Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2023., 22:51   #3091
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Medu pribacilo u marketing odjel u banci. Prvo i osnovno, besplatan je a nudi dosta vise stvari sta nase kljaste banke ne nude. Ima svojih minusa, ali sumnjam da ionako itko koristi za drzat zivotnu ustedevinu tamo, a ako je, jebiga, prirodna selekcija je odradila svoje.
Za ovako putovanja, dizanje kesa po bankomatima, internet placanje i jos dosta stvari. stvarno ne vidim zasto netko ne bi koristio revolut.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 11:46   #3092
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Radim u banci. Nemam Revolut. Mislim da ga neću imati u skorije vrijeme. Skoro svi moji kolege su ga deinstalirali koji su ga u nekom trenutku imali.

Anti-fraud nije moje područje ali poznavajući bankarski sustav djeluju mi nestabilno. Imaju puno problema što zbog načina na koji rade što zbog tehničkih problema ali u bankarskom sustavu se neke stvari ne bi smjele događati koje se njima događaju. Na kraju krajeva, Revolut je tehnički banka, right?

Rekao si nam sve osim onog najbitnijeg, a to je glavna informacija zasto ne ?

Kad kupujem nesto online prebacim svotu koja mi treba za tu kupovinu, iskoristim jednokratnu karticu za online shoping, obavim kupnju, kartica i pare nestanu. Nema minusa i nikad nema love, ako je ne treba biti. Tako da me realno netko i “hakira” nema šta uzeti. Jer nikad nema love do trenutka šopinga i dat lova nestane kroz par minuta. Meni dovoljno. 😁
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 13:30   #3093
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imaju puno problema što zbog načina na koji rade što zbog tehničkih problema
Koji su to problemi? Konkretno napiši.

Citiraj:
Na kraju krajeva, Revolut je tehnički banka, right?
Da, i baš zato mi to daje sigurnost prometovati preko njih.
Plaću još nisam službeno prebacio kod njih ali sve transakcije radim preko Revoluta, aplikacija im je vrhunska.
Šta manje moja banka skuplja analitiku o meni i mojoj potrošnji, ja se nekako osjećam sigurnije.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 15:48   #3094
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
al zato oni rade analitiku

to ti je isti jarac ko i VPN
osiguraj se, da te ne prate, a na kraju te prati VPN provajder
pretakanje iz šupljeg u prazno
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 15:57   #3095
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Revolut

Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Kad kupujem nesto online prebacim svotu koja mi treba za tu kupovinu, iskoristim jednokratnu karticu za online shoping, obavim kupnju, kartica i pare nestanu. Nema minusa i nikad nema love, ako je ne treba biti. Tako da me realno netko i “hakira” nema šta uzeti. Jer nikad nema love do trenutka šopinga i dat lova nestane kroz par minuta. Meni dovoljno. 😁
Tehnički to isto možeš i sa Aircashom. Domaća tvrka, domaći app, podliježe ‘rvackim zakonima…

Doduše ima fizički Mastercard koji kupiš za 4€ na kiosku pa ga dodaš u Google Pay. Ako nikad nemaš novce na kartici osim kad ti treba onda te ne smeta što nije virtualna.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 16:00   #3096
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
al zato oni rade analitiku

to ti je isti jarac ko i VPN
osiguraj se, da te ne prate, a na kraju te prati VPN provajder
pretakanje iz šupljeg u prazno
Pa nije isto i baš kako VPN ima prednosti tako i ovi fintech servisi imaju.
Banka zna sve o meni kao i porezna, od plaće, prihoda, imovine... ne moraju još znati i gdje se krećem, na što trošim i s kim razmjenjujem pare.
Revolut to zna, ali ne zna visinu plaće, gdje radim i sve ostalo što banka zna, Revolut vidi samo iznos koji mu ubacim.
Znači ubačen je dodatni korak u potrošnji.

Ali ta priča se ponavlja malo-malo, nekom je to besmisleno, meni osobno nije i nikada neću platiti karticom banke dokle god postoje servisi kao Revolut.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 16:17   #3097
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
al zato oni rade analitiku.

Taj dio me osobno uopće ne dira, eventualno me treba brinuti u svrhu nekakvog potencijalnog kredita. Ali ako si uredan klijent nemaš na izvodu pizdarije poput super sport kladionice, hrvatske lutrije i sl. neces niti tada imati problema. Banalan primjer jel. Tako da me njihovo prikupljanje analitike niti najmanje ne dira.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Tehnički to isto možeš i sa Aircashom. Domaća tvrka, domaći app, podliježe ‘rvackim zakonima…

Doduše ima fizički Mastercard koji kupiš za 4€ na kiosku pa ga dodaš u Google Pay. Ako nikad nemaš novce na kartici osim kad ti treba onda te ne smeta što nije virtualna.

Revolut imam vec nekih 5 god ako se ne varam, air cash je dosao unazad 2-3 ? Nebitan je cak i taj podatak, ali mi se neda iskreno sada prebacivati potencijalno na aircash radi jedne te iste stvari. Na revolutu mi se puno puta desilo da biram visu/master ovisno o popustu u pojedinom ducanu. Tipa popusti kakve znaju imati sancta i ekupi ( na visu, master card, itd… ) možda tu opciju ima i air cash, nisam istraživao pa da ne lupam bezveze. Jedino se sjećam da sam prije god, dvije čitao da je bio neki problem sa air cashom, leakani podaci kartica ili tako nešto. Morao bi guglati da se prisjetim kakav je propust bio. Ne kažem da je revolut savršen, ali u ovih 5 godina koliko ga koristim, zaista nisam imao apsolutno nikakvih problema sa njima.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 16:21   #3098
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Tehnički to isto možeš i sa Aircashom. Domaća tvrka, domaći app, podliježe ‘rvackim zakonima…
Ne može, on je opisao kupovinu virtualnom jednokratnom karticom, to aircash nema.
Aircash opet ima nekih svojih pluseva pa nije loše imati obje app, jedna ne isključuje drugu i obje su besplatne, kao i keks pay.

