Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2020., 23:02   #10051
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Kakav bi to šamar bio HT-u da A1 zamjeni koaks sa optikom a da HT ima samo FTTC na istoj lokaciji kao što je slučaj kod mene.
Ali meni se čini malo vjerojatno iako realno trebaju od postojećeg HFC čvorišta provući po nit do svake zgrade i opremit svakog korisnika ONT-om što možda jest jeftinije od docsis 3.1 modema. Ne znam kakvo je stanje na tržištu no moramo uzeti i u obzir ovu koronu koja počinje remetiti svjetsku ekonomiju. Miriši na novu recesiju.
Ma kakvo jefitnije, šta je tebi, pa jedan modem njih već sad u veleprodaji košta nekakvih 70-80 dolara sigurno, a trošak za promjenu cijele topologije mreže, promjenu u server sobama, pa treba onda vući kompletno nove kablove do točaka u naseljima, pa onda vući nove kablove do korisnika, onda trebaju instalateri koji bi korisnicima bušili i spajali u stanove. Pa onda treba nabaviti i te ONT-ove, a oni s tim modulom za optiku ne košta vjerojatno puno manje od 3.1 routera.

To bi bio posao od stotina milijuna eura i to ne treba očekivati ni u ludilu, pogotovo kad ne bi bilo nekih velikih primjetnih razlika u odnosu na ono što će nuditi 3.1, gašenjem analogije i OFDM te malo proširenje frekvencijskog spektra na 1GHz. Time će morati promjeniti samo routere i opremu u ormarićima, a moći će onda bez problema nuditi brzine od 300-400 megabita preko toga bez ikakvih promjena na infrastrukturi između ormarića i korisnika.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 23:23   #10052
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Baš tako! Meni nije uopće jasno kako je došlo do ovake još jedne glupe rasprave?
Čuj HFC to FTTH aha kako da ne, kad na vrbi rodi kukuruz i grožđe skupa.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2020., 00:32   #10053
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Nije patka, ali nije ni skroz istina. Znaći, neće biti kompletnog gašenja pojedinih gradova ( kao prošle godine Šibenik) nego će se postupno gasiti pojedini kanal u cijeloj HR. 27.03. se gase: Diva, DokuTV, Epic Drama, Fine LIving i TV1000. Ostali će biti ugašeni do kraja godine.Po kojem rasporedu, to se još ne zna.
Logicki krecu sa gasenjem -oslobadjanjem od vece frekvencije prema manjoj, a ovih 5 TV programa su sad na najvisoj frekvenciji od 383,25 - 351,25 MHz



Kanal S27 - 351.25 MHz - TV program Diva
Kanal S28 - 359.25 MHz - TV program TV1000
Kanal S29 - 367.25 MHz - TV program Epic Drama
Kanal S30 - 375.25 MHz - TV program Fine Living
Kanal S31 - 383.25 MHz - TV program Doku TV


Sljedeci takvu zamisao sljedecih pet TV programa u ZG bi mogli biti od Kanala S25 do S21, na frekvenciji od 335.25 - 303.25 MHz, a TV programi su Infokanal, Jabuka TV, FOX Life, Viasat History i CineStar Action and Thriller.
itd, itd.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 12.03.2020. u 11:40.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 15:12   #10054
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ovih dana će mi isključit iskon jer majka se seli i sa sobom uzima iskonovu uslugu, a ja sad gledam dal uzet iskon ili nešto drugo.
Ovdje su mi dali max brzinu 20mbit, zahtjevo sam više al kažu da nejde (makar znam da ide al isporučili su mi zakonski minimum i mogu se j..)

A1 mi je druga opcija jer oni nude min 50mbit za 149kn/mj (samo internet, drugo mi ne treba).
E sad, a1 je kupio bnet(vip) koji su provukli onaj deblji koaksialac i stoji mi uz kuću namotan. Mene sad zanima kak se to spaja? Jer meni je s druge strane zida čošak boravka i paše mi da probuše direkt unutra gdje planiram stavit neki manji switch pa da mi sve bude u jednom ormariću.

Znači dal oni stavljaju s vanjske strane kuće nekakvu kutiju pa onda iz te kutije unutra buše ili direktača unutra? Ili se može dogovorit?

U boravak mislim stavit ovak neš...
I dal stavit ruter unutra il van? Zbog signala..

