jedna pločica, s obzirom da su kupljene u kitu, svejedno moraš obje slati na servis.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 11:52   #1477
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Ako crkne jedna pločica, s obzirom da su kupljene u kitu, svejedno moraš obje slati na servis.
Mudro zboriš. Ali poanta je da ne ostajem iste sekunde bez računala, mogu se pokrpati nekako. Ali dobro, nije važno.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 12:06   #1478
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Kako ne ostajete ako morate obje memorije predati na servis, a treću nemate? U tom slučaju je svejedno da li imate 1x8GB ili kit od 2x4GB kad svejedno ostajete bez sve memorije koju imate.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 12:13   #1479
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor bilicvitak Pregled postova
Kako ne ostajete ako morate obje memorije predati na servis, a treću nemate? U tom slučaju je svejedno da li imate 1x8GB ili kit od 2x4GB kad svejedno ostajete bez sve memorije koju imate.
Ako imam 1x8GB i to crknem trenutno ostajem bez računala. Ako imam 2x4 i crkne jedna, imam računalo i imam se vremena snaći za neki RAM, pa onda ovo poslati na servis. Ne ostajem iste sekunde bez računala.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 12:40   #1480
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Ukoliko je riječ o kitu od 2x4GB ne možete si drugu koja je ispravna ostaviti jer i tu drugu morate predati na reklamaciju, to vam je objašnjavao i vedranzeman gore. Reklamacija se ne može odraditi bez kompletnog proizvoda, a kompletan proizvod u ovom slučaju su obje memorije, bez obzira što je jedna neispravna, a druga radi. Kad bi imali dva različita artikla, to bi bila druga priča.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2015., 13:05   #1481
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor bilicvitak Pregled postova
Ukoliko je riječ o kitu od 2x4GB ne možete si drugu koja je ispravna ostaviti jer i tu drugu morate predati na reklamaciju, to vam je objašnjavao i vedranzeman gore. Reklamacija se ne može odraditi bez kompletnog proizvoda, a kompletan proizvod u ovom slučaju su obje memorije, bez obzira što je jedna neispravna, a druga radi. Kad bi imali dva različita artikla, to bi bila druga priča.
Pa i kolega partwish je dobro objasnija, može se snać pa tražit i po misec dana ako triba memoriju od nekog prijatelja ili rodbine na posudbu, pa tek onda ove dvi poslat na servis
Citiraj:
Ako imam 2x4 i crkne jedna, imam računalo i imam se vremena snaći za neki RAM, pa onda ovo poslati na servis. Ne ostajem iste sekunde bez računala.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote