Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2018., 09:37   #361
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Nego... ON TOPIC

Jel postoji negdje ofišl mapa sa FTTC ormarićima od HT-a? Sjećam se da je davno netko počeo mapirati to "home made", ali da li ima HAKOM ili netko treći točne lokacije?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 11:19   #362
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Nego... ON TOPIC

Jel postoji negdje ofišl mapa sa FTTC ormarićima od HT-a? Sjećam se da je davno netko počeo mapirati to "home made", ali da li ima HAKOM ili netko treći točne lokacije?

imaš tu na linku ispod, imaš sa strane lijevo ponude drugih gradova, pa gledaj i ne dosađuj Tcomu kao ja jer će ih srce strefit.

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1Z_coSbn1YXHm6Y_3qD-vtd3Pl74&ll=45.8027366515503%2C16.017741378875712&z=12





inače za mog prijatelju matu, vjeruj mi da neću odustat, jer ako ne budem imao barem 8mbs upload, promašit ću Mars za par tisuća kilometara, a sigurno da ne želim lutat po svemiru.



dobro si rekao, puževim korakom ide prema gore, ali ovo je puno puno bolje, kad se sjetim onih 0.380 na iskonu. ovo je ludnica, ali ako mi mogu pumpat 10 a daju mi 5.5 ne vidim zašto bi se time zadovoljio, posebice što kažeš da imam dobre parametre linije i da mogu bez beda to gonit, možda ih pustim sad par dana na miru, ali onda opet zovem, nemaju pojma kakvo svraba su si natovarli na leđa, ni žohari nisu ovako dosadni.

https://i.imgur.com/Blsspfq.png


i tako, sve smo bliže odredištu, iz minute u minutu sljetanje na mars je bliže.


Zadnje izmijenjeno od: ThorSteiner. 09.05.2018. u 13:05.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 13:35   #363
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Evo preglednije mape ali je treba osvježiti. Izgleda ću se opet trebati baciti na posao...

FTTC (HT) i CMTS (Vip/Bnet) ormarići
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 13:40   #364
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ThorSteiner Pregled postova
imaš tu na linku ispod, imaš sa strane lijevo ponude drugih gradova, pa gledaj i ne dosađuj Tcomu kao ja jer će ih srce strefit.

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1Z_coSbn1YXHm6Y_3qD-vtd3Pl74&ll=45.8027366515503%2C16.017741378875712&z=12





inače za mog prijatelju matu, vjeruj mi da neću odustat, jer ako ne budem imao barem 8mbs upload, promašit ću Mars za par tisuća kilometara, a sigurno da ne želim lutat po svemiru.



dobro si rekao, puževim korakom ide prema gore, ali ovo je puno puno bolje, kad se sjetim onih 0.380 na iskonu. ovo je ludnica, ali ako mi mogu pumpat 10 a daju mi 5.5 ne vidim zašto bi se time zadovoljio, posebice što kažeš da imam dobre parametre linije i da mogu bez beda to gonit, možda ih pustim sad par dana na miru, ali onda opet zovem, nemaju pojma kakvo svraba su si natovarli na leđa, ni žohari nisu ovako dosadni.

https://i.imgur.com/Blsspfq.png


i tako, sve smo bliže odredištu, iz minute u minutu sljetanje na mars je bliže.