Zadnje izmijenjeno od: domina. 12.03.2020. u 15:21.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 15:32   #10055
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Za dodatni STB se plaća 100 kn instalacija + 15 kn mjesećno uz ugovor na 2 godine.
EDIT:
Sad drugi govori da nema plačanja instalacije u akciji dodatne digitalizacije.!!! Samo 15 kn na 2 g. Tko će bit pametan s njima?

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 12.03.2020. u 15:45.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 15:41   #10056
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Ovih dana će mi isključit iskon jer majka se seli i sa sobom uzima iskonovu uslugu, a ja sad gledam dal uzet iskon ili nešto drugo.
Ovdje su mi dali max brzinu 20mbit, zahtjevo sam više al kažu da nejde (makar znam da ide al isporučili su mi zakonski minimum i mogu se j..)

A1 mi je druga opcija jer oni nude min 50mbit za 149kn/mj (samo internet, drugo mi ne treba).
E sad, a1 je kupio bnet(vip) koji su provukli onaj deblji koaksialac i stoji mi uz kuću namotan. Mene sad zanima kak se to spaja? Jer meni je s druge strane zida čošak boravka i paše mi da probuše direkt unutra gdje planiram stavit neki manji switch pa da mi sve bude u jednom ormariću.

Znači dal oni stavljaju s vanjske strane kuće nekakvu kutiju pa onda iz te kutije unutra buše ili direktača unutra? Ili se može dogovorit?

U boravak mislim stavit ovak neš...
I dal stavit ruter unutra il van? Zbog signala..

Ovo ti je požbukni ormarić (vanjski) dosta je veliki....to ti je više za dvb-t i dvb-s sustave s pojačalom....
Ako si već hočeš staviti neki ormarić sa switchom onda si uzmi unutarnji jer za vanjski ne vidim smisao i da bude ipak malo manji a i ljepši

Što se tiče cijene i brzine pošto bi bio novi korisnik inzistiraj na 150/15 kao njihovu full brzinu (zasada) jer ju moraš dobiti po cca 125 kn na dvije godine (ja ju imam i to samo za net) ali inzistiraj ako pregovarš s njima da te zove služba za zadržavanje korisnika jer oni su bogovi tamo....i to te isključivo oni moraju zvati ne ti njih....ti zoveš njihovu službu za korisnike i tražiš da te kontaktira ova druga služba....
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 15:50   #10057
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Kako da ga kao novog korisnika zove služba za zadržavanje starih korisnika kad nije njihov korisnik?
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 15:56   #10058
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Znači da zovem službu za korisnike i tražim službu za zadržavanje korisnika iako nisam postojeći korisnik? Kak je tak jeftino? TO bi bilo super..

Ma ormarić sam stavio ovaj s linka tek toliko, nisam još odlučio, al taj mi se čini ok, vidit ću još da uzmem malo manji.

Ali si me zbunio s ovim podžbukni vanjski..

Znači pito sam dal će meni monteri iz a1 stavit neku nadžbuknu kutiju s ip zaštitom vani na fasadu, pa onda iz nje s nekim drugim kabelom preć unutra u boravak ili će direktno zabušit u boravak i provuć ovaj koaksijalac i stavit ruter il šta već?

Ovaj s linka ja mislim sebi stavit unutra (ili manji, sličan) i stavit nutra patchpanel sa max 8 portova, switch i ruter.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 15:56   #10059
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kako da ga kao novog korisnika zove služba za zadržavanje starih korisnika kad nije njihov korisnik?
Uh točno! Onda još bolje onda ih može jednostavno kontaktirati i tražiti super ponudu kao novi korisnik....sječam se da su meni kad sam ih uzimao dali 6 mj za kunu a onda oko 146 kn tako da te ispadne isto....onda sam kao stari vodio rat 4 mj za ovu ponudu koju sad imam...

Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Znači da zovem službu za korisnike i tražim službu za zadržavanje korisnika iako nisam postojeći korisnik? Kak je tak jeftino? TO bi bilo super..

Ma ormarić sam stavio ovaj s linka tek toliko, nisam još odlučio, al taj mi se čini ok, vidit ću još da uzmem malo manji.

Ali si me zbunio s ovim podžbukni vanjski..

Znači pito sam dal će meni monteri iz a1 stavit neku nadžbuknu kutiju s ip zaštitom vani na fasadu, pa onda iz nje s nekim drugim kabelom preć unutra u boravak ili će direktno zabušit u boravak i provuć ovaj koaksijalac i stavit ruter il šta već?

