Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2011., 01:06   #31
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
ja ne vjerujem da takav cirkus postoji.
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 11:03   #32
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Postoji, a bit će ga i još jer se radi o veeelikoj lovi. Po mome, a s time se slažu i neki analitičari, problem je u američkim patentnim zakonima gdje za patent možeš prijaviti totalne pi**arije. Najbanalniji primjer je što je neka žena nedavno patentirala disanje. S takvim patentima mogu se tužiti do besvjesti. U EU takve gluposti ne prolaze, ali se moraju pridržavati važećih USA patenata. I zato imaš zabranu prodaje uređaja X u Y zemlji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 15:35   #33
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Takav kuršlus u patentnom sustavu nije ništa nov ni u SAD-u ni u EU (koji baš i nemaju veze jedni sa drugim. Pogotovo kada se govori o sankcijama nekoj firmi gdje je stvar kompletne autonomije). SAD ima drugih problema sa svojim "patentnima", a to je baš kaj si rekao. Patentiranje disanja, matematičkih formula/algoritama i ostalih komedija. Svi ti patentni zakoni i nisu neki problem dok se koristi common sense prilikom rješavanja "tužbi" i sličnih gluposti i dok sve to ide na stranu korisnika (zbog čega su patenti ovdje. Da zaštite malog inovatora te mu pruže priliku da zaradi novce i onemogući velikim firmama da ga pojedu samo sa tim da implementiraju njegovu tehnologiju u svoj proizvod sa već rješenom proizvodnjom, transportom... Nisu ovdje za masovna kupovanja i onda mahanja portfolijima).
  Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 16:10   #34
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Apple Looks to Kill Samsung's Android Tablets and Phones in Britain - glavno da su se smijali Nokiji kak nema konkurentan proizvod, pa živi od sudskih sporova.
Lol da Apple nema konkurentan proizvod pa mora zivit od sporova. Do pozicije najvrijednije firme na svijetu su dosli putem sudskih sporova. hm da
A taj Samesong nije nista drugo nego obicna copycat firma. Od galaxy taba do galaxy s2. Ne kazem da je Apple blazen ali spor protiv Samsunga je potpuno opravdan imo.

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 27.09.2011. u 16:16.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 16:19   #35
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
A šta da ti neko kaže da se skoro pol ajfona/ajšitova sastoji od samsungovih komponenti. Nebu propali ni jedni ni drugi zbog ovoga, sam navlače publicitet.

Mislim da nit bilo ko nema šta kopirat budući da se ti svi proizvodi po novitetima u tehnološkom smisli istiću manje, a više u reklamnom i marktinškom.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 16:29   #36
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Elpresidente1 Pregled postova
A šta da ti neko kaže da se skoro pol ajfona/ajšitova sastoji od samsungovih komponenti.
Pa kakve to veze ima? Obje firme profitiraju o tom dealu, a ne samo Apple ili Samsung. U tome je problem sto mi svi to gledamo sa neke emotivne strane. Perica tuzio Ivicu mami da je razbio vazu pa se sad oni vise ne druze. Sve je to "buisness as usual". I nema uopce veze sa sporovima sa strane.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 18:02   #37
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Bojim da si ti jedini koji sve ovo doživljava s neke emotivne strane, pogotovo jer ne propuštaš priliku da u svakom postu naglasiš kak je Apple najvrijednija firma na svijetu. Ja u 21. stoljeću nemam ni smartphone, ni tablet, niti vidim potrebu da se kupnjom tih gadgeta priklonim razmišljanju većine, a kamoli da "s neke emotivne strane" doživljavam Apple i ostale. Firma koja ko i sve druge krade di i od koga stigne, a u međuvremenu tuži sve žive i nežive, jer rade isto to kaj i Apple - kradu. I da, Apple je na dobrom putu da se nakon odlaska Jobsa pridruži Nokiji, Rambusu i ostatku vesele ekipe koja se tužaka uzduž i poprijeko, dok istovremeno mahnito patentiraju sve (pa i najbanalnije/najbesmislenije ideje i rješenja) do čega se mogu dokopati.
Apple May Switch to Inferior, Pricier Chips to Spite Samsung

Zadnje izmijenjeno od: McG. 27.09.2011. u 18:52.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 19:17   #38
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Bojim da si ti jedini koji sve ovo doživljava s neke emotivne strane, pogotovo jer ne propuštaš priliku da u svakom postu naglasiš kak je Apple najvrijednija firma na svijetu. Ja u 21. stoljeću nemam ni smartphone, ni tablet, niti vidim potrebu da se kupnjom tih gadgeta priklonim razmišljanju većine, a kamoli da "s neke emotivne strane" doživljavam Apple i ostale. Firma koja ko i sve druge krade di i od koga stigne, a u međuvremenu tuži sve žive i nežive, jer rade isto to kaj i Apple - kradu. I da, Apple je na dobrom putu da se nakon odlaska Jobsa pridruži Nokiji, Rambusu i ostatku vesele ekipe koja se tužaka uzduž i poprijeko, dok istovremeno mahnito patentiraju sve (pa i najbanalnije/najbesmislenije ideje i rješenja) do čega se mogu dokopati.
Ja samo govorim cinjenice jer usporedjivat Apple i Nokiu u ovom trenutku je smjesno. Kamoli stavljat Apple u kontekst firme "koja zivi od tuzbi a ne inovacija".

Bombastican naslov od strane jednog polu bloggera/novinara. Mora da je istina. Ne kazem da nije ali prikazivat kojekakve zakljucke xy osoba kao nekakve cinjenice je blesavo.

Nego ja i ti se ne slazemo u mnogo cemu pa bi najbolje bilo da ne raspravljamo. Jer ce se od teme napravit kurslus, sto meni nikako nije namjera. pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: poltergeist. 27.09.2011. u 19:29.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 20:21   #39
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da, sad je bombastičan naslov od strane nekog piskarala, ali kad kvazianalitičari proglase Apple najvrijednijom firmom u galaksiji - e onda je to činjenica. Pozdrav i tebi.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 21:28   #40
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Ne kazem da je Apple blazen ali spor protiv Samsunga je potpuno opravdan imo.
Opravdan??

Molim te izađi iz tog paralelnog svemira u kojem očito živiš...

Danas smartphone/tab, sutra automobili i staklene čaše...
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 23:59   #41
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Da, sad je bombastičan naslov od strane nekog piskarala, ali kad kvazianalitičari proglase Apple najvrijednijom firmom u galaksiji - e onda je to činjenica. Pozdrav i tebi.
Brojke ne lazu, tko god pisao o njima

Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Opravdan??

Molim te izađi iz tog paralelnog svemira u kojem očito živiš...

Danas smartphone/tab, sutra automobili i staklene čaše...
Njemacki, Nizozemski i Australski sud se ne slazu s tobom. Po ovim slikama samo lud covjek bi rekao da Samsung nije direktno kopirao izgled ajfona/ajšita.
Galaxy Tab 10.1
Galaxy S2 Phone

Da se razumijemo i Apple je imo patent tuzbi na svojim ledjima koje su morali platiti/rjesiti na sudu. Nitko ne uzdize Apple u nebesa.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 00:06   #42
Mad_Duke
Guest