AHAHAHAH a jeben im mater pa oni nisu normalni pa ovako mic po mic da ti puštaju upload to još nigdi nisam vidia nego kod tebe meni kad su taj turbo pustili odmah bila brzina 50/10Mbps i još trunkicu više ali vako kod tebe da ti malo pomalo ide gori upload prvi put se susrećem.I download ti je išao pomalo prema gori.
Ali baš mi je drago zbog tebe da ćeš napokon prodisat sa većim brzinama nakon iskonovih 4/0.5Mbps na kojim si bio ovo je sad razlika nebo i zemlja
Izgurat će tebi taj upload bez problema sve do 11Mbps.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 13:41   #365
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Da nemaš možda torent upaljen u pozadini?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 14:32   #366
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
AHAHAHAH a jeben im mater pa oni nisu normalni pa ovako mic po mic da ti puštaju upload to još nigdi nisam vidia nego kod tebe meni kad su taj turbo pustili odmah bila brzina 50/10Mbps i još trunkicu više ali vako kod tebe da ti malo pomalo ide gori upload prvi put se susrećem.I download ti je išao pomalo prema gori.
Ali baš mi je drago zbog tebe da ćeš napokon prodisat sa većim brzinama nakon iskonovih 4/0.5Mbps na kojim si bio ovo je sad razlika nebo i zemlja
Izgurat će tebi taj upload bez problema sve do 11Mbps.
https://i.imgur.com/F9Qu3J8.png

ma ide ko violina sada sve, ovo je čudo 21 stoljeća, i bilo je vrijeme da poletim u svemir.



ma možda je i njima teže to sve poriktat na mojoj liniji, da ih nisam zvao nema teorije da bi išta riješili, oni bi to rastezali do kraja mjeseca sto posto, a onda možda i zaboravili na mene i mojih skromnih 15mbs 1mbs upload. ovako, sve je riješeno na vrijeme, zato treba biti dosadan kao što si i sam rekao, jer imaš nemarnih ljudi koje boli racku za posao, ovako kada nadležni prime kritiku i prigovor, sve se riješava puno brže, nema letargije koja je prisutna kod nas gotovo svugdje, zato sam ja i pizdio jer nisam bio siguran hoće li to radit ili ne, i meni je drago da radi da nije opet neka prevara u pitanju, jer imaš kod nas svugdje prevarante pa sam sumnjičav, a i inače sam sumnjičave prirode, ali sada ovo ide ko space shuttle u svemir.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 14:33   #367
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da nemaš možda torent upaljen u pozadini?


imam ponekad winrar, ali mislim da mi nije trenutno upaljen, ne znam jel to torent na koji misliš ? imam i još neke programe upaljene, ali mislim da ne guše previše ako na to misliš. ionako su riješili problem, sad sve šiba ko blesavo.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 15:08   #368
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor ThorSteiner Pregled postova


imam ponekad winrar, ali mislim da mi nije trenutno upaljen, ne znam jel to torent na koji misliš ? imam i još neke programe upaljene, ali mislim da ne guše previše ako na to misliš. ionako su riješili problem, sad sve šiba ko blesavo.


Sad je to to nediraj ništa više!
A kad krene još malo vectoring moćeš i ti laganini preko bakra u duboki svemir na 100/30-20Mbps zamisli koji je to skok sa prijašnjih 4mbps na bakru šta si imao.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2018., 15:12   #369
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova


Sad je to to nediraj ništa više!
A kad krene još malo vectoring moćeš i ti laganini preko bakra u duboki svemir na 100/30-20Mbps zamisli koji je to skok sa prijašnjih 4mbps na bakru šta smo imali.

kod mene je ovakva situacija trenutno... https://www.youtube.com/watch?v=XRCIzZHpFtY

ma ništa ne diram, ne pada mi na pamet išta dirat, neću ni ruter dirat odnosno mrdat da se slučajno ne izgubi koji mbs mrdanjem.

ma, iskreno meni neće ni trebat više od ovog, ali jednog dana ako bude u ponudi za jeftinjava možda i uzmem. ali kažem brat je na lap topu i smartphone wirlesom spojen, a ja žično i to je to, još ima kćer kada poraste bude i ona možda koji smartphone upalila ali generalno više od ovoga sumnjam da će nam trebat, ako bude potrebe lako se lansiram u orbitu s novom narudžbom. za sad mi je ovo i više nego dovoljno.
ThorSteiner je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2018., 03:32   #370
ThorSteiner
Registered User
Moj komp
 
ThorSteiner's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: more, moje more.
Postovi: 40
Citiraj:
Autor