Ovaj s linka ja mislim sebi stavit unutra (ili manji, sličan) i stavit nutra patchpanel sa max 8 portova, switch i ruter.
za kuće ne znam dali šta stavljaju , meni u stan su bušili ravno iz hodnika u stan....a router mi je u kuhinjskoj špajzi među krompirima i ostalim potrepštinama....možda razmisli o kupovini drugog routera ako si u kući zbog wirleesa je im Ubee nije najsretniji po tom pitanju....al prvo vidi kako ti pokriva....

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.03.2020. u 18:27.
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 16:03   #10060
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ma uzet ću neki poe switch pa po potrebi stavit AP negdje u sredini kuće, ali moram još vidit di najbezbolnije dovuć kabel cat7 jer mi se ne štema pola kuće..ali ide nova glazura hodnika i boravka tako da postoji mogućnost..
Onda ću sutra ujutro zvat da mi neš ponude

Btw, ubee misliš na ubequity?
domina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2020., 16:10   #10061
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Ubee EVW32C je model koji trenutno koriste...nadam se još ovu godinu do dolaska novih routera i brzina....
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 16:23   #10062
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ma ne brine me koji ruter ću dobit jer sve bitno mislim stavit na kabel, 2 TV-a za netflix, 1 desktop pc, a ostalo sve je wireless, za mob mi ne treba ne znam kakva brzina, laptop isto..
Tako da ću ruter koji dobim prikopčat na switch i to je to.. meni dosta. A u budućnosti kad oni budu mjenjali rutere samo ću prespojit natrag 1 lan port na switch..

Ugl. thx na info, javim šta ispregovaram i dobijem, i kako će se sve izvest.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 17:21   #10063
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Za dodatni STB se plaća 100 kn instalacija + 15 kn mjesećno uz ugovor na 2 godine.
EDIT:
Sad drugi govori da nema plačanja instalacije u akciji dodatne digitalizacije.!!! Samo 15 kn na 2 g. Tko će bit pametan s njima?
Ajjoojj ko ce s njima na kraj, skrivaju informacije ko zmija noge, dajte vi iz A1 izbacite prave informacije da ljudi znaju sta ih ceka i kako da se prilagode toj novoj situaciji nakon gasenja analogije.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 18:26   #10064
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
@domina
O nofčićima neću, sve zavisi šta uspiješ iskamčiti kao novi korisnik, spomeneš ex Iskon pa kako je to konkurencija možda i zbog toga dobiješ povoljnije.

E sad, da ti nebi pripremao ražanj a meso je još u šumi ... treba krenuti od početka.
Treba:
- kontaktirati A1, navesti adresu
- želiš uslugu od njih
- da "su provukli onaj deblji koaksialac i stoji mi uz kuću namotan"
- da te kontaktira "izgradnja" kako bi finalizirali / aktivirali taj odvojak

U tvom slučaju na vanjski zid kuće izgradnja treba postaviti kutiju u kojoj će se postaviti razdjelnik (priprema ako će još koji susjed uzimati njihovu uslugu),
kako si sam naveo "nadžbuknu kutiju s ip zaštitom vani na fasadu".

Sa razdjelnika ide normalni (RG6) coax u tvoju kuću / stan.
Taj dio posla obično izvodi standardni monter kada dobije nalog za uvođenje usluge a ovo poviše je odrađeno i u funkciji.
Nastoj da odabereš dobro mjesto (kažeš da ti je baš sa druge strane dnevni boravak) a kako sutra nebi bilo problema sa vlagom i sl. problemima.
Isto tako, gledaš da uđeš negdje uz kraj da se ne vidi ... nekad je lakše bušiti iznutra prema vani ...

Uz pretpostavku da će se sve brzo realizirati (znati ćeš tek kad dobiješ povratnu informaciju) a želiš "ubrzati stvar" ti možeš sam odraditi ovaj (nazovimo ga tako) drugi dio (bušenje zida, provlačenje RG6 koaksijalca, ...).

U dnevnom boravku nije nužno postavljati neku kutiju, jedino ako baš tako želiš.
Standardno ide Ubee EVW32C router koji treba stati uspravno (zbog hlađenja) a po potrebi se lako "sakrije" iza TV - a.

Ovisno o rasporedu ostalih prostorija ovisi kako je najoptimalnije riješiti Lan instalaciju po kući / stanu.
Mislim da je sasvim ok vući Lan Cat6 ili Cat6a, Cat7 samo (nepotrebno) poskupljuje i komplicira zbog posebnih konektora.

