Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2015., 02:30   #1081
Helix
Premium
Moj komp
 
Helix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor chingyos Pregled postova
https://forums.geforce.com/default/t...ram-issue/200/

Ovo raste samo tako,vec 200 stranica u vezi vrama
Bas pratim...nastala je ziva ludnica.. netko iz nvidie se javio i rekao da ce asistirat sa povratima ljudima koji ga ne mogu dobiti, te da rade na driverima koji ce ublaziti problem...i koji sat kasnije su izbrisali sve i okrenuli plocu - everything works as intended. I da su ljudi krivo shvatili...sto je notorna laz...opet...
Da ne povjerujes.
Helix je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 02:36   #1082
chingyos
Premium
Moj komp
 
chingyos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 375
Citiraj:
Autor Helix Pregled postova
Bas pratim...nastala je ziva ludnica.. netko iz nvidie se javio i rekao da ce asistirat sa povratima ljudima koji ga ne mogu dobiti, te da rade na driverima koji ce ublaziti problem...i koji sat kasnije su izbrisali sve i okrenuli plocu - everything works as intended. I da su ljudi krivo shvatili...sto je notorna laz...opet...
Da ne povjerujes.
Kriminalci
chingyos je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 03:03   #1083
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor chingyos Pregled postova
Kriminalci
Hm zašto? Prevarili vas u kojem smislu? Ne rade vam kartice?
Preplaćene za svoje performanse?
Ono, sporije 10% od 980tke a u pola cijene.
Hajd iskreno, koliko ljudi je imalo taj famozni drop
nakon 3,5GB rama (koja igra natuče toliko rama
je u najmanju ruku bugovita i radi memory leak)?
Svi ste to "otkrili" samo na onom sintetičkom testu
od Naija
jeltako?
Plus onda još ovdje ima xulosov briljantan savjet da se "radije kupi stara GTX 780/780 ti"... pa neznam, ali moje GTX780ti imaju svaka samo po "3072 MB GDDR5" . A vama problemi tek počinju nakon potrošenih 3,5 GB
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 05:59   #1084
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Meni bi pasalo da se to jos malo vise procuje da ekipa pocne prodavat 970ice po recimo soma kuna...je**š me ako ih nebi 3 ugurao u svog bitfenixa..makar virile po tavanu sa extenderima
Ma ne, 1000 je previese, mislim da ce cijena past na 100kn, samo trebas pricekat par godina.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 07:03   #1085
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
.. pa neznam, ali moje GTX780ti imaju svaka samo po "3072 MB GDDR5" . A vama problemi tek počinju nakon potrošenih 3,5 GB
Zato najbolje 780 sa 6GB ili Titan za ove koji nemoraju stedit i mir .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 07:28   #1086
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Zato imas sisu od 860 fata jer si brinuo o racunu za struju (malo zayebancije nhf) ? Sto se mene tice ako ce trosit 300 w ( kao sto mi je 480ka trosila), a mljet sve zivo preko 2 g kao sto je ona mljela , onda nek trosi. nemam nikakovih drugih poroka na koje dajem lovu, tih 50 ili 100 kn struje vise godisnje mi je tak nebitno pa ak cu dat na svoj gust, bmk
Sisu imam iz analognog razloga kao i 970ku, tiha je i hladna. 860w model samo ju čini još tišom i hladnijom. Uopće nisam sugerirao o uštedi na struji, zanemariva stavka. Iako je moj post usmjeren tako da ne ističe potrošnju kao razlog kupnje, svejedno me hvataš za jezik.

Najveća prednost za mene je buka, bolje rečeno tišina grafičke.
Sporedno je i to da će zbog toga najvjerovatnije duže ispravno raditi te, ono što je vječiti kamen spoticanja, isplatiti razliku u cijeni 860W i slabijeg napajanja za 5 godina.

