Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2010., 14:36   #1
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
NVIDIA GeForce GT 320M u HP Pavilion seriji

Pozdrav,

uglavnom pikiram HP Pavilion dv6-2160em (WB432EA) i u njemu je spomenuta grafa o kojoj se ne zna baš puno osim što se spominje da je bazirana na 9600M GT i da je slična GT 220M. To stoji na nootebookcheck.net


Naime ja imam molbu za one koji posjeduju tu grafu u svom prijenosniku da mi nabace komentar.

Prvenstveno me zanima kako funkcionira zvuk na HDMI-i? ATI znam da ima zaseban čip za zvuk na grafi no ne znam na koji način funkcionira nVidia i koliko kvalitetno. Svakako me zbunila napomena nvidinoj stranici koja spominje spajanje sa SPDIF kabelom maticnu i grafu? Molim Vas komentar pomoć sa ovim.



znam da ovo nije forum za grafičke no kako je ovo grafa koja se može pronaći samo u nekim HP-ovim prijenosnicima (prvenstveno Pavilion) postavio sam thread ovdje.
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 14:37   #2
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
ne znam kako je ovo ovdje završilo... nisam niti otvarao prodaju....

molim premjestiti u Prijenosnike.

ispričavam se na gluposti
Foxman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2010., 13:17   #3
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
zar baš nitko nema ovu grafu u laptopu
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 13:52   #4
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ovo u vezi HDMI-ja,pa ne vjerujem da se tako sto treba raditi jer je to ipak laptop. Ono spajanje sa SPDIF-om je na desktop kompu,ali na laptopu je vjerovatno to rjeseno na drugi nacin. Pa neces valjd rastavljati laptop da bi spojio SPDIF zbog zvuka na HDMI-ju. A i ako se vec mora tako sta onda je vec napravljeno u tvornici

Eto,ja sam nekih 90% siguran da zvuk radi na HDMI-ju. Ja imam nVidiju u lapu,ali nemam HDMI,samo DVI..pa ne znam iz iskustva.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 14:35   #5
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Ma što ja znam

do sad nikad nisam imao nVidiu pa ne znam kako oni rješavaju zvuk
Nažalost o toj fantomskoj grafi nigdje nema apsolutno ništa službeno tako da zapravo kupujemo mačka u vreći

ovo vezano za SPDIF je i meni čudno ali piše kod svih grafa za prijenosnike. Evo za primjer GT 325 M koja je vjerujem malo različita od ove i dole na dnu stoji ovo: "- Requires NVIDIA HybridPower™- enabled motherboard.- Requires DVI-to-HDMI dongle and SPDIF audio cable from motherboard to graphics card. "

Ima li netko tko ima bilo kakvu nVidia grafu u laptopu i da ima HDMI i da ga koristi da kaže svoje iskustvo sa zvukom? Odnosno ima li grafa zvucnu ili koristi ovu sa ploče?
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 15:00   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
nVidia, kao i ATI, rješava zvuk putem HDMI-ja jer je HDMI tome i namijenjen (prijenos video i audio signala). Kod desktop grafa rješeno je to na način da se u DVI ubode DVI-HDMI adapter, a u postavkama zvuka odabere zvuk grafike (kod ATI-ja je to ATI HD Audio). Pretpostavljam da je i na lapu slično.
http://en.dogeno.us/wp-content/uploa...adapter-lg.jpg
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 16:01   #7
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
nVidia, kao i ATI, rješava zvuk putem HDMI-ja jer je HDMI tome i namijenjen (prijenos video i audio signala). Kod desktop grafa rješeno je to na način da se u DVI ubode DVI-HDMI adapter, a u postavkama zvuka odabere zvuk grafike (kod ATI-ja je to ATI HD Audio). Pretpostavljam da je i na lapu slično.
http://en.dogeno.us/wp-content/uploa...adapter-lg.jpg
oj, ma to je sve jasno. imam tako trenutno na desktop računalu sa ATI grafom koja ima svoju zvucnu na sebi i to sve znam kako funkcionira, tako je i sa ATI mobilnim grafama no ne znam kako funkcioniraju nVidia grafe. Odnosno da li nVidia grafa (u ovom slucaju mobilka) kao i ATI ima zvucnu na sebi ili putem tog SPIDF kabela prenosi sa zvucne sa maticne na grafu koja to salje na HDMI izlaz?

eto to je ono što me zanima.
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 18:03   #8
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ja imam g210m u svom laptopu i zvuk se najnormalnije reproducira putem hdmi-a bez ikakvog namještanja ni spdifa ni nicega. samo hdmi kabel u laptop i u tv
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 18:22   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
nvidia od desktop serije 8xxx ima ugrađenu podršku za audio putem same grafe tako da ova tvoja sigurno to ima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 20:01   #10
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Ja imam g210m u svom laptopu i zvuk se najnormalnije reproducira putem hdmi-a bez ikakvog namještanja ni spdifa ni nicega. samo hdmi kabel u laptop i u tv
nisam ni mislio da ja nesto trebam spajat, nego da jest spojeno tvornicki ali me zanimalo da li ima odvojenu zvucnu odnosno svoju. Pa daj mi samo please potvrdi da imas dve zvucne? ova druga bi treba biti High definition audio, odnosno ovako nešto: http://img169.imageshack.us/img169/9906/audio.png

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
nvidia od desktop serije 8xxx ima ugrađenu podršku za audio putem same grafe tako da ova tvoja sigurno to ima.
ovo nisam znao thnx (nisam u svijetu nvidie)
Foxman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2010., 22:44   #11
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Da da dvije su,
Realtek HDA i nVidia HDA
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na