Mislim da sam sve "pokrio"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 18:42   #10065
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
I poklapa se s pričom oko potpunog prelaska na IPTV, ali i dalje mi nevjerojatno da će cijelu RH prebacit do kraja godine
Zaboravi. Vuku se coaxi po cijelim Rimu/Goricama u ZG. Dakle ne optika.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2020., 20:03   #10066
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Thx nikky na detaljnom odg.
Mislim da kod mene neće bit razdjelnika jer postoje neki ormari u svakoj ulici, a svaka kuća ima dovučen koax.

Mislim da neću bušit jer nemam tako dugi borer, a nit ću bit doma, nit mi se žuri.
Kabel cat7 i konektore već imam, zato ću njih stavit . Dovuko 'smeće' iz njem. šta njemci bacaju.
A ormarić ću stavit neki, tek toliko da bude zatvoreno, da se ne vidi. Ali to tek na kraju dok se boravak sredi.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2020., 18:01   #10067
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Dali zna tko kako doci do broja za sluzbu za zadrzavanje korisnika, zvao sam danas A1 pa su mi ponudili 239kn cijenu za 3D paket do sada sam placao 213kn sada vise ne daju jeftinije niti nisu ponudili nista vise dok novim korisnicima davaju 500kn i jos dodatne pogodnosti kako se ko uspije dogovorit.
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2020., 20:15   #10068
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Dosta ti je teško sad doći do njih. Možeš eventualno poslati e-mail na zahtjev.za.raskid-privatni@a1.hr i pitati za upute za raskid ugovora (za uputu piše čisto da ih "aktiviraš" pa da te mogu pokušat zadržat) ili ako imaju bolju ponudu od 239 kn da te nazovu na taj i taj broj inače prelaziš kod konkurencije. Za ovo trebaš imati privole da te mogu zvati (GDPR) inače te neće moći nazvati. Druga opcija ti je podnijeti zahtjev kod HT-a i nadat se da će te bagra nazvat i pokušat te zadržat. Isto moraš imati privole. Treća opcija je da napraviš ono što mi korisnici HT-a radimo, a to je da nađeš u cjeniku A1 3D paket po povoljnijoj cijeni i pošalješ potpisan pisani zahtjev sa screenshotom gdje u cjeniku piše paket, cijena, da je dostupno itd i tražiš da ti to aktiviraju na sljedeća 24 mjeseca jer je očito dostupno ako je navedeno u cjeniku, a ako ne žele aktivirat da to smatraju prigovorom za koji želiš detaljno obrazloženje zašto ti to ne žele aktivirat i UOPL (uputu o pravnom lijeku) tako da se možeš žalit Povjerenstvu za prigovore potrošača, a nakon toga i HAKOMU (ovo sve napišeš u zahtjevu).


Naravno, za sve ovo gore mora se javiti platežno odgovorna osoba tj. onaj čije je ime na računu. Ako se javljaš za starog, djeda, strica itd, a potpišeš se ti na kraju zahtjeva džaba šalješ.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2020., 20:37   #10069
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
jutros ispred kuce vuku neke kablove tri momka, pitam ih jel to optika? reko da. a koja firma? pro ping!
mislim da cu pricekat
samo je pitanje kolko ce se cekat do realizacije..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 07:06   #10070
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Mislim da se ove godine ne treba zaletavat sa ničim dok se ne vidi što i kako. A1 nadogađuje HFC na docsis 3.1, HT gradi FTTH u nekim područjima te uskoro kreće sa supervectoringom na FTTC-u.
Ja sam za sad na Iskonu 50/7mbps pa ću pričekat do kraja godine da vidim što će mi bit bolje. 100/20mbps preko FTTC-a i ili 500/120mbps prek koaksa.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 08:41   #10071
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Mislim da se ove godine ne treba zaletavat sa ničim dok se ne vidi što i kako. A1 nadogađuje HFC na docsis 3.1, HT gradi FTTH u nekim područjima te uskoro kreće sa supervectoringom na FTTC-u.
Ja sam za sad na Iskonu 50/7mbps pa ću pričekat do kraja godine da vidim što će mi bit bolje. 100/20mbps preko FTTC-a i ili 500/120mbps prek koaksa.
Ovih 120 upload možeš odma otpisat preko DOCSIS 3.1. 50 megabita upload je maksimum maksimuma koji se može izvući, i to je puno. DOCSIS 3.1 poboljšava download stranu, ali upload se ne mijenja puno, to se tek rješava s DOCSIS 3.1 full duplex ili kako su ga preimenovali u DOCSIS 4.0. Ali on zahtjeva i promjenu svih filtera i razdjelnika na nove koji podržavaju frekvencije do 2 gigaherca te su i modemi još skupi kao što su prije bili i 3.1