I dalje nisi naveo tu gomilu problema koje ima Revolut...
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 17:38   #3099
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ma ja sve kuoujem preko revoluta, ne sekiram se vise dal ce neki provajder leakat kartice, amazon nece naplatiit prime ako to ne zelim, revolut jednokratna kartica ftw.

A i imali su google pay puno prije nasih banaka, nekih 500 eura imam u njih, posto su banka u EU osiguran je i neki iznos ako propadne.


Meni su okej jedino su mi cudni načini kako racuna kad su povrati pa ponovne naplate al okej je, nakon 2-3 puta sam skuzio da funkcionira ko i u obicnih banaka samo banke ne pokusavaju bit transparentne niti su približno azurne pa ti nije nista cudno
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 17:41   #3100
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Mene zanima sto tocno dobijem kada moja banka ili porezna ne znaju na sto trosim pare. Imam li tada neke benefite kada trazim kredite, kada hocu otvoriti kreditnu, kada trazim nesto od banke?

Ne kockam, ne igram loto, nemam coine, nemam prihoda na crno... Average Joe klijent kao valjda vecina nas.

Ozbiljno pitam, stvarno ne vidim sto dobivam kada zamracujem potrosnju pred bankom #amater
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 18:03   #3101
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
A šta si točno dobio kad si odabrao nick na forumu "xlr"?
Zašto ne staviti svoje pravo ime i prezime?

U današnje doba kad su osobni podaci, potrošnja i navike, natraženija roba, ne treba biti transparentan, nigdje.

Možda se ne dobije baš ništa, možda se dobije puno, jer ne znamo gdje ti podaci sve idu i tko ih obrađuje, možda ćemo saznati za 10 god., pa ako se može samo jedan zarez maknuti, zašto ga se ne bi maknulo...
Nije da je neka tlaka koristiti Revolut pa sad tu treba radit analize zašto ga koristiti, koristi se zato što je jednostavniji i bolji od bankarskog appa, a sve dodatno je samo plus.

P.S. Primarana namjena Revoluta nije nikakvo zamračenja bilo čega pa ne treba to posebno isticati.
Za te stvari je ipak keš jedina opcija.
__________________
...

Zadnje izmijenjeno od: nepalac. 26.12.2023. u 18:10.
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 18:34   #3102
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova

U današnje doba kad su osobni podaci, potrošnja i navike, natraženija roba, ne treba biti transparentan, nigdje.
Ti shvaćaš da revolut kao banka u EU prikuplja tvoje podatke jednako kao i naše banke, po istim pravilima. Naravno, postoje još i politike banke koje nisu dio zakonodavnog okvira, ali po mom iskustvu tu revolut prikuplja još više podataka...
nub je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 18:40   #3103
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Nisam znao, thnx za info i za tvoje "iskustvo" što Revolut prikuplja... :thumbsup:

Jbt neki se još nisu otrijeznili
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 18:41   #3104
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Revolut je dobar kao dodatna sigurnost, a i besplatno je. Kao što je već navedeno, s glavne banke se prebaci iznos koji se troši (online ili shopping) i ne riskira se račun u glavnoj banci gdje je plaća i štednja. Ništa ne plaćam s glavnog računa, samo prebacujem na manje račune u drugim bankama.


Dobar je i ako se trguje u stranoj zemlji jer se otvori račun u domaćoj valuti. Tako sam uštedio >100 eura kupujući u forintama, funtama, eurima i kunama jer su trgovine ili bankomati derali na tečaju. Imaju i neke jeftinije usluge od konkurencije.



A i ovo s poreznom je samo plus. Zašto davati lihvarima podatke, ljudi su dizali bune kad je porez rastao oko 10%, a sad kad je ukupno blizu 50% svi su dresirani i ne prigovaraju. Ionako taj novac ide za kriminalne i ostale političke boleštine. Kmetovi nemaju baš koristi.
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 18:46   #3105
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Revolut

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mene zanima sto tocno dobijem kada moja banka ili porezna ne znaju na sto trosim pare. Imam li tada neke benefite kada trazim kredite, kada hocu otvoriti kreditnu, kada trazim nesto od banke?

Ne kockam, ne igram loto, nemam coine, nemam prihoda na crno... Average Joe klijent kao valjda vecina nas.

Ozbiljno pitam, stvarno ne vidim sto dobivam kada zamracujem potrosnju pred bankom #amater

Kod regularnih potrosnji nemas problema, imam osobno slucaj gdje su jednom kolegi odbili kredit zbog uplate na supersport od tada 20kn. Da bude smijesnije, buraz ga je naj*** da mu dozvoli da si uplati preko njegovog racuna jer ovome nesto kartica “nije prolazila”. Trazio 2mj kasnije kredit za auto, odbili ga iz tog razloga. Sta im jos osim kocke moze smetati ne znam, primarno koristim i keš i apple pay. Također ne kockam.

Sad je jedino pitanje da li tvoja maticna banka preko fine moze doci u uvid tvoje potrosnje preko revoluta.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2023., 18:52   #3106
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068