Unazad nekoliko generacija, počevši od G80 čipa, sve med range-high end grafe su "mljele" barem dvije godine. Nema razloga da okljaštreni maxwell ne nastavi taj trend.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 07:56   #1087
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Hm zašto? Prevarili vas u kojem smislu? Ne rade vam kartice?
Preplaćene za svoje performanse?
Ono, sporije 10% od 980tke a u pola cijene.pa neznam, ali moje GTX780ti imaju svaka samo po "3072 MB GDDR5" . A vama problemi tek počinju nakon potrošenih 3,5 GB
Prevarili su ljude jer prodaju nešto što ne radi po specifikaciji, nisu to napravili prvi put i vrijeme je da ih se kazni
To što je kartica sporija za 10% od 980 su si sami krivi jer su nesposobni napravit jači grafički procesor za 980
Tvje 780 imaju 3072 MB, znaju da imaju 3072 MB
970 ima 4GB, od kojih samo 3GB radi punom brzinom


"Actually 3GB is using full speed.

The last 1GB, shared L2 cache. I will note this as MC7 and MC8.

MC7 is 0.5GB. MC8 is 0.5GB.

MC7 is also running full speed.
MC8 is running at slower speed.

When MC8 is running, MC7 cannot run because they are sharing same L2 Cache.

Effectively GTX970 is 3GB independent full speed + 0.5GB shared full speed + 0.5GB shared slow speed. "
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 08:04   #1088
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Sisu imam iz analognog razloga kao i 970ku, tiha je i hladna. 860w model samo ju čini još tišom i hladnijom. Uopće nisam sugerirao o uštedi na struji, zanemariva stavka. Iako je moj post usmjeren tako da ne ističe potrošnju kao razlog kupnje, svejedno me hvataš za jezik.

Najveća prednost za mene je buka, bolje rečeno tišina grafičke.
Sporedno je i to da će zbog toga najvjerovatnije duže ispravno raditi te, ono što je vječiti kamen spoticanja, isplatiti razliku u cijeni 860W i slabijeg napajanja za 5 godina.

Unazad nekoliko generacija, počevši od G80 čipa, sve med range-high end grafe su "mljele" barem dvije godine. Nema razloga da okljaštreni maxwell ne nastavi taj trend.
Ne hvatam te za rijec, ovo za psu je bila zejbancija . Naravno da nema razloga i naravno da je bolje ako manje trosi jer se samim ti manje grije i hladnija je kao sto si i rekao, ali kad kupujem grafu onda kupujem onu najjacu za novce koju imam a ne gledam koja manje trosi a ima par fpsova manje . Naravno da necu kupit onu s turbinskim hladnjakom pa da mi urla , ali nereferentnu uzimam trenutno najjacu bez bzira na potrosnju i grijanje. I ja imam tx650 i dosad radi bez greske. Ali u skorije vrijeme i on ce biti zamjenjen necim jacim cisto da sistemu bude "lakse" a i njega da umirovim, ipak je prevezao 2 x480 .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 08:11   #1089
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ovako: ako kupujem novi auto koji se isporučuje (logično) sa četiri nove gume na kotačima, onda očekujem da su sve četiri identične, a ne da da dobim tri Mišelinke i jednu Savu, bogamu...
Bmk za to što je auto "odlična prilika" tj. ima dobre performanse za tu cijenu, i ne zanima me što će ga večina voziti na način da neće preći (karikiram) 120km/h...moja je stvar koliko ću ga voziti, i ako se na novim autima prodaju nove četiri identične gume, onda očekujem to i na ovome (i svakome drugome) modelu, neovisno o cijeni.
"Zeleni" su upravo to učinili, i nema opravdanja, bez obzira na to što neki (opravdano) stoje pri tome kako je to i dalje super grafa tj. best-buy model u klasi.
Jedno sa drugim nema veze nikakve i ne vidim razloga da se dalje koriste kao međusobni kontraargumenti.
nV je nayebala kako god okrenemo, i to zasluženo, jer da kojim ludim slučajem ovo "prođe" bojim se i pomisliti šta bi to značilo za nas kupce koji danas-sutra kanimo kupiti neki novi model, i to ne samo od nVidia-e, i ne samo za grafe
  Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 09:00   #1090
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
+1 na jebivjetra. I ako malo pogledate post od jed2i , ima logike. Sve jace nvidie su 3 gb ili 6 gb, nema ih od 4. Nesto je tu u arhitekturi zapelo.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 09:15   #1091
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
treba ih dobrano kaznit i da se iskupe kupcima za obmanjivanja javnosti... E sada treba strpljivo cekat da vidimo sto ce napravit gospoda. Daleko od toga da je graficka losa ali obmanjivanje je dno dna. U americi i EU ce ih sigurno tuziti.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 09:34   #1092
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Naravno da necu kupit onu s turbinskim hladnjakom pa da mi urla , ali nereferentnu uzimam trenutno najjacu bez bzira na potrosnju i grijanje. I ja imam tx650 i dosad radi bez greske. Ali u skorije vrijeme i on ce biti zamjenjen necim jacim cisto da sistemu bude "lakse" a i njega da umirovim, ipak je prevezao 2 x480 .
Kako sam ja odabrao svoj hardware s nekim primarnim ciljem (tišina) tako i ti odabireš svoj, a shodno tvojim ciljevima.

--

Da su u startu isporučivali 3GB mislim da bi stvar danas bila ista kao i sa 4GB u početku, svi bi grafu hvalili i preporučivali.
Sad se svi okreću od nje jer je nvidia zeznula. Hihihii

Svim 970 korisnicima upgrade na 980! Ipak je to grafa koja je po specifikacijama bliža onome što su pisali za 970
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 09:47   #1093
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Jebg, poslje yebanja nema kajanja I meni je primarna tisina, zato se moja palitica doslovno ne cuje, ventovi na 600 rpma, d14 uvijek na min (osim kad imam sluske pa raspalim u gejmu), u napajanju novi vent. Dead silence
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 09:52   #1094
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Do jaja

"nVidia: The Way It's Meant To Be Gimped.™"
"nGreedia"

Umirem
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 09:59   #1095
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
@destro:
Ajmo ovako: da te cura, (koja ti se sviđa i sve, ono "best buy" komad) nedajBože prevari sa nekim frajerom, i to onako "mučki" sa ciljem da ti to ne saznaš nikada, no ti ipak saznaš.
Ti bi ostao sa tom fuficom jer je eto, "best buy", i svi i dalje kažu kako imaš dobrog komada?
Ha?

Osjećaji su tu u pitanju, frende moj...a so tim se ni zayebavat'

  Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 10:03   #1096
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Do jaja

"nVidia: The Way It's Meant To Be Gimped.™"
"nGreedia"

Umirem


hahaha i kad ženske kažu da su kupile r9 290x sa pravih 4GB
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 10:10   #1097
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
@destro:
Ajmo ovako: da te cura, (koja ti se sviđa i sve, ono "best buy" komad) nedajBože prevari sa nekim frajerom, i to onako "mučki" sa ciljem da ti to ne saznaš nikada, no ti ipak saznaš.
Ti bi ostao sa tom fuficom jer je eto, "best buy", i svi i dalje kažu kako imaš dobrog komada?
Ha?

Osjećaji su tu u pitanju, frende moj...a so tim se ni zayebavat'

Paralela mi se sviđa (), i potpuno se slažem s tobom stoga se nisam osjećao prozvanim prvi put, ali sad rekoh moram reagirati.

Dakle, je me prevarila fufa zelena, samo sam ja pametan i pošto se ona pravi ko da se niš nije dogodilo, čekam da poberem vrhnje iz situacije.

Sreća za mene da nisam skinuo naljepnicu "warranty void if removed" sa svoje 970ke.

Fala onom gore pa ima i crvenih kurwi. Sad bi bilo najs da amd izbaci sutra seriju 3, ma letim njemu makar me Syss našo u dojčland i zaprijetio životom.

Idem se smirit gledajuć SLI sa voodooicama na temu o starim komponentama.

Hehehe
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 10:21   #1098
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Do jaja

"nVidia: The Way It's Meant To Be Gimped.™"
"nGreedia"

Umirem
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2015., 10:25   #1099
windfucker
Guest