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 14.03.2020. u 09:06.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 18:31   #10072
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
-cut-. Treća opcija je da napraviš ono što mi korisnici HT-a radimo, a to je da nađeš u cjeniku A1 3D paket po povoljnijoj cijeni i pošalješ potpisan pisani zahtjev sa screenshotom gdje u cjeniku piše paket, cijena, da je dostupno itd i tražiš da ti to aktiviraju na sljedeća 24 mjeseca jer je očito dostupno ako je navedeno u cjeniku,

-cut-



Bojim se da će ovo ići puno teže nego na HT. Kod HT-a imaš crno na bijelo napisan iznos 209 kuna i to je to, dok ovi nemaju konkretan iznos.



Piše da se popust može ostvariti redovitim plaćanjem računa, brojem korištenja usluga, koliko dugo si korisnik, jel imaš mobilnu uslugu itd... Ali nigdje ne piše koliki je točan popust za koju stavku, piše samo da maksimalno ide do 100 kuna, ali lako će nas odje..ti i reći "za to što ti koristiš popust je samo 30 kuna". Nemožeš znati što točno treba napraviti za popust od 100 kn, a tu će oni vrludati.
alcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 19:17   #10073
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Kažem ako nađeš negdje u cjeniku da baš piše cijena. S obzirom da cjenik namjerno ima milijun stranica kako bi ljudi odustali od čitanja, možda negdje ipak i ima navedena cijena.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 21:46   #10074
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Nema nigdje cijena u Cjeniku. O tome se radi.
alcro je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2020., 22:53   #10075
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Da im zaljepite još jednu prijavu i po mogućnosti ponovo masnu kaznu ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2020., 01:13   #10076
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Vjerojatno bi tu bilo mjesta za prijavu. Ako postoji naputak HAKOM-a da sve mora biti u Cjeniku sa konkretnim cijenima onda prostora za neku tužbu definitivno ima.


HAKOM je očekivao da se u cjenik ubaci konkretne cijene i pogodnosti, a oni su napravili poseban PDF i napisali da "daju popust do maksimalno 100 kn ovisno o duljini trajanju ugovora, redovnosti plaćanju računa itd". Uglavnom preopćenito i mogu lagano sve otpiliti ako žele.
alcro je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2020., 15:53   #10077
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Nigdje ne piše da je maksimalno do 100 kn.


''Niža mjesečna naknada na pojedinom paketu ostvaruje se primjenom popusta u iznosu od 30%, 40% ili 50% u trajanju od 12 ili 24 mjeseci uz uvjet sklapanja ugovora s obveznim trajanjem na 24 mjeseca .
Uz navedene popuste na mjesečnu naknadu, korisnicima koji sklapaju ugovor za neki od prethodno navedenih paketa s obveznim trajanjem na 24 mjeseca, dostupna je i dodatna pogodnost u vidu vaučera ili poklon kartica u iznosima od 100kn, 200kn, 300kn, 400kn ili 500kn sukladno kriterijima iz točke 6. ovih uvjeta.''
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2020., 15:55   #10078
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Piše li kod toga s postocima kako se to primjenjuje (duže korisnik, redovito plaćanje računa...)?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 15:50   #10079
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Svugdje piše isto:'' Iznos dodijeljenog popusta ovisi o statusu korisnika prema kriterijima koji su navedeni u točki 6. ovih uvjeta. ''
A ovo je točka 6:
''6. Konačan iznos i količina dodijeljenih pogodnosti u sklop Posebne ponude određuju se na temelju statusa pojedinog korisnika koji se utvrđuje na temelju sljedećih kriterija: vrijeme provedeno u A1 Hrvatska d.o.o., broj mjeseci do isteka obveznog trajanja trenutnog ugovora korisnika, redovitost u plaćanju računa, broj izdanih opomena, broj korištenih usluga (paketa te dodatnih TV, internet i telefonskih opcija), korištenje e-računa i/ili SEPA izravnog terećenja, mjesečna potrošnja, broj priključaka ili lokacija korištenja usluga te broj konvergentnih usluga u kućanstvu.''
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 08:24   #10080
alcro
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: ZG
Postovi: 106
Pa upravo o tome pričam, puno riječi a baš ništa konkretno. Svakoga mogu otpiliti ako žele.
